ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ; - Page 1303
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1303 of 1384 FirstFirst ... 3038031203125312931301130213031304130513131353 ... LastLast
Results 19,531 to 19,545 of 20758
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Σκέφτομαι..Γιατί η Κυριακή λέγεται μέρα ξεκούρασης αφού πρέπει να γ.....αι στις δουλειές του σπιτιού????
    Γιατί είσαι μανούλα!Η Κυριακή είναι για τους ελεύθερους και τους συνταξιούχους!!!

Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Γιατί είσαι μανούλα!Η Κυριακή είναι για τους ελεύθερους και τους συνταξιούχους!!!
    Αχ..μου δίνεις πολύ κουράγιο..Πώς και πώς θα περιμένω την σύνταξη χαχαχα
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Αχ..μου δίνεις πολύ κουράγιο..Πώς και πώς θα περιμένω την σύνταξη χαχαχα
    Γιατί?Μια χαρά ξέρεις τι ωραίες εκδρομές πάνε τα ΚΑΠΗ χχαχα!
    Άντε κανονίστε να γραφτούμε στο ίδιο να τους τρελάνουμε ολους χχαχχα!!!

Σε ένα γκρεμό είναι έτοιμοι να πέσουν δύο άνθρωποι.. Τον ένα τον αγαπάς.. Ο άλλος σαγαπαει.. Πρέπει να σώσεις το ένα από τους δύο. Ποιον θα διάλεγες;

Οποίος μπορεί ας πει την γνώμη του. Ευχαριστώ
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Senior Member
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σε ένα γκρεμό είναι έτοιμοι να πέσουν δύο άνθρωποι.. Τον ένα τον αγαπάς.. Ο άλλος σαγαπαει.. Πρέπει να σώσεις το ένα από τους δύο. Ποιον θα διάλεγες;

Χωρίς να μπορώ να το αιτιολογήσω γιατί είναι απλά κάτι που νιώθω νομίζω ότι θα έσωζα αυτόν που αγαπάω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Senior Member
    Ειναι αποφαση της στιγμης , για μενα .....

Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Χωρίς να μπορώ να το αιτιολογήσω γιατί είναι απλά κάτι που νιώθω νομίζω ότι θα έσωζα αυτόν που αγαπάω...
    Σε ευχαριστώ κυκνε μου...

Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ειναι αποφαση της στιγμης , για μενα .....
    Πες αυτό που νομίζεις..

Μπλακυ η αλλη ατακα που μου ειχες πει δουλεψε. Εχεις παλι καμια καλη; Της υποσχεθηκα να της δειξω κατι φωτο με χαρταετους που εχω βγαλει - κλασικα χαθηκαν οι περισσοτερες, χαλασε η καρτα της καμερας, εκλαπη ή χαθηκε ο παλιος σκληρος κλπ, αλλα βρηκα μερικες και θελω καπως να ριξω την προταση να παμε μαζι να πεταξουμε.
    Επισης θελω να της δειξω κανα βιντεακι κωμικο στο γιουτουμπ απο Ελληνες αλλα μου φαινονται ολα πολυ ακραια ή οχι τοσο αστεια.

θα σασ πω τι παιζει με μενα κι οποιοσ λιποθυμησει λιποθυμησε οταν γενηθηκα ειχα ταχυτητα επεξεργασιασ στο μυαλο δηλαδη ειχα μυαλο γονεισ δημοσιοι υπαλληλοι και ο πατερασ μου λογω οτι συναντουσα συνεχεια αντιδρασεισ με εβαλε να δουλεψω στα χωραφια δηλαδη κι αλλα λεφτα ετσι παντα ειχα λεφτα τα παιδακια στην αλανα θεωρησαν καλο να καλεσουν τη μαφια μιασ που περνανε τα δικα τουσ να με τραβηξει ενα μανικι να μου παρει την ψυχη βρεθηκε μια εξυπνη καναμε παιδια εγω συνεχισα να δουλευω αλλα μου πηραν την οικογενεια το πραγμα χειροτερευε προσωπικη περιουσια 500 χιλιαρικα ε τοτε εγινε το καλο πεθαναν οι γονεισ μου και τωρα μενω με τα παιδια μου που ειναι πλουσια εγω ειμαι φτωχοσ και μου τα πηραν ολα και την ψυχη αυτα παιζουν με μενα κι οποιοσ λιποθυμησει λιποθυμησε αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

μαλακα τσιπρα το φαγεσ αμασητο χαλβα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Νομίζω κι εγώ αυτόν που αγαπώ θα διάλεγα.

Πες μας κι αν θα ζήσουμε γιατρέ...

Κάποτε είχα μιλήσει με μια γυναίκα που τότε την θεωρούσα μεγάλη (σε σχέση με εμένα)..Δηλαδή εγώ ήμουν 20 χρονών και αυτή 60κατι..Είχε έρθει η κουβέντα έτσι..Δηλαδή αυτόν που μ'αγαπαει ή αυτόν που αγαπάω...Μου είχε πει "αυτόν που σ'αγαπαει, γιατί θα είσαι εσύ καλά..αν διαλέξεις αυτόν που αγαπάς θα είναι καλά αυτός "

Εγώ φυσικά διάλεξα αυτόν που αγαπούσα..Και τώρα το ίδιο θα έκανα..

Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Νομίζω κι εγώ αυτόν που αγαπώ θα διάλεγα.

Πες μας κι αν θα ζήσουμε γιατρέ...
    Σκέφτομαι.. Ποιο είναι τελικά το πιο εγωιστικό? Να επιλέξει κάποιος αυτήν που αγαπά και δεν θέλει να παθει κακό ή να επιλέξει αυτην που τον αγαπά για να έχει κάποιαν να τον νοιάζεται κτλ..
    Μήπως θα διάλεγε κάποιος αυτή που αγαπά γιατί θεωρεί ότι δεν του αξίζει να τον αγαπούν;;

Το ιδανικοτερο για μένα είναι να αγαπάς και να αγαπιέσαι.. Είναι δύσκολο να νιώθεις τα ίδια την ίδια χρονική περίοδο με τον άλλον.. Και ακόμη πιο δύσκολο να το παραδεχτείς και να το αποδεχτείς..

Κι εγώ θα διάλεγα αυτή που αγαπάω.
    .

Ωραια εκανα undelete τα αρχεια.

Σκέφτομαι.. Ποιο είναι τελικά το πιο εγωιστικό? Να επιλέξει κάποιος αυτήν που αγαπά και δεν θέλει να παθει κακό ή να επιλέξει αυτην που τον αγαπά για να έχει κάποιαν να τον νοιάζεται κτλ..
    Μήπως θα διάλεγε κάποιος αυτή που αγαπά γιατί θεωρεί ότι δεν του αξίζει να τον αγαπούν;;

Το ιδανικοτερο για μένα είναι να αγαπάς και να αγαπιέσαι.. Είναι δύσκολο να νιώθεις τα ίδια την ίδια χρονική περίοδο με τον άλλον.. Και ακόμη πιο δύσκολο να το παραδεχτείς και να το αποδεχτείς..

Κι εγώ θα διάλεγα αυτή που αγαπάω.
    .
    Όλα εγωιστικά είναι αν τα αναλύσεις τόσο πολύ. Δεν υπάρχει τίποτα που δεν το κάνουμε στην τελική για τον εαυτό μας και μόνο.

Το να αγαπάς και να αγαπιέσαι είναι φυσικά το ιδανικό αλλά το να αγαπιέσαι μόνο δεν μου λέει τίποτα προσωπικά.