ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ; - Page 1381
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1381 of 1384 FirstFirst ... 38188112811331137113791380138113821383 ... LastLast
Results 20,701 to 20,715 of 20758
    Κατι βηξ πασαλειψε η μανα μου και μου στραβωσε τα ματια. Δε μπορει να κατσει ησυχη αυτη η γυναικα, ολο κατι θα κανει.

Τωρα θα βγαζω χαρτι για να παω δουλεια για μερικους ηλιθιους που νομιζαν οτι δεν εχουμε επιδημια αλλα περιοδο διακοπων.

Senior Member
    Ενα χαρτί βγάζεις μια φορά

Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ενα χαρτί βγάζεις μια φορά
    Και παλι την πληρωνουμε για ανευθυνους ηλιθιους,δεν αλλαζει αυτο.

Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Και παλι την πληρωνουμε για ανευθυνους ηλιθιους,δεν αλλαζει αυτο.
    Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω την εντύπωση ότι πάλι θα συνεχίσουν να είναι το ίδιο ηλίθιοι..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Ταυτοχρονα κατι αλλοδαποι απεναντι κανουν εργασιες ανακαινισης, κοβουν σιδερα και μυριζει καμμενο. Πριν 2 χρονια παλι καποιοι καναν το ιδιο και γεμισε το σπιτι μια περιεργη μυρωδια που μου προξενησε τρομερη δυσπνοια καθοτι και ασθματικος. Επλυνα τα παντα, αλλα για μηνες οποτε καθομουν απο αυτη τη μερια του σπιτιουυ με επιανε καψιμο στα πνευμονια και δυσπνοια. Γουστο εχει να περασω τα ιδια παλι.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Παιδια που βρισκουμαι πληροφοριες για τα νεα μετρα; Λεει επιτρεπεται η ασκηση. Για εμενα ασκηση ειναιμτο περπατημα. Επιτρεπεται να περπαταω;
    Όλες οι οδηγίες εδώ.

Βρίσκω εντελώς παράλογη την απαγόρευση , έξαλλη με έχουν κάνει.
    Να απαγορευεται ο συνωστισμός το καταλάβαινω, βάλτους πρόστιμα, κάνε οτι θες. Το να είμαι σε ανοιχτό χώρο επειδή έτσι γουστάρω να κάνω την βόλτα μου...γιατί στο καλό να απαγορεύεται; ποιον ενοχλώ;; Κολλάει ο ιος με τον αέρα;
    Και την ίδια στιγμή να συνωστίζονται κόσμος για να πάνε για δουλειά γιατί οι περισσότερες εταιρίες δεν έκλεισαν φυσικά μη τυχόν και χάσουν τίποτα έσοδα....πόση υποκρισία!!!

Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω την εντύπωση ότι πάλι θα συνεχίσουν να είναι το ίδιο ηλίθιοι..
    Την εντυπωση;;;για τους 13 που επαναπατριστηκαν απο εξωτερικο και δεν τηρησαν την καραντινα,ακουσες;;;ναι πραγματικα ηλιθιοι και ανευθυνοι.Κ
    Τουλαχιστον τωρα κ να θελουν να κανουν βλακειες,δεν μπορουν.Πρωτη φορα φερεται σωστα το κρατος και καποιοι πολιτες,το βιολι τους.Αν παθουν κατι αυτοι η καποιος δικος τους μετα θα τα βαζουν με το κρατος.

Την εντυπωση;;;για τους 13 που επαναπατριστηκαν απο εξωτερικο και δεν τηρησαν την καραντινα,ακουσες;;;ναι πραγματικα ηλιθιοι και ανευθυνοι.Κ
    Τουλαχιστον τωρα κ να θελουν να κανουν βλακειες,δεν μπορουν.Πρωτη φορα φερεται σωστα το κρατος και καποιοι πολιτες,το βιολι τους.Αν παθουν κατι αυτοι η καποιος δικος τους μετα θα τα βαζουν με το κρατος.
    Τι να πω..Ανευθυνότητα στο φουλ..
    Και ήρθε και το μήνυμα πάλι..Δεν μας έφταναν οι ειδήσεις..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Να απαγορευεται ο συνωστισμός το καταλάβαινω, βάλτους πρόστιμα, κάνε οτι θες. Το να είμαι σε ανοιχτό χώρο επειδή έτσι γουστάρω να κάνω την βόλτα μου...γιατί στο καλό να απαγορεύεται; ποιον ενοχλώ;; Κολλάει ο ιος με τον αέρα;
    Και την ίδια στιγμή να συνωστίζονται κόσμος για να πάνε για δουλειά γιατί οι περισσότερες εταιρίες δεν έκλεισαν φυσικά μη τυχόν και χάσουν τίποτα έσοδα....πόση υποκρισία!!!
    Οχι...δεν γινεται να κανει ο καθενας οτι γουσταρει.Τα μετρα παρθηκαν γιατι αρχισαν ολοι τις βολτες και θετουν σε κινδυνο την δημοσια υγεια.Οχι ασκοπες μετακινησεις ειπαν και κανεις δεν συμμορφωθηκε.Σορρυ για την επιθετικοτητα αλλα δεν μπορω να ακουω ο,τι να ναι.Οχι δεν μπορει να κανει ο καθενας ο,τι γουσταρει.

Με ταραζουν οι ειδοποιησεις στα κινητα.

Οχι...δεν γινεται να κανει ο καθενας οτι γουσταρει.Τα μετρα παρθηκαν γιατι αρχισαν ολοι τις βολτες και θετουν σε κινδυνο την δημοσια υγεια.Οχι ασκοπες μετακινησεις ειπαν και κανεις δεν συμμορφωθηκε.Σορρυ για την επιθετικοτητα αλλα δεν μπορω να ακουω ο,τι να ναι.Οχι δεν μπορει να κανει ο καθενας ο,τι γουσταρει.
    Παιδια ψυχραιμια. Είπα ότι συμφωνώ στο να μην συνωστιζόμαστε. Προσωπικά τήρησα τα μέτρα ΠΡΙΝ ακόμα παρθούν επίσημα επειδή είχα κρυώσει κ είχα βήχα κ συνάχι. Δεν πήγα σε καμιά πλατεία, σε κανένα πάρκο, δεν έρχομαι σε επαφή με άλλους, βγαίνω μόνο για τα απαραίτητα. Όλα αυτα τα βρίσκω πολύ λογικά και συμφωνώ στο να επιβληθούν με κάθε τρόπο. Μια βόλτα μόνη μου με το αυτοκίνητο μου επειδή έτσι μου ρθε...πες μου σε παρακαλώ ποιον πειράζει; Μια βόλτα στην θάλασσα όπου ο κοντινότερος άνθρωπος είναι σε απόσταση που δεν αναγνωρίζω καν τα χαρακτιριστικά του πες μου ποιον πειράζει; Με ποιο δικαίωμα μου στερούν βασικές ανθρώπινες ελευθερίες στο όνομα της ασφάλειας χωρίς καν να μου εξηγούν; Ας με πείσουν λοιπόν γιατι είναι επικίνδυνο να βγω στην εξοχή ΜΟΝΗ ΜΟΥ. Ας μου πουν γιατί απαγορεύουν πάνω από 2 άτομα στο αυτοκίνητο την στιγμή που εμένα η οικογένεια μου μπορεί να είμαστε 5 και να ζούμε όλοι στο ίδιο σπίτι.

Καταλαβαίνω ότι είμαστε όλοι φοβισμένοι, κι εγώ φοβάμαι και προσέχω όσο περισσότερο μπορώ. Για χάρη του φόβου όμως δεν μπορώ να απαρνηθώ έτσι απλά βασικές ελευθερίες μου. Και είναι βασική ελευθερία μου το να μπορώ να βγω μια βόλτα ΜΟΝΗ μου χωρίς να δώσω λογαριασμό σε κανέναν.

Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Καλά έκαναν. Μακάρι να το κάνουν και σε εμάς. Κάποιοι το παίζουν μάγκες και βάζουν σε κίνδυνο όλους μας.. Καλύτερα ένα σκληρό μέτρο για ένα διάστημα πάρα να φτάσουμε σε ένα σημείο που απλά θα μετράμε θύματα. Στην Ιταλία κάθε 2 λεπτά πεθαίνει ένας άνθρωπος!
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλά έκαναν. Μακάρι να το κάνουν και σε εμάς. Κάποιοι το παίζουν μάγκες και βάζουν σε κίνδυνο όλους μας.. Καλύτερα ένα σκληρό μέτρο για ένα διάστημα πάρα να φτάσουμε σε ένα σημείο που απλά θα μετράμε θύματα. Στην Ιταλία κάθε 2 λεπτά πεθαίνει ένας άνθρωπος!
    ΘΑ μετράμε θύματα επειδή δεν έχουμε δημόσια υγεία. Επειδή έχουν φροντίσει να ξεπουλήσουν ο, τι δημόσιο υπήρχε και να αναγκάσουν χιλιάδες νέους γιατρούς να φύγουν στο εξωτερικό. Θα μετραμε θύματα επειδή στην Ελλάδα αναλογεί 1-2-3 ΜΕθ για κάθε 100.000 κατοίκους. Επειδή αυτοί που τώρα μας το ρίχνουν στην ατομική ευθύνη πριν από λίγο έλεγαν πως πλεονάζει το προσωπικό στα δημόσια νοσοκομεία. Γιαυτό θα μετράμε θύματα.
    Στην πλειοψηφία του ο κόσμος τήρησε τα μέτρα. Μαλάκες πάντα θα υπάρχουν, δουλειά του κράτους είναι να τους πιάνει.