ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ; - Page 1262
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1262 of 1305 FirstFirst ... 262762116212121252126012611262126312641272 ... LastLast
Results 18,916 to 18,930 of 19568
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εσει έ βερεβε ναν
    ά βαραβα στρον
    τζι ε βερε ν μιτσίν
    μες τους βουρουβου ς
    εφτά βαραβα πλανή βιριβι τες
    για βαρα λουρου βουρου δα μου.

Από το google
    Πολυ κοντα ημουν ενα ν ξεχασα που το κανες και θεμααα

Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Χαχαχα χαχαχα κοίτα.. Έχω ένα βιβλίο (από τα πολλά) που η αρχή είναι εντελώς κυπριακα.. Και είχα πάθει τικ όταν το διάβασα πρώτη φορά γιατί πήγαινε το κεφάλι μου πάνω - κάτω σε κάθε πρόταση.. Για να δω τη μετάφραση κάτω χαχαχα
    Αχαχα...σε φανταζομαι...!!!

Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Άτε σιόρ τζιαι κανεί!!! Είσαστε τέλια πελλοπλάσματα δαμέσα δα.

Μου φτιάξατε την διάθεση. Άνοιξα το λάπτοπ για να τρέξω πρόγραμμα και να διαβάσω :P
    Μπραβο κορη!διαβασμα τωρααα!!!

Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Αχαχα...σε φανταζομαι...!!!
    Χαχαχα δράμα σου λέω.. Άλλο να στο λέω και άλλο να το δεις. Και μέχρι να διαβάσω την άλλη πρόταση είχα ξεχάσει την προηγούμενη μετάφραση χαχαχα
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Χαχαχα δράμα σου λέω.. Άλλο να στο λέω και άλλο να το δεις. Και μέχρι να διαβάσω την άλλη πρόταση είχα ξεχάσει την προηγούμενη μετάφραση χαχαχα
    Χαχαχα...Εχω μια πολυ φιλη μου Κυπρια και οποτε μιλουσε στο τηλ με την μαμα της δεν καταλαβαινα γρι...

Χαχαχα...Εχω μια πολυ φιλη μου Κυπρια και οποτε μιλουσε στο τηλ με την μαμα της δεν καταλαβαινα γρι...
    Χαχαχα που να ήμουν να σε έβλεπα
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Χαχαχα που να ήμουν να σε έβλεπα
    Μα κι η φιλη μου το ξερε οτι θα σκασω στα γελια...της ελεγα...τι της ειπες;;;χαχαχα πως εισαι εσυ,καλυτερα;;

Μα κι η φιλη μου το ξερε οτι θα σκασω στα γελια...της ελεγα...τι της ειπες;;;χαχαχα πως εισαι εσυ,καλυτερα;;
    Έτσι και έτσι.. Τρέμουν τα χέρια μου από το πρωί.. Συν ότι δεν πήγε καλά η εργοθεραπεια της μικρής...

Έτσι και έτσι.. Τρέμουν τα χέρια μου από το πρωί.. Συν ότι δεν πήγε καλά η εργοθεραπεια της μικρής...
    Συνηθως παει καλα;Ειναι κατι που διορθωνεται;ξερεις τι;αυτο το τρεμουλο ισως ναναι και ψυχοσωματικο.Να ξεσπαει το μεσα σου με αυτο τον τροπο.Εκτονωνεις γενικα τον θυμο σου,την λυπη σου;

Συνηθως παει καλα;Ειναι κατι που διορθωνεται;ξερεις τι;αυτο το τρεμουλο ισως ναναι και ψυχοσωματικο.Να ξεσπαει το μεσα σου με αυτο τον τροπο.Εκτονωνεις γενικα τον θυμο σου,την λυπη σου;
    Ουου μες στην εκτόνωση είμαι. Φοράω το χαμόγελο το πρωί και το βγάζω το βράδυ..

Ναι συνήθως πάει καλά αλλά σήμερα δεν συνεργαζόταν απ ότι μου είπε η εργοθεραπευτρια.. Κάτι έχει γίνει στο σχολείο σίγουρα και είμαι στο τσακ να πάω εκεί και να αρχίσω να μοιράζω σφαλιάρες.. Οχι στα παιδιά αλλά στους δασκάλους..

Ουου μες στην εκτόνωση είμαι. Φοράω το χαμόγελο το πρωί και το βγάζω το βράδυ..

Ναι συνήθως πάει καλά αλλά σήμερα δεν συνεργαζόταν απ ότι μου είπε η εργοθεραπευτρια.. Κάτι έχει γίνει στο σχολείο σίγουρα και είμαι στο τσακ να πάω εκεί και να αρχίσω να μοιράζω σφαλιάρες.. Οχι στα παιδιά αλλά στους δασκάλους..
    Ωχ...ψυχραιμια...να συζητησεις ηρεμα μαζι τους...ρε το ξερεις οτι στην Αθηνα εχει ενα πιαταδικο στο κεντρο και παει κοσμος σπαει πιατα κι εκτονωνεται;;Παντως το πιστευω γενικα οταν μας πιανουν ψυχοσωματικα ειναι που δεν ξεσπαμε κ δεν εκτονωνουμε πραγματα απο μεσα μας.

Ωχ...ψυχραιμια...να συζητησεις ηρεμα μαζι τους...ρε το ξερεις οτι στην Αθηνα εχει ενα πιαταδικο στο κεντρο και παει κοσμος σπαει πιατα κι εκτονωνεται;;Παντως το πιστευω γενικα οταν μας πιανουν ψυχοσωματικα ειναι που δεν ξεσπαμε κ δεν εκτονωνουμε πραγματα απο μεσα μας.
    Ναι είναι από τα νεύρα μου.. Τι να το κάνω εγώ το πιαταδικο.. Πριν κάτι μέρες έσπασα ότι υπήρχε στο σαλόνι.. Μόνο η τηλεόραση έμεινε όρθια (άγνωστο πως μου ξέφυγε)...

Στο σχολείο συζητάω εδώ και 2 χρόνια για το bullying που της κάνουν.. Την τελευταία φορά είπα στη διευθύντρια ότι θα κάνω μήνυση... Η θα δείρω κόσμο..

Senior Member
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θα σου δώσω ένα παράδειγμα..

Όταν ήμουν στην αρχή της κατάθλιψης μου.. Μου λέει η ψυχολόγος.. Τι περιμένεις από την ψυχοθεραπεία? Της λέω.. "Να μην φοβάμαι".
    Μου λέει.. Ξέρεις ότι στο πρόσωπο σου είδα τον φόβο.. Ακόμη και ο λαιμός σου τεντωθηκε όταν το είπες? Τις λέξεις "μη" και "δεν" ο εγκέφαλος δεν μπορεί να τις ακούσει.. Άρα στην ουσία είπα "θέλω να φοβαμαι". Μου είπε να μιλαω με θετικές λέξεις. .
    Ρε Τζωρτζ , δεν καταλαβα , τι ειναι αυτο που φοβασαι ? για τις αρνητικες λεξεις , εχω αποψη , με το αλλα , μηπως , ισως , μην , και αν , κανεις δεν προχωρησε στη ζωη του ..........

Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ρε Τζωρτζ , δεν καταλαβα , τι ειναι αυτο που φοβασαι ? για τις αρνητικες λεξεις , εχω αποψη , με το αλλα , μηπως , ισως , μην , και αν , κανεις δεν προχωρησε στη ζωη του ..........
    Τότε όταν έγινε η συζήτηση.. Φοβόμουν τις αρρώστιες. Τα μικρόβια.. Τον θάνατο. Γενικά φοβόμουν.

Ισχύουν και για τις λέξεις που λες.
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Ναι είναι από τα νεύρα μου.. Τι να το κάνω εγώ το πιαταδικο.. Πριν κάτι μέρες έσπασα ότι υπήρχε στο σαλόνι.. Μόνο η τηλεόραση έμεινε όρθια (άγνωστο πως μου ξέφυγε)...

Στο σχολείο συζητάω εδώ και 2 χρόνια για το bullying που της κάνουν.. Την τελευταία φορά είπα στη διευθύντρια ότι θα κάνω μήνυση... Η θα δείρω κόσμο..
    Δεν κανουν τιποτα για αυτο;Εχεις σκεφτει αλλο σχολειο;;