δολοφονησαν τον πατερα μου.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
    Senior Member
    Ήρεμα Τζόε! Δεν ξέρεις τι σου γίνεται! Μην λες συνέχεια αρλούμπες γι' άλλους που ούτε καν τους γνωρίζεις! Γίνεσαι εντελώς γελοία. Φιλικά πάντα.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

Senior Member
    Λες να εκφράζομαι έτσι, χωρίς να γνωρίζω? Σε προκαλώ σύντομα που θα ανοίξω ένα θέμα πάνω στην χριστιανική θρησκεία και επικεντρωμένο μάλιστα πάνω σε κομμάτια της βίβλου,
    να μπεις και να συζητήσουμε για κάποια ψιλοπραγματάκια που μάλλον σου έχουνε διαφύγει.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

Senior Member
    Quote Originally Posted by 1-555-Confide View Post
    ...και άσε που θα μου συγκρίνεις τον γιατρό με τον παπά!...

...κι όσο για την άστοχη σύγκριση και τα συνεταιράκια οι περισσότεροι των πολυεθνικών, με πτυχία του κώλου το 30%,
    που τους τα πήγαιναν στο σπίτι επειδή ο μπαμπάκας τους με τα φράγκα
    ήθελε από τον άρρωστο εγωισμό του, τον γυιό για μόστρα γιατρό -μην βρεθεί τέτοιος στο δρόμο σου!...- κι
    άσχετα αν αυτός θα στείλει κόσμο και κοσμάκη αδιάβαστο, αφού για το τσίμπημα της μύγας χρησιμοποιεί χειροβομβίδα! Ξέρεις τι εννοώ...
    Σου εύχομαι να μην τους χρειαστείς ειδικά τώρα με την κρίση. Φάε καλύτερα μήλα, καρύδια, σαλάτες, όσπρια κ.λπ

Μάθε και να διαβάζεις τι γράφει ο άλλος και μη βιάζεσαι! Είπα ότι για το κάθε τι εξαρτάται από την προσέγγιση που κάνει ο καθένας.
    Όταν ο άλλος πενθεί χρειάζεται και να παρηγορηθεί. Κι ο λόγος του Θεού βοηθάει. Σεβασμός πιά!... Σε φιλώ. :-)

Υ.Γ.: Όσο για το θρεντ που θ' ανοίξεις, σιγά μην περίμενα εσένα για να δώσω ερμηνείες ζωής.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

Junior Member
    Quote Originally Posted by ταλαίπωρος View Post
    Να πιστέψεις στο Θεό ! Αυτό που σου έτυχε ήταν ένα σημάδι κλήσεως σου από τον Θεό ! Μία δοκιμασία περνάς.Σε κάθε δοκιμασία που μας υποβάλει όπως λέει το Ευαγγέλιο μαζί με το πρόβλημα μας δείχνει και τη λύση.Ποτέ δε μας βάζεις κάτι παραπάνω από αυτό που μπορούμε να σηκώσουμε.Θα δεις ότι σε λίγο καιρό θα βρεις τη λύση στο πρόβλημα σου τυχαία.Οι άνθρωποι δεν πεθαίνουν για αυτό νομίζεις ότι ζει.Πεθαίνουμε σαρκικώς.Τίποτα όμως δεν μπορεί να μας σκοτώσει ως οντότητες ψυχικές με την έννοια της ψυχής τη θρησκευτική όχι την ιατρική.Ζούμε αιωνίως.Το λέει και η κβαντική φυσική βιβλίο δόκτορος Πισσάνου.Αναμένουμε τη μέρα της Αναστάσεως μας.Πάρε να μελετάς λίγο λίγο την Καινή Διαθήκη.Μία ώρα την ημέρα να δεις τι απαντήσεις θα βρεις.Σιγά σιγά δώσε χρόνο στον εαυτό σου.Να σκέπτεσαι ότι και ο πατέρας σου θα ήθελε να μην στεναχωριέσαι.Εγώ πιστεύω και είμαι σίγουρος ότι σε παρακολουθεί από ψηλά ή από χαμηλά ή από άλλη διάσταση τέλοσπαντων.Ο τετραδιάστατος κόσμος είναι αυταπάτη.
    Με τέτοιον νου σίγουρα το τελευταίο που είσαι είναι να είσαι ταλαίπωρος...

Junior Member
    Ανδριάνα είναι τρομερό αυτό που σας συνέβη.. Όσο πιο βίαια φεύγει κάποιος που αγαπάς τόσο πιο δύσκολο είναι να το αποδεχθείς και να συνεχίσεις να ζεις με αυτό. Πρέπει να πας σε ψυχολόγο για να σε βοηθήσει, εμείς εδώ μπορούμε να σου πούμε πολλά λόγια γιατί έχουμε πονέσει κι εμείς πολύ στη ζωή μας αλλά δυστυχώς μόνη σου πρέπει να κάνεις κάτι για τον εαυτό σου. Πέρα από την απώλεια του πατέρα σου, χάνεσαι κι εσύ. Πρέπει να αρχίσεις να εμπιστεύεσαι ξανά τους ανθρώπους, να κάνεις φιλίες, σχέσεις, να θυμηθείς πως είναι να ζεις.. Εύχομαι να σταθείς στα πόδια σου και να σας έχει όλους ο Θεός καλά.

Page 3 of 3 FirstFirst 123