ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ; - Page 772
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 772 of 1174 FirstFirst ... 272672722762770771772773774782822872 ... LastLast
Results 11,566 to 11,580 of 17604
    Πήρα ζάναξ προχθές 0.5 mg για πρώτη φορά στη ζωή μου (και δεν έχω σκοπό να ξαναπάρω)..μου προκάλεσε λίγη υπνηλία και ενόχληση στο κεφάλι. Βράδυ το ήπια, η ενόχληση κράτησε μέχρι το πρωί. Χθες ήμουν μια χαρά λειτουργική, στο πόδι από τις 2 μέχρι τις 9 το βράδυ. Κοιμήθηκα χθες στις 12 το βράδυ, ξύπνησα στις 8 το πρωί με αφόρητο πονοκέφαλο, πονούσα όλο μου το σώμα καθώς και τον λαιμό μου. Δεν είχα κουράγιο να σηκωθώ ξανά ενώ έχω διάβασμα. Με ξύπνησαν ξανά ΤΩΡΑ, έχω πυρετό, συνεχίζω να πονάω ΠΑΝΤΟΥ και δεν είμαι σε θέση να σηκωθώ επάνω... Τι στο διάολο; Όλα αυτά από ένα χάπι;

Υ.Γ: Ο γιατρός μου έγραψε αντικαταθλιπτικό μαζί με 1 mg ζάναξ την μέρα και μετά από 2-3 μέρες λέει θα με έβαζε στα 2. Δεν τον άκουσα γιατί δεν θέλω να πάρω φάρμακα, προχθές ήταν τέτοια η φάση που δεν άντεχα χωρίς να πάρω κάτι και τώρα απλά αναρωτιέμαι αν όοολα αυτά είναι λόγω του ζάναξ!

Έχεις συσσωρευμένο άγχος το ζαναξ ανάγκασε τον εαυτό σου να ηρεμήσει κι έτσι προκλήθηκε ανισορροπία πρέπει να βρεις τρόπους χαλάρωσης μασάζ γυμναστική αλκοόλ κάτι ο σύγχρονος τρόπος ζωής με το άγχος κ την πίεση τα δημιουργεί αυτά έτσι την πάτησα κι εγώ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Quote Originally Posted by elis View Post
    Έχεις συσσωρευμένο άγχος το ζαναξ ανάγκασε τον εαυτό σου να ηρεμήσει κι έτσι προκλήθηκε ανισορροπία πρέπει να βρεις τρόπους χαλάρωσης μασάζ γυμναστική αλκοόλ κάτι ο σύγχρονος τρόπος ζωής με το άγχος κ την πίεση τα δημιουργεί αυτά έτσι την πάτησα κι εγώ
    Ευχαριστώ για την απάντηση elis. Χθες όμως ήμουν μια χαρά. Απλά άργησε να δράσει; Εσύ λες δηλαδή ότι πήγε να πολεμήσει το άγχος και επειδή είναι αρκετά έντονο μου προκάλεσε αυτά τα συμπτώματα; Όλα τα άλλα που λες οκ, εκτός από το αλκόολ...

Και το ηρεμιστικό έχει παρόμοια δράση με το αλκοόλ ποτέ κ τα δύο μαζί δεν κάνει εγώ σ λέω απλά τι λύσεις υπάρχουν εγώ παίρνω ντεπον όταν δεν την παλεύω και πίνω πολλούς καφέδες

Όλα λάθος μου φαίνονται
    Πήρα κάτι για πρώτη φορά στη ζωή μου και με έκανε χειρότερα... Έστειλα μήνυμα στον γιατρό, να δω τι θα μου απαντήσει. Η γυμναστική όντως βοηθάει. Το ντεπόν δεν κάνει να το παίρνεις συχνά.

Στις απαλεψιεσ το παίρνω είναι λάθος καλά σ φαίνεται αυτό λέμε είναι λάθος

Ένα στιχο που μ'αρεσε πολύ:

"Don't be afraid to be weak
    don't be too proud to be strong"
    You will snap out of your reverie
    And you will know
    it is not too late

Δε θέλω να σκέφτομαι. Έχω δεκάδες λόγους να χαλιέμαι με τον εαυτό μου, ένα σωρό λάθη, παραλείψεις, αβλεψίες εκεί όπου δε θα πρεπε να συμβούν. Ένα μπλάνκο θα ήθελα, να σβήσω καμμιά δεκαριά περιστατικά από τη ζωή μου.

Quote Originally Posted by imagine View Post
    Δε θέλω να σκέφτομαι. Έχω δεκάδες λόγους να χαλιέμαι με τον εαυτό μου, ένα σωρό λάθη, παραλείψεις, αβλεψίες εκεί όπου δε θα πρεπε να συμβούν. Ένα μπλάνκο θα ήθελα, να σβήσω καμμιά δεκαριά περιστατικά από τη ζωή μου.
    Μια απο τα ιδια...για αυτο και κολλησα στο στατους που εχει το σαπουνακι μπανιου κατω απο τα ποστ. Στη reverie μου, στη κοσμαρα μου για να μη σκεφτομαι ολα τα αλλα. Προσφερει στιγμιαια προσωρινη ανακουφιση. Αλλα αυτο το στατους μου τριβει στη μουρη πως ειναι αποφυγη της πραγματικοτητας αυτο. Αλλα τι να τη κανεις τη πραγματικοτητα αμα ειναι για τον πεο; λολ
    Αμα κατσω και σκεφτω και απαριθμησω ολα τα στραβα μου και τι μου παει στραβα θα σαλταρω απο ταρατσα.
    Μη τα σκεφτεσαι, βρασ'τα...

Προσπαθώ να εστιάζω στις πετυχημένες επιλογές μου αλλά πάντα πετιέται το λάθος που έκανα και οι συνέπειές του και με τρελλαίνει. Οκ, αυτά τα δεδομένα είχα και με αυτά αποφάσισα. Θα μπορούσα όμως να αναζητήσω κι άλλα. Γιατί δεν το έκανα? Γιατί δε σκέφτηκα πιο βαθιά? Γιατί έπραξα έτσι κι όχι αλλιώς? Γιατί βασίστηκα στο πιθανό και δεν πρόβλεψα το απίθανο? ΘΑ 'ΠΡΕΠΕ!!

Σκεφτόμουν πριν λίγο ότι και μόνο με το ενδιαφέρον σου για κάποιον,τον στηρίζεις σε οτιδήποτε.
    Ενώ πριν λίγους μήνες,ένιωθα ανήμπορος πάνω σε αυτό,όχι όμως γενικά,αλλά για πιο συγκεκριμένη περίπτωση.Ατόμου από τον κύκλο μου.

Εεεε γιατι η γιαγια μου δεν εχει ροδακια και δεν ειναι πατινι;
    Αυτα τα σεναρια του τι θα μπορουσες να ειχες κανει αλλιως και γιατι επραξες οπως επραξες δειχνουν ενοχη, οτι κατηγορεις τον εαυτο σου. Δεν θα σου πω οτι η ενοχη και η αυτοκριτικη δεν ειναι χρησιμα, ειναι. Ειναι χρησιμα ως προς το τι μπορεις να κανεις για να "επανορθωσεις" και να εισαι αυτος που θες να εισαι και να δρας οπως θες να δρας απο εδω και περα. Τα σεναρια τυπου "τι θα ειχε γινει αν..." ειναι και αυτα ενας τυπος ρεβερί...(ονειροπόλησης). Αυτοκαταστροφικης κι ολας, οχι απο αυτη που σε ανακουφιζει. Δεν ειναι εποικοδομητικο. Κλαιω κι εγω τη μοιρα μου, ολοι την κλαιμε, αλλα το να μετανιωνεις για το παρελθον ειναι ο, τι πιο αχρηστο. Δεν μπορεις να το αλλαξεις...γιατι να γεμιζεις το μυαλο σου με αυτες τις σκεψεις λοιπον και να βασανιζεις τον εαυτο σου μη εποικοδομητικα; Βασανισε τον εποικοδομητικα :P
    Σκεψου "πως μπορω να μη κανω τις ιδιες μαλακιες σημερα". Εκει σε θελω...εκει με θελω κι εμενα βασικα, ειναι δυσκολο. Για αυτο καταφευγουμε στα αμαν βαι βαι τι με βρηκε και γιατι και στις εμμονες με το παρελθον...γιατι κιοτευουμε να δρασουμε σωστα στο παρον. Η δε μπορουμε, η δε ξερουμε πως, η παγωνουμε κλπ...καθε αρχη και δυσκολη. Βασικα τα πρωτα εκατο χρονια ειναι δυσκολα :P (ολα και παντα λολ)

Ναταλία, δεν κλαίω τη μοίρα μου- σε γενικές γραμμές καλή είναι :P Βρίζω τον εαυτό μου για κάποιες αποφάσεις μου. Που ναι μεν πάρθηκαν με βάση κάποια δεδομένα και έμοιαζαν τότε σωστές, αλλά τελικά δεν ήταν. Οι συνέπειες δεν αφορούν εμένα, και δεν διορθώνονται.
    Μπορούσα να τις προβλέψω? ίσως ναι, αν δεν ήμουν τόσο πολύ σίγουρη, δεν είδα πέρα απ' αυτά που ήθελα να δω.

Αμα δεν αφορουν εσενα οι συνεπειες και δεν μπορεις να κανεις τιποτα για να επανορθωσεις βλεπεις πως μπορεις να πας παρακατω. Ειναι προφανες οτι μετανιωνεις και δε μενει παρα μονο να συγχωρησεις τον εαυτο σου (ευκολακι ξερω :P) και να φροντισεις να μαθεις απο την εμπειρια σου και να πραξεις οπως ξερεις τωρα οτι επρεπε να πραξεις σε αντιστοιχη κατασταση στο μελλον.

Μπράβο κούκλα ξυπνησεσ πρώτον δεν υπάρχει σωστό κ λάθος κ δεύτερον καθένας πιστεύει ότι θέλει ότι και να λες επίσης πολλοί νομίζουν ότι είναι έξυπνοι αλλά είναι βλάκες με πατέντα αυτό το τελευταίο είναι πολύ συχνό