Ο τίτλος τροποποιήθηκε από την διαχείριση - Page 62
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Σας κόλλησε ποτέ ο γκόμενος της φίλης σας;

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Ναι με κόλλησε

6 54.55%
  • όχι ποτέ

5 45.45%
Page 62 of 102 FirstFirst ... 1252606162636472 ... LastLast
Results 916 to 930 of 1523
    Senior Member
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αληθεια? τι ειδικοτητα εχει?
    μονο ψυχιατρος μπορει να σου βαλει (και να σου βγαλει) διαγνωση. καμια αλλη ειδικοτητα, και σαφως, ΟΧΙ ομοιοπαθητικος.
    σε βλεπει πολυ καλα, αλλα εισαι σε αγωγη. που ξερει ο ασχετος (εφοσον δεν ειναι ψυχιατρος) πως εισαι χωρις αγωγη?
    αυτα ειναι τσαρλατανισμοι. μην εμπιστευεσαι.
    κι αν λεει οτι ειναι και ψυχιατρος, να ζητησεις τα πτυχια του (σιγα να μην ειναι).

μας εχεις μπερδεψει βρε ολγακι. αλλου μας λες οτι πριν 15 χρονια αρρωστησες, τωρα μας λες 2 χρονια παιρνεις αγωγη.
    15 χρονια ησουν αρρωστη αλλα χωρις αγωγη? και την αγωγη γιατι στην εδωσε ο ειδικος? για πλακα?

αν εχεις αμφιβολιες για την αγωγη σου και την διαγνωση σου να απευθυνθεις σε ψυχιατρους.
    αν δεν εμπιστευεσαι τον τωρινο, να πας σε αλλον.
    ΟΧΙ σε ομοιοπαθητικο.
    Πήγα σε πολλούς ψυχιάτρους και στο ΚΨΥ. Το ΚΨΥ με έβγαλε με άτυπη ψυχωτική διαταραχή και να παίρνω τα χάπια για όλη μου την ζωή . Τότε δεν τα πήρα τα φάρμακα και έφυγα από εκεί πριν 20 χρόνια δεν έπαιρνα φαρμακευτική αγωγή. Πήγα σε πολλούς άλλους ψυχιάτρους που με βγάζανε μια χαρά ότι δεν έχω τίποτα και δεν μου δίνανε φάρμακα. Οι γονείς μου επιμέναν ότι έπρεπε να δούμε και άλλους και πήγα στο ψυχιατρείο και του είπα το πόρισμα που είχε βγάλει το ΚΨΥ και μου δώσανε τότε αυτοί το σολιάν των 400, πριν 2 χρόνια από τότε το παίρνω ανελλιπώς για 2 χρόνια αλλά κάτι μέσα μου μου λέει ότι είμαι εντελώς καλά και δεν χρειάζομαι φάρμακα. Ίσως γιατί όλο αυτό το διάστημα πήγαινα από ψυχίατρο σε ψυχίατρο και με βγάζανε όλοι εντελώς καλά μόνο όταν ακούσανε την διάγνωση του ΚΨΥ υποκύψανε και μου δώσανε φάρμακα. Γενικώς δεν τους εμπιστεύομαι τους ψυχιάτρους παίζονται μεγάλα οικονομικά συμφέροντα στην χορήγηση ενός φαρμάκου. Επίσης αν ήμουνα άρρωστη όπως ισχυρίζονται αυτοί στο ΚΨΥ γιατί δεν μου δίνουνε ποσοστό αναπηρίας όταν πέρασα από επιτροπή;;; Με αυτό το φάρμακο θα μπορούσα να πάρω μέχρι και 67% αναπηρίας.

Senior Member
    Βρε Ολγα μου , εγω ειχα βαλει σχεδον 20 κιλα , εχασα τα 8-9 σε 2 μηνες , και απομενουν 10-12 , αλλοι δυομιση μηνες , η αρχη ειναι δυσκολη , μολις δεις την ζυγαρια να κατεβαινει , θα παρεις θαρρος .

Senior Member
    Ολγα , τα φαρμακα που παιρνεις δεν κοβονται ευκολα και σε καμμια περιπτωση δεν κοβονται μια και εξω.
    Τα ομοιοπαθητικα φαρμακα δεν μπορουν σε καμμια περιπτωση να αντικαταστησουν τα αντιψυχωτικα.
    Πηγαινε αν θες σε νεο ψυχιατρο που να ειναι και ψυχοθεραπευτης παραλληλα , ισως σε βοηθησει, αλλα μην κοψεις τα φαρμακα μονη σου.

Senior Member
    Mπερδεμένα μας τα λες....πήγες σε ψυχίατρο πριν 20 χρόνια,ο λόγος ποιος ήταν;;Οι γονείς σου σε ανάγκασαν να πας;;Πως αισθανόσουν τότε;;Τι σε βασάνιζε;;
    Αν όντως είναι λάθος η διάγνωση τότε σίγουρα πρέπει να τα διακόψεις αρκεί να πας σε κάποιον ειδικό που θα μπορεί να σε βοηθήσει να τα διακόψεις σταδιακά και να σε παρακολουθεί.Πρώτα όμως ξεκαθάρισε τους λόγους που σε έκαναν να πας σε ψυχίατρο.Και σου λέω πως ψύχωση μπορεί να έχει κάποιος και χωρίς να είναι έντονη η αποδιοργάνωση και οι ψευδαισθήσεις,μπορεί να υπήρχε καχυποψία,παραλογισμός ή κατάθλιψη.Αυτά τα διακρίνει έμπειρος γιατρός.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

Senior Member
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Mπερδεμένα μας τα λες....πήγες σε ψυχίατρο πριν 20 χρόνια,ο λόγος ποιος ήταν;;Οι γονείς σου σε ανάγκασαν να πας;;Πως αισθανόσουν τότε;;Τι σε βασάνιζε;;
    Αν όντως είναι λάθος η διάγνωση τότε σίγουρα πρέπει να τα διακόψεις αρκεί να πας σε κάποιον ειδικό που θα μπορεί να σε βοηθήσει να τα διακόψεις σταδιακά και να σε παρακολουθεί.Πρώτα όμως ξεκαθάρισε τους λόγους που σε έκαναν να πας σε ψυχίατρο.Και σου λέω πως ψύχωση μπορεί να έχει κάποιος και χωρίς να είναι έντονη η αποδιοργάνωση και οι ψευδαισθήσεις,μπορεί να υπήρχε καχυποψία,παραλογισμός ή κατάθλιψη.Αυτά τα διακρίνει έμπειρος γιατρός.
    Τότε που πήγα στον γιατρό σίγουρα δεν θα ήμουνα καλά αλλά από τότε πέρασαν 20 χρόνια και δεν θυμάμαι τίποτα.

Senior Member
    Δύσκολες είναι οι δίαιτες...

εγω αυτο που εχω καταλαβει σχετικα με την εμφανιση μας σχετικα με μας τις γυναικες και με μενα ειναι οτι οταν δεν εχουμε ορεξη απλα δεν περιποιουμαστε τον εαυτο μας. Δεν ειμαι χοντρή ουτε και πολυ αδυνατη, αλλα γενικα λογω ψυχολογικων τον τελευταιο καιρο δεν προσεχω τον εαυτό μου. Σπανια βαφομαι φοραω σχεδον ολο τα ιδια ρουχα κλπ. χθες ειδα μια κοπελλα με αρκετα κιλα, κουκλα, παρολο που φορουσε ενα μινι που δεν θα φοραγα ουτε εγω ηταν εντυπωσιακοτατη γιατι ηταν περιποιημενη. αυτο πιστευω. η ομορφια ξεκιναει απο μεσα προς τα εξω. οποτε δελφινακι μου φτιαξε και ηρεμησε την ψυχουλα σου πρωτα και σιγα σιγα θα φτιαξει και το απεξω σου να εισαι σιγουρη.

Banned
    εγω οταν ειμαι ασχημοσ το παιζω ομορφοσ δηλαδη το παιζω οτι εχω αυτοπεποιθηση ομορφου κι ολεσ ψαρωνουνε
    ειναι φοβερο και μπορω να σασ το εξηγησω ποσο ευκολα γινεται

Senior Member
    Quote Originally Posted by elis View Post
    εγω οταν ειμαι ασχημοσ το παιζω ομορφοσ δηλαδη το παιζω οτι εχω αυτοπεποιθηση ομορφου κι ολεσ ψαρωνουνε
    ειναι φοβερο και μπορω να σασ το εξηγησω ποσο ευκολα γινεται
    Μπράβο ελις!

Φτιάξε την εμφάνιση σου πρώτα....

Κι εγω δελφινι μετα απο τοσα χρονια φαρμακευτικης αγωγης νιωθω καλα με ελαχιστα συμπτωματα ομως αυτο δεν σημαινει πως αν κοψω τα φαρμακα δεν θα υποτροπιασω.Απλα πρεπει σταδιακα να μειωθουν τα φαρμακα αυτο καταλαβαινω απο την περιπτωση σου.Μπορει να φτασεις σε μια ελαχιστη δοση συντηρησης.Να εισαι χαρουμενη με αυτο γιατι αλλοι παιρνουν φαρμακα χρονια και δεν εχουν καμια εξελιξη προς το καλο.

Senior Member
    Quote Originally Posted by mihalis View Post
    Κι εγω δελφινι μετα απο τοσα χρονια φαρμακευτικης αγωγης νιωθω καλα με ελαχιστα συμπτωματα ομως αυτο δεν σημαινει πως αν κοψω τα φαρμακα δεν θα υποτροπιασω.Απλα πρεπει σταδιακα να μειωθουν τα φαρμακα αυτο καταλαβαινω απο την περιπτωση σου.Μπορει να φτασεις σε μια ελαχιστη δοση συντηρησης.Να εισαι χαρουμενη με αυτο γιατι αλλοι παιρνουν φαρμακα χρονια και δεν εχουν καμια εξελιξη προς το καλο.

Δεν θέλω να παίρνω καθόλου χάπια γιατί αυτά έχουνε παρενέργειες όπως παχυσαρκία και διακοπή έμμηνου ρύσης (τουλάχιστον σε μένα).

Κανενας δεν θελει να παιρνει φαρμακα.Κι εγω πηρα πολλα κιλα απο τα φαρμακα αλλα τι να κανω να ειμαι χαμενος ειναι καλυτερα?Καλυτερα χοντρος και καλα ψυχολογικα παρα αδυνατος και τρελλος.

Senior Member
    Quote Originally Posted by mihalis View Post
    Κανενας δεν θελει να παιρνει φαρμακα.Κι εγω πηρα πολλα κιλα απο τα φαρμακα αλλα τι να κανω να ειμαι χαμενος ειναι καλυτερα?Καλυτερα χοντρος και καλα ψυχολογικα παρα αδυνατος και τρελλος.

Μα εγώ είμαι υγιής δεν έχω τίποτα.

Senior Member
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Φτιάξε την εμφάνιση σου πρώτα....
    Η εμφάνιση δεν φτιάχνεται ή την έχεις ή δεν την έχεις...... τα κιλά πρέπει να χάσω για να σουλουπωθώ

Page 62 of 102 FirstFirst ... 1252606162636472 ... LastLast