Θεωρείτε ότι αυτός ο ιστότοπος ανατροφοδοτει τα προβλήματα σας αντί να σας βοηθά? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Θεωρείτε ότι αυτός ο ιστότοπος ανατροφοδοτει τα προβλήματα σας αντί να σας βοηθά?

Voters
36. You may not vote on this poll
  • Ναι

18 50.00%
  • Οχι

18 50.00%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69
    Senior Member
    Συζητησεις για φαρμακα γινονται πολλες , αλλα σπανια προτεινονται .
    Και συνηθως υπαρχει και αντιλογος απο τα μελη ( τα οποια δεν εινια λιγα) που ειναι κατα των φαρμακων ή ακομα απο μελη που απορριπτουν ολοκληρωτικα την ψυχιατρικη.
    To κλιμα ψυχιατρειου δεν το εχω αντιληφθει μεχρι στιγμης.

Δηλαδη τι θα προτεινες εσυ? Nα κλεισει το φορουμ ή να απαγορευτουν οι συζητησεις για αγωγες και για ψυχικες παθησεις?

Junior Member
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Α οκ ειναι αυτο που ελεγα , δεν θα εμπιστευτουμε τους γιατρους ουτε κανεναν , αλλα εσενα που γραφεις μια αραδα κειμενο.
    1ον: Δεν κάνω το γιατρό ούτε υποδείξεις ούτε τπτ!
    Ρε άνθρωπε τόσα χρόνια με έχεις σκάσει! Ο καθένας είναι ξεχωριστός. Είσαι ένας από τους ποιο έξυπνους ανθρώπους που έχω γνωρίσει. Άστη και τη βιβλιογραφία και όλα, κανένας δεν θα σου πει τι είσαι!

Το θέμα είναι ότι οι άνθρωποι επιζητούν έτοιμες λύσεις από τρίτους απαλλάσσοντας τους εαυτούς τους από την ευθύνη.

2ον: Ξέρουμε πως για λίγους, παλιούς, εδώ μέσα το φόρουμ είναι η ζωή σας, σας δίνει ένα ρόλο, μας το θυμίσατε άλλη μια φορά!

Senior Member
    Quote Originally Posted by nikprik View Post
    1ον: Δεν κάνω το γιατρό ούτε υποδείξεις ούτε τπτ!
    Ρε άνθρωπε τόσα χρόνια με έχεις σκάσει! Ο καθένας είναι ξεχωριστός. Είσαι ένας από τους ποιο έξυπνους ανθρώπους που έχω γνωρίσει. Άστη και τη βιβλιογραφία και όλα, κανένας δεν θα σου πει τι είσαι!

Το θέμα είναι ότι οι άνθρωποι επιζητούν έτοιμες λύσεις από τρίτους απαλλάσσοντας τους εαυτούς τους από την ευθύνη.

2ον: Ξέρουμε πως για λίγους, παλιούς, εδώ μέσα το φόρουμ είναι η ζωή σας, σας δίνει ένα ρόλο, μας το θυμίσατε άλλη μια φορά!

Το φορουμ ειναι αυτο που ειναι δλδ ενας ιντερνετικος χωρος. Πολλοι μπαινουν απλα και για να γελασουν με τους φιλους τους ανοιγοντας ψευτικα θεματα και διαβαζοντας τις απαντησεις.
    Αλλοι προσπαθουν πραγματι να συμπαρασταθουν , αλλοι θελουν να μαθουν κατι , ο καθενας το χαβα του.

Δεν θα μπορουσε σε καμμια περιπτωση να ειναι κατι διαφορετικο εκτος εαν εκλεινε και ειχε 10 μελη μιας ελιτ και τα λεγανε μεταξυ τους , που αυτο σημαινει οτι δεν θα ηταν ανοικτο σε καποιον που θελει να μοιραστει κατι.

Ναι δεν αντιλεγω , μπορει καποιον να τον βλαψει , δεν ειμαι της αποψης να σκεφτομαστε συνεχεια οτι εχω κατι και οτι ολα οδηγουνται απο μια ασθενεια , το ακριβως αντιθετο θα ελεγα.

Αλλα υπαρχει κατι στη ζωη που να μην εχει δυο οψεις?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Senior Member
    Να τονισω μιας και ανοιξε το θεμα , οτι πρεπει να διασφαλιζεται την ιδιωτικοτητα σας. Ναι μπορει να θελετε να γνωριστειτε μεταξυ σας , αλλα μερικοι δεν ειναι και τα καλυτερα ατομα ή μπορει να δειξουν ενα διαφορετικο προσωπο μετα...πχ μετα απο ενα καυγα.

