ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ; - Page 1177
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1177 of 1192 FirstFirst ... 177677107711271167117511761177117811791187 ... LastLast
Results 17,641 to 17,655 of 17873
    Senior Member
    η περιγραφη του εργου που θα ζησουμε τα επομενα χρονια εχει ως εξης σε αυτη την εποχη θα ζητηθει απο ολους να αποδειξουν ποση ψυχη εχουν μεσα τους πχ αν ειναι τυπικοι δινουν τα λεφτα τους χωρις να σκεφτονται που τα δινουν περιμενουν τα παντα απο υπηρετες και γενικοςς ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι με λεφτα θα τη βγαλουν καθαρη χωριςς καθολου μυαλο λοιπαμαι αλλα εχουν καταλαβει λαθος αφου οπως ελεγα η εποχη αυτη το βασικο χαρακτηριστικο της θα ειναι οτι θα αναδιξει την αληθινη πλευρα του καθε πραγματος με οποτελεσμα οσοι επενδυαν σε σαβουρες η πραγματα χωρις αξια να πιασουν ΠΑΤΟ αρα λοιπον αν βλεπετε αλαγες στο συστημα αυτο συμβενει εξαιτιας αυτου ακριβως που αναλυω οπως η φραση ΑΝΑΘΡΑΚΕΣ Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ και εγω απλα σας κανω τη περιγραφη του εργου απλως αλλοιμονο σε αυτους που επενδυσαν στο ψεμα και αναδειχτηκαν απο αυτο ως πρωτοι και βασισαν τα παντα σε ενα κενο που απο μεσα δεν ειχε τιποτα και απεξω φαινοταν τελειο και ειχε την αποδοχη και τον θαυμασμο ολων η εποχη αυτη θα αναδειξει το μεσα τους που αυτο δε θα υπαρχει καν ουτε απο πλευρας μυαλου ουτε απο πλερας πνευματος αφου ο υδροχοος που ειναι αυτη η εποχη που ζουμε αντιπροσοπευει τη πνευματικοτητα δηλαδη το πνευμα που φερνει σε δευτερη μοιρα τη σαρκα οπως ειχα πει εμενα απλα μου δοθηκε εξουσια δια του λογου και οχι δια των εργων και αυτο συνεβει για να καθοδηγισω ΟΣΟΥΣ το θελησουν στο πως θα βρουν την αρμονια με το πνευμα τους οσοι ανηκετε στο ζωδιο αυτο εχετε τη βαση για να ανακαλυψετε το νοημα της εποχης αυτης ομως για να συμβει αυτο θα πρεπει να εχετε πνευμα και οχι αερα κοπανιστο μεσα σας γιατι οση βοηθεια και να ζητησετε απο ολους θα πρεπει να τη ΣΥΝΔΙΑΣΕΤΕ με τη πνευματικοτητα σας και μονο τοτε θα σας οφελησει αλλιως θα νιωθετε οτι η εποχη αυτη σας εκμηδενιζει ψυχολογικα και σας κανει ακομα πιο κενους απο πριν αρα η εποχη αυτη ειναι του τυπου ευλογω τα γενια μου η και οτι ειναι παιδια μου και οι υπολυποι πρεπει να γινουν ακολουθοι αυτων κα αυτα τα λεω γιατι τα πραγματα ετσι εχουν για οπιον θελει να προβληματιστει για οπιον δε θελει να προβληματιστει υπαρχει και η οδος αυτου που εχει σωμα και νιωθει μεσα του σα να μην υπαρχει και ζει οπως το αμαξι που το οδηγεις για να πας στη δουλεια σου.

Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Γιατί Ορέστη? Τι έγινε?
    Εχω πυρετο και κακη ψυχολογια.

αλεκο ειχαν γινει μαλακιεσ στην αλανα πριν 30 χρονια ηθελαν να πεθανω αργα και βασανιστηκα δηλαδη δουλεια πρωτα και μετα ελευθεροσ δουλευω 25 χρονια ειμαι 37 και κανενασ γιατροσ δεν ασχοληθηκε με την καρδια μου η οποια σταματαει εχει 2-3 χρονια τωρα οποτε τσιγιου λειτερ αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Senior Member
    απο τη μερα που τους ηρθε η εμπνευση να μου αποκαλυψουν τους μηχανισμους του συστηματος τους δε με πιανει τιποτα πλεον με τον αναισθητο μπορει να τα βγαλει κανεις περα αν δεν εισαι τρελος η αναισθητος δεν επιβιωνεις.

