ελεος.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Results 1 to 8 of 8

Thread: ελεος.

Senior Member

ελεος.

καλη χρονια σε ολους και ολες!
    για μενα η χρονια ξεκνησε και καλα και ασχημα!
    κατα 99 τοιις εκατο βρηκα δουλεια,απο την αλλη εγινε μια περιεργη συγκρουση.
    η μανα μου δεν εχει καταλαβει καποια ορια.δεν ειχε ερθει γιορτες και τωρα που ηθελε να ρθει για 6 μερες να κομηθει της ειπα διακριτικα οτι αισθανεται ασχημα ο αρραβωνιαστκος μου αλλα να πω τη αληθεια κα εγω και μ πε οτι με αποκληρωνει οτι ντρεπεται για μενα οτι δεν θελει να με ξαναδει ποτε...δεν θα αφησω κανεναν πια να με επηρεασει.φυσικα μου ελειπε κα της ελεγα να ερθει σπιτι!..επαθα σοκ βεβεια με αυτα που ειπε,,μετα και απο αυτο μακρια μου ...
    τα καλυτερα ερχονται..οταν δεν το περιμενεις!

Senior Member
    kamia apanthsh?

Senior Member
    Γεια σου ηλιοβασίλεμα και καλή χρονιά! Αν κατάλαβα καλά, το πρόβλημα σου έγκειται στο ότι η μητέρα σου παρεμβαίνει υπερβολικά στην προσωπική σου ζωή?? Της έχεις θέσει ποτέ ανοιχτά το πρόβλημα σου? (και όχι χρησιμοποιώντας τον αρραβωνιαστικό σου ως δικαιολογία αλλά τις δικές σου επιθυμιες)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

"Για 6 μέρες να κοιμηθεί"?? Για ποιο λόγο? επεμβαίνει υπερβολικά στην προσωπική σου ζωή. Δεν θέλει τον αρραβωνιαστικό σου? Προσπάθησες καμια φορά να την βαλεις στη θέση της ή απλά ανέχεσαι και κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις? χρησιμοποεί τα οικονομικά για να σου επιβαλει αυτο που θέλει και εσύ λόγω της δικής σου οικονομικής κατάστασης επηρεάζεσαι? βάλε την στη θέση της με ήρεμο τρόπο, μίλα της ίσια χωρίς υπεκφυγές, πες της ότι δεν δεχεσαι να τη φιλοξενησεις εκτος κι αν υπαρχει καποιος σοβαρος λογος, κάνε το με τρόπο όσο γινεται δλδ που να μην διαταραχθούν οι σχεσεις σας σαν σχεση γονιου με παιδί που να καταλαβει ότι δεν ανέχεσαι αλλά και ότι αυτο που θεωρεις σαν ωριμος ανθρωπος σωστο για σενα μπορεις να της το επιβαλεις, αλλά και συναμα οτι την αγαπας σαν γονιο. και μην επιτρεψεις ποτε και με κανενα τροπο το προβλημα αυτο να διαταραξει τις σχεσεις σου με τον αρραβωνιστικο σου.
    γιάννης

Senior Member
    Καλησπερα!συνηθως ο πατερας μου κριτικαρει και επεμβαινει αλλα του τα χωνω συχνα.ομως δε με παιρνει συνχεια τηλεφωνα η να λεει τετοια κουλα οπως η μανα μου.επισης η μανα μου απο οτι λιγο γνωριζω εχει καποια ασθενεια λογικα.ιδεοψυχαναγκασμος.
    γενικως τα πηγαινα καλα με την μανα μοιυ αλλα αλλαζε ευκολα συμπεριφορα και για ασχετο λογο δεν μου μλαγε και εγω δεν ασχολιομουν.οντως συμπτωματικα την ειχα αναγκη για μικρο διαστημα μεχρι να στερισωσω σε δουλειες και τετοια.
    προς το παρων το αφηνω ετσι.και μενα 5-6 μερες μου φανηκαν τραγικες.δεν το εχει ξανακανει η πει αυτο αλλα γενικα αν και δεν εχει προβλημα με τον αρραβωνιασιτκο μου κανενα ειναι περιεργη.

...σάνσετ, για να καταλάβω: τσαντίστηκες που "φιλοξένησες" τη μητέρα σου σε ένα σπίτι που σε βοηθούν οικονομικά να συντηρείς?

Σάνσετ η μητέρα σου από ποιο μέρος είναι μένει κοντά σε σένα? Λογικό αν μένεις Θεσσαλονική και αυτή έρθει από Αθήνα να μείνει και 6 μέρες για μία μέρα θα έρθει?

Senior Member
    Παιδια μπορει να σας φανει ασχημο αηυτο που εκανα.οχι τελικα δεν ηρθε και ουτε θα ερθει γιατι και καλα κακιωσε.
    εγω μενω πια αθηνα και ηθελε να με δε απο επαρχια που θα ερχοταν και για κατι δουλειες
    να πω οτι ηθελα να την δω πολυ αλλα οχι συνεχομενα για 6 μερες γιατι λογικα θα δουλευουμε και οι 2,
    εδω μας εχουν δωρεαν κατι συγγενιες του φλου μου σε ενα ωραιο σπιτακι και δενι μπορουμε να κανουμε οτ θελουμε.
    αφηστε που ειναι μ ερικες φορες ενοχλητικη η μανα μου.ενιωσα τυψεις αλλα πρεπει να μπανουν ορια.εγω δεν της μλησα ασχημα ακομα και οταν μου πε οτι δνε θελει να με ξαναδει
    αλλα με σαφη και σταρατο τροπο της εδωσα να καταλαβει οτι εδω ειναι σπιτ ι και οχ ξενοδοχειο.εμαι λιγο απολυτη αλλα οκ.το θεμα εναι οτι δεν ειναι και λογικο να με ξεκοβει ετσι αλλα οκ δεν θα πεθανουμε κιολας.ηδη μου καναν κακο παλιοτερα με αγχος.
    το καλο παιδια εναι οτι δεν μας συντηρουν πια τοσο πολυ σχεδον καθ9λου οποτε εχω βρει ηρεμια,ηταν πισετικοι.