Ιδιαίτερα μαθήματα πανεπιστημίου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
    Member

Ιδιαίτερα μαθήματα πανεπιστημίου...

Καλησπέρα σε όλους...
    ξέρει μήπως κάποιος να με διαφωτίσει πόσο πάει περίπου η ¨ταρίφα¨ στα ιδιαίτερα σε μαθήματα πανεπιστημίου???

Quote Originally Posted by SpongeBob25 View Post
    Καλησπέρα σε όλους...
    ξέρει μήπως κάποιος να με διαφωτίσει πόσο πάει περίπου η ¨ταρίφα¨ στα ιδιαίτερα σε μαθήματα πανεπιστημίου???
    εγω δε γνωριζω, αλλα σιγουρα ακριβα.
    σπουδαζεις?

Member
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    εγω δε γνωριζω, αλλα σιγουρα ακριβα.
    σπουδαζεις?
    ναι...προσπαθώ να τελειώσω τη σχολή μου για να μην διαγραφώ... και επειδή έχει καιρο απ την τελευταία φορά που ασχολήθηκα θέλω βοήθεια...

ναι...προσπαθώ να τελειώσω τη σχολή μου για να μην διαγραφώ... και επειδή έχει καιρο απ την τελευταία φορά που ασχολήθηκα θέλω βοήθεια...
    γιατι να διαγραφεις ετσι στο ακυρο?
    θα δωσεις σεπτεμβρη?
    μπορεις να ξεκινησεις απο τωρα να διαβαζεις μονη σου, κ απο οκτωβρη να πηγαινεις σχολη να κρατας σημειωσεις, γενικα να το παρεις ζεστα το θεμα να ξεκινησεις παλι.
    νομιζω πως τα ιδιαιτερα ειναι too much δλδ οκ υπαρχουν κ φροντιστηρια με πιο οικονομικες τιμες για φοιτητες,
    αν σαπισεις παντως στο διαβασμα εστω κ μονη σου στανταρ κατι θα περασεις! κ αν πας κ στη σχολη κανεις εργασιες κλπ. αναλογα κ τη σχολη φυσικα.

Member
    γιατι να διαγραφεις ετσι στο ακυρο?
    θα δωσεις σεπτεμβρη?
    μπορεις να ξεκινησεις απο τωρα να διαβαζεις μονη σου, κ απο οκτωβρη να πηγαινεις σχολη να κρατας σημειωσεις, γενικα να το παρεις ζεστα το θεμα να ξεκινησεις παλι.
    νομιζω πως τα ιδιαιτερα ειναι too much δλδ οκ υπαρχουν κ φροντιστηρια με πιο οικονομικες τιμες για φοιτητες,
    αν σαπισεις παντως στο διαβασμα εστω κ μονη σου στανταρ κατι θα περασεις! κ αν πας κ στη σχολη κανεις εργασιες κλπ. αναλογα κ τη σχολη φυσικα.
    γιατί είμαι ΑΕΙ και με την κανούρια νομοθεσία απ όσο ξέρω μετά απο κάποια χρόνια διαγράφεσαι...θέλω για 2 μαθήματα τα οποία με δυσκολεύουν και δεν τα βγάζω μόνη μου...η σχολή μου είναι αρκετά δύσκολη... δεν θέλω φροντηστήρια κλπ...θέλω άτομα που ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω για να με βοηθήσουν...για αυτό ρωτάω...τα φροντιστήρια για μένα είναι απλησίαστα...

γιατί είμαι ΑΕΙ και με την κανούρια νομοθεσία απ όσο ξέρω μετά απο κάποια χρόνια διαγράφεσαι...θέλω για 2 μαθήματα τα οποία με δυσκολεύουν και δεν τα βγάζω μόνη μου...η σχολή μου είναι αρκετά δύσκολη... δεν θέλω φροντηστήρια κλπ...θέλω άτομα που ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω για να με βοηθήσουν...για αυτό ρωτάω...τα φροντιστήρια για μένα είναι απλησίαστα...
    oxi πλεον δε διαγραφεσαι! αυτο ειναι σιγουρο.
    γιατι δε ψαχνεις σε αγγελιες, βαλε κιολας μια αγγελια οτι ζητας ιδιαιτερα, κ ψαξε να ρωτησεις τιμες σε αυτους που κανουν ιδιαιτερα.
    εξαταται κιολας τα μαθηματα.
    αλλα το φροντιστηριο πιο φθηνο θα σου βγει.

Member
    oxi πλεον δε διαγραφεσαι! αυτο ειναι σιγουρο.
    γιατι δε ψαχνεις σε αγγελιες, βαλε κιολας μια αγγελια οτι ζητας ιδιαιτερα, κ ψαξε να ρωτησεις τιμες σε αυτους που κανουν ιδιαιτερα.
    εξαταται κιολας τα μαθηματα.
    αλλα το φροντιστηριο πιο φθηνο θα σου βγει.
    στην σχολή μου που είχα ρωτήσει μου είχαν πει οτι ισχύει κανονικά ο νόμος αυτός...αλλα και αυτό να μην ήταν θέλω να τελειώσω μήπως και βρω καμια δουλεια της προκοπής...
    ε μάλλον στις αγγελίες με βλέπω να καταλήγω...απλά είπα μήπως ήξερε κάποιος απο δω να με προσανατολίσει...
    ευχαριστώ πολύ πάντως... :)

Έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που έκανα ιδιαίτερα για το πανεπιστήμιο και εμένα προσωπικά δεν με βοήθησαν. Θα σου πω τι έκανα για να περάσω τα δύσκολα μαθήματα της σχολής μου. Στο πανεπιστήμιο στα δύσκολα μαθήματα (συνήθως κάτι μαθηματικά) οι καθηγητές βάζουν τα ίδια θέματα κάθε χρόνο και αν όχι τα ίδια τότε παρόμοια. Ψάξε βρες λυμένα θέματα είτε από τα φροντιστήρια του μαθήματος είτε από τις παρατάξεις και κάτσε διάβασέ τα βήμα βήμα μέχρι να καταλάβεις πάνω κάτω τι γίνεται. Μετά αν έχεις απορίες βρες κάποιον φοιτητή που το έχει περάσει για να στις λύσει. Εγώ έτσι πέρασα τα 2 μαθηματικά της σχολής μου με 8 και ήμουν από θεωρητική. Αν το κατάφερα εγώ, μπορείς κι εσύ. Να φανταστείς την πρώτη φορά που είδα ολοκληρώματα, ρώταγα τι είναι αυτό το S, καμία επαφή λέμε.

ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΟΥΝΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
    ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ 2-3 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΜΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΞΕΦΤΕΡΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))