Πως τα φερνει η ζωη.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50
    Quote Originally Posted by elis View Post
    θα στα πω περιλιπτικα αοπ το δημοτικο εκανα μαλακιεσ εγω πιστευω με ουσιεσ
    αλλα δηλητηρια οχι ναρκωτικα παντα τα αγοραζα οσο κανανε οπτε δεν πληρωσα παραπανω για κατι
    πρεπει να με εχουν δειρει απειρεσ φορεσ με ανισθητικα και επισησ με εχουν πειραξει
    νομιζω τα λεγομενα σουβλακια τωρα απο εκει και περα κατι με βαζουν στον καφε και στα τσιγαρα
    εδω και χρονια και παιρνω φαρμακα και κανω γυμναστικη για να μπορω να ζω γτ αν ισχυαν αυτα δε θα ζουσα
    τα ποδια μου και τα χερια μου ειναι σακατεμενα και οταν τρωω το φαι ανεβαινει ολο πανω αλλα καταφερνω και χωνευω
    μη φανταστεισ πλαια ετρωγα πολυ περισσοτερο κι ημουν αδυνατοσ τελοσ παντων με τα πολλα με τα λιγα τωρα με παρακολουθει η μαφια
    εδω και καποια χρονια και η θα με σκοτωσουν η θα παω φυλακη κατι αλλο δε βλεπω
    αυτα εν ολιγοισ παιδια σκυλια δεν εχω ευτυχωσ
    Ναι αλλα οπως βλεπεις τωρα νομιζεις πως αυτα ειναι απλα σκεψεις οχι η πραγματικοτητα... αλλα ισως σε λιγη ωρα να σε λουζει κρυος ιδρωτας.. βεβαια δεν σκεφτομαι τοσο περιπλοκα οσο εσυ, αλλα γενικα μιλαμε για καταστασεις που δεν ειναι εφικτες και μετα ρωταω ατομα του κυκλου μου αν ποτε εχω κανει αυτο και δεν μπορουν να καταλαβουν ολη αυτη την σκεψη και κατι που ακουσα προσφατα ηταν το "θα μας τρελανεις εσυ, σε λιγο θα μας πεις πως σκοτωσες ανθρωπο και δεν το θυμασαι"... εχεις πολλα χρονια αυτα τα προβληματα? ξεκινουν απο μικρη ηλικια?

Senior Member
    εγω τα χω αυτα αοπ το 2007 αυτεσ τισ σκεψεισ και πλεον ειμαι αχρηστοσ με το ζορι μιλαω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

αυτο ειναι αυτοκαστροφικο... ποια ειναι η ηλικια σου αν επιτρεπεται? υπαρχουν ομορφες στιγμες για εσενα? εστω και λιγο..

Senior Member
    οταν καταφερνω και ξεχνιεμαι απλα στανιαρω οχι οτι ειμαι χαρουμενοσ απλα ειμαι οκ
    αλλα για να ξεχαστω δυσκολο γι αυτο γραφω εδω τισ σκεψεισ μου για τα προβληματα των αλλωνων για να ξεφευγω αοπ τα δικα μου

Senior Member
    Κοιτα η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική.....πχ ο elis χρειάζεται οπωσδήποτε την αγωγη του...
    Εσυ τώρα επειδή έχεις και χαοτικό μυαλό και να φανταστώ υπεραναλυεις υπερβολικά τα πράγματα , σε πιάνουν και πονοκεφαλοθ να φανταστώ απο την υπεραναλυση και την υπέρ σκέψη γενικότερα θα πας αρχικά σε έναν ψυχίατρο για να σου βγάλει τουλάχιστον διάγνωση και ας σου γραψει και φάρμακα και ας μην τα πάρεις.....αλλα το δεύτερο βημα ειναι να πας σε μια καλή ψυχολόγο άντρα ή γυναίκα αρκεί ναναι καλή και να αισθάνεσαι άνετα μαζι της/του και να δουλεψετε πάνω στην ουσία του προβλήματος και στο κομμάτι των σκέψεων.
    Τα φάρμακα θα μειώσουν το άγχος αυτών των σκέψεων και γενικά την πολλή σκέψη και ναι ισχύει οτι άμα τα παίρνει πολλά χρόνια λιγο ζόμπι γίνεσαι αλλα τουλάχιστον να απολαύσεις και λίγο τη ζωή σου....Αν και εσύ όπως σου ειπα είσαι διαφορετική περίπτωση και μπορεί απλά για ενα διάστημα να χρειαστεις.
    Όταν λες έχεις παραισθήσεις τι εννοείς? Πες μας κιαλλα παραδείγματα αν θες

δεν εχεις παρεες? εχω εχεσα τις παρεες μου λογο του προβληματος αυτο... σε ποιον αρεσει να κανει παρεα με καποια προβληματικη??

Senior Member
    Ναι απο τις χειρότερες μορφές ειναι η ιδεοληψίες βίας όπου νομίζεις οτι θα βλαψεις κάποιον.....επισης οι αμφιβολίας όπου νομίζεις οτι εβλαψες κάποιον αλλα δεν το θυμάσαι όπως και άλλες πολλές εκατομυρια και τρισεκατομυρια μη σου πω..

Senior Member
    εγω νομιζω οτι και οι παρεεσ με πειραξανε αστα ειναι μεγαλη η ιστορια δε θελω να επεκταθω

ευχαριστω για το ενδιαφερον... ναι υποφερω απο πονοκεφαλους που δεν φευγουν ουτε με παυσιπονα και κρατανε για καποια περιοδο δλδ πονοκεφαλο καθε μερα ολη μερα για ενα μηνα χωρις να μπορω να λειτουργισω σχεδον καθολου δηλαδη να μου μιλανε να απανταω οτι νανε να μην ακουω καλα και να ειμαι μεσα στην "μαστουρα" μου. Οταν λεω παραισθησεις εννοω πχ. αυτο που παθαινουν οι ανθρωποι οταν ξεπλωνουν και ειναι σε κατασταση που τους περνε ο υπνος αλλα εννοειται στον ξυπνιο μου δηλαδη το κλασσικο πχ. ενω περπατας το βραδυ βλεπεις τα δεντρα σαν ανθρωπους η αλλα αντικειμενα οταν ζουμαρεις να κουνιουνται...

Quote Originally Posted by marouliw View Post
    Ναι απο τις χειρότερες μορφές ειναι η ιδεοληψίες βίας όπου νομίζεις οτι θα βλαψεις κάποιον.....επισης οι αμφιβολίας όπου νομίζεις οτι εβλαψες κάποιον αλλα δεν το θυμάσαι όπως και άλλες πολλές εκατομυρια και τρισεκατομυρια μη σου πω..
    ακριβως αυτο παθαινω... αλλα οχι με το αν εβλαψα καποιον....

Quote Originally Posted by elis View Post
    εγω νομιζω οτι και οι παρεεσ με πειραξανε αστα ειναι μεγαλη η ιστορια δε θελω να επεκταθω
    Το πιστευω πως και εμενα οι παρεες με εχουν πειραξει σε αυτες τις σκεψεις.. γενικα τωρα μου βγαινουν και ολα τα λαθη της ζωης και κανουν το προβλημα χειροτερο

Senior Member
    Η υπερβολικη σκέψη βλάπτει :)
    Αλλα τι να κανεις αμα συνέχει σκεφτεσαι....ασε και γω τα ιδια μεσενα ειμαι....και εχω και τρομερο πονοκεφαλι αυτή τη στιγμή.....
    Πηγαινε σε γιατρό πάντως μην το αφήσεις.....

Οντως η υπερβολικη σκεψη βλαπτει και το νιωθω καθε μερα αυτο....:p
    ευχομαι να σου περασει γρηγορα ο πονοκεφαλος!! μπορω να το καταλαβω ειναι σαν να σε χτυπανε με σφυρκι αργα και βασανιστικα στο κεφαλι... εσυ σκεφτεσαι πιο περιπλοκα πχ. σαν τον elis? η πιο ηπιες? περνεις καποια φαρμακα?

Senior Member
    Τι να σου πω εχω πιο πολυ αγχωτικές ιδεοληψίες του στυλ εκει που κάθομαι να πετάγομαι και να λεω α δεν έκανα αυτο εκείνο το άλλο, ή να νομίζω οτι θα τρελαθώ αν ακούω φασαρία, ή να νομίζω οτι πρέπει να τα κάνω όλα τέλεια, να θέλω να θυμηθω κάτι που δεν θυμάμαι και να μουρχεται να τρελαθώ...ασε άσε μπήκα σαυτο το τρυπακι και έχει πολυ βάσανο.....
    Αυτές τις μέρες θα πάρω φάρμακα όλο λέω τώρα θα ξεκινήσω και όλο το αφήνω.....

εμενα με φοβιζουν τα φαρμακα οπως και ξαναειπα γτ στην ουσια λειτουργουν και ως "ναρκωτικα"... και εγω το εχω αυτο που σκεφτομαι γεγονοτα που δεν αλλαζουν και γτ το εκανα αυτο και αν δεν το εκανα η ζωη μου θα ηταν αλλιως και δεν θα ειχα παθει αυτο και μετα αρχιζω και βριζω τον εαυτο μου και κλαιω.. και το να θελω να θυμηθω κατι ειναι πονεμενη ιστορια... πως γινεται να θυμηθεις κατι που δεν εκανες την τρελα μου???(αλλα σε ποιον τα λεω μετα απο 5 λεπτα τις ιδιες σκεψεις κανω). Σκεφτομαι οτι οταν βγηκα κατι μου εβαλαν στο ποτο και με βιασαν ενω ημουν εντελως νημφαλια... τις προαλλες γυρνουσα μονη στιπι μετα τα μεσανυχτα και οταν πηγα σπιτι νομιζα πως επαθα κατι κακο στο δρομο με κλεψανε πχ.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast