θεμα αντρες πατος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
    ω πομολακι μου γλυκο τι ομορφο που εισαι ετσι στρογγυλο χωρισ αυτεσ τισ αντιπαθητικεσ γωνιεσ που εχουν τα αλλα πομολα
    εσυ εισαι στρογγυλο ομορφο γλυκουλικο και γυαλιζεισ ω ναι γυαλιζεισ εισαι καθαρο και ομορφο
    και πολυ σε παω δουλευεισ ολη μερα και εισαι εκει δε φευγεισ δε ξεκουραζεσαι δε καθεσαι καθολου
    ω γυαλιστερο μου πομολο
    αυτη ηταν η κανταδα για το πομολο εχεισ να προτεινεισ κατι αλλο;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Quote Originally Posted by pillow View Post
    Δεν έχω όρεξη για γέλια από γελοίους! Σόρυ αλλά άργησα να σε καταλάβω.
    επιτελουσ ηρθεσ στην πραγματικοτητα

Banned
    Εγώ έχω να προτείνω καντάδα σε άνθρωπο, αλλά δεν υπάρχουν άντρες για να το κάνουν!! Αυτοί που υπάρχουν το κάνουν μόνο σε πόμολα!

Quote Originally Posted by Sleep View Post
    Γεια σας!! καλως σας βρηκα!
    λοιπον η ιστορια μ ειναι εξης... δεν εχω κανει ουτε μια σχεση με αντρα..
    Εχω κανει μια σχεση με γυναικα(την κολλητη μ) κι αυτο προεκειψε απο καποιες καταστασεις μεταξυ μας.. το ελειξα εγω γτ ενιωθα οτι δεν πηγαινε αλλο κι δεν ηθελα να κοροιδευω την κοπελα..απομακρινθηκαμε μετα απο καποια χρονια κι απο φιλες...
    Ειχα οστοσο κι εχω καποια φλερτ κι καποιες ''φασεις'' τπτ περισσοτερο... δεν εχω ολοκρηρομενες σχεσεις
    Τωρα μου αρεσει καποιος..μετα απο σκοτσεζικα ντουζ π μ εκανε κι εκει που ελεγα τερμα δεν ξανα ασχολουμε, κατι εγινε μεταξυ μας αλλα δεν ολοκληρωσα γτ δεν ειχαμε τον χρονο.
    Μετα αυτος αρχησε σιγα σιγα να αλλαζει συμπεριφορα κι να απομακρινεται.. ο τυπος μ το ξεκαθαρισε εκεινη τη μερα οτι ηθελε μονο το σεξουαλικο κι οτι δεν ηταν ετοιμος γ σχεση.. ακομα προσπαθω να ξεκολησω απο αυτον, γτ ο τυπος ειναι λιγο ελεινος στη συμπεριφορα του προς εμενα..
    Αρχισα λοιπον να βγαινω περισσοτερο ,να γνωριζω νεα ατομα να ειμαι κοινωνικη .. αλλα στο θεμα αντρες δεν το εχω φαινεται και να πεις οτι ειμαι καμια ασχημη..ολοι λενε οτι ειμαι πολυ γλυκεια κοπελα, χαμογελαστη, εμφανισημη, κοινωνικη.. κι τα φλερτ μ τα εχω..αλλα οταν ανταποκρινομαι μετα απο λιγο απομακρινονται...γτ??
    Τι συμβαινει? τι κανω λαθος?
    δεν καταλαβαινω γτ δεν μπορω να εχω αυτο που εχουν ολοι ανεξαρτητως εμφανισης, καποια σχεση... γτ ειμαι μονη μ?
    σου αρεσουν κ οι αντρες κ οι γυναικες? γιατι δε πολυκαταλαβα. επειδη ειπες ειχες σχεση με τη κολλητη σου.
    οχι πως παιζει ρολο απλα ο τιτλος ελεγε μονο για αντρες.
    οταν λες ανταποκρινεσαι κ απομακρινονται τι εννοεις? πες ενα παραδειγμα.
    α πες μας κ την ηλικια σου να κατατοπιζομαστε σε τι κοινωνικο κυκλο αναφερεσαι.
    αυτα με την ανακριση :P

Junior Member
    Ατομα που θα σου φερθουν σωστα σπανιζουν στις μερες μας.Γενικοτερα δεν νομιζω πως εχει να κανει με δικο σου λαθος χειρισμο η κατασταση που αντιμετωπιζεις.(οταν λες οτι ανταποκρινεσαι κ μετα φευγουν)

Αν η μοναδικη σου σχεση ηταν με κοπελα πιστευω να καταλαβαινεις οτι σε ψυχολογικο επιπεδο ειναι εντελως διαφορετικα τα πραγματα με καποιον αντρα.Με λιγα λογια αν περιμενεις
    τα θετικα της προηγουμενης σχεσης σου να τα βρεις σε εναν αντρα, θα ειναι λιγο δυσκολο.

Απο εκει και περα και που βλεπεις αλλα ατομα να ειναι σε μια σχεση πιστευεις οτι περνανε καλα ή οτι ζητανε οτι και εσυ??
    μπορει να γινονται απιστευτες υποχωρησεις,να υπαρχει πιεση,φοβος (της μοναξιας)..το πιο ευτυχισμενο ατομο που εχω δει σε σχεση ειναι μια κοπελα την οποια την ενδιαφερουν μονο τα χρηματα...βρηκε το καταλληλο ατομο και ετοιμαζεται να τον παντρευτει.Εκεινος πηγαινει με αλλες ειναι λιγο αποτομος μαζι της,αλλα δεν την νοιαζει αφου τα χρηματα ειναι το νομερο ενα κριτηριο για εκεινη.

Οσα πιο πολλα και ουσιαστικα,ζηταμε απο μια σχεση, τοσο πιο πολυ δυσκολευομαστε να το βρουμε...βρες το τι ζητας απο τον αλλο και μετα προσεγγισε και δωσε ευκαιριες σε ατομα που πληρουν τα δικα σου κριτηρια...και μην απογοητευεσαι αν δεν βρεις κατι αμεσα...οτι αξιζει ποναει και ειναι δυσκολο (ακομα και να το βρεις :P )

Banned
    Ατομα που θα σου φερθουν σωστα σπανιζουν στις μερες μας.Γενικοτερα δεν νομιζω πως εχει να κανει με δικο σου λαθος χειρισμο η κατασταση που αντιμετωπιζεις.(οταν λες οτι ανταποκρινεσαι κ μετα φευγουν)

Αν η μοναδικη σου σχεση ηταν με κοπελα πιστευω να καταλαβαινεις οτι σε ψυχολογικο επιπεδο ειναι εντελως διαφορετικα τα πραγματα με καποιον αντρα.Με λιγα λογια αν περιμενεις
    τα θετικα της προηγουμενης σχεσης σου να τα βρεις σε εναν αντρα, θα ειναι λιγο δυσκολο.

Απο εκει και περα και που βλεπεις αλλα ατομα να ειναι σε μια σχεση πιστευεις οτι περνανε καλα ή οτι ζητανε οτι και εσυ??
    μπορει να γινονται απιστευτες υποχωρησεις,να υπαρχει πιεση,φοβος (της μοναξιας)..το πιο ευτυχισμενο ατομο που εχω δει σε σχεση ειναι μια κοπελα την οποια την ενδιαφερουν μονο τα χρηματα...βρηκε το καταλληλο ατομο και ετοιμαζεται να τον παντρευτει.Εκεινος πηγαινει με αλλες ειναι λιγο αποτομος μαζι της,αλλα δεν την νοιαζει αφου τα χρηματα ειναι το νομερο ενα κριτηριο για εκεινη.
    +1000!!!

Οσα πιο πολλα και ουσιαστικα,ζηταμε απο μια σχεση, τοσο πιο πολυ δυσκολευομαστε να το βρουμε...βρες το τι ζητας απο τον αλλο και μετα προσεγγισε και δωσε ευκαιριες σε ατομα που πληρουν τα δικα σου κριτηρια...και μην απογοητευεσαι αν δεν βρεις κατι αμεσα...οτι αξιζει ποναει και ειναι δυσκολο (ακομα και να το βρεις :P )
    Ενώ συμφωνώ στα περισσότερα, στο τελευταίο δεν συμφωνώ και τόσο..............ότι αξίζει δεν πονάει, πονάει το να το χάσεις μόνο!

Junior Member
    Παντα σε ενα σημειο σε χανω :P
    Χρησιμοποιησα, χαριτολογωντας, το στιχο αυτο πιο πολυ για να δειξω οτι η προσμονη να βρουμε εναν ανθρωπο, οταν εχουμε να δωσουμε πραγματα,ειμαστε ετοιμοι για κατι και βλεπουμε να πεφτουμε σε λαθος ατομα που μας απογοητευουν, μας αδικουν, μας πληγωνουν...μας βγαινει ενα γαμωτο ετσι δεν ειναι??λες φταιω εγω, οι αντρες, οι γυναικες, η τυχη μου, τα αστρα...εκει ειναι που πρεπει να εχεις υπομονη και να μην πελαγωνεις

Banned
    Quote Originally Posted by stefan View Post
    Παντα σε ενα σημειο σε χανω :P
    Χρησιμοποιησα, χαριτολογωντας, το στιχο αυτο πιο πολυ για να δειξω οτι η προσμονη να βρουμε εναν ανθρωπο, οταν εχουμε να δωσουμε πραγματα,ειμαστε ετοιμοι για κατι και βλεπουμε να πεφτουμε σε λαθος ατομα που μας απογοητευουν, μας αδικουν, μας πληγωνουν...μας βγαινει ενα γαμωτο ετσι δεν ειναι??λες φταιω εγω, οι αντρες, οι γυναικες, η τυχη μου, τα αστρα...εκει ειναι που πρεπει να εχεις υπομονη και να μην πελαγωνεις
    Α, εσύ μιλάς για την προσμονή....υπάρχει όμως τελικά αυτό που αξίζει ή όχι; Αν επιτρέπεται εσύ είσαι άντρας ή γυναίκα;

Quote Originally Posted by Sleep View Post
    Γεια σας!! καλως σας βρηκα!
    λοιπον η ιστορια μ ειναι εξης... δεν εχω κανει ουτε μια σχεση με αντρα..
    Εχω κανει μια σχεση με γυναικα(την κολλητη μ) κι αυτο προεκειψε απο καποιες καταστασεις μεταξυ μας.. το ελειξα εγω γτ ενιωθα οτι δεν πηγαινε αλλο κι δεν ηθελα να κοροιδευω την κοπελα..απομακρινθηκαμε μετα απο καποια χρονια κι απο φιλες...
    Ειχα οστοσο κι εχω καποια φλερτ κι καποιες ''φασεις'' τπτ περισσοτερο... δεν εχω ολοκρηρομενες σχεσεις
    Τωρα μου αρεσει καποιος..μετα απο σκοτσεζικα ντουζ π μ εκανε κι εκει που ελεγα τερμα δεν ξανα ασχολουμε, κατι εγινε μεταξυ μας αλλα δεν ολοκληρωσα γτ δεν ειχαμε τον χρονο.
    Μετα αυτος αρχησε σιγα σιγα να αλλαζει συμπεριφορα κι να απομακρινεται.. ο τυπος μ το ξεκαθαρισε εκεινη τη μερα οτι ηθελε μονο το σεξουαλικο κι οτι δεν ηταν ετοιμος γ σχεση.. ακομα προσπαθω να ξεκολησω απο αυτον, γτ ο τυπος ειναι λιγο ελεινος στη συμπεριφορα του προς εμενα..
    Αρχισα λοιπον να βγαινω περισσοτερο ,να γνωριζω νεα ατομα να ειμαι κοινωνικη .. αλλα στο θεμα αντρες δεν το εχω φαινεται και να πεις οτι ειμαι καμια ασχημη..ολοι λενε οτι ειμαι πολυ γλυκεια κοπελα, χαμογελαστη, εμφανισημη, κοινωνικη.. κι τα φλερτ μ τα εχω..αλλα οταν ανταποκρινομαι μετα απο λιγο απομακρινονται...γτ??
    Τι συμβαινει? τι κανω λαθος?
    δεν καταλαβαινω γτ δεν μπορω να εχω αυτο που εχουν ολοι ανεξαρτητως εμφανισης, καποια σχεση... γτ ειμαι μονη μ?

Καλημέρα/καλησπέρα Sleep.

Καταρχήν ειναι σημαντικο να κοιτάξεις την ηλικία σου. Αν πχ είσαι 18 ή 19 χρονών τότε δεν υπάρχει πρόβλημα, δεν είναι κακό να μην εχεις ακομα εμπειρία με άνδρα.

Ίσως βαθιά μέσα σου διστάζεις να κάνεις κάτι. λες οτι ειχες φλέρτ και καποιες "φασεις". Αυτό δείχνει πως είσαι εξοικιωμένη με όλη τη διαδικασία, απλά δεν το έχεις ολοκληρώσει.

Εκείνος ο Άνδρας νομιζω ήταν ξεκαθαρος μαζι σου αφου σου ξεκαθάρισε πως θελει μονο σεξ. Μου κάνει εντυπωση που είχες κολλησει μαζι του ενω αυτος ειχε ελεεινή συμπεριφορά με σένα.

Στη ζωή σου θα βρεις αρκετους που να θελουν μόνο σεξ και άλλους που να θέλουν σχέση. Πιστεύω οτι ο μόνος λόγος για τον οποίο δεν έχεις κανει σχέση είσαι εσυ, δεν έχεις προσπαθήσει αρκετά, ή υπάρχει κάτι που σε φοβίζει και διστάζεις. Ίσως είναι μια δυσκολία δέσμευσης. Ίσως φοβάσαι να εκφραστείς, ή μπορεί να δίνεις υπερβολική σημασία στο τι θα πουν οι άλλοι γύρω σου (πχ η οικογένεια σου, οι φίλες σου κλπ). Ίσως υποσυνείδητα να γνωρίζεις πως κάποτε αυτη η σχέση θα τελειώσει και όταν αυτό γίνει θα στενοχωρηθείς. Ίσως ακομα πιο βαθιά στο υποσυνείδητο να έχεις θέσει υψηλά στάνταρντ και έτσι να απορρίπτεις τους άνδρες που δεν ανταποκρίνονται σε αυτά τα στάνταρντ.

Senior Member
    Μία απ' τα ίδια, μήπως να το αναλύσουμε όμως λίγο αυτό; Δηλαδή τι θα πει μαλακομαγνήτης; Μήπως δεν σεβόμαστε τον εαυτό μας αρκετά; :(

Δεν υπαρχει τετοιο πραμα . Ειναι αυτο που λεει η πιλλοου + κακη κριση .

Banned
    Ίσως έχεις δίκιο Μαγκάιβερ, ειδικά το πρώτο, έχουμε πολύ χαμηλά τον εαυτό μας, συν το ότι έχουμε πειστεί ή πείσει τον εαυτό μας ότι δεν υπάρχουν καλύτεροι από τα σκατά, ή και να υπάρχουν δεν τους αξίζουμε. Δεν μπορώ να βρω άλλη λογική εξήγηση, εκτός και αν είναι όπως μου είπε ένα παιδί από δω μέσα (για άλλο θέμα), ότι μας παίζει παιχνίδια το υποσυνείδητό μας, αλλά μπορεί και να παίζει παιχνίδια του στυλ σαν αυτά που ανέφερα, δεν ξέρω πραγματικά τι γίνεται.

Junior Member
    Α, εσύ μιλάς για την προσμονή....υπάρχει όμως τελικά αυτό που αξίζει ή όχι; Αν επιτρέπεται εσύ είσαι άντρας ή γυναίκα;
    Αυτο που αξιζει υπαρχει αν μπουμε στη διαδικασια να το ψαξουμε σωστα...ατομικα για τον καθενα αυτο διαφερει και χτιζεται απο μεσα προς τα εξω...
    βλεπουμε ποιοι ειμαστε εμεις τα αρνητικα και τα θετικα μας,αλλαζουμε σταδιακα οτι δεν μας αρεσει,βαζουμε τα ορια μας κ διαμορφωνουμε τα καταλληλα κριτηρια για την επιλογη συντροφου
    το αναφερω πολυ απλα και πολυ συντομα αλλα ο καθενας ειναι σε φαση να καταλαβει τα παραπανω σταδια.
    Καπως ετσι η πιθανοτητα να πεσουμε σε καποια ''παγιδα'' ή να χασουμε το χρονο μας αρχιζει και τεινει προς το μηδεν.

Εω αναφερει σε προηγουμενο ποστ οτι εχω κανει αλλαγη φυλλου...γεννηθηκα κοριτσι βιολογικα...αλλα τωρα πλεον εσωτερικα και εξωτερικα ειμαι αντρας

Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν υπαρχει τετοιο πραμα . Ειναι αυτο που λεει η πιλλοου + κακη κριση .
    η κακη κριση περιγραφεται ωσ μαλακομαγνητησ

Banned
    Quote Originally Posted by stefan View Post
    Αυτο που αξιζει υπαρχει αν μπουμε στη διαδικασια να το ψαξουμε σωστα...ατομικα για τον καθενα αυτο διαφερει και χτιζεται απο μεσα προς τα εξω...
    βλεπουμε ποιοι ειμαστε εμεις τα αρνητικα και τα θετικα μας,αλλαζουμε σταδιακα οτι δεν μας αρεσει,βαζουμε τα ορια μας κ διαμορφωνουμε τα καταλληλα κριτηρια για την επιλογη συντροφου
    το αναφερω πολυ απλα και πολυ συντομα αλλα ο καθενας ειναι σε φαση να καταλαβει τα παραπανω σταδια.
    Καπως ετσι η πιθανοτητα να πεσουμε σε καποια ''παγιδα'' ή να χασουμε το χρονο μας αρχιζει και τεινει προς το μηδεν.

Εω αναφερει σε προηγουμενο ποστ οτι εχω κανει αλλαγη φυλλου...γεννηθηκα κοριτσι βιολογικα...αλλα τωρα πλεον εσωτερικα και εξωτερικα ειμαι αντρας
    Το 'χω κάνει αυτό το πράγμα. Να "δω" ποιά είμαι, να αλλάξω τα αρνητικά μου, να πιάσω μέχρι και δουλειά για να είμαι ανεξάρτητη και να μπορώ να βγαίνω για ένα καφέ, αλλά δεν έκανα τα υπόλοιπα που λες και έπεσα σε παγίδα. Μάλλον τώρα πρέπει να κάνω μόνο τα υπόλοιπα, γιατί να βελτιωθώ άλλο δεν μπορώ, δεν έχω το κουράγιο, και ελπίζω να βρω κάποιον που να μου αξίζει. Αλλά είναι και να πιστεύεις ότι υπάρχει αυτό που ψάχνεις και ότι θα θέλει εσένα, χωρίς να αλλάξεις τρομερά. Είναι πολλά, δεν είναι τόσο απλό το θέμα.

Junior Member
    Το 'χω κάνει αυτό το πράγμα. Να "δω" ποιά είμαι, να αλλάξω τα αρνητικά μου, να πιάσω μέχρι και δουλειά για να είμαι ανεξάρτητη και να μπορώ να βγαίνω για ένα καφέ, αλλά δεν έκανα τα υπόλοιπα που λες και έπεσα σε παγίδα. Μάλλον τώρα πρέπει να κάνω μόνο τα υπόλοιπα, γιατί να βελτιωθώ άλλο δεν μπορώ, δεν έχω το κουράγιο, και ελπίζω να βρω κάποιον που να μου αξίζει. Αλλά είναι και να πιστεύεις ότι υπάρχει αυτό που ψάχνεις και ότι θα θέλει εσένα, χωρίς να αλλάξεις τρομερά. Είναι πολλά, δεν είναι τόσο απλό το θέμα.
    Σιγουρα δεν ειναι απλο...τιποτα στις ανθρωπινες σχεσεις δεν ειναι απολυτο λογω της διαφορετικοτητας μας.Μετα απο αυτη τη διαδικασια ομως,απορριπτεις πιο ευκολα κατι που ειναι πιθανο να σε πληγωσει και να μην ανταποκρινεται στις αναγκες σου....αν συνεχως δεν βρισκεις αυτο που θελεις μαλλον πρεπει να αλλαξεις λιγο τους κυκλους που συναναστρεφεσαι.

Ολοι πιστεω οτι μπορουν να βρουν καποιον να τους αποδεχεται ετσι οπως ειναι...αν βλεπεις τον αλλο να προσπαθει να σε αλλαξει ή αντιστροφα, τοτε κανεις απο τους 2 δεν ειναι ο κακος της υποθεσης,απλα δεν ταιριαζετε.Προσωπικα θεωρω,(και πιστευω για τους περισσοτερους) πως ο σεβασμος για τις επιθυμιες και το 'ειναι' του αλλου ειναι απο τους βασικους πυλωνες μιας σχεσης (σε συνδυασμο με την αγαπη και την ειλικρινεια).Αυτα ομως βρισκονται στα σταδια των οριων και των κριτηριων..το τι δηλαδη μπορουμε να ανεχτουμε και το τι ψαχνουμε..και ο καθενας τα διαμορφωνει αναλογα με τις αναγκες του.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast