Με έκραξε μια φίλη για το πολύ αλκοόλ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 48 of 48
    Exω εναν θειο μου που πινει σαν και εσενα και καπνιζε πολυ (οχι χορτο! κανονικα τσιγαρα) πηγε στο νοσοκομειο γιατι δεν αισθανοταν καλα και ξερεις τι του ειπαν οι γιατροι? του ειπαν ''απορουμε πως εισαι ζωντανος! ολα τα ζωτικα οργανα ειναι μαυρα ,τα εχει καψει το αλκοολ! ειναι θαυμα που ζεις αλλα για την περιπτωση σου δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα'' τελικα ο θειος μου εκοψε το τσιγαρο αλλα συνεχιζει να πινει.Tak71 κοψε το αλκοολ οσο ειναι καιρος αν δεν μπορεις ζητα βοηθεια απο γιατρο.

Senior Member
    Επειδη εχω κακη πειρα απο το αλκοολ , επινα απο τα 44 μου , ως τα 49 , 400 λιτρα κρασι/ετος , τα επομενα χρονια επινα σποραδικα , τοχω κοψει εδω και μερικους μηνες , και ειμαι πολυ πιο καλοδιαθετος , το αλκοολ αυξανει το αγχος , μεσομακροπροθεσμα , και επιδεινωνει την διαθεση , συν το οτι παχαινει , το κακο με σενα ειναι οτι τοχεις αρχισει απο νεος , αυτο δυσκολευει την διακοπη του , αλλο να το αρχισεις μετα τα 40 . Συμφωνω με την προλαλησασα bullet , αμα δεις οτι δεν μπορεις , μαχαιρι ομως , δεν υπαρχει σποραδικο πιωμα , ακομη κι αυτο δειχνει επιθυμια επαφης με αλκοολ , απευθυνσου σεναν γιατρο .

Αν δεν είσαι ήδη αλκοολικός, είσαι σίγουρα στα πρόθυρα.
    Κανένας αλκοολικός δεν παραδέχεται ότι είναι αλκοολικός ή ότι δεν μπορεί να το ελέγχξει.
    Εάν τελικά το κάνει, σημαίνει ότι ίσως έχει κάνει ένα βήμα προς την απεξάρτηση.
    Και όπως είπε το μνιμόνιο παραπάνω, αλκοολικός δεν είναι αυτός που σέρνεται στα σοκάκια, άπλυτος και αξύριστος.
    Αυτό είναι το τελικό στάδιο του πιθανόν άστεγου, φτωχού αλκοολικού.
    Οι περισσότεροι ζουν ανάμεσά μας και εργάζονται. Τους καταλαβαίνεις μόνο από τον τρόπο που θα πιουν.
    Έτσι όπως τα περιγράφεις, αλκοόλ, μπάφο, αλκοόλ μέχρι να ξεραθείς, δείχνει ότι κάτι τρέχει και θα πρέπει να το κοιτάξεις.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234