Αναλογα το τι εχετε εξομολογηθει εδω , παραμενει παντα γραμμενο και δεν θα θελατε ενας μελλοντικος εργοδοτης ή καποιος απο το στενο περιβαλλον , να μαθει μια φαση ισως της ζωης σας προσωπικη.

Και αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι , υπερβολικη προσοχη οδηγει στην αναγκαστικη απομονωση και διατηρηση ισως και ενος στιγματος που πρεπει να σπασει. Οι αντιθετες συνεπειες της προσοχης ειναι προφανης.

Ζουμε στην ηλεκτρονικη εποχη και τα πραγματα ειναι "περιεργα".
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Junior Member
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Να τονισω μιας και ανοιξε το θεμα , οτι πρεπει να διασφαλιζεται την ιδιωτικοτητα σας. Ναι μπορει να θελετε να γνωριστειτε μεταξυ σας , αλλα μερικοι δεν ειναι και τα καλυτερα ατομα ή μπορει να δειξουν ενα διαφορετικο προσωπο μετα...πχ μετα απο ενα καυγα.

Αναλογα το τι εχετε εξομολογηθει εδω , παραμενει παντα γραμμενο και δεν θα θελατε ενας μελλοντικος εργοδοτης ή καποιος απο το στενο περιβαλλον , να μαθει μια φαση ισως της ζωης σας προσωπικη.

Και αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι , υπερβολικη προσοχη οδηγει στην αναγκαστικη απομονωση και διατηρηση ισως και ενος στιγματος που πρεπει να σπασει. Οι αντιθετες συνεπειες της προσοχης ειναι προφανης.

Ζουμε στην ηλεκτρονικη εποχη και τα πραγματα ειναι "περιεργα".
    Μιας και το εθιξες το ζήτημα να πω ότι πριν δυο χρόνια και ενώ εργαζόμουν σε μεγάλο δημόσιο ίδρυμα οσα ειχα γραψει στο φορουμ εγιναν γνωστα στον προεδρο του ιδρύματος. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες και δεν θα κατηγορήσω κανένα διότι η ευθύνη είναι αποκλειστικά δική μου από τη στιγμή που εκφραζόμουν δημόσια.
    Η ανωνυμία στο διαδίκτυο δεν υφίσταται για την πλειοψηφία των χρηστών και μάλιστα πληρώνεται πολύ ακριβά!

Senior Member
    Η ανωνυμια ειναι αλλο μεγαλο κεφαλαιο , για αυτο καλο ειναι να αποφευγουμε να γραφουμε στοιχεια απο τα οποια θα μπορουσε καποιος γνωστος μας να μας αναγνωρισει ή να λεμε σε αλλα μελη του φορουμ τα πραγματικα μας στοιχεια.

Junior Member
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Η ανωνυμια ειναι αλλο μεγαλο κεφαλαιο , για αυτο καλο ειναι να αποφευγουμε να γραφουμε στοιχεια απο τα οποια θα μπορουσε καποιος γνωστος μας να μας αναγνωρισει ή να λεμε σε αλλα μελη του φορουμ τα πραγματικα μας στοιχεια.
    Στην περίπτωση μου λόγω της θέσης μου, έγινε έρευνα μεσώ της υπηρεσίας ηλεκτρονικού εγκλήματος. Ξέρεις πλέον εκτός από ποινικό μητρώο έχουμε και ηλεκτρονικό μητρώο. Μια συμβουλη για οποιον ενδιαφέρεται ειναι φυσικα να μην χρησιμοποιει συνδεση στο ονομα του η στην εργασία του για δραστηριότητες που δεν θέλει να συνδεθούν με αυτόν. Και όταν χρησιμοποιεί σύνδεση τρίτου να μην εισέρχεται σε λογαριασμούς που εισέρχεται και από τις άλλες δυο γιατί μπορεί να γίνει διασταύρωση. Αν σας φαίνονται υπερβολικά ολα αυτα, σας λέω πως έχασα τη δουλειά μου χάρη στη διασταύρωση στοιχείων από ένα λογαριασμό του ιδρύματος! Μεγάλη πατάτα το ξέρω, άλλα ένα βράδυ είπα στον εαυτό μου " έλα μωρέ, σιγά μην κάτσουν να ψάξουν ποτέ! Την επόμενη μέρα το πρωί ο πρόεδρος με κάλεσε στο γραφείο του να υποβάλω την παραίτηση μου, κρατώντας στα χέρια εκτυπωμένα όλα μου τα μηνύματα στο φόρουμ, κρίνοντας πως ήμουν αναξιόπιστος για τη θέση . Και αυτός ήταν και ο λόγος που εγκατέλειψα το φόρουμ αν και αργά.

Senior Member
    Τουλαχιστον οτι γραφεται εδω πλησιαζει περισσοτερο στην αληθινη φυση του ατομου. Δεν ειναι FB που πρεπει να δειχνεις ενα γκλαμουρους style γιατι σε παρακολουθει το στενο περιβαλλον , αλλα μπορεις να αφεθεις να δειξεις οτι εισαι ανθρωπος και συ , με τις ανησυχιες σου και τα προβληματα σου .... και παραδοξως να ανακαλυψεις οτι... ναι ρε συ υπαρχουν και αλλοι , δεν ειμαι εγω απο τον πλανητη Αρη:P

Banned
    Στην περίπτωση μου λόγω της θέσης μου, έγινε έρευνα μεσώ της υπηρεσίας ηλεκτρονικού εγκλήματος. Ξέρεις πλέον εκτός από ποινικό μητρώο έχουμε και ηλεκτρονικό μητρώο. Μια συμβουλη για οποιον ενδιαφέρεται ειναι φυσικα να μην χρησιμοποιει συνδεση στο ονομα του η στην εργασία του για δραστηριότητες που δεν θέλει να συνδεθούν με αυτόν. Και όταν χρησιμοποιεί σύνδεση τρίτου να μην εισέρχεται σε λογαριασμούς που εισέρχεται και από τις άλλες δυο γιατί μπορεί να γίνει διασταύρωση. Αν σας φαίνονται υπερβολικά ολα αυτα, σας λέω πως έχασα τη δουλειά μου χάρη στη διασταύρωση στοιχείων από ένα λογαριασμό του ιδρύματος! Μεγάλη πατάτα το ξέρω, άλλα ένα βράδυ είπα στον εαυτό μου " έλα μωρέ, σιγά μην κάτσουν να ψάξουν ποτέ! Την επόμενη μέρα το πρωί ο πρόεδρος με κάλεσε στο γραφείο του να υποβάλω την παραίτηση μου, κρατώντας στα χέρια εκτυπωμένα όλα μου τα μηνύματα στο φόρουμ, κρίνοντας πως ήμουν αναξιόπιστος για τη θέση . Και αυτός ήταν και ο λόγος που εγκατέλειψα το φόρουμ αν και αργά.
    Δεν σε αμφισβητω αλλα μου φαινεται ποοοοολυ τραβηγμενο ολο αυτο!

Junior Member
    Έτσι είναι άλλα η ξεφτίλα που ένοιωσα εκείνη τη μέρα, να κρατάει ο άλλος όλες σου τις σκέψεις στα χέρια του... καλύτερα να με ξεβράκωναν στη πλατεία συντάγματος!

Junior Member
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Δεν σε αμφισβητω αλλα μου φαινεται ποοοοολυ τραβηγμενο ολο αυτο!
    Μιλάμε για ποοοοοολυ τραβηγμένο ρεζιλίκι μπροστά στον πρόεδρο και σε δυο καλούς συναδέλφους!

Να σε κοιτάνε λες και είσαι ούφο! και να μην μπορείς να πεις και τίποτα!

Senior Member
    Oντως αυτο ακουγεται too much to be true.
    Εκτος βεβαια αν μεσω του φορουμ εγκληματει καποιος πχ απειλει ατομα , ή αν απειλει οτι θα αυτοκτονησει κλπ.
    Σε αλλες περιπτωσεις το θεωρω αδικο και εναντια στα ανθρωπινα δικαιωματα το να παρεμβει η διωξη .

Senior Member
    Μιλάμε για ποοοοοολυ τραβηγμένο ρεζιλίκι μπροστά στον πρόεδρο και σε δυο καλούς συναδέλφους!

Να σε κοιτάνε λες και είσαι ούφο! και να μην μπορείς να πεις και τίποτα!

Μαγκα εαν η υπηρεσια ηλεκτρονικου εγκληματος παρακολουθουσε το τι γραφεις στο φορουμ.... τοτε αυτο θα επρεπε να σε ανησυχουσε ιδιαιτερα και οχι οτι εγινες ρεζιλι ή εχασες τη δουλεια ή οτιδηποτε τελος παντων.... παω να ριξω νερο στο κεφαλι μου

Banned
    Κατσε φιλε μου για να καταλαβω..Εμπαινες απο υπολογιστη της δουλειας σου και εγραφες εδω,προφανως θα εδωσες πολλα πολλα στοιχεια για να σε ταυτοποιησει το αφεντικο σου,ΠΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΝΑ ΨΑΞΕΙ ΠΟΥ ΣΕΡΦΑΡΕΤΕ??????Και κατα ποσο επιτρεπεται αυτο?Οκ σε απελυσε,θα μπορουσες να τον κυνηγησεις νομικα φανταζομαι.Τελος παντων.

Banned
    Α η διωξη παρενεβη??Μπερδευτηκα..!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast