Πως τα φερνει η ζωη.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50
    Μν το αφήσεις πάντως....εμενα πλέον οι ιδεοληψίες μου είναι τόσο βασανιστικές που ειμαι ενα μιρο βήμα πριν την τρελα και το νευρικό κλονισμό.....πλεον ολα τα ερεθίσματα τ περιβάλλοντος τα εκλαμβάνω ως απειλητικά και οτι θα με τρελάνουν..το κεφάλι μου το νιώθω οτι θα σπάσει και νιώθω οτι θα λυγισω και θα κλαταρω.......πολυ άσχημα συναισθήματα....που προκλήθηκαν απο άγχος......
    Αισθάνομαι ότι το μόνο που με κρατάει στην αθώα πραγματικότητα και οχι στην επικίνδυνη που έχω ορισει εγω ειναι το μωρο της αδερφης μου που μόλις γεννήθηκε.....αλλα και αυτο μου φαίνεται πως δεν θα αντέξω για πολυ να πηγαίνω να το προσέχω και να βοηθάω στο σπίτι, καθώς δεν ξέρω αν σε λιγο καιρό μπορω να ειμαι λειτουργικη σαν ανθρωπος....αλλα κιαυτη θέλει βοήθεια ρε γμτ...
    Τεσπα μην το αφήνεις πήγαινε γρήγορα σε ειδικό!!!!!

μην το αφηνεισ εγω εχω παθει νευρικο κλονισμο μικρο με τα φαρμακα πανω σε δουλεια
    κανα δυο τρεισ φορεσ μην το αφηνεισ εγω πιστευω αν δεν επαιρνα φαρμακα δε ξερω πωσ θα
    ημουν αλλα σιγουρα δε θα μπορουσα να κανω και πολλα οχι οτι τωρα κανω αλλα τουλαχιστον
    μπορω και πινω ενα καφε παιζω και μια μπαλλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

καλησπερα παιδια!! ελπιζω να ειστε καλα!! Χθες η μερα μου ηταν καλη αλλα το βραδυ μου κολλησε η εμμονη πως εκανα κατι κακο σε μια φαση της ζωης μου πριν 1,5 χρονο και ενω θυμαμαι πολυ καλα εκεινη την μερα με βαση την λογικη(ποια λογικη σε αυτη την περιπτωση) εγινε κατι που το ξεχασα λες και επαθα αμνησια και απο χθες ειμαι πολυ πεσμενη... Γενικα το συστημα εχει κλαταρει..

Γεια σου!!! Ελπίζω να μην σε τρομαξαμε τις προάλλες χαχα....ειμαι και γω σε μια φάση περίεργη στην οποία δεν θέλω να φτάσει κανεις....
    Μην δίνεις σημασία τίποτα δεν έγινε...και να έγινε δεν πειράζει διότι οτι έγινε έγινε..
    Για περιέγραψε μου λιγο ποσο συχνά σε πιάνουν τέτοιες σκεψεις, αν επηρεάζουν την καθημερινοτητα σου πολυ, αν κανεις καλό ύπνο, αν έχεις μια σκέψη συγκεκριμένη ή πολλές μέσα στη μέρα και τελος πως τις διώχνεις όταν δεν θες να τις σκεφτεσαι άλλο.....
    ΑΥΤΑ....

να παρεισ φαρμακα εγω λεω να ισιωσεισ εγω θα τα αλλαξω παλι και φυσικα καλο ειναι να μη λεμε λεπτομερειεσ
    για να μην ερθουν κι αλλοι σε αυτη τη κατασταση παρακαλω εμενα τουλαχιστον μη με ρωτατε πολλα ειπα δε θελω να πω αλλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον marouliw!! Η σκεψεις αυτες(φαντασιες μπορω να πω) ειναι σε καθημερινη βαση καθε μερα για κατι διαφορετικο αλλα ολα ειναι σκεψεις που επαναλαμβανονται σε τακτα χρονικα διαστηματα... δηλαδη σημερα σκεφτομαι αυτο αυριο μπορει να φτιαξω κατι αλλο με το μυαλο μου η να ξαναθυμηθω αυτο που σκεφτομουν πριν μια εβδομαδα.. γενικα ολα αυτα επηρεαζουν ασχημα την ζωη μου δεν ειμαι παραγωγικη οπως παλια και δεν μπορω να αποδωσω σωστα γενικα... γενικα καλο υπνο κανω αν σταματησουν οι σκεψεις αλλιως ξυπναω συνεχεια και η τουαλετα εχει γινει ο πιο κοντινος μου φιλος λογο αγχους που φερνει συχνοουρια... Μετα εξεταζω ολο το σπιτι μηπως ειναι κανενας κλεφτης μεσα και αναβω ολα τα φωτα να νιωθω καλυτερα :p .. Οι σκεψεις ειναι πολλες και δεν φευγουν και αν και θελω να σκεφτω κατι αλλο το μυαλο ειναι κολλημενο////

Quote Originally Posted by elis View Post
    να παρεισ φαρμακα εγω λεω να ισιωσεισ εγω θα τα αλλαξω παλι και φυσικα καλο ειναι να μη λεμε λεπτομερειεσ
    για να μην ερθουν κι αλλοι σε αυτη τη κατασταση παρακαλω εμενα τουλαχιστον μη με ρωτατε πολλα ειπα δε θελω να πω αλλα
    δεν πιστευω πως ειναι η μονη λυση ισως ευκολη αλλα απλα δεν θα λυσει κατι(μην περιμενεις θαυματα).... αλλα τι??

Γεια σου χτουπ. Με τη θρησκεια ετσι απο παιδι τι σχεση εχεις? θελω να πω ησουνα κοντα, πιστευεις, κλπ?

καλησπερα κερασι! Γενικα οι οικογενειες τον γονιων μου ειναι απο δυο διαφορετηκες θρησκειες αλλα μονο τυπικα(κανεις τους δεν πιστευει πραγματικα) ειναι τις φιλοσοφιας οτι δεν πιστευουν σε εκκλησιες, μεσσιες, σταυρους και οτι το θεμα ειναι να ειναι ανθρωπος καλος και δεν εχεις αναγκη θεους, αυτο περασε και σε εμενα αν και γενικα εχω ψαχτει με διαφορες θρησκειες και φιλοσοφικες συζητησεις αλλα στην ουσια δεν με ενδιαφερει η υπαρξει θεων, δεν περιμενω θαυματα να σωθω...

και εγω δεν ειμαι ουτε τυπικα σε καποια θρησκεια(πχ. να με εχουν βαπτισει οπως ειναι κλασσικο στην Ελλαδα στα μωρα)

Μήπως άλλαξε κάτι στη ζωή σου? Κάτι που σε αγχωσε? Γτ το άγχος τις πυροδοτεί αυτές τις σκεψεις.....και επειδή μετα γίνεται ευαίσθητο το νευρικό σύστημα μετα οτι σκέψη και να σουρθει θα ασχοληθείς μαζι της και θα σε ενοχλεί.....

Οταν λες κατι που να αλλαξε την ζωη μου, κατι σε απωλεια πχ.(η κατι αλλο)?

Κάτι για το οποίο να αγχωνοσουν οτιδήποτε.....πχ εμένα με αγχωναν κάτι σχέδια που είχα βάλει για το μέλλον, κάτι καβγάδες στο σπίτι και το γεγονος οτι είχαν πέσει πολλά πάνω μου

Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γεια σου χτουπ. Με τη θρησκεια ετσι απο παιδι τι σχεση εχεις? θελω να πω ησουνα κοντα, πιστευεις, κλπ?
    Γεια σου! Να σε ρωτησω κάτι? Η θρησκεία έχε καμια σχέση με τις σκεψεις αυτές? Έτσι απο περιεργεια δλδ ρωτω

Εμενα με αγχωνουν γεγονοτα που εχουν γινει στο παρελθον, τα οποια αν μου δινοταν μια αλλη ευκαιρια θα τα αλλαζα και θα εκανα αλλες επιλογες... βεβαια παιζει ρολο το οτι και εγω ειχα εντασεις στο σπιτι αλλα για καποιο ρολο δεν εδινα τοσο σημασια αλλα ισως περνανε και αυτα στο υποσυνειδητο... και κατι αλλο ειναι πως θελω να εχω τον ελεγχο για τα παντα σε φαση του να ειμαι τελειομανης... καθε φορα ομως που ειμαι πιεσμενη με καποια πραγματα(συνηθως οταν πρεπει να κανω πολλα μαζι) κρασαρω εντελως και ειμαι σε φαση να τα αφηνω ολα στην μεση να βριζω γενικα αλλους και εμενα και να κλαιω.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast