Δεν θα παντρευτώ. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 98
    Banned
    lacrymosa,σευχαριστω για τις διευκρινησεις,και για το θρεντ,και για τα φαρμακα,και για την διευκρινηση για τα σημεια στιξης(για να μην μου κοβεται το κειμενο,το εφαρμοζω και ειναι ΟΚ).Εσεις,η νεα γενια,σε αντιθεση με μας,ειστε 'τσακαλια' στους υπολογιστες.Συμφωνω απολυτα μαζι σου,για την σταση 'αστον να νικησει'η''να νομιζει οτι νικησε',ειναι οντως σπαταλη ενεργειας.Μην ξεχναμε αλλωστε το 'σε εναν καυγα μεταξυ δυο ατομων,παντα φταιει ο πιο εξυπνος',(ειμαι σιγουρος οτι τοπιασες το τελευταιο).Προσωπικα το εχω κανει σταση ζωης,δεν διαπληκτιζομαι,δεν φωναζω(ουτε μου αρεσουν οι φωνες),παντα ειμαι αυτος που θα κανει πισω,δλδ δεν χαλαω τη ζαχαρενια μου,με τιποτα.Η ψυχικη μου γαληνη ειναι υπερανω ολων των 'αγαθων'.Στους δεσμους μου δε,αν και ημουν αυτος που εφευγε,(εκτος μιας περιπτωσης)παντα αφηνα την κοπελλα με την εντυπωση οτι αυτη με 'αφησε'.Ισως γιαυτο διατηρω ακομη και τωρα αριστες(φιλικες)σχεσεις με ολες.Οσο για το γεωγραφικο,δεν υπονοησα τιποτα κακο για τους 'μη Αθηναιους,(ο κολλητος μου,επι 30ετη μενει στον Αχινο,Καραβομυλος).Αλλωστε, επι Ανασυγκροτησεως,το 1950,η Αθηνα ειχε 500,000 κατοικους,μετα αρχισαν να ερχονται οι 'επαρχιωτες',οποτε για ποιους Αθηναιους μιλαμε?Ολοι επαρχιωτες ειμαστε.Και να σου πω,λατρευω την Ελλαδα και ειμαι υπερηφανος που ειμαι Ελλην.Την Αθηνα δεν γουσταρω,σε ζηλευω που μενεις Θσλνκη.Ανεφερα την Γενευη,επειδη εκει μεγαλωσα,σε Ελβετικο σχολειο πηγα κλπ.Εκει λοιπον μαθαινεις τους χαμηλους τονους.Οποιος και νασαι,οσα και ναχεις,δεν υπαρχει το ρωμεικο 'ξερεις ποιος ειμαι γω' το 'δηθεν'.Παντως κατι που διαπιστωνω σε σενα ειναι οτι οσο ευγενης και νασαι,τοσο τσαμπουκας μπορεις να γινεις.Κι αυτο μαρεσει(δεν υποννοω κατι).Ελπιζω να ξεπερασες το down σου.Παντα φιλικα.
    Last edited by vagpap; 09-06-2013 at 03:39.

Banned
    Εχω αυπνια,αλλα who cares,αυριο θα κοιμαμαι οσο θελω.Πολυ ωραιο το ποιημα σου για τους Λακεδαιμονιους,οποτε θα μου επιτερεψεις να σου αφιερωσω αγαπημενα μου αποσπασματα απο το 'Ιθακη'(αλλωστε ειμαι τοσο απελπιστικα αργος στο γραψιμο που θελω κανα2ωρο,για να το γραψω ολο). 'στον πηγαιμο για την Ιθακη,τους Λαιστρυγονας και τους Κυκλωπας,δεν θα τους συναντησεις,αν δεν τους κουβανεις μες την ψυχη σου,παντα στον νου σου ναχεις την Ιθακη,το φθασιμον σου εκει ειν'ο προορισμος σου.Αλλα μην βιαζεις το ταξειδι διολου,καλλυτερα χρονια να διαρκεσει,και γερος πια ν'αραξεις στο νησι,πλουσιος με οσα κερδισες στον δρομο,μη προσδοκωντας πλουτη να σε δωσει η Ιθακη.Η Ιθακη σουδωσε το τωραιο ταξιδι.Αλλα δεν εχει να σε δωσει πια.Κιαν πτωχικη την βρεις,η Ιθακη δεν σε γελασε.Ετσι σοφος πουγινες,με τοση πειρα,ηδη θα το καταλαβες οι Ιθακες τι σημαινουν.Οχι ομως,τοσον σοφος,ωστε να δυναμαι ν'αλλαζω παραγραφους και γραμματοσειρας(το τελευταιο ηταν δικο μου!)
    Last edited by vagpap; 09-06-2013 at 17:06.

Senior Member
    Αισθάνομαι ότι δεν θα παντρευτώ και ότι είμαι εντελώς αποτυχημένη ύπαρξη....Αυτά!!!!! Είμαι πολύ λυπημένη κλαίω τώρα που το γράφω αυτό. Τι θα κάνω τα υπόλοιπα 50 χρόνια της ζωής μου βαρέθηκα δεν θέλω πια να ζω...Παλιότερα ήμουνα πολύ όμορφη και ελκυστική γιατί ήμουνα μικρούλα και αδύνατη από τότε περάσανε πολλά χρόνια τώρα δεν περιποιούμαι ούτε καν πλένομαι βρωμάω, είμαι μια σαβούρα και κανείς δεν θα θέλει να με παντρευτεί γιατί δεν κάνω τίποτα ούτε δουλεύω ποιος θέλει να πάρει μια σαβούρα να την τρέφει ....δεν έχω όρεξη για τίποτα, ούτε δουλειά έχω.

..

Senior Member
    ε μην παντρευτεις κι εσυ βρε ολγακι!!! ωχουυυυ πως κανεις ετσι?
    νομιζεις κι οσοι παντρευτηκαν, προκοψαν ολοι? καλυτερα ελευθερη, παρα χωρισμενη
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Και τι είναι αυτό που σας κάνει να πιστεύετε πως ο γάμος είναι προορισμός ? Διαδρομή η ταξίδι για δύο σε όλες τις εποχές όχι μόνο όσο κρατά το καλοκαίρι

Banned
    [QUOTE=olgaki1975;441654]Αισθάνομαι ότι δεν θα παντρευτώ και ότι είμαι εντελώς αποτυχημένη ύπαρξη....Αυτά!!!!! Είμαι πολύ λυπημένη κλαίω τώρα που το γράφω αυτό. Τι θα κάνω τα υπόλοιπα 50 χρόνια της ζωής μου βαρέθηκα δεν θέλω πια να ζω...Παλιότερα ήμουνα πολύ όμορφη και ελκυστική γιατί ήμουνα μικρούλα και αδύνατη από τότε περάσανε πολλά χρόνια τώρα δεν περιποιούμαι ούτε καν πλένομαι βρωμάω, είμαι μια σαβούρα και κανείς δεν θα θέλει να με παντρευτεί γιατί δεν κάνω τίποτα ούτε δουλεύω ποιος θέλει να πάρει μια σαβούρα να την τρέφει ....δεν έχω όρεξη για τίποτα, ούτε δουλειά έχω.
    Βρε συ Ολγα,με τα λυγμ-λυγμ και κλαψ-κλαψ δεν βγαινει τιποτα.ΟΚ,εισαι 38 ,ε και? Δεν ειναι δυνατον να ησουνα μικρη ελκυστικη και τωρα να 'χαλασες' τοσο.Απλως σεχει παρει απο κατω, αδικως. Αρχισε παλι να περιποιεισαι τον εαυτο σου , κανε λιγη γυμναστικη ,αδυνατισε αν εχεις παχυνει , νταξει ρουχα μην παρεις ,αφου δεν εχεις δουλεια ,αλλα και ποιος εχει σημερα .Εχω κατι φιλες 40-45 που σκιζουνε ,αλλα περιποιουνται τον εαυτο τους . Κιεγω ειμαι σχεδον 53 ,δεν εχω παντρευτει ποτε,και φυσικα δεν ειμαι οπως ημουνα στα 25 μου , δεν μπορω να 'χτυπησω' μια 30 ετων (ουτε και μενδιαφερει ) , θελω μεν να βρω μια συντροφο , αλλα γυμναζομαι σαν μανιακος ,προσεχω τι τρωω (να μην κανουμε κοιλουμπα ) , φροντιζω δλδ τον εαυτο μου .Και να σου πω , εχω την ιδια ακριβως (μην πω και παραπανω} αυτοπεποιθηση που ειχα μικρος . Στο μυαλο μας ειναι ολα .
    Last edited by vagpap; 12-06-2013 at 10:36.

Μήπως φοβάσαι τη δέσμευση και ότι θα "φυλακιστείς στον μόνιμο δεσμό σου ?? Κουλ :-)
    Last edited by Αναζητηση; 30-06-2013 at 01:13.

Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Αισθάνομαι ότι δεν θα παντρευτώ και ότι είμαι εντελώς αποτυχημένη ύπαρξη....Αυτά!!!!! Είμαι πολύ λυπημένη κλαίω τώρα που το γράφω αυτό. Τι θα κάνω τα υπόλοιπα 50 χρόνια της ζωής μου βαρέθηκα δεν θέλω πια να ζω...Παλιότερα ήμουνα πολύ όμορφη και ελκυστική γιατί ήμουνα μικρούλα και αδύνατη από τότε περάσανε πολλά χρόνια τώρα δεν περιποιούμαι ούτε καν πλένομαι βρωμάω, είμαι μια σαβούρα και κανείς δεν θα θέλει να με παντρευτεί γιατί δεν κάνω τίποτα ούτε δουλεύω ποιος θέλει να πάρει μια σαβούρα να την τρέφει ....δεν έχω όρεξη για τίποτα, ούτε δουλειά έχω.

..
    Εχεις δύο επιλογές. Μέχρι στιγμής επιλέγεις την μία. Οποτε θέλεις αλλάζεις και επιλέγεις την άλλη.
    Η πρώτη είναι αυτή που περιγράφεις και quotάρα.
    Η δεύτερη είναι η αντίθετη. Στην γράφω αναλυτικά παρακάτω.

"Είμαι έτοιμη να παντρευτώ ....Αυτά σαν πρόλογος!!!!!
    Είμαι πολύ χαρούμενη που το συνείδητοποιώ, χαμογελάω μέχρι τα αυτιά μου τώρα που το γράφω αυτό.
    Τα υπόλοιπα 50 χρόνια της ζωής μου φαντάζομαι ότι θα είναι τα καλλίτερα και ανυπομονώ να τα ζήσω έτσι όπως τα ονειρεύομαι...
    Παλιότερα ήμουνα πολύ όμορφη και ελκυστική γιατί ήμουνα μικρούλα και αδύνατη, από τότε περάσανε πολλά χρόνια αλλά και τώρα περιποιούμαι τον ευατό μου, δεν το συζητάω για καθαριότητα κλπ... φυσάω.., σίγουρα θα υπάρχουν πολλοί που θα ήθελαν να με παντρευτούν γιατί έχω διάθεση για τα πάντα. Εντάξη σήμερα δε δουλεύω αλλά το παλεύω και είμαι σίγουρη πως κάπου θα βρώ και εγώ μία άκρη. Πολύ δύσκολο στις μέρες μας να βρείς δουλειά αλλά από αύριο κιόλας εάν θέλω μπορώ να έχω δικά μου χρήματα. Δουλειές υπάρχουν έστω και από αυτές που κανείς δεν σκεφτόταν πριν μερικά χρόνια ότι θα έκανε. Για μένα τα χρήματα είναι το μέσο για να ζώ και όχι να με ζούνε άλλοι. .. (βάζω δύο τελίτσες εδώ γιατί έχω πολλά όμορφα να πώ για μένα τα οποία δε τα γράφω για να μη με πάρετε στο ψιλό και νομίσετε πως είμαι κανά ψώνιο που παινεύει τον εαυτό του.)"

Διαλέγεις λοιπόν ποιά από τις δύο επιλογές θέλεις και αναλόγως πράττεις - σκέφτεσαι - νιώθεις.
    been good, been bad. WILL GO ON

Banned
    Bonsoir Justine , γαλλικο ονομα επελεξες αλλωστε. Ωστε λοιπον εισαι ετοιμη για παντρεια. Δεν σε φοβιζει λιγακι ο γαμος ? Εσενα μπορει να σε θελουν πολλοι οπως γραφεις , κ το πιστευω . Το θεμα ειναι ποιον θελεις εσυ . Μην ξεχναμε το να παντρευτεις τον σωστο ανθρωπο θα μετρησει για το 90% της ευτυχιας η της δυστυχιας σου . Τι εχεις να πεις γιαυτο του Σαιξπηρ ' οι γυναικες δεν θελουν τιποτα αλλο απο εναν συζυγο , οταν ομως τον αποκτησουν τα θελουν ολα '. Παροτι εχω παρει πολυ μεγαλα ρισκα στην ζωη μου(στη δουλεια μου ) ,αυτο του γαμου με φοβιζει ιδιαιτερως . Θελεις να παντρευτεις μονο αν σου ' κλικαρει ' ο αλλος , η βασει 'προδιαγραφων'- κλικ ? Πιστευω οτι το θεμα του γαμου , λιγο-πολυ , μας απασχολει ολους .
    Last edited by vagpap; 30-06-2013 at 04:12.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε μην παντρευτεις κι εσυ βρε ολγακι!!! ωχουυυυ πως κανεις ετσι?
    νομιζεις κι οσοι παντρευτηκαν, προκοψαν ολοι? καλυτερα ελευθερη, παρα χωρισμενη
    Σωστό και αυτό. Ίσως θα πρέπει να σκέφτομαι διαφορετικά. Τώρα είμαι 37 χρονών και έτσι όπως είμαι εδώ και αρκετά χρόνια τα τελευταία χρόνια δεν βλέπω να ταιριάζω με κανέναν για να παντρευτώ.

Banned
    Μονο που , remedy k olgaki dαrlings , μεταξυ του ελευθερου κ του χωρισμενου , υπαρχει κ η κατηγορια του ευτυχισμενου παντρεμενου , Ναι ΟΚ , ειναι λιγοι αλλα θα καταδικασουμε εαυτους στην αιωνια μοναξια , επειδη καποιοι δεν τα καταφεραν ? Ειμαι 52 , κ εχω φιλους (ες ) παντρεμενους ευτυχεις , κ παντρ. δυστυχεις . Υπαρχει κ η λυση του συζω , κ βλεποντας κ κανοντας , η καλυτερη κατ'εμε . Ολομοναχος στη ζωη , δεν λεει . Αν εχεις χορτασει τη ζωη , οπως εγω π.χ. , πλεον ψαχνεις πλεον για κατι σταθερο . Καλυτερα να παντρευεσαι μεγαλος (η) , διοτι τα περιθωρια σφαλματος ειναι σαφως μικροτερα . Αλλωστε η ζωη ειναι ενα ρισκο , κ ο γαμος επισης , ας το παρουμε λοιπον . Ζωη χωρις ρισκο αξιζει ?
    Καταστρωνε τα σχεδια σου με συνεση , και εφαρμοζε τα με τολμη .............

Ακομη σε προβληματιζει αν θα παντρευτεις??? Αν εχεις προικα σε παιρνω εγω βρε... :P
    Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.....μόνο με την καρδιά κανείς
    μπορεί να δει καθαρά...

Senior Member
    Quote Originally Posted by vagpap View Post
    Bonsoir Justine , γαλλικο ονομα επελεξες αλλωστε.
    Την κοπελα την λενε just me . . .

Banned
    Εγραψες , betelgeuse , εγραψες !!!!!.....................

Senior Member
    Quote Originally Posted by vagpap View Post
    Ολομοναχος στη ζωη , δεν λεει .
    Όχου, μελαγχόλησα πάλι. Εγώ μάλλον ολομόναχη θα μείνω με το μυαλό που κουβαλάω.... Κλάψε με , μάνα κλάψε με την νύχτα με φεγγάρι. Δεν πρόκειται να βρω γαμπρό με ξέρω καλά εμένα. Πέρασανε τα χρόνια τώρα τίποτα δεν μπορώ να κάνω πλέον. Είμαι μια άχρηστη και ανίκανη που δεν καταφέρνω μια δουλειά να βρω και να την κρατήσω πόσο μάλλον να βρώ γαμπρό...... Τι θα κάνω;;;; Και να σκεφτείτε ότι τώρα, αν είχα παντρευτεί εκείνον που με είχε ζητήσει στα 18 μου- που ήτανε και ωραίο παλικάρι- θα είχα παιδί 18 χρονών. Ευκαιρίες είχα στην ζωή μου να ζήσω ευτυχισμένη αλλά τις κλώτσησα με λύσσα. Είμαι πολύ δυστυχισμένη.

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast