αρρωστημενη επιμονη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 16 of 16
    Senior Member
    Quote Originally Posted by tasos_gast View Post
    ..... Το ότι κάποιοι παθαίνουν ψύχωση με εμάς πιστεύω δε θα πρέπει να μας κακοφαίνεται και τόσο. Δώσαμε αισθήματα σε κάποιον, του δώσαμε ένα κομμάτι του εγώ μας. Κι όταν διαλύεται η σχέση, θεωρούμε πως κι ο άλλος πρέπει να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα. Δηλαδή έχω δεσμό με έναν άνθρωπο, μοιράζομαι πράγματα μαζί του κτλ. Χωρίζουμε και θεωρώ πως πρέπει να νιώσει, όπως θέλω εγώ να νιώσει, να απομακρυνθεί, επειδή εγώ το θέλω, να σταματήσει να με προσεγγίζει, επειδή εγώ το θέλω. Και ξεχνώ τις δυσκολίες που μπορεί να αντιμετωπίσει ο άλλος.
    τωρα, μαλιστα....
    αυτη ακριβως ειναι η προβληματικη οπτικη που παραγει εμμονικους stalkers.
    μιλας για "σχεση οπου δοθηκαν αισθηματα", οταν η κοπελα μιλαει για γνωριμια ενος μολις μηνα(!) με μερικες συναντησεις που σκυλομετανιωσε:rolleyes:.... δηλαδη στην καλυτερη, 2 εως 30 εξοδους/συναντησεις , πριν 4-5 χρονια(!!!!!!!!!) και κυνηγητο εκ μερους του τυπου γιατι ετσι γουσταρει, ever after... προφανως και δεν εχει (καλα)αισθηματα γι αυτον!
    ειναι υποχρεωτικα τα αισθηματα για καποιον που μας ειναι αδιαφορος η απωθητικος?

μπερδευεις το εξης, απλο.
    κανεις δεν μπορει και δεν εχει και δικαιωμα να του επιβαλει τι να νοιωσει.
    εχει ομως απολυτο δικαιωμα να τον απομακρυνει απο την δικη της την ζωη εφοσον δεν τον θελει.
    οι δυσκολιες που αντιμετωπιζει ο τυπος επειδη δεν θελει να απομακρυνθει αφορουν τον ιδιο και πιθανον καποιον θεραπευτη.
    δεν τον υιοθετησε η κοπελα, ουτε εχει ευθυνη στην υγεια του.
    εχει ομως απολυτο δικαιωμα στην δικη της ζωη και στην επιλογη οσων θελει η δεν θελει γυρω της.

για την ευθεια και απολυτη δηλωση "μην με ξαναενοχλησεις" που προτεινες, συμφωνω απολυτα. ειναι το μονο που σταματαει τετοιους ανθρωπους και η πληρης εξαφανιση στην συνεχεια. οχι περαιτερω συζητησεις.
    Last edited by Remedy; 26-01-2015 at 14:40.
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Page 2 of 2 FirstFirst 12