ελευθερη σχεση..βοηθεια - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72
    Δεν ξέρω αν στέκει αυτό που ρωτάς...ούτε είπα ότι θα τον παραπέμψεις σε ειδικό σώνει και καλά. Ο άλλος θα έχει ήδη μπει και θα έχει γράψει τον προβληματισμό του, άσχετα με το αν χρειάζεται ειδικό.... Δηλαδή το φόρουμ ,αν αυτός δεν χρειάζεται ειδικό, θα πρέπει να διαγράψει το θέμα του? αυτό ρωτάς? Και ποιος θα κρίνει με σιγουριά ποιος θέλει ή δεν θέλει ειδικό? Αυτό είναι θέμα του τι πρεσβεύει το φόρουμ....και δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο... αν δεν σου αρέσει (όχι εσένα προσωπικά ) φεύγεις...

Ενταξει ας ανοιγουμε θεματα τοτε επειδη στεναχωρηθηκαμε που δε βρηκαμε παρκινγκ,ή που πληρωσαμε για να δουμε μια ταινια και ηταν μαπα,ή τα σουβλακια που παραγγειλαμε δε βγηκαν καλα ή ή ή....

Φορουμ ψυχολογιας ειναι,οχι γκρινιας.

Banned
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ενταξει ας ανοιγουμε θεματα τοτε επειδη στεναχωρηθηκαμε που δε βρηκαμε παρκινγκ,ή που πληρωσαμε για να δουμε μια ταινια και ηταν μαπα,ή τα σουβλακια που παραγγειλαμε δε βγηκαν καλα ή ή ή....

παντως και στα 3 θεματα εγω θα σου σταθω φιλε μου γιατι και τα εχω παθει και ξερω τον πονο και τα νευρα που προκαλουν!!!...

Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post

Αν και ειναι τοσο κοντα στην πραγματικοτητα και με εκανε να γελασω, σαν παραδειγμα προς αποφυγη, καλοπροαιρετα το λεω το γελασω και σε ευχαριστω. Η μονιμη γκρινια ενος ανθρωπου δειχνει οτι κατι ελοχευει. Ανικανοποιητο ? Τελειομανια ? Ανεξελεγκτο αγχος ? Ανασφαλεια στο μαξιμουμ ? Ειναι και αυτο δεικτης μετρησης ψυχολογιας.

Το δικο μου σχολιο /θεση απο την αρχη που εγινα μελος στο φορουμ ειναι οτι - Εαν καποια θεματα μας αφηνουν παγερα αδιαφορους δεν απανταμε, εαν στοχοποιουν "κακοποιητικα" ενα μελος η διαχειριση οφειλει να δειξει μεριμνα και ο καθενας λεει τα δικα του εξ ου και η ενοτητα Γενικα οπως ειπε η ρεμ. Καποια μελη ισως οταν μπαινουν δεν ξερουν εκεινη τη στιγμη οτι πρεπει να πανε στην ταδε ενοτητα να γραψουν.

Ετσι ειναι στην πραγματικη ζωη, ετσι δεν θα ειναι και στην διαδικτυακη ?

Εκτος και αν κανουμε ο ενας τον τροχονομο στον αλλον. Ειναι εφικτο ? Εαν υπαρχει καλη διαθεση επιλυονται διαφορες και διαφωνιες. Αλλά σοβαρα τωρα, οταν μπαινεις για υποστηριξη δεν εχεις καλη ψυχολογια και διαθεση...
    και καπου εκει αρχιζουν τα οργανα...

*** το ξεχασα να παρω ομπρελλα και εγινα λουτσα που το πας ? :cool:
    Last edited by Constantly curious; 09-03-2016 at 21:11.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Banned
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Αν και ειναι τοσο κοντα στην πραγματικοτητα και με εκανε να γελασω, σαν παραδειγμα προς αποφυγη, καλοπροαιρετα το λεω το γελασω και σε ευχαριστω. Η μονιμη γκρινια ενος ανθρωπου δειχνει οτι κατι ελοχευει. Ανικανοποιητο ? Τελειομανια ? Ανεξελεγκτο αγχος ? Ανασφαλεια στο μαξιμουμ ? Ειναι και αυτο δεικτης μετρησης ψυχολογιας.

Το δικο μου σχολιο /θεση απο την αρχη που εγινα μελος στο φορουμ ειναι οτι - Εαν καποια θεματα μας αφηνουν παγερα αδιαφορους δεν απανταμε, εαν στοχοποιουν "κακοποιητικα" ενα μελος η διαχειριση οφειλει να δειξει μεριμνα και ο καθενας λεει τα δικα του.

Ετσι ειναι στην πραγματικη ζωη, ετσι δεν θα ειναι και στην διαδικτυακη ?

Εκτος και αν κανουμε ο ενας τον τροχονομο στον αλλον. Ειναι εφικτο ? Εαν υπαρχει καλη διαθεση επιλυονται διαφορες και διαφωνιες. Αλλά σοβαρα τωρα, οταν μπαινεις για υποστηριξη δεν εχεις καλη ψυχολογια και διαθεση...
    και καπου εκει αρχιζουν τα οργανα...

*** το ξεχασα να παρω ομπρελλα και εγινα λουτσα που το πας ? :cool:
    μια ενσταση μονο...διαχειρηση δεν υπάρχει, απο χθες τσακονωντουσαν 2 μελη..σημερα πηρε μπρος να επέμβει..και ολη αυτη η ψυχοφθορα διαδικασια που περασαν τα 2 αυτα μελη..κρατησε 24 ωρες!!..

Α.χα... ναι Ρεα εγω εγραψα ποιο ειναι το σωστο και πρεπον και το τι ελπιζω... :o
    Καλα κανεις και το επισημαινεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Εγώ απορώ τι σας χαλάει στο να γράφει ο καθένας αυτά που νιώθει ότι θέλει να γράψει.Για εσάς μπορεί να μην είναι σημαντικό και να το θεωρείτε βλακεία αλλά για τον άλλο σε έναν τέτοιο χώρο είναι κατάθεση ψυχής.Σε όποιον δεν αρέσει έχει την επιλογή να μην ασχοληθεί με κάποιο θέμα αλλά δεν έχει δικαίωμα να την λέει σε κάποιον που θέλει να γράψει αυτά που περνάει,επειδή ο ίδιος δεν τα θεωρεί σημαντικά

Senior Member
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Δεν ξέρω αν στέκει αυτό που ρωτάς...ούτε είπα ότι θα τον παραπέμψεις σε ειδικό σώνει και καλά. Ο άλλος θα έχει ήδη μπει και θα έχει γράψει τον προβληματισμό του, άσχετα με το αν χρειάζεται ειδικό.... Δηλαδή το φόρουμ ,αν αυτός δεν χρειάζεται ειδικό, θα πρέπει να διαγράψει το θέμα του? αυτό ρωτάς? Και ποιος θα κρίνει με σιγουριά ποιος θέλει ή δεν θέλει ειδικό? Αυτό είναι θέμα του τι πρεσβεύει το φόρουμ....και δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο... αν δεν σου αρέσει (όχι εσένα προσωπικά ) φεύγεις...
    συμφωνουμε, αλλα το παω και παρακατω.
    ολα αυτα που ρωτησα, συγκλινουν στο εξης, ενα:
    θεματα που απτονται της ψυχολογιας, απασχολουν ολους τους ανθρωπους, ειτε το αντιλαμβανονται ειτε οχι.

παρατηρω οτι πολλοι κρινουν εξ ιδιων, και θεωρουν μονο αυτους που εχουν κοινους προβληματισμους η προβληματα, καταλληλους να συμμετεχουν.
    εμ δεν ειναι ετσι.

αν το φορουμ αφορα μονο ασθενειες της ψυχης και ασθενεις, θα επρεπε να το ξεκαθαρισει η διαχειριση και να αποχωρησουν (μονοι τους ) οι υπολοιποι.
    μεχρι τοτε, η συζητηση του ποιος ειναι πιο ασθενης και οτι ενας υγιης, η "υγιης" δεν εχει θεση να μιλαει να ρωταει η να απανταει εδω μεσα, απλα ειναι εκτος θεματος.
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνουμε, αλλα το παω και παρακατω.
    ολα αυτα που ρωτησα, συγκλινουν στο εξης, ενα:
    θεματα που απτονται της ψυχολογιας, απασχολουν ολους τους ανθρωπους, ειτε το αντιλαμβανονται ειτε οχι.

παρατηρω οτι πολλοι κρινουν εξ ιδιων, και θεωρουν μονο αυτους που εχουν κοινους προβληματισμους η προβληματα, καταλληλους να συμμετεχουν.
    εμ δεν ειναι ετσι.

αν το φορουμ αφορα μονο ασθενειες της ψυχης και ασθενεις, θα επρεπε να το ξεκαθαρισει η διαχειριση και να αποχωρησουν (μονοι τους ) οι υπολοιποι.
    μεχρι τοτε, η συζητηση του ποιος ειναι πιο ασθενης και οτι ενας υγιης, η "υγιης" δεν εχει θεση να μιλαει να ρωταει η να απανταει εδω μεσα, απλα ειναι εκτος θεματος.
    Συμφωνώ ..... Αλλά αυτό που ήθελα να πω είναι ότι είναι σεβαστό( γιατί δημοκρατία έχουμε υποτίθεται) να ενοχλείται κάποιος και να θεωρεί ότι το φόρουμ αυτό δεν είναι για ''υγιή'' άτομα ή για αυτούς που ανοίγουν θέματα για να ''κλαφτούν'' , αλλά μέχρι εκεί. Δεν χρειάζεται να θίγει κανείς τα άλλα μέλη και κανείς δεν υποχρεώνεται να απαντάει σε θέματα που θεωρεί ''χαμηλού επιπέδου''.

Senior Member
    Συμφωνώ ..... Αλλά αυτό που ήθελα να πω είναι ότι είναι σεβαστό( γιατί δημοκρατία έχουμε υποτίθεται) να ενοχλείται κάποιος και να θεωρεί ότι το φόρουμ αυτό δεν είναι για ''υγιή'' άτομα ή για αυτούς που ανοίγουν θέματα για να ''κλαφτούν'' , αλλά μέχρι εκεί. Δεν χρειάζεται να θίγει κανείς τα άλλα μέλη και κανείς δεν υποχρεώνεται να απαντάει σε θέματα που θεωρεί ''χαμηλού επιπέδου''.
    μα αυτο δεν συζηταμε?
    αν το φορουμ δεν ειναι για ΚΑΙ για "υγιη" ατομα, τοτε τι θεση εχει το υποφορουμ 'σχεσεις και σεξουαλικοτητα"?
    νομιζουν οτι μπηκε απο λαθος?
    η ειναι "ασθενης" καποιος που συζηταει την σχεση με τον αδερφο του η τον συντροφο του?

το θεμα μας ειναι το τι "θεωρει" ο καθενας, η το τι πραγματικα ισχυει? το τι ισχυει το καθοριζουν οι οροι συμμετοχης και η διαχειριση. αν εχει γινει καποια παρανοηση ας ξεκαθαριστει.
    αν εγω πω οτι δεχομαι μονο ενηλικες στο γραφειο μου, ειναι θεμα του τι πιστευει ο καθενας για το αν στελνει παιδια?

οσο για την "κλαψα". καθε προβλημα μπορει να θεωρηθει "κλαψα". οσο μπορει να θεωρηθει το προβλημα ενος χωρισμου η μιας αποτυχημενης γνωριμιας, αλλο τοσο μπορει να θεωρηθει και η ταλαιπωρια με μια καταθλιψη η μια διαταραχη. ελεος με την κλαψα και τους ακλαφτους..

Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα αυτο δεν συζηταμε?
    αν το φορουμ δεν ειναι για ΚΑΙ για "υγιη" ατομα, τοτε τι θεση εχει το υποφορουμ 'σχεσεις και σεξουαλικοτητα"?
    νομιζουν οτι μπηκε απο λαθος?
    η ειναι "ασθενης" καποιος που συζηταει την σχεση με τον αδερφο του η τον συντροφο του?

το θεμα μας ειναι το τι "θεωρει" ο καθενας, η το τι πραγματικα ισχυει? το τι ισχυει το καθοριζουν οι οροι συμμετοχης και η διαχειριση. αν εχει γινει καποια παρανοηση ας ξεκαθαριστει.
    αν εγω πω οτι δεχομαι μονο ενηλικες στο γραφειο μου, ειναι θεμα του τι πιστευει ο καθενας για το αν στελνει παιδια?

οσο για την "κλαψα". καθε προβλημα μπορει να θεωρηθει "κλαψα". οσο μπορει να θεωρηθει το προβλημα ενος χωρισμου η μιας αποτυχημενης γνωριμιας, αλλο τοσο μπορει να θεωρηθει και η ταλαιπωρια με μια καταθλιψη η μια διαταραχη. ελεος με την κλαψα και τους ακλαφτους..

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες, αλλά μπήκες στην διαδικασία να αποδείξεις τα αυτονόητα. Όποιος έχει μάτια βλέπει. Στην αρχή ρώτησες τι πιστεύει ο κάθε ένας ότι θα έπρεπε να ισχύει άσχετα με το τι λέει η διαχείριση...και κάποιοι μπορεί να μην συμφωνούν μαζί σου και να θεωρούν ότι το ''σχέσεις και σεξουαλικότητα '' θα έπρεπε να είναι κάτι άλλο από αυτό που είναι...Έτσι και αλλιώς δεν έχει και τόσο σημασία αφού άλλοι βάζουν τους κανόνες...Εμείς τι το συζητάμε? αφού συμφωνούμε :D

Senior Member
    Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες, αλλά μπήκες στην διαδικασία να αποδείξεις τα αυτονόητα. Όποιος έχει μάτια βλέπει. Στην αρχή ρώτησες τι πιστεύει ο κάθε ένας ότι θα έπρεπε να ισχύει άσχετα με το τι λέει η διαχείριση...και κάποιοι μπορεί να μην συμφωνούν μαζί σου και να θεωρούν ότι το ''σχέσεις και σεξουαλικότητα '' θα έπρεπε να είναι κάτι άλλο από αυτό που είναι...Έτσι και αλλιώς δεν έχει και τόσο σημασία αφού άλλοι βάζουν τους κανόνες...Εμείς τι το συζητάμε? αφού συμφωνούμε :D
    χαχχαα
    δεν το συζητουμε επειδη διαφωνουμε. αυτο ειναι φανερο, νομιζω :)

το συζηταμε, επειδη διαπιστωνεται εν τελει για αλλη μια φορα, οτι τα αυτονοητα ειναι πολυ θολα για καποιους και πολυ συχνα εμφανιζεται η αποψη οτι εδω εχουν θεση μονο συγκεκριμενοι ανθρωποι, με συγκεκριμενα θεματα.
    με τροχονομο και κριτηριο ποιον τελικα????

προφανως ο καθενας που θελει να αποκλεισει καποιους που δεν τον αφορουν, βαζει κριτηριο τον εαυτο του.
    εφοσον εχει "κατι", ολοι πρεπει να εχουν 'κατι". εφοσον θεωρει υποδεεστερους τους προβληματισμους ανευ ασθενειας, πρεπει να μιλαμε μονο για το "κατι", εφοσον νοιωθει χαλια, ολοι νοιωθουμε χαλια . και ουτω καθεξης...

γι αυτο και οπως πολυ σωστα λες, ειπα να πουμε αποψεις ολοι οσοι εχουμε, ΠΑΡΟΛΟ που οι οροι ειναι ξεκαθαροι.
    οχι γιατι εχω αμφιβολια, αλλα για να εκφραστουν αυτες οι θεσεις να δουμε αν εχουν καποια βαση, τελικα.
    ε αν δεν υπαρχει αντιλογος, ας τελειωνει το κραξιμο νεων μελων με αντιστοιχα θεματα καποια στιγμη (εν τελει απο οσους μονιμως συμμετεχουν στα θεματα αυτα. αλλο αντιφατικο και τουτο).
    Last edited by Remedy; 11-03-2016 at 16:39.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345