Δεν μπορώ να ξεχάσω. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Σας έχει τύχει να σας κολλήσει ο γκόμενος της φίλης σας? Και αν ναι τι κάνατε εσείς?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Ναι

2 33.33%
  • Όχι

4 66.67%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
    Senior Member
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν έχεις κι άