LGBTQI Quoted! - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 160

Thread: LGBTQI Quoted!

Senior Member
    αν και το θέμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό μπορώ να σου δώσω μια εικόνα..
    ψίθυροι πάντα υπήρχαν και υπάρχουν, κάποιες φορές γίνονται φωνές και πιο σπάνια ύβρεις..αναλόγως που θα είσαι και ποιον θα πετύχεις..
    στην Αθήνα τα πράγματα σαφώς είναι καλύτερα από όπου αλλού στην Ελλάδα, βοηθάει και η πολυπολιτισμικότητα και ότι είσαι ανάμεσα σε 5εκ.
    Έχουν γραφεί σε διάφορες θέματα απόψεις περί της αντιμετώπισης, κυρίως στο "οικογένεια-σχέσεις"..
    Το διαφορετικό ενοχλεί και να πας να το εκφράσεις και δημόσια θα γίνει ντόρος... έχουν διώξει ζευγάρι με κοπέλες από καφετερία γιατί καθόταν χέρι χέρι..

Όλοι αυτοί οι ανεπίτρεπτοι χαρακτηρισμοί υφίστανται και βασιλεύουν , τα γκέι μπαρ είναι ένας τρόπος προφύλαξης αλλά και πάλι περιστατικά χλευασμού υπάρχουν και εκεί...
    Το τραγικότερο είναι ότι κάποιοι το κάνουν για να γελάσουν..και νομίζουν ότι κοροϊδεύουν κάτι σα να είναι πλάκα, δεν υπάρχει βλέπω σε αυτούς καμμία αίσθηση ότι
    είναι κάτι άξιο σεβασμού.. υπάρχουν και οι str8 που πραγματικά είναι μέσα στο ίδιο μαγαζί και δεν έχουν κανένα απολύτως θέμα..

Εκεί που καταλήγω είναι στο ότι αφορά μεμονωμένα πρόσωπα δυστυχώς! Αν η παιδεία ή μεγαλοσύνη κάποιου το έχει θα φερθεί απλά ανθρώπινα αυτονόητα όπως θα φερόταν σε
    κάθε άλλο συνάνθρωπο ΌΜΩΣ είναι ευχής έργον αν μπορεί κάποιος να σε αντιμετωπίσει και με βάση τη ζωή που κάνεις, όχι δλδ βασιλικά και ξεχωριστά αλλά να μάθει το τι διαφορετικό
    πράττεις και πως..Γιατί η κοινωνία και οι συνήθειες τις βασίζονται όλες στο ένα και μοναδικό πρότυπο όχι σε άλλα, οπότε εκεί ίσως υπάρξει σύγχυση..δλδ πως σε έναν ανάπηρο δεν μπορείς να του
    πεις "πάμε να τρέξουμε στην παραλία" ίσως δεν δίνω και το καλύτερο παράδειγμα, αλλά θέλω να πω δεν είναι σκοπός να γίνουμε το ίδιο και το αυτό για να μας αφομοιώσει η κοινωνία αλλά να
    σεβαστεί τα όποια διαφορετικά θέλω χωρίς να ενοχλείτε κανείς..

Μέχρι τότε υπάρχει μια περιθωριοποιημένη ομάδα με θέματα που όπως λέγονται είναι: ανωμαλίες, παρα φύσιν, βρωμιά κ.α. δεν θέλω να επεκταθώ..
    Δακτυλοδεικτούμενοι για την ώρα σε μια πορεία που δεν μοιάζει να έχει σημαντικές εξελίξεις ακόμη αλλά το παλεύουμε ο καθένας όπως και όσο μπορεί
    από τη θέση του και με τον τρόπο σκέψης του..
    ΑΛΛΑ λίγοι μας καταλαβαίνουν ως ώρας σε ουσία και βάθος...ακόμη και σε επίπεδο γενικής κουβέντας...

δεν ξέρω κατά πόσο σε κάλυψα λίλιουμ, μπορείς να ρωτήσεις αν θες να μάθεις κάτι συγκεκριμένο..
    Nothing in life is to be feared, it is only to be understood . . .

Για ποιο λόγο ένα LGBTQ άτομο να κάνει κάτι τέτοιο σε ένα μη φιλικό περιβάλλον για τα lgbtq άτομα? Προσωπικά έχω διαβάσει άπειρες παραβιάσεις δικαιωμάτων τους μέσα σε αυτό το σάιτ και μάλιστα σκοπεύω να παρατήσω το σάιτ γι αυτό το λόγο. Υπάρχουν sites ΛΟΑΤ φιλικά τουλάχιστον και συμβουλεύω Λοαδ άτομα να μην ποστάρουν άλλο σε αυτό το σάιτ, ένα σάιτ που ΠΟΤΕ η διαχείριση δεν έχει πάρει το μέρος τους, (εσείς το έχετε δει πουθενά, ένα σχολιάκι έστω μικρούλι, τόσο δα, που να αναγνωρίζει το ίδιο δικαίωμα όπως στα ετερό άτομα εδώ μέσα η σεξουαλικότητά τους να μη στηλιτεύεται? ΟΧΙ. Μεμονωμένα άτομα το κάνουμε, το καθένα μάλιστα για δικούς της/του λόγους. Από επίσημα χείλη, νάδα. Ε, στα νάδα μας και μας. Το να παλεύεις σε ένα μη φιλικό Λοαδ σάιτ για τα αυτονόητα μου φαίνεται όλο και περισσότερο γελοίο. Μέσα σε διάφορα νήματα γίνεται Ο ΚΑΚΟΣ ΧΑΜΟΣ ΑΠΟ ΟΜΟΦΟΒΙΚΑ, ΤΡΑΝΣΦΟΒΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΣΤΣ ΚΑΡΓΑ ΣΤΟΝ ΜΙΣΟΓΥΝΙΣΜΟ. Αν αυτό θεωρείται μοντερέιτινγκ που διασφαλίζει ένα άτομο να ανοιχτεί και να εξερευνήσει τη σεξουαλικότητά του όπως θα έπρεπε, σε ένα κλίμα υγιές και όχι ΑΓΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ, τότε σας λέω ότι το σάιτ αυτό είναι ΚΑΡΓΑ ΑΝΕΠΑΡΚΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ για όσα άτομα μπορεί να είναι ήδη επιβαρυμμένα από άλλα προβλήματα και μπαίνουν εδώ μέσα να λύσουν το κουβάρι τους. Είναι ΑΝΑΣΦΑΛΕΣ 100%.
    Πηγαίντε αλλού, που το μοντερέιτινγκ θα σας εξασφαλίζει πως η σεξουαλικότητά σας, οι προτιμήσεις σας, η ταυτότητά σας, δε θα γίνεται ΑΣΤΕΙΑΚΙ στα χείλη κάθε ομοφοβικού και καθεμιάς ομοφοβικής μαλακισμένης, δίχως να τρώνε μια προειδοποίηση καν γι αυτό. Και κάτι άλλο. ΘΡΕΝΤΣ ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ είναι μεταμφιεσμένα ως ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ, αν αυτά λοιπόν που σκέφτονται άλλες και άλλοι είναι αυτά που θα ακούγαμε σε κάθε τελειωμένο στέκι κυρίαρχης αφήγησης βαρβάτων αρσενικών ή κρυφολεσβοφοβικών κυράτσων, θεωρώ ότι το να ζητάς λίλιουμ από άτομα να περιγράψουν σε ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥΣ είναι φαιδρό και τραγικό. Εγώ πάντως την δική μου εμπειρία, πείρα, κάβλα και οτιδήποτε, ΔΕΝ θα την χαραμίσω άλλο εδώ μέσα.

*Σάιτ όπως του Κρίνο, α ρε Κρίνο, τελικά δικαιώνεσαι, είναι ΛΟΑΔ ΦΙΛΙΚΑ, που σημαίνει ότι η εμπειρία, η ζωή, οι προτιμήσεις, η ταυτότητα δε θα επιτρέπεται να γίνονται αντικείμενο χλεύης, όπως γίνεται στην κοινωνία μας ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ. Και ό,τι ζω και ακούω στην κοινωνία μου κατά κόρον, γιατί να μπω να το ακούω και σε ένα σάιτ υποτίθεται ψυχολογικής υποστήριξης? Νίκο Δωδώνη, έχεις να απολογηθείς σε πολλά ΛΟΑΔ άτομα για οτιδήποτε φριχτά ομοφοβικό διαβάζουν εδώ μέσα, για παραβιάσεις ηθικές, έχουμε γίνει μέλη αρκετές φορές διαχείριση αντί της διαχείρισης, που είναι ουσιαστικά απούσα, και έχει υποκατασταθεί από διαφημίσεις μέσα στα θρεντ. Να μου λείπουν οι εδώ μαλακίες, αντίο, είπαμε να δίνεις ευκαιρίες, αλλά να διαβάζεις ομαδικά πεσίματα από φοβικούς σε άτομα και να ισχύει ΣΙΓΗ ΙΧΘΥΟΣ, δε νομίζω πως μπορεί ποτέ να δικαιολογηθεί σε σάιτ του είδους. Το Σεξουαλικότητα τμήμα τι το θέλετε τρομάρα σας? Για φιγούρα? Εσείς κύριε ΔΩΔΩΝΗ, επαγγελματία ψυχικής υγείας, τι θα συμβουλεύατε ένα ΛΟΑΔ άτομο, να μπει και να ρισκάρει την υγεία του την ψυχική στο σάιτ σας διαβάζοντας τα καμάρια σας τα μέλη να πετάνε σπόντες για χωρίστρες σε κόλους και άλλα τέτοιου τύπου? Ή μήπως να αφήνετε άτομα να ποστάρουν ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΑ ΕΝΤΕΛΩΣ για τη ΔΙΑΒΟΛΙΚΉ ΦΥΣΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ? Είστε ένα νόμιμο μπουρδέλο, αυτό είστε και μάλιστα εκμεταλλεύεστε θρεντς που γίνεται της κακομοίρας για να έχετε ανεβασμένα νούμερα. Και αυτό σας κάνει ΝΟΥΜΕΡΑ, κυριολεκτικά και μεταφορικά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Senior Member
    In this old house where every door is open
    Kοιτα ρειν οτι γινεται της κακομοιρας εδω μεσα γινεται, και το αφηνει η διαχειριση ναι, και ειναι συγκερκειμενα ατομα που εχουν συγκεκριμενους στοχους συνηθως, αλλα εχω δει γκει ατομα να μπαινουν εδω και να ανοιγουν θεματα και να τους φερονται στα θεματα τους οσοι απαντανε με παρα πολυ ομορφο τροπο και ισοτιμη αντιμετωπιση. Οποτε μην τα βαζουμε ολα σε ενα καζανι.. Υπαρχουν ανθρωποι εδω μεσ απου διαφερουν..
    Και μενα με ενοχλουν ολα αυτα τα στερεοτυπικα ξερασματα μισους που βγαζουν μερικοι, και ως μονη λυση βρηκα να τους κανω ιγκνορ.. Αλλα αυτοι που φερονται ετσι πρωτοι εκεινοι εχουν θεματα, οπως ολοι μας, δεν πρεπει να το ξεχναμε και αυτο..

Εγω παντως curienio...σ'αγαπω τρελλα!!!!!ματσ..μουτσ...φιλακ ια στο στομα!!!!!

Senior Member
    Είναι λίγο βίαιος ο τρόπος που τα λέει αλλά έχει δίκιο σε αρκετά η ρεην.
    Όπως και η λιλ.
    Δηλαδή πραγματικά η διαχείριση δεν παρεμβαίνει σε συμπεριφορές όπως αυτές που προανέφερε η ρεην, πράγμα που κι εμένα με βγάζει απ' τα ρούχα μου.
    Από την άλλη βέβαια θεωρώ, ότι δεν είναι εχθρικό το σαιτ σε άτομα που ψάχνουν και θέτουν ζητήματα σεξουαλικού προσανατολισμού.
    Η βία που ασκείται κατά καιρούς λεκτικά δημιουργεί απρόσφορο έδαφος για να ανοιχτεί οποιοσδήποτε εδώ μέσα, και όχι μόνο οι λοαδ.
    Γενικότερα μια ασυδοσία υπάρχει.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

Senior Member
    Ρέιν μην τρελαίνεσαι... έχεις δίκιο για όσα διαμαρτύρεσαι αλλά μη χαλιέσαι για άτομα που ούτε έτσι ούτε αλλιώς καταλαβαίνουν!
    Κάποιοι το παίρνουν το μνμ και ας μη μιλάνε... τα φιλικά και άλλα σάιτ ευτυχώς ειλικρινά που υπάρχουν αλλά εγώ πιστεύω μια μάχη
    να την δίνουμε παντού και ας μην είναι ευνοϊκές οι συνθήκες..ας το κάνουμε και στα δύσκολα και στα άνισα γιατί δεν έχουμε κάτι να
    φοβηθούμε..εγώ αυτό σου προτείνω και ξέρεις πολύ καλά τις απόψεις μου είναι παντού εδώ μέσα ξεκάθαρες..

Senior Member
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    Εγω παντως curienio...σ'αγαπω τρελλα!!!!!ματσ..μουτσ...φιλακ ια στο στομα!!!!!
    να τες και οι δηλώσεις!!! (σε παρακαλώ εδώ είναι δημόσιος χώρος, μη λες τα προσωπικά μας, χαχαχαχα)
    την αγάπη μου φλου!!!τα παρελκόμενα μετά ;)

Senior Member
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Nα σιγουντάρω λίγο;
    Kαι γω διαβάζοντας σχόλια τύπου
    "χωσε την υποκρισια βαθια στο κωλο μπας και δει χαρα ο προστατης σου,"
    "πουσταρα/πουστηδοι" "κουνιούνται σαν τη καλαμάτα" και άλλα παρόμοια
    ένιωσα να προσβάλλομαι εγώ προσωπικά
    κι ας μην είμαι LGBTQ.
    Έκανα αναφορές, θεωρώντας ότι υποβιβάζουν ακόμα και τον πιο απλό μέσο αναγνώστη
    κι ότι είναι αντάξια κιτρινοφυλλάδων.
    Κι αν κάποιος από δω πιο ευαίσθητος από μένα σε τέτοια θέματα
    δει τέτοια σχόλια,
    όχι σε forum υποστήριξης δε θα νιώσει ότι είναι,
    αλλά δικιολογημένα κάθε φορά που θα μπαίνει εδώ μέσα
    θα ανεβάζει πίεση, αλλά ούτε καν τα πρασίνισαν.
    Κι απ' την άλλη σκέφτηκα "πώς θα διέφερε το forum
    από τον τρόπο έκφρασης της μέσης κυράτσας
    και του μέσου πανίβλακα";
    Ξέρω και γω;
    Προσωπικά θα το εκτιμούσα περισσότερο αν διέφερε...

Senior Member
    huh? ... μα τι σας κάνει να πιστεύετε, όσ@ απορείτε δηλαδή, ότι είμαστε όλ@ str8 ή cisgendered και γράφουμε για λογαριασμό τρίτων "ακτιβιστικά";
    http://www.qvzine.net/images/bingo-2.pdf
    ΑΝΤΙΣΕΞΙΣΤΙΚΟ / LGBTQ ΜΠΙΝΓΚΟ

Senior Member
    Blog Entries
    9
    Ειναι πραγματι λυπηρο να βλεπεις σ'ενα χωρο οπου τα μελη του λογικα θα επρεπε να ειναι εναντιον του στιγματος καθως οι ψυχικες διαταραχες που ειναι η βαση του φορουμ, αποτελουν ενα αγκαθωδες ζητημα ακομα "εκει εξω", ο τρελος, ο επικινδυνος, ο παρανοϊκος... τελικα να στιγματιζουν επιλεκτικα!
    Καποιοι ισως υποστηριξουν οτι δεν πρεπει να υπαρχει λογοκρισια, κι ομως πρεπει να υπαρχει οταν χλευαζονται και κανιβαλιζονται κοινωνικες ομαδες που δεν ενοχλουν κανεναν και διεκδικουν το αυτονοτητο δικαιωμα της ελευθερης εκφρασης!
    Στην τελικη, εκτιθενται απο μονοι τους οι λασπολογοι κι αφηνουν να διαφανουν τα αποθημενα που θα πρεπει να δουλεψουν μεσα τους...
    Η λεκτικη βια πολλες φορες ειναι πιο οδυνηρη απ'τη σωματικη γιατι η επουλωση της ειναι αρκετα δυσκολη και απαιτει χρονο και προσπαθεια...
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    huh? ... μα τι σας κάνει να πιστεύετε, όσ@ απορείτε δηλαδή, ότι είμαστε όλ@ str8 ή cisgendered και γράφουμε για λογαριασμό τρίτων "ακτιβιστικά";
    χαχαχαχαχα το χεις το πετυχημένο το χεις!!!

Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    ο καθενας ειναι οτι δηλωσει body,αν κανει κεφι κιολας να το δηλωσει..... εγω ας πουμε μπορει να ειμαι ενας διμετρος μουστακαλης.. που μπηκα εδω να ζησω σε πληρη ελευθερια τον θηλυκο εαυτο μου.....το ξερει κανεις;μπορει κανεις να το διαπιστωσει με καποιο τροπο;λοιπον... ή θα πεις ανοιχτα τι εισαι αν γουσταρεις βεβαια ή εισαι αυτο που δηλωνεις....απλα πραγματα...
    υγ:σε οσους δημιουργησα αμφιβολιες για το φυλο μου......με την απορια θα μεινετε..... :)

Senior Member
    ... εννοείται πως θα λάβω σοβαρά υπόψιν μου άνθρωπο που κάνει αυτό που κάνεις εσύ... γιατί αυτό που κάνεις - και κάνω, άσχετα σε τί βαθμό και με τί κόστος - το κάνουν ελάχιστοι... κι αν είσαι και... δίμετρος μουστακαλής ακόμη καλύτερα για μένα, λολ!... χθες έκανα κι εγώ ένα είδος "λογοπαίγνιου" μαζί του... κάτι για παντζάρια, κάτι για γιαούρτια... δε τον φτάνω στη χρήση της αγγλικής, το ομολογώ... αλλά ενθυμούμαι πως συνομιλώ με άνθρωπο που θεωρεί τον εαυτό του ανώτερο απ' το υπόλοιπο ζωϊκό βασίλειο... κι επειδή θα ακολουθήσουν και άλλα... english, δε θα πάρω, ευχαριστώ...:)... σε φιλώ και να εύχεσαι να εξαφανιστώ σύντομα... σε ικετεύω δηλαδής... :)...

http://www.youtube.com/watch?v=qN3kC_4xURA
    "... Επικρίσεις Έρωτος Πιανίζουσες... Σε Βολεμένες Κιθαρίσιες Παραλίες..."

Senior Member
    In this old house where every door is open
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    ο καθενας ειναι οτι δηλωσει body,αν κανει κεφι κιολας να το δηλωσει..... εγω ας πουμε μπορει να ειμαι ενας διμετρος μουστακαλης.. που μπηκα εδω να ζησω σε πληρη ελευθερια τον θηλυκο εαυτο μου.....το ξερει κανεις;μπορει κανεις να το διαπιστωσει με καποιο τροπο;λοιπον... ή θα πεις ανοιχτα τι εισαι αν γουσταρεις βεβαια ή εισαι αυτο που δηλωνεις....απλα πραγματα...
    Συμφωνω κι επαυξανω..

Νφλoυ μηπως το αλτερ ιγκο σου ειναι τελικα διμετρος μουστακαλης?? :p

Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Συμφωνω κι επαυξανω..

Νφλoυ μηπως το αλτερ ιγκο σου ειναι τελικα διμετρος μουστακαλης?? :p
    μμμμ...μη σου πω... το διμετρος μια χαρα με βολευει.....τα μουστακια παλι με τιποτα.....αποτριχωση παντου!!!!!!!!!!!!!!!

Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast