φαρμακα για παντα - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 151 to 165 of 172
    προσπαθω να μην το σκεφτομαι και κατι γινετε μια ανωτερη δυναμη με κανει και το σκεφτομαι στον υπνο μου.μηπως αν το σκεφτομουν(πραγμα απελπιστικο) θα ξελαφρωνε ο υπνος μου.κατι που να παει στο διαολο ειναι πολυ ισχυρο και με αναγκαζει να το σκεφτομαι.χρειαζομαι βοηθεια

Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    για να ξεκαθαρισω κατι και να μην μιλαω πια γενικα.ο γιατρος μου λεει να παιρνω 30μγκρ αμπιλιφαυ(την μεγιστη δλδ ποσοτητα) και αντικαταθλιπτικο εντακτ 20μγκρ(μεγαλη ξερω γω ποσοτητα) και εγω παιρνω αυτη τη στιγμη μειωνοντας τα σταδιακα αρκετα,μονο 15 μγκρ αμπιλιφαυ(την ποσοτητα που προτεινει δλδ ο ιατρικος συλογος για το αμπιλιφαυ) και με το 'φτωχο' μου το μυαλο αφου δεν εχω καταθλιψη εκοψα το αντικαταθλιπτικο και παιρνω μονο το αντιψυχωσικο μεση ποσοτητα(χωρις να το συναγωνιζεται κανενα αντικαταθλιπτικο).ειναι σαν να βρηκα το τελειο για μενα και μεσα στην αρωστεια μπορω να εχω αναρωση να ειμαι λειτουργικος και αρκετα καλα σε τετοιο βαθμο που αγχωνομαι αν θα βγει κανα αλλο πολλα υποσχομενα φαρμακο και πρεπει να διακοψω με αυτο το αμπιλιφαυ που παιρνω.επαναλαμβανω δεν εχω σκοπο να επιρεασω αρνητικα απλα περιγραφω αυτο που κανω.YΓ εχω τρεις κανονες κατα τοις αρωστειας που τους εχω σαν βιβλο 1)15μγκρ αμπιλιφαυ 2)δεν το σκεφτομαι(με τον τροπο που το αντιλαμβανομαι εγω) 3)στραβα! κουτσα! παιρνω μπροστα.τα συστινω και τα τρια
    Δημήτρη βρίσκω καλή τη σκέψη σου.
    Να μου επιτρέψεις να πω δυο πράγματα που γνωρίζω επειδή κινούμαι σε παρεμφερή χώρο δουλειάς.
    Θέλει πολύ καλή συνεργασία με τον ψυχίατρο. Κάθε παρενέργεια να την γνωρίζει ώστε να προσαρμόζει την αγωγή κατάλληλα.
    Ειδικά όσοι λαμβάνουν μεγάλη δόση και πολλά φάρμακα μαζί για πολύ καιρό, είναι επικίνδυνο, εάν αφεθούν γενικά, να τους βγει καταστολή σε μεγάλο βαθμό.
    (το ιδανικό είναι 1 με 2, φάρμακα ανάλογα βέβαια και την κατάσταση, αν πχ παίζει και κατάθλιψη και αυπνία μπορεί να είναι 3)

ευχαριστω ελενη αλλα επαιξα με τα φαρμακα και ειχα μια μικρη υποτροπη.τωρα γυρισα στο ασφαλεσ 75% απο οτι λεεει ο γιατρος και επανηλθα.αλλα τα φαρμακα μας στερουν την χαρα τον ερωτα την θλιψη αν θελεις τι να κανω αχρηστος καταντησα θα τα παιρνω κατα 75%απο οτι λεει ο γιατρος και αυτο ειναι.δεν θελω να τα παιρνω ακριβως γιατι ειναι επικινδυνη η οδηγηση

οπως θα διαβασατε σε αλλο θεμα που ποσταρα δεν υπαρχει κατι το αθεραπευτο (το ειντς επισημως θεραπευτηκε απο περσυ). υπαρχουν ομως φαινομενα πολεμικα με ψυχοφαρμακα και μπουλινγκ (δειτε σχετικα στις ειδησεις) που εξοντωνουν αρκετο κοσμο ακομα και οι κοντινοι τους ανθρωποι που τους τα προσφερουν. ολοι θελουν να ζησουν με τον πιο αγριο και βαναυσο τροπο
    (κατα αλλων).

εσεις ομως εδω περα τι κανετε; διαφημιζετε δολοφονικα φαρμακα με ησυχη συνειδηση αλλα και κανενα κηνυγι. αστυνομια δεν υπαρχει, ηθοποιοι ειναι αλλα εσεις λιγη τσιπα δεν εχετε. τα αμπιλιφυ για παραδειγμα καθαριζοιυν σε χροπνο ντε τε. ντροπη σας εγκληματιες.,

egklhmatiew emas les re ?

αυτους που μας εχουν κανει ολους πρεζακηδες. εσενα δε σε ξερω φιλε. κανονικος ανθρωπος μου φαινεσαι.

ok re file etsi dikio exeiw xeirotera apo preza einai toylaxiston thn preza kapoioi thn koboyn apo emaw xvriw na lalhsei kapoiow arga h grhgora den yparxei

κοψτε τα ναρκωτικα. σας σκοτωνουν. ευχομαι να εχετε στηριξη.

Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ευχαριστω ελενη αλλα επαιξα με τα φαρμακα και ειχα μια μικρη υποτροπη.τωρα γυρισα στο ασφαλεσ 75% απο οτι λεεει ο γιατρος και επανηλθα.αλλα τα φαρμακα μας στερουν την χαρα τον ερωτα την θλιψη αν θελεις τι να κανω αχρηστος καταντησα θα τα παιρνω κατα 75%απο οτι λεει ο γιατρος και αυτο ειναι.δεν θελω να τα παιρνω ακριβως γιατι ειναι επικινδυνη η οδηγηση
    Τουλάχιστον ανακάλυψες το κατώτερο όριο ml που μπορείς να παίρνεις χωρίς προβλήματα με υποτροπές.
    Μην σκέφτεσαι έτσι για τον εαυτό σου, και μη σκέφτεσαι συνεχώς την ψύχωση, ΔΕΝ ΣΕ ΟΡΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΣΟΥ πλαισίωσε τον εαυτό σου όσο μπορείς με αγαπημένα, καθημερινά, ευχάριστα για σένα πρόσωπα και καταστάσεις...
    Δεν ξέρω να πω αν τα φάρμακα στερούν τη χαρά, τον έρωτα τη θλίψη..Έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο?
    Αυτό και το βίωμα της αποπροσωποποίησης δεν μπορώ να τα καταλάβω

ευχαριστώ ελενα.ναι τα φαρμακα παρατηρησα οτι στερουν κατι τετοιες σημαντικες πτυχες της ζωης.οσο της απροσωποιησης αν δεν εχει να κανει με την ετυμολογικη εννοια της λεξης δεν το καταλαβαινω και εγω

δεν αξιζει τον κοπο να μην παιρνουμε τα φαρμακα μας.διοτι εγω πειραματιστικα και εφτασα στο σημειο για να ειμαι καλα να παιρνω το 75% απο αυτα που λεει ο γιατρος λιγο ακομη δλδ και θα συμφωνουσα με τον γιατρο.δεν ειναι καλυτερα να τα παιρνω οπως λεει ο γιατρος ωστε οταν θα τα μειωσει να μην κανω παρασπονδιες?απο την αλλη αυτο το 25% με επιτρεπει να οδηγω και να εχω καποιες σεξουαλικες ελξεις.τι να κανω?

Senior Member
    βασικα αυτα τα φαρμακα αλλαζουν τη δομη του εγκεφαλου.

και να μην εχεις τιποτα , δικη μου γνωμη ειναι, οτι το παθαινεις μετα οταν τα παρεις.

εγω π.χ. στην αρχη ειχα μονο αγχος και ηθελα π.χ. κανενα τσαγακι και τωρα εχω ψευδαισθησεις αφου τα πηρα.

σε κανουν αυτα τα φαρμακα εναν ναρκωμανη που εχει υποστει λοβοτομη.

κανενας δε ξερει πως να μας σωσει. ακομα και οι ιδιοι οι ψυχιατροι δε ξερουν πως λειτουργουν αυτα τα φαρμακα ουτε εχουν γινει μελετες και ξερουν οι ψυχιατροι
    μακροπροσθεμα τι ζημιες κανουν. προσδοκιμο ζωης εχουμε -25 χρονια οταν παιρνουμε αυτα τα φαρμακα. της οποιας ζωης.

στην κοινωνια ολοι ειναι εχθροι μας. ειτε μας κοροϊδευουν ειτε ειναι εχθρικοι απεναντι μας λογω των ταινιων του χολυγουντ και των ειδησεων.

γενικα ολα καλα.... θελει πολλη υπομονη αυτη η αρρωστεια.

ολα βεβαια ειναι θεμα φαρμακου. μεχρι να βρεθει το φαρμακο που θα μας κανει καλα. ή το τελευταιο φαρμακο απο cannabidiol που δε θα εχει αρνητικες παρενεργειες.
    αν και ολα τα φαρμακα θα μας εχουν σε καταστολη. βασικα εγω νομιζω οτι οι συγγενεις μας, μας θελανε να γινουμε φυτα για να μη μιλαμε και να μας ξεφορτωθουνε.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

maus -16 χρονια απο το προσδοκιμο ζωης.

μια ψυχιατρος λεει οτι καθε 16 χρονια με τα φαρμακα ερχεται ιαση του προηγουμενου προβληματος αλλα συνεχιζουμε τα φαρμακα για να διορθωθουν τα προβληματα που εχουν δημιουργησει τα ιδια τα φαρμακα.λεει οτι το να γιατρεψεις την τρελα(δλδ την ψυχωση) ειναι σαν να προσπαθεις να βαλεις σε ενα μικρο κουτι ενα μεγαλυτερο πραγμα ανωφελο.

οποιος παριστανει το γιατρο το πληρωνει σκληρα

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast