Γιατί κάποια μέλη δεν με καταλαβαίνετε? - Page 83
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 83 of 139 FirstFirst ... 3373818283848593133 ... LastLast
Results 1,231 to 1,245 of 2084
    Senior Member
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χαχαχα αν γουσταρει λεει!!.. μωρε καλα κανει... αλι σε εμας...
    ελα και εσύ αμέσως να τον κακολογήσεις όμως :P

Banned
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ελα και εσύ αμέσως να τον κακολογήσεις όμως :P
    καθαρη ζηλια! δεν θα το αρνηθω...

Senior Member
    καθαρη ζηλια! δεν θα το αρνηθω...
    καλά κάνεις γτ σ καταλάβαμε πλέον ;p

μπορει...αλλα οι ανθρωποι που εχουν ξεπερασει τα κονσερβοποιημενα προτυπα εχουν καταφερει να φτιαξουν μια πιο ολοκληρωμενη και πλουσια ζωη ..απο την πλειοψηφια ;)...
    Μα γιατί μπορεί? Υπάρχει, είναι τα κονσερβοποιημένα πρότυπα που λες και εσύ.... Στα άλλα συμφωνώ, δεν το συζητάμε..........

Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σωστη η παρατηρηση ................... υπαρχουν ατομα , που γενικως αρεσουν , εχουν μια ελκυστικοτητα ................οπως υπαρχουν γυναικες που ειναι ωραιες , αλλα ' κρυες ' ..........
    Κρύες για σένα ή για την πλειοψηφία?

Banned
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μα γιατί μπορεί? Υπάρχει, είναι τα κονσερβοποιημένα πρότυπα που λες και εσύ.... Στα άλλα συμφωνώ, δεν το συζητάμε..........
    γιατι η ομορφια συμβαδιζει και με παραγοντες εποχης. το αντικειμενικα ομορφο θα πρεπει να ειναι και διαχρονικα ομορφο. οι ωραιες τις αναγεννησης ειναι οι παχουλες..οι ωραιες ενος αιωνα πισω ηταν οι λευκες.. οι ωραιες της αρχαιοτητας ήταν οι γυμνασμενοι εφηβοι.. το ωραιο καθοριζεται εμπορικα και κοινωνικα ανα τακτα χρονικα διαστηματα.. η αντικειμενικοτητα του ειναι τοσο προσωρινη και μεταβαλλεται σε αντιθεσεις. τωρα ζουμε την περιοδο της αφυσικης- παραμορφωμενης ομορφιας..σε λιγα χρονια απο τωρα ..αντικειμενικα θα γελαμε ολοι... τωρα γελαμε λιγοι..και κλαιμε μαζι.. ;ρ

γιατι η ομορφια συμβαδιζει και με παραγοντες εποχης. το αντικειμενικα ομορφο θα πρεπει να ειναι και διαχρονικα ομορφο. οι ωραιες τις αναγεννησης ειναι οι παχουλες..οι ωραιες ενος αιωνα πισω ηταν οι λευκες.. οι ωραιες της αρχαιοτητας ήταν οι γυμνασμενοι εφηβοι.. το ωραιο καθοριζεται εμπορικα και κοινωνικα ανα τακτα χρονικα διαστηματα.. η αντικειμενικοτητα του ειναι τοσο προσωρινη και μεταβαλλεται σε αντιθεσεις. τωρα ζουμε την περιοδο της αφυσικης- παραμορφωμενης ομορφιας..σε λιγα χρονια απο τωρα ..αντικειμενικα θα γελαμε ολοι... τωρα γελαμε λιγοι..και κλαιμε μαζι.. ;ρ
    Συμφωνώ , αλλά το αντικειμενικά όμορφο δεν το είχα στο κεφάλι μου ως κάτι διαχρονικό, αλλά κάτι που αλλάζει με τον χρόνο και την κοινωνία....Αν εμένα μου πεις θέλω έναν αντικειμενικά όμορφο, θα σκεφτώ έναν όμορφο με βάση την κοινωνία όχι με τα δικά μου γούστα....και οι δύο θα σκεφτούμε έναν παρόμοιο όμορφο....Άρα θεωρητικά είναι σαν να υπάρχει..... Το ίδιο λέμε όλοι στην ουσία, αλλά το λέμε με άλλες λέξεις και δεν επικοινωνούμε....Να ζει κανείς ή να μην ζει? Υπάρχει αντικειμενική ομορφιά ή δεν υπάρχει? χαχα

Banned
    Συμφωνώ , αλλά το αντικειμενικά όμορφο δεν το είχα στο κεφάλι μου ως κάτι διαχρονικό, αλλά κάτι που αλλάζει με τον χρόνο και την κοινωνία....Αν εμένα μου πεις θέλω έναν αντικειμενικά όμορφο, θα σκεφτώ έναν όμορφο με βάση την κοινωνία όχι με τα δικά μου γούστα....και οι δύο θα σκεφτούμε έναν παρόμοιο όμορφο....Άρα θεωρητικά είναι σαν να υπάρχει..... Το ίδιο λέμε όλοι στην ουσία, αλλά το λέμε με άλλες λέξεις και δεν επικοινωνούμε....Να ζει κανείς ή να μην ζει? Υπάρχει αντικειμενική ομορφιά ή δεν υπάρχει? χαχα
    χαχαχαχα... σωστα!..και αν εισαι απο το μπεβερλι αλλον ωραιο θα μου φερεις και αν εισαι απο τον πειραια πάλι αλλον... παντως αν φερνεις ωραιους στειλε μου εναν απο αλασκα εμενα!

Senior Member
    χαχαχαχα... σωστα!..και αν εισαι απο το μπεβερλι αλλον ωραιο θα μου φερεις και αν εισαι απο τον πειραια πάλι αλλον... παντως αν φερνεις ωραιους στειλε μου εναν απο αλασκα εμενα!
    Τον θες παγωμένο εσύ ε?:P

Banned
    Τον θες παγωμένο εσύ ε?:P
    χαχαχαχα...οχι θελω οταν τον στειλω σπιτι του να ειναι μακρυαααααααα

Μπορείς να τον διαολοστέλνεις τότε......γρήγορο και απλό χαχα

Senior Member
    χααχ σωστή σ βρίσκω ;p

Senior Member
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Αυτά τα μέλη που αναφέρομαι,έλεγαν το εξής:
    Η ομορφιά είναι υποκειμενική,αλλά εγώ να πάω με μια που αντικειμενικά δεν θα είναι (τόσο) όμορφη.
    Είναι λογικό αυτό?
    όπως έγραψα και πιο πριν, θα επαναλάβω ότι
    "αν θεωρείς ότι κάποιοι δεν σε καταλαβαίνουν τότε οι υπόλοιποι σίγουρα σε καταλαβαίνουν. Νομίζω ότι αυτό πρέπει να είναι αρκετό. Είναι νομίζω αδύνατο όλοι να καταλαβαίνουν όλους."

Banned
    Μπορείς να τον διαολοστέλνεις τότε......γρήγορο και απλό χαχα
    χαχαχαχα... το κανω αλλα δεν πιανει, εχω καταλήξει οτι τελικα τους μ@λ@κες δεν τους θελει ουτε ο διαολος ;ρρ

Banned
    χααχ σωστή σ βρίσκω ;p
    χαχαχαχα... ω ευχαριστω!!