Παιδια εσας οι μαναδες σας σας βγαζουν τα μαξιλαρια και τις κουβερτες που σκεπαζεστε στο μπαλκονι; Καθε βραδυ η ιδια ιστορια. Ψαχνω να βρω τα μαξιλαρια μου να κοιμηθω, και τα εχει βγαλει εξω, εχουν τραβηξει υγρασια, εχουν μουσκεψει και ειναι παγωμενα. Τι ψυχασθενεια ειναι αυτη;

Senior Member
    κρυψτα μεσα σε κανενα σεντουκι

Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Παιδια εσας οι μαναδες σας σας βγαζουν τα μαξιλαρια και τις κουβερτες που σκεπαζεστε στο μπαλκονι; Καθε βραδυ η ιδια ιστορια. Ψαχνω να βρω τα μαξιλαρια μου να κοιμηθω, και τα εχει βγαλει εξω, εχουν τραβηξει υγρασια, εχουν μουσκεψει και ειναι παγωμενα. Τι ψυχασθενεια ειναι αυτη;
    Συνήθως το πρωί τα βγάζουμε στα κάγκελα του μπαλκονιού για να αεριστούν, να φύγουν τα ακάρεα και τα νεκρά κύτταρα από το σώμα μας . Αλλά τα μαζεύουμε μετά από κανένα τέταρτο περίπου. Αν τα αφήσει κανείς όλη μέρα σκονίζονται και όπως λες παίρνουν υγρασία όταν είναι ο καιρός υγρός.
    Πες στη μάνα σου να μην τα ξεχνάει έξω ή θυμήσου και μάζευέ τα εσύ.

Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Αυτό το έκανε η γιαγιά μου θυμάμαι όσο ήμουν μικρή, αλλά η μαμά μου πάντα είχε και δεύτερη κουβέρτα γιατί ήξερε τις παραξενιές της γιαγιάς μου
    Άμα η μαμά σου είναι μεγάλη σε ηλικία, το είχαν αυτην την συνήθεια σε τέτοιες ηλικίες.
    Συμφωνω με Κασσάνδρα, να θυμάσαι να τα μαζεύεις εσύ μετά από μια ώρα μην τα αφήνεις όλη μέρα έξω.

αυτο ειναι το πιο ερωτικο τραγουδι ολων των εποχων ολων των ηπειρων και θα γραφτει αλλο μετα 1000 χρονια μια φορα γινεται αυτο στα 1000

ειχε να γινει αυτο απο το 1913 ετσι μου ειπαν

Senior Member
    κανενα τραγουδι με καμια λαικη αγορα βρες

Senior Member
    εδω και καιρο προσπαθουσαν να εξαφανισουν απο το ιντερνετ οτιδηποτε ειχε σχεση με τη λεξη σωσιας η με γενιτικες μεταλαξεις για να κρυψουν απ το κοσμο τα νεα σχεδια της ταξης πραγματων που προσπαθουν να προοθησουν
    αλλα οσο περναει ο καιρος βρισκονται σε ολο και πιο δυσχερη θεση μεχρι που καπια στιγμη θα γινουν ανυσχιροι εντελως

Senior Member
    αυτο που με ενοχλησε περισσοτερο απο ολα ηταν οτι μου ανοιξαν πολεμο την ημερα που καταλαβαν οτι ειμαι διαφορετικος απ τους αλλους και αυτο που συνηδειτοποιησα περισσοτερο απο ολα ηταν το μισος τους για οτιδηποτε δεν ειναι κενο και αψυχο οπως αυτοι γιατι αυτο που τους ενδιαφερει ειναι να κανουν τους παντες ιδιους με αυτους αυτο παλευουν τοσα χρονια απο μικρο παιδι με ειχαν βαλει στο ματι αλλα τοτε δε γνωριζα το λογο επαιζαν μεχρι και σειρες στη τηλεοραση για να μου επιβαλουν το φοβο οπως νομιζαν αυτο το πετυχαν μονο μια φορα αλλα οταν καταλαβα τι βρισκοταν πισω απο οτι εβλεπα εγινα αλλος ανθρωπος γιατι δε προκειται να φοβηθω κουστουμαρισμενους που νομιζουν οτι καπιοι ειναι επειδη ετσι μεγαλωσαν τους ανθρωπους να σεβονται αδεια ομορφα ρουχα οπως τις κουκλες στις βιτρινες και ετσι συνθεσαν τη δομη της κοινωνιας αυτης θες να σε σεβονται? φορα ομορφα ρουχα οπως οι αψυχες κουκλες και ξεχασε το μεσα σου

Junior Member
    Τι τους εχω κανει και τι μου εχουν κανει?Πως γ@μηθηκε ετσι το μυαλο μου?Δεν αντεχω αλλο,θελω λιγη κατανοηση και εκτονωση για να φυγω.Θα μ'αντεξει κανεις,αφου ουτε εγω με αντεχω«Ποιος πατος ακολουθει τωρα?Θα παρω κατι θετικο για να μπορεσω να συνεχισω ή θα συνεχισω να βυθιζομαι μεχρι να ερθει ο μπουλος?