Τι να κανω; θελω βοήθεια! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 112
    Senior Member
    δεν ειμασταν παντρεμενοι αρα επεσες εξω κυριαμου! δευτερον το οτι υπεπεσα σε αμαρτημα δεν ηταν καθαρα επιλογη μου! ο τροπος που εγινε ηταν ξεκαθαρα οτι κατις παραξενο εγινε! αλλα δεν προκετε να κατσω να πω σε εσενα ειδικα το τι εγινε λογο του οτι εισαι απιστη αρα δεν θα καταλαβεις!
    Οσο για την "απιστια" μεγαλυτερη ΑΠΙΣΤΙΑ απο την δικη σου, απιστη προς τον ΚΥΡΙΟ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟ δεν υπαρχει!! αρα????
    Τελος δεν μας ειπες?? εσυ δεν εχεις κερατοσει πωτες?? διοτις αν ναι τωτες ειναι η απολυτη αλαζονεια να κρινει καποιον για κατις που εχεις κανει εσυ! που εσενα ειναι πολυ πιο κακο διοτις δεν πιστευεις για να παρεις συγχωρεσει μεσο της εξομολογησεως σε αντιθεση με εμενα που περασε κι ειμαι μια χαρα πλεον
    zorz

Banned
    Γιώργο φίλε τι κέρατο φάγαμε καλύτερα να μην ξέρεις

Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    δεν ειμασταν παντρεμενοι αρα επεσες εξω κυριαμου! δευτερον το οτι υπεπεσα σε αμαρτημα δεν ηταν καθαρα επιλογη μου! ο τροπος που εγινε ηταν ξεκαθαρα οτι κατις παραξενο εγινε! αλλα δεν προκετε να κατσω να πω σε εσενα ειδικα το τι εγινε λογο του οτι εισαι απιστη αρα δεν θα καταλαβεις!
    Οσο για την "απιστια" μεγαλυτερη ΑΠΙΣΤΙΑ απο την δικη σου, απιστη προς τον ΚΥΡΙΟ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟ δεν υπαρχει!! αρα????
    Τελος δεν μας ειπες?? εσυ δεν εχεις κερατοσει πωτες?? διοτις αν ναι τωτες ειναι η απολυτη αλαζονεια να κρινει καποιον για κατις που εχεις κανει εσυ! που εσενα ειναι πολυ πιο κακο διοτις δεν πιστευεις για να παρεις συγχωρεσει μεσο της εξομολογησεως σε αντιθεση με εμενα που περασε κι ειμαι μια χαρα πλεον
    Τι το παραξενο συνεβη δηλαδη? Μπηκε μεσα σου ο διαβολος(Στον οποιο προφανως πιστευεις για να τον επικαλεισαι και να θεωρεις οτι οριζει και τις πραξεις σου) και σε αναγκασε να πηδηξεις την αλλη?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Banned
    Πεσ Γιώργο ότι ο Θεός έφτιαξε τα κορίτσια πανέμορφα κι όταν είστε φίλοι τους λέτε ότι δεν είναι όμορφες κι εγώ τα κάνω αυτά μέσα στη ζωή είναι

Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Αναστασια ,κοπελαμου λυπαμαι που δεν ετυχε να μπεις κι να δεις τα μηνυματα μου! οπως κι τα υπολοιπα μηνματα ! για να καταλαβεις το τι χαρακτηρες ,το τι αυθαδεια ! , κομπλεξ και αλητεια εκπροσωπει η αντιθετη αποψη απο εμενα. Οι κυριες -κυριες savatage ,Natalia_sups και λυπες "κατινες"
    Αληθεια θα θελα να ρωτησω στα σοβαρα τις παραπανω "κυριες" - αν μπορουν βεβαιως κι αν εχουν το πολυτισμο αλλα και κατα νου τους οτι αναφερομαστε σε ενα 16 χρονο κοριτσακι - να μου απαντησουν στα εξεις 'γνωριζετε πρωτα απο ολα οτι υπαρχει δυαφορα ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ φορες στην ανδρικη απιστια απο την γυναικια?? θα εχετε ακουστα φανταζομαι την εκφραση "ο ανδρας απαταει σαρκικα πιο πολυ εναντι με την γυναικα οπου απαταει πνευματικα!ε?? , αυτο μπορειτε να το ρωτησετε κι σε ψυχολογο,- οπου αν εν εχετε θα πρεπει να βρειτε ,τον εχετε αναγκη κι για αλλα θεματα πιο πολυς.
    Επομενη ερωτηση, εσεις εχετε κανει πωτες απιστια?
    Προσωπικα δυστυχως ειχα την ατυχια να μπει μεσα μου ο πειρασμος!!εξαλου ειμαι 37 !!! και δυστυχως νικηθικα απο τν δυαλο! ,ομως προσπαθησα να επανορθωσω!! δυστυχως ομως η συντροφος μου τωτες αντεδρασε ανωριμα!! , μαλον σε αυτην μπηκε μεσα ο σατανας!! ο τροπος που αντεδρασε!! χωρις καν να ερθει να το κουβεντιασουμε!!! ειταν απεσιος!! χωρις να με ρωτησει!! χωρις να ρωτησει αν της ειπαν την αληθεια !! απεναντιας αντεδρασε σαν ψυχικα αρρωστη!! με προσβαλε απιστευτα μπροστα σε κοσμο!! δυστυχως δεν εμεινε μονον στις φωνες και στις βρισιες!! Τρομαξα ! ποσο χαζος ειμουν ,δεν ειχα καταλαβει τοσο καιρο οτι μιραζομουν τα συναισθηματα μου , οτι εδεινα την αγαπημου σε μια επικυνδυνη προσωπικοτητα!! και ουτε ΣΥΓΝΩΜΗ! δεν ζητησε μετα απο την απιστευτη συμπεριφορα της!! με εκανε σκουπιδι!!
    Παρο λα αυτα εγω εξομολογηθικα στον πνευματικο μου για την απιστια που εκανα ! και ολα καλα! αναρωτιεμαι εαν αυτη θα τολμισε να παει σε καποιον ιερεα !! αλλα δυστυχως για αυτην δεν ειναι πιστη!! ο Χριστος ας λυπηθει την ψυουλα της!
    Εσεις κυριεςμου , που με κοροιδευετε λογο της πιστης μοτ εχετε πωτες αναρωτηθει εαν και τι σας περιμνει??
    Συγνωμη...απατησες την συντροφο σου, σε εβρισε/ξεφτυλισε οπως ηταν αναμενομενο εφοσον την προδωσες/πληγωσες και περιμενες να σου ζητησει αυτη συγνωμη; Καλα καταλαβα; Εσυ ζητησες συγνωμη; Η ειχες συγχωρησει με το σκεπτικο περι "σαρκικης απιστιας" τον εαυτο σου προτου καν το κανεις και για αυτο θεωρουσες δεδομενο οτι επρεπε να σε συγχγωρησει και σου εκατσε στραβα το κραξιμο; Εγω λεω ηταν το δευτερο. Και αυτο λεγεται αλαζονεια. Και ειναι αμαρτια και ακομα αμαρτανεις με αυτη την εννοια οπως σκεφτεσαι αμα κατσουμε να ασχοληθουμε με αμαρτηματα. Νιωθω ειλικρινα οτι τρολαρεις, πλακα μας κανεις ετσι; Δεν υπαρχουν ανθρωποι που σκεφτονται ετσι, πες μου σε παρακαλω οτι δεν υπαρχουν θε μου - _-
    Οσο για τα αλλα που λες επετρεψε μου να διαφωνησω. Αυτα τα περι αντρικης σαρκικης και γυναικειας συναισθηματικης απιστιας ειναι μπουρδες. Δεν γινεται μια πραξη οπως η απιστια βασισμενη σε δολο και ψεμματα να μην εχει συναισθηματικες προεκτασεις θες δεν θες, πρεπει να θεωρεις την συντροφο σου ηλιθια. Και αν δεν την θεωρεις ηδη θα το προκαλεσεις με την απιστια μονο και μονο που θα της το κρυψεις. Και αμα δεν το κρυψεις και το πεις και σε συγχωρησει δεν θα εχεις υποστει καμια συνεπεια και θα την θεωρεις δυο φορες πιο ηλιθια και θα χασεις τον σεβασμο σου απεναντι της κι αλλο (οοοσο λιγο ειχες). Με το που το κανεις αυτο ειτε το μαθει η συντροφος ειτε οχι δλδ εχεις καταστρεψει τη σχεση σου μονο και μονο επειδη εβαλες μπρος επιβαρυντικες για την εικονα της συντροφου σου νοητικες διεργασιες. Επισης πολλες ερευνες λενε πως και οι γυναικες μια χαρα απιστουν σαρκικα και οι αντρες δεν αναζητουν εναν αλλον κωλο, αναζητουν τον ενθουσιασμο και το κηνυγι, τη "κατακτηση", που μαντεψε...ειναι συναισθηματικη ικανοποιηση. Κανεις δεν ειναι ρομποτ. Αυτα ειναι φτηνες δικαιολογιες που λενε τυποι σαν και του λογου σου για να εχουν και τη πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο και να απολαμβανουν τα συν απο ολα τα "ειδη γυναικων"...δεν θα σε ρωτησω καν αν πιστευεις σε ειδη γυναικων, αστο, ξερω, μη κουραζεσαι...
    Βρες καμια χαζουλα αθωουλα να κοροιδευεις με αγαπες και παιδακια και αγιος ο θεος και ζησε τον ερωτα με την/τις γκομενες που δεν κανουν κανουν για μανες. Να εξομολογεισαι μη ξεχνας ε;
    Που θα μας πεις για πολιτισμο...αν αυτη η υποκρισια ειναι πολιτισμος εγω γουσταρω να ειμαι απολιτιστη. Σε παρακαλω να σταματησεις να προκαλεις με τετοια σιχαμενα διπλα προτυπα αν θεωρεις τον εαυτο σου πολιτισμενο. Οι γυναικες ειναι ανθρωποι οχι καρικατουρες για να τις τσουβαλιαζεις με βαση την δικη σου αναγκη να δκαιολογησεις τον εαυτο σου (στον εαυτο σου, οχι σε εμας φυσικα).

Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Νιωθω ειλικρινα οτι τρολαρεις, πλακα μας κανεις ετσι; Δεν υπαρχουν ανθρωποι που σκεφτονται ετσι, πες μου σε παρακαλω οτι δεν υπαρχουν θε μου - _-
    Δεν τρολαρει ρε.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Quote Originally Posted by savatage View Post
    Δεν τρολαρει ρε.
    Εχω μεινει αναυδη ρε συ αληθεια.

Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Εχω μεινει αναυδη ρε συ αληθεια.
    Αυτος τουλαχιστον ειναι ειλικρινης. Πηδαει κερατωνει αβερτα αλλα αφου πιστευει ενταξει, τον συγχωρει ο θεουλης και μετα ολα τζιτζι. Το λεει πεντακαθαρα στη γλωσσα του μεν, πεντακαθαρα δε.
    Εμεις μαρη τι σκατα θα απογινουμε χωρις συγχωρεση?????????????

Αυτος τουλαχιστον ειναι ειλικρινης. Πηδαει κερατωνει αβερτα αλλα αφου πιστευει ενταξει, τον συγχωρει ο θεουλης και μετα ολα τζιτζι. Το λεει πεντακαθαρα στη γλωσσα του μεν, πεντακαθαρα δε.
    Εμεις μαρη τι σκατα θα απογινουμε χωρις συγχωρεση?????????????
    Χαχαχα ελα μου ντε;
    Ειναι ενδιαφερον που ο κυριος εχει απιστησει ευθαρσως αλλα ειναι αναμαρτητος σε συγκριση με εμενα που δεν εχω απιστησει ποτε εφοσον του εδωσε ο παπας το οκ... Ειμαι ντροπη της πλασης που δεν εξομολογουμαι, τι θα απογινω; Οεο;;;
    Βαλετω τον λιθο γιωργηηη

Ουτε εγω εχω απιστησει μεχρι τωρα. Αλλα αν πωτες μου χρειαστει, θα φροντισω πρωτα να πιστεψω και στο θεο και στο διαβολο και στους παπαδες ακομα!

Ουτε εγω εχω απιστησει μεχρι τωρα. Αλλα αν πωτες μου χρειαστει, θα φροντισω πρωτα να πιστεψω και στο θεο και στο διαβολο και στους παπαδες ακομα!
    Ετσι, για εξτρα σιγουρια :P

Banned
    Κορίτσια εγώ θέλω δύο γυναίκες κι οι δυο δεν υποφέρονται αλλά η μία δε μου φτανει

Senior Member
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Γιώργο φίλε τι κέρατο φάγαμε καλύτερα να μην ξέρεις
    συμφωνω απολυτος!! απλα εμεις φιλε μου ελις εχουμε την ανδρεια κι οταν ερθει η στιγμη παραδεχομαστε οτι σφαλουμε σε αντιθεση με καποιες γυναικες οπου η υποκρισια απο την αληθεια ειναι μπερδεμα!!
    Προσωπικα με εχουν κερατοσει! , ειμαι σχεδον συγουρος!! ,αλλα ο ΘΕΟΣ ξερει τι και ποιος θα τιμορηθει
    zorz

Senior Member
    ειλικρινα λυπαμαι πολυ!! Ειναι τοσο κριμα στο 2018 να υπαρχουν γυναικες οπου αναφερουν τετοια πραματα!!
    α)Ναταλια -ανδεν σε ενοχλει πες μου ηλικια - αν ειμασταν ζωντανα δεν θα τολμαγα να ρωτησω κατις τετοιο διοτις ξερω να σεβομαι κι να φερομαι σωστα σε κοπελες - αλλα θελω πολυ να μαθω διοτις ειτε εισαι αρκετα μικρη ειτε το αντιθετο! Το θετικο ειναι οτι εγραψες ενα μηνυμα χωρις να με ταπινωνεις τοσο πολυ, κανεις βηματα μπορω να πω! οσο για την απορια σου ΟΧΙ! δεν τσουβαλιαζω τις γυναικες! απεναντιας τις λατρευω κι τις φερομαι ολες οσο πιο γλυκα κι ομορφα μπορω! προσπαθω να τις καμω να νιωθουν παραπανω απο οτι ξιζουν (σε μερικες ) , στις γυναικες οπως κι οταν ειχα σκυλακι σπιτι παντα ειχα στοχο μου να ειναι χαρουμενες !! το αισθημα της ασφαλειας να ειναι δεδομενο κι παντωτες να εχουν αυτο που θελουν πριν καν το ζητησουν! αρα δεν εχω καμια σχεση με οσα περιγραφεις κυριαμου! επισης γνοριζω οτι καθε γυναικα ειναι μοναδικη κι εχει την μοναδικοτητα της! δεν ειμαι αυτος που θες να ειμαι ,λυπαμαι αλλα ειμαι ενας πολυ συναισθηματικος κι ευαισθητος ανθρωπος! οπου πωτες δεν προσβαλω την γυναικα που με τιμα με την συντροφια της! Δεν εχω χτυπησει γυναικα αν κι η συγκεκριμενη που αναφερομουν πεταξε αντικοιμενα πανω μου κι με γελειοποιησε! παρολα αυτα δεν της εσπασα την μυτη οπως θα εκανε αλλος! κι για αυτο εξομολογηθικα!
    Ναταλια , ευχομαι καποια μερα να μπορεσεις να ερθεις κοντα στον ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟ! ισως τωτες! ισως και παλςδιοτις και εμεις που ειμαστε "δουλοι"του δεν σημαινει οτι θα σοθουμε αλλα τουλαχιστον προσπαθουμε
    zorz

Banned
    Δεν υπάρχει πρόβλημα γτ να τιμωρηθεί κάποιος μέσα στο πρόγραμμα είναι όταν λες ότι ζεις το παίρνεισ όλο το πακέτο

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast