Βαρεθηκα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Results 1 to 10 of 10
    Junior Member

Βαρεθηκα...

Ειμαι 17 ετων. Για αλλους η ζωη μου μπορει να χαρακτηριζεται καλη αλλα για μενα ειναι εντελως αντιθετα.ΒΑΡΕΘΗΚΑ. Δεν αντεχω ολοι να με περιφρωνουν, δεν αντεχω να εχω αυτο τον τροπαλο χαρακτηρα που εχω και δεν αντεχω να ειμαι τοσο μονος μου... Οσους φιλους και να χα τους εχασα. Για οτι συμβει καλο ή κακο θεωρω υπαιτειο των εαυτο μου. Βαρεθηκα να φοβαμαι την ζωη με το παραμικρο να μην εχω και εχω τον χαρακτηρα και την ζωη οπως εχουν οι αλλοι εφηβοι της ηλικιας μου, να νιωθω και εγω ωραια.Ωρες - ωρες σκεφτομαι πως δεν επρεπε να υπαρχουν ανθρωποι σαν και εμενα. Μου απεμεινα μονο η αγαπη των γονιων μου.Θα ηθελα κι εγω να εχω πραγματικους φιλους οπως ολοι οι αλλοι , να μοιραζομασται τα απλα καθημερινα πραγματα. Οτι κανω, οτι πω, οπου και αν παω νομιζω πως αφηνω ερηπεια πισω μου. Ναι το ξερω πωσ θα επρεπε να ημουν πιο δυνατος ψυχικα και να εχω περισσοτερο θαρρος και γενναιοτητα ψυχικα γιατι ειμαι σε μια ηλικια που κρινεται η ζωη μου, αλλα πραγματικα κανω προσπαθειες αλλα οτι δεν αντεχω και τα παρατω.Αν μπορειτε πειτε μου καιμια συμβουλη μπας και μπορεσω να το συνηδητοποιησω πως πρεπει να βρω κουραγιο για να συνεχησω την ζωη μου και ναμην νιωθω τοσο σκουπιδι.......

Senior Member
    Από το ίντερνετ λίγο δύσκολο να βρεις βοήθεια.

Οκ ρενο,θα μιλησω ανοιχτα λες "Θα ηθελα κι εγω να εχω πραγματικους φιλους οπως ολοι οι αλλοι" φιλε..
    Ενταξει εισαι σε μια φαση που ψαχνεσαι για να βρεις εναν και να μοιραστεις καμια κουβεντα,κανενα φραγκο να τα πιειτε σε καμια μπυριτσα,να διασκεδασεις,λοιπον
    θα μαθεις πως οι φιλοι ειναι λιγοι και ακομα κατι...Τις περισσοτερες φορες την πατας απο φιλους σου παρα απο εχθρους σου με καταλαβαινεις πιστευω
    τωρα λες πως τους εχασες τους φιλους σου...εξαιτιας?

Quote Originally Posted by Instant View Post
    Από το ίντερνετ λίγο δύσκολο να βρεις βοήθεια.
    στο συγκεκριμενο σιτε φιλε μου,πιστευω πως αν καποιος μπορει να προσφερει την βοηθεια του,την προσφερει!

Senior Member
    του λέω να βγει έξω, βοήθεια δεν είναι και αυγό;

Senior Member
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    του λέω να βγει έξω, βοήθεια δεν είναι και αυγό;
    τι αυγο ρε σιγα μην ειναι κ μακαρονια ελεος φιλε μου κ εγω βαρεθηκα αλλα στη ζωη πρεπει να την παλευεις γιατι κ να θες να αυτοκτονησεις αντικειμενικα δεν μπορεις κ δεν θα το πετυχεις στο λεω εκ πειρας
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης
    Last edited by Idella; 27-12-2011 at 16:38.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Quote Originally Posted by renos View Post
    Οσους φιλους και να χα τους εχασα. Για οτι συμβει καλο ή κακο θεωρω υπαιτειο των εαυτο μου. Βαρεθηκα να φοβαμαι την ζωη με το παραμικρο να μην εχω και εχω τον χαρακτηρα και την ζωη οπως εχουν οι αλλοι εφηβοι της ηλικιας μου, να νιωθω και εγω ωραια.Ωρες - ωρες σκεφτομαι πως δεν επρεπε να υπαρχουν ανθρωποι σαν και εμενα. Μου απεμεινα μονο η αγαπη των γονιων μου.Θα ηθελα κι εγω να εχω πραγματικους φιλους οπως ολοι οι αλλοι , να μοιραζομασται τα απλα καθημερινα πραγματα. Οτι κανω, οτι πω, οπου και αν παω νομιζω πως αφηνω ερηπεια πισω μου. Ναι το ξερω πωσ θα επρεπε να ημουν πιο δυνατος ψυχικα και να εχω περισσοτερο θαρρος και γενναιοτητα ψυχικα γιατι ειμαι σε μια ηλικια που κρινεται η ζωη μου, αλλα πραγματικα κανω προσπαθειες αλλα οτι δεν αντεχω και τα παρατω.Αν μπορειτε πειτε μου καιμια συμβουλη μπας και μπορεσω να το συνηδητοποιησω πως πρεπει να βρω κουραγιο για να συνεχησω την ζωη μου και ναμην νιωθω τοσο σκουπιδι.......
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    τι αυγο ρε σιγα μην ειναι κ μακαρονια ελεος φιλε μου κ εγω βαρεθηκα αλλα στη ζωη πρεπει να την παλευεις γιατι κ να θες να αυτοκτονησεις αντικειμενικα δεν μπορεις κ δεν θα το πετυχεις στο λεω εκ πειρας
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης

Lacrymosa συγνωμη κιολας αλλα βλεπεις ενα παιδι που ειναι ευαισθητο μεσα σε αυτην την αναισθητη κοινωνια και εσυ τι προτεινεις να παρει χασισι?
    Δηλαδη ελεος αυτη ειναι η λυση να ζει σε μια παραισθηση και να μην δεχεται την κατασταση που ειναι σκατα?ετσι ειναι τι να κανουμε τωρα
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ
    Δεν μπορω να χωνεψω γενικα πως τετοιες συμβουλες πρεπει να δινουμε σε ενα παιδι 17 χρονων και καθε αλλης ηλικιας ειναι πραγματικα θλιβερο

Φιλε renos θελω να σου πω 2 με 3 πραγματακια καταρχας γνωρισα ενα παιδι στην ηλικια σου και ανταλαξαμε αποψεις και ενιωθε οπως ενιωθες και εσυ
    ακουσε ομως πως εχει το θεμα..Λες πως θελεις να εχεις πραγματικους φιλους ετσι οπως ακριβως εχουν και αλλοι,ομως οι αλλοι την εχουν πατησει απο τον καλυτερο τους φιλο
    Η αναζητηση σου θα γινει μεσα απο ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολλες συζητησεις και καποια στιγμη θα δεις πως θα βρεις ανταποκριση σε αυτα που ψαχνεις
    εισαι σε μια φαση που αλλοι " λιγο " και αλλοι " πολυ " την εχουμε περασει και την περναμε..
    Σημασια εχει ποσο δυνατος μπορεις να βγεις μεσα απο αυτες τις φασεις,--------> αλλα ακομα ειναι πολτ νωρις να ξεκινησεις κατι τετοιο

Καταλαβα πως θελεις να εχεις φιλους που θα μιλατε για καμια γκομενα,να πατε να πιειτε κανενα ξυδι,απλα δεν βλεπεις την ανταποκριση απο ατομα που εχασες
    και απο ατομα που εχεις βρει
    η δικια μου συμβουλη ρενος ειναι να βρεις σε ατομα που ενδιαφερεσαι να κανεις παρεα,το κλικ!
    και κατι ακομα........
    Αν θελεις να πετυχεις " φιλιες " στην ζωη σου
    Μαθε να ακους " σαν να εισαι θεατης " την ωρα που καποιος / καποια μιλαει
    γιατι θα συναντησεις πολλους/ες ανθρωπους που θα σου ζητησουν την συμβουλη σου πιστεψε με
    θα πρεπει να την δωσεις,χωρις ομως να περιμενεις καποιο ανταλαγμα
    γιατι τις περισσοτερες φορες περιμενουμε,αλλα δεν παιρνουμε τπτ ποτε τις περισσοτερες φορες
    Μην χαλιεσαι ομως για τπτ
    κατι τελευταιο.....
    Η οικογενεια σου
    Θα ειναι η μονη σταθερη αξια,παρεα,αγαπη,κατανοηση, συμπαρασταση,διασκεδαση που θα εχεις για μια ολοκληρη ζωη

Υπαρχουν λυσεις για ΟΛΑ ΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ
    ΛΥΣΗ
    ΠΟΤΕ
    ΔΕΝ
    ΕΙΝΑΙ
    ΤΑ
    ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Senior Member
    Δεν του προτεινω ως λυση το χασισι αλλα του λεω για να ξερει οτι κ αυτο ειναι μεσα στη ζωη κ να προσεχει! δλδ αμα ερχοταν ενας φιλος του κ τον εβλεπε νταουνιασμενο κ του λεγε "παρε λιγη φουντα να στανιαρεις" τι θα κανε? ο,τι κ να κανε επιλογη του θα ταν.. κ εμενα ετσι μου λεγαν στην ηλικια του κ αρχισα τα μαυρα κ προχωρησα, εγω τι πρεπει να κανω δλδ?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Εσυ να παρεις αποφαση να σταματησεις....
    Ο ρενος να μαθει να προσεχει και να ειναι μακρια απο αυτα
    Τωρα θα μου πεις να μαθαινονται αυτα στην μικρη ηλικια για να μην τα κανεις μεγαλος
    δεν ειναι αναγκη ουτε μικρος ουτε μεγαλος να κανεις αυτα τα πραγματα !!

Senior Member
    Blog Entries
    1
    Ρενο ισως αν μας ελεγες κατι πιο συγκεκριμένο για την κατάσταση σου για να καταλάβουμε και εμείς...
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.