φταινε οι γονεις που τα παιδια τους βγαινουν ναρκωμανεις κ αλητες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 137
    Senior Member
    Η άποψή μου είναι ότι δεν φταίει κανείς είναι στο παιδί και πως θα σου βγει.

Senior Member
    marian? Please.
    Που είδες εσύ γραμμένο ότι υποστηρίζω ότι οι γονείς δεν παίζουν "κανένα ρόλο" στην διαμόρφωση του χαρακτήρα των παιδιών τους?
    Πες μου που.
    Μήπως διαβάζεις λίγο "επιπόλαια"?
    Ποιο είναι το αρχικό ερώτημα?
    Αν φταίνε οι γονείς για τα ναρκωτικά και την αλητεία. Σωστά?
    Εγώ είπα όχι και ανέφερα το βιβλίο Πρωταγόρας, κάνοντας σαφή μνεία σε "παραδείγματα παιδιών" της αρχαίας Αθήνας που δεν είχαν αντίστοιχη συμπεριφορική σχέση με τους γονείς τους.
    Τώρα πες μου αν έχεις και phd στην φιλοσοφία.
    Δικαιούσαι να με κρίνεις ότι "διαβάζω επιπόλαια" τον Πλάτωνα, επειδή εσύ έχεις άλλη γνώμη?
    Μου την έπεσες εξ αρχής, κατηγορώντας με ότι "πετάω" κάτι χωρίς επιχειρήματα και όταν σου τα παρέθεσα, διαστρεβλώνεις τα γραφόμενα, κάνοντας και ανάλυση της "διαλεκτικής" μεθόδου του Σωκράτη, η οποία σε πληροφορώ δεν ακολουθείται στο συγκεκριμένο κείμενο αλλά η Σωκρατική (μαιευτική) μέθοδος, η οποία, σε συνδυασμό με τη χρήση της ειρωνείας, αποτελούσε χαρακτηριστικό της σωκρατικής διδασκαλίας.
    Σύμφωνα με τη μέθοδο αυτή, ο Σωκράτης κατά τις συζητήσεις του, προσποιούμενος την πλήρη άγνοια για το θέμα που συζητούσε κάθε φορά, προσπαθούσε μέσα από ερωτήσεις να εκμαιεύσει την αλήθεια από τον συνομιλητή του.
    Εδώ είναι ένα Forum και όχι αμφιθέατρο πανεπιστημίου και διάλογος φοιτητή-καθηγητή.
    Θα σε παρακαλέσω, γράψε την άποψή σου για το θέμα και μην κάνεις χαρακτηρισμούς του τύπου "πετάγματα" "επιπολαιότητες" κ.λ.π.
    Τουλάχιστον όχι σε ότι γράφω εγώ.

Με συνεχές διάβασμα κι ενημέρωση, με περισσότερες σχολές γονέων, όπου εννοείται ότι οι γονείς συμμετέχουν...
    γενικότερα τα προβλήματα της κοινωνίας πιστεύω ότι θα μπορούσαν να περιοριστούν, γιατί η φύση του ανθρώπου είναι
    να μπορεί να λειτουργεί και να ζει ισορροπημένα κι όχι σαν "ανάπηρος" και μόνιμα ανίκανος...

Η αλήθεια είναι ότι στο ρόλο του γονιού, είμαστε αυτοδίδακτοι, παίζοντας δυστυχώς μ' ανθρώπινες ζωές κι
    εφαρμόζοντας αλίμονο κι ό,τι στραβό/λάθος μας έμαθαν οι δικοί μας οι γονείς, αλλά και το ανεπαρκές σύστημα εκπαίδευσης.

Κι όσο για τον Σωκράτη έλεγε επίσης, ότι "ουδείς εκών κακός=άχρηστος" κι επίσης ότι η "κακία=αχρηστία είναι η άγνοια"
    Εννοούσε πως κι έξυπνος να γεννηθεί κάποιος σ' ένα περιβάλλον με βλάκες, μάλλον βλάκας θα καταντήσει παρά τη θέλησή του,
    ενώ αν γεννιόταν σε περιβάλλον με ξύπνιους απ' το λήθαργο... τότε πιθανόν να γινόταν και περισσότερο ευφυής.
    Τώρα για το περί άγνοιας, προφανώς εννοούσε ότι αν ο άνθρωπος που είναι άχρηστος
    γνώριζε την πραγματικότητα=αλήθεια, τότε θα επιζητούσε την γνώση για να γίνει χρηστός και χρήσιμος, γιατί αυτός είναι
    εξάλλου κι ο προορισμός μας... θα έλεγα καλύτερα ο θεϊκός προορισμός μας... αλλά θα πέσουν οι άθεες του φόρουμ να με φάνε... :p

Και δύο χαρακτηριστικά περιστατικά από την βιογραφία του, που ίσως δίνουν κι απάντηση στο θέμα αυτό:
    -Όταν είδε κάποτε ο Σωκράτης κάποιον να χτυπάει τον υπηρέτη του τον ρώτησε το γιατί, τότε του απάντησε αυτός επειδή
    ο υπηρέτης του είναι λαιμαργότατος, βλακότατος, φιλαργυρότατος και οκνηρότατος. Και του λέει ο Σωκράτης
    «τότε ποιος από τους δύο χρειάζεται περισσότερο ξυλοκόπημα, εσύ ή ο υπηρέτης σου;»

-Ένας μεθυσμένος κάποτε επιτέθηκε στον Σωκράτη και τον χτύπησε, με αποτέλεσμα το πρόσωπο του να πρηστεί. Ο Σωκράτης
    δεν τον σταμάτησε, απλά μετά έγραψε στο πρόσωπό του το όνομα του μεθυσμένου για να το βλέπει ο κόσμος, όπως δηλαδή
    ο γλύπτης κι ο κάθε δημιουργός βάζει τ' όνομά του στο έργο του...
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

Smile

Quote Originally Posted by rex View Post
    marian? Please.
    Που είδες εσύ γραμμένο ότι υποστηρίζω ότι οι γονείς δεν παίζουν "κανένα ρόλο" στην διαμόρφωση του χαρακτήρα των παιδιών τους?
    Πες μου που.

Μήπως διαβάζεις λίγο "επιπόλαια"?
    Ποιο είναι το αρχικό ερώτημα?
    Αν φταίνε οι γονείς για τα ναρκωτικά και την αλητεία. Σωστά?
    Εγώ είπα όχι και ανέφερα το βιβλίο Πρωταγόρας, κάνοντας σαφή μνεία σε "παραδείγματα παιδιών" της αρχαίας Αθήνας που δεν είχαν αντίστοιχη συμπεριφορική σχέση με τους γονείς τους.
    Να εδώ. Και δεν ξέρω αν εγώ διαβάζω επιπόλαια, πάντως αυτή είναι σίγουρα μια επιπόλαιη απάντηση.
    Το θέμα έχει απαντηθεί από την εποχή του Σωκράτη. Δεν φταίνε οι γονείς.
    Εκτός αν εννοείς, ότι, ναι μεν οι γονείς παίζουν ρόλο στη διαμόρφωση των παιδιών, αλλά δεν φταίνε αν τα παιδιά τους μπλέξουν με ναρκωτικά, αλκοόλ κλπ. Και ότι, αυτό ειδικά έχει απαντηθεί μέσα στον "Πρωταγόρα".
    Λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω.
    Όσο για την άποψή μου την έχω εκθέσει. Δεν έχω τίποτα να συμπληρώσω επ' αυτού.
    Μόνο να ξαναπώ αυτό που ίσως απαντάει σε αυτό που προφανώς προσπαθείς να πεις, ότι δηλαδή δεν φτάνει κάποιος γονιός να έχει αρετές και καλό χαρακτήρα για να μεγαλώσει σωστά τα παιδιά του, θα πρέπει να ξέρει και πώς να τα διαπαιδαγωγήσει σωστά. Οπότε, ναι κάποιες φορές συμβαίνει από σωστούς ανθρώπους να προκύψουν προβληματικά παιδιά.
    Δε νομίζω όμως ότι χρειάζεται να έχει κάποιος phd στη φιλοσοφία να κρίνει ότι το συγκεκριμένο -μεμονωμένο- παράδειγμα που φέρνεις για να δικαιολογήσεις την παραπάνω φράση σου, "ότι δεν φταίνε οι γονείς", είναι άτοπο.
    Όταν μάλιστα είναι γνωστό ότι η σημασία που έδινε ο αρχαιοελληνικός πολιτισμός, και ο ίδιος ο Σωκράτης, στη σωστή διαπαιδαγώγηση και καλλιέργεια του ανθρώπου. Καθόλου τυχαία βέβαια.
    Τώρα, αν το θέμα σου είναι να αναλύσουμε τον "Πρωαταγόρα", εγώ θα προτιμούσα αν αναλύσουμε τον "Φαίδωνα", το βρίσκω πιο ενδιαφέρον για τα γούστα μου.;)

Banned
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ντοubr , τι παραδειγμα να σου δωσω ? δεν το βλεπεις κ μονος σου ? του φιλου μου του εκπαιδευτικου του εχουν χαραξει το αμαξι 3 φορες ( επειδη εδωσε οχι αρεστους βαθμους ) κ επειδη δεν ειναι γεροδεμενος ( αναρωτιεμαι αν ητο τι θα γινοταν ) . Οπως προειπα η νεα γενια ειναι τσαμπουκαδες , ο ορος bullying δεν υπηρχε επι εποχης μου , υπαρχουν συμμοριες αλα ΑΜΕΡΙCA , κ δεν συμμαζευεται το πραμα . ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ .
    Kalispera se olous....Gia akomi mia fora (egina kourastikos) tha zitiso siggnomi gia ta greeklish. :)

Sto thema mas.Diabasa sxedon ola ta sxolia.Macgyver den ksero ti na protopo.Prota apo ola den gnorizo tin ilikia sou (tha ithela na ti matho) alla tha sou miliso gia mena pou eimai 27 kai den blepo kati to toso tragiko opos ta anafereis.Prota apo ola to bullying upirxe kai stin genia sou,an eisai megaliteros alla den to iksere kaneis giati polu apla DEN TO GNORIZE KANEIS.APLA YPIRXE....einai dld san mia arrostia pou tin exeis alla mexri na kaneis tis eksetaseis de to gnorizeis.Etsi einai kai me ta psixologika.Kapote eleges apla ''psixikes asthenies'' ki elegan ''NA O TRELOS''......!!!Pleon nomizo einai akomi tabboo alla toulaxiston eimaste se kalo dromo.En oligis proupirxan ta psixologika alla KANEIS DE TO GNORIZE,opos yparxoun ki alla kai de ta gnorizoume kai me ton kairo kai me diafora megala muala tha ginoun gnosta se olous mas kai to kalitero,tha brethei kai lusi.

Sti synexeia exo na sou po ola pigainoun kala.Diladh tha prepei na gyrisoume sto mesaiona?I tha prepei na gurisoume se epoxes arenon-thileon?I tha prepei na gyrisoume stis epoxes pou koumanto kanan oi mpatsoi?I tha prepei na gyrisoume se epoxes pou oi kathigites dernan tous mathites?I tha prepei na gyrisoume se epoxes pou i gynaika itan spiti,paidia,douleies kai ksilo?GIa skepsou ligo?
    Rotises ti nea genia giati einai tsampoukades?Rotises giati antidroun?Ti kalitero apo ena paidi na antidrasei?Blepeis oti autoi ,oi tsampoukades opos tous apokaleis,exoun toulaxiston mesa tous tin antidrasi kai tin oreksi gia zoi.Ayto den exei na kanei se kanena kommati me to bullying.Giati polu apla ESY EISAI AYTOS POU PREPEI NA ANTIMETOPISEIS TO BULLYING KI OXI TA PAIDIA TA IDIA.ESY PREPEI NA KANEIS KATI GIA NA TOUS DOSEIS NA TO KATALABOUN I GIA NA BGALOUN KAPOU TIN ENERGEIA TOUS KAI TA NEYRA TOUS.
    PROSEKSE ME.....ESY...KI EGO...KAI OLOI .

Mathame tora kai ta rixnoume ola stis oikogeneies.Oikogeneies pou pleon moxthoun kai piezonte kathimerina gia ta pagia eksoda,kai einai ena bima prin tin katastrofi..kai tin oikonomiki kai tin oikogeneiaki.Ti xrono na exoun gia ta paidia?Ti oreksi na exoun?Pou na broune kouragio otan trexoun apo do ki apo kei?Pos?Sta logia?Sta logia oloi mporoun,molis erxetai o kairos gia prakseis omos ...
    Pou einai i paideia?Pou einai i diapedagogisi?Pou einai i neolaia?Pou tin exeis?To exeis skeftei?
    Sxoleio,kathigites...ti kanoun?Ti paideia prosferoun?Apla na teleiosei to 8oro ki ante geia.Etsi ki allios ta paidia tha ta mathoun sto frontistirio.

Alitheia den ksero ti na sou protopo.Den ksero katarxin an aksizei ton kopo na ta po otan kapoios milaei gia symories kai gia alites!!!Gia paidakia pou mporeis einai eyalota apo pantou....
    An anarotiesai ti mporeis na kaneis i san ti mporeis na kaneis sou proteino na deis ayto http://www.exandasdocumentaries.com/...-sozontas-zoes kai na diabaseis kai tin istoria tou...!!!

Alla de nomizo to EL SISTEMA na sou leei kati,giati polu apla milas gia alites kai gia summories........!!!

KATO TA XERIA APO TI NEOLAIA....!!!

Banned
    ...kai sunexizo kai diabazo kai ton titlo kai sixenomai akomi perissotero ton aera pou anapneo.Giati muala san ta dika sou einai pliopsifia.....
    GIATI O KATHENAS SE AYTI TI KOLOKOINONIA EXEI APOPSI KAI TO XEIROTERO TIN THEOREI KAI SOSTI......!!!To olgaki gia paradeigma leei tin apopsi tis (de thimamai akribos ti grafei) alla i idia einai mesa sta problimata kai den kserei ti tis ginetai.Ennoo pos den mporei o kathenas na leei apla tin mparoufa tou apla gia na tin pei kai DEN KRINO KANENAN AYTI TI STIGMH....alla de ginetai ti mia stigmi na anebazeis ''tha aytoktoniso '' kai ''mesa stis ekklisies ME KANANE..'' etc etc kai sth synexeia na milas gia to poios ftaiei.Lyse ta dika sou kai ti ftaiei se esena kai meta blepoume gia tous allous...Allios allakse ton titlo se ''POS DINO SUMBOULES GIA TO TI FTAIEI OTAN DEN KSERO TI FTAIEI SE EMENA KAI TA EXO KANEI OLA MANTARA???''

Bale sto mualo sou oti tha boithiseis kai esy to paidaki tou geitona.Den eisai autos pou tha tou dosei paideia alla sigoura mporeis na baleis to litharaki sou.Enan anthropo na mporeseis na boithiseis se opoiodipote tomea na eisai eyxaristimenos.Se 1.000.000 na ta eipes,ENAN NA KATEFEREIS NA ALAKSEIS NA EISAI PERIFANOS.....etsi ginonte oi allages kai oi epanastaseis.Apo stoma se stoma,apo ayti se ayti kai mia mera allazoun ola...!!!

Oxi me logia kai kritiki....Min bgazeis ton eyato sou apo ekso epeidi simera den eisai MPAMPAS.....KAI THA EISAI AYRIO.........mporeis na eisai kai simera!!!

Milas gia katrakula.Poia katrakula?Ti kalitero eixan ta proigoumena xronia?Ti edeiksan se ayti tin epoxi ta proigoumena xronia?Ti ekanes ESY ta proigoumena xronia gia na ginei kati kalitero?
    Gia skepsou ligo....pare to xrono sou...........niose kai tis typseis!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=NUAoWzsTFCU

Banned
    Kai stin teliki o paradeisos eixe tosa frouta.Giati i alli i kargia pige sto milo?Eee ma dikio eixe...MH to milo MH to milo,tis kathise..Ekei tha pao,eipe!!!

Opote ksekola ma ta MH ki arxise tis prakseis giati ta MH fernoun antitheta apotelesmata ....

Ayto to post to grafo giati thimithika kati pou egine 1-2 bdomades prin,otan eixa bgalei bolta ton skulo sto parkaki.
    Pernaei mia ''mitera'' sto xeri to paidi,me tin tsanta ston omo,logika oso eixe gyrisei apo to sxoleio....kai to mono pou akouo kathos pernaei (giati auti perpatouse ego imoun stasimos opote opos katalabaineis o ixos erxete diaforetika sto ayti moy,alla mi mathoume kai fysiki tora) ''EISAI MIKROS ESY GIA NA TA KSEREIS AYTA,AN TA IKSERES THA MPOROUSES KAI NA EPIBIOSEIS''.................
    Se kapoia fasi skeftika na tis miliso,alla pragmatika ti logos mou peftei?Einai ekei i MAMA pou kserei to kalo gia to PAIDI tis kai ti sosti anatrofi.Einai i MAMA pou kserei ta PANTA giati einai megaliteri!!!!AISXOS!!!EMETOS!!!FAKLANA NOIKOKURA!!!

Opote sou brika mia eukoli lusi giati ginetai auto pou leei o aisxros kai tipotenios titlos sou...!!!
    GIATI ESY KI OLOI OSOI SKEFTESTE ETSI EISTE ANIKANOI NA GINETAI GONEIS ALLA GINESTE GIATI NOMIZETE OTI MPOREITAI KI OTI TA KSERETE OLA....!!!!!

ena tragoudi apo kati ''alites'' ...apo auta ta kolopaida,tous palioalites pou eythinonte gia ta panta ki oti kako mas exei sumbei LEEI: ''i zoi mou einai san rosiki roulleta,ti tha sumbei einai sigouro to POTE tha symbei einai to thema,gia fantasou omos na moun san ki esena tha pigaina piso kai tha me SKOTONA apo ti genna'' ..........!!!

Episis ena allo apo allon ''aliti'' leei .. ''O pateras mou epemene pos de tha kano tipota,pos genika i anikanotita mou kanei thripsalla....tou thimisa pos exei 3 paidia kai 2 diazigia ki akoma anergos me lathos patrika kathikonta'' ....!!!

Den exo na sou po alla...arketo xrono spatalisa...oxi gia sena....gia ti foukariara ti mana SOU/mou/toy.....ki opoios katalabei kati apo auta pou eipa!!!!

Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οπως προειπα η νεα γενια ειναι τσαμπουκαδες , ο ορος bullying δεν υπηρχε επι εποχης μου , υπαρχουν συμμοριες αλα ΑΜΕΡΙCA , κ δεν συμμαζευεται το πραμα . ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ .
    Πάντοτε οι μεγαλύτεροι βλέπουν τις νεότερες γενιές χειρότερες από τη δικιά τους.
    Και όπως είχε πει ο Salvador Dali "Το πρόβλημα με τη σημερινή νεολαία δημιουργείται όταν κάποιος δεν είναι πια μέλος της". Διαχρονικό.
    Δεν είναι καινούργιο, ανέκαθεν συνέβαινε και θα συνεχίσει να συμβαίνει.
    Προβλήματα πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν, απλώς αλλάζουν τα δεδομένα.
    Σε όλες τις εποχές θα υπάρχουν προικισμένοι νέοι και νέοι με προβλήματα.
    Όπως και να έχει, υπεύθυνες είναι οι προηγούμενες γενιές και ειδικότερα αυτοί που τους μεγάλωσαν και τους εκπαίδευσαν.

Senior Member
    Ntoubroutza , ειμαι 52 , οχι μπαμπας . Στην δικη μου εποχη δεν υπηρχε bullying ( λεγε συ τα δικα σου ), ο αλκοολισμος ητο κατι αγνωστο k πηγαινα σε φτηνο σχολειο . Τα παιδια δεν ηταν ' αγριεμενα ' οπως ειναι σημερα ( κοινη διαπιστωση ) Θελεις κ αποδειξη οτι η νεολαια ειναι οργισμενη ; ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ , οι περισσοτεροι υποστηρικτες αυτου του διεστραμμενου ανουσιουργηματος ανηκουν στο ηλικιακο γκρουπ 20-39 , εκει δημιουργουνται κ οι συμμοριες ( κ οχι μονον ). Δεν τα βαζω με την νεολαια , κατι τους οδηγησε σε αυτη την συμπεριφορα . Οι καθηγητες εχουν φτασει να φοβουνται τα παιδια , συμφωνα με τον κολλητο μου εκπαιδευτικο , ο οποιος εχει κανει σε διαφορα σχολεια . Τωρα αν θες να τα ριξεις επανω μου ολα , ΟΚ δικαιωμα σου . Τα κατεβατα σου τα οποια θα μπορουσαν να εχουν τιτλο ' ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ' επειδη κανω μια διαπιστωση που ολοι κανουν .
    Οσο για τις τυψεις , δεν εχω ποτε τετοιο συναισθημα , απο χαρακτηρος . Τις θεωρω αχρηστες .

Οσο για ασενα Μαριον , δεν βλεπω την καινουρια γενια ( οπως κ ο φιλος εκπαιδευτικος ) χειροτερη απο την δικια μου , απλα διαφορετικη . Αυτο ειναι αυθαιρετο συμπερασμα , κ φυσικα θα συμφωνησω οτι τα νεα παιδια δεν φταινε σε τιποτα . Kαι τα δεδομενα στην εποχη του Νταλι , καμμια 60αρια χρονια πισω , ειναι τελειως διαφορετικα απο τα σημερινα .

Το thread μου εχει σαν σκοπο την ερευνα των αιτιων , κ οχι φυσικα την λυση του προβληματος .
    Σιγα μην κατσω να απολογηθω για το θεμα που ανοιξα .

Και για να ελαφρυνω την ατμοσφαιρα , θα πω , ξερεις τι μενοχλει στην νεα γενια ? οτι δεν ανηκω πλεον σε αυτην !
    Last edited by Macgyver; 24-02-2014 at 05:21.

Senior Member
    Kαι μαλιστα , στην παραγραφο #22 , υποστηριζω τα παιδια που διατεινεσαι οτι κατηγορω . Δεν διαβασες προσεκτικα τον τιτλο του θρεντ , βλεπεις να κατηγορω πουθενα την νεολαια ? Αλλωστε εχω 3 ανηψια ,γυρω στα 18 , λες να τα βαζω μαζι τους ?
    Κουλαρε ntoubroutza , μια κουβεντα κανουμε .

Senior Member
    Ντουμπρουτζα τι εχει παθει ο υπολογιστης και δεν γραφει ελληνικα?
    Ειλικρινα δεν διαβαζονται αυτο απου γραφεις.
    Δοκιμασε greeklish to greek converter π.χ http://services.innoetics.com/greeklish/

Senior Member
    Παναγία μου Χρυσαφίτισσα, βοήθησέ με. ΟΚ marian έχεις δίκιο σε όλα.
    Νιώθεις καλύτερα τώρα?

Senior Member
    Παναγία μου Χρυσαφίτισσα, βοήθησέ με. ΟΚ marian έχεις δίκιο σε όλα.
    Νιώθεις καλύτερα τώρα?
    Rex , σε καταλαβαινω απολυτα . H Mαριον ειναι ' anything you say will be used against you oxi in the court of law αλλα in general . Δεν την πιανεις πουθενα .
    Last edited by Macgyver; 24-02-2014 at 05:04.

Banned
    Ηθελα να γραψω μια αποψη,αλλα βλεπω και σε αυτο το θεμα τρωτε τα μουστακια σας..Και θα τα φαω και εγω γιατι βλεπω αρλουμπες στο θεμα "Ναρκωτικων"

Μαγκαιβερ μονο μια ενσταση..Η μεγαλυτερη μαστουρα πεφτει στα φεστιβαλ του ΚΚΕ,χιλιομετρα οι μπαφοι..........

Επισης την ΧΑ την ψηφιζουν και της ηλικιας σου και οχι αμορφωτα παιδακια που μπλεκουν με συμμοριες..(μιας και το πηγες στο πολιτικο..)

Senior Member
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Ηθελα να γραψω μια αποψη,αλλα βλεπω και σε αυτο το θεμα τρωτε τα μουστακια σας..Και θα τα φαω και εγω γιατι βλεπω αρλουμπες στο θεμα "Ναρκωτικων"

Μαγκαιβερ μονο μια ενσταση..Η μεγαλυτερη μαστουρα πεφτει στα φεστιβαλ του ΚΚΕ,χιλιομετρα οι μπαφοι..........

Επισης την ΧΑ την ψηφιζουν και της ηλικιας σου και οχι αμορφωτα παιδακια που μπλεκουν με συμμοριες..(μιας και το πηγες στο πολιτικο..)

mnimonio , εγω δεν τρωω τα μουστακια μου με κανεναν . Αν θελει μπορει να τα φαει ο ιδιος .
    Οσον για το φεστιβαλ του ΚΚΕ , δεν γνωριζω τπτ , για να το λες ομως .....επισης δεν γνωριζω τι ειναι οι μπαφοι !

Για την ΧΑ , για νακριβολογω , 43% ειναι νεαρα παιδια 23-39 ετων , 24 % 40-50 , 15 % 55κ ανω , με κοινο στοιχειο το χαμηλοτατο μορφωτικο επιπεδο , δλδ σχεδον οι μισοι ειναι οντως νεαρα παιδια

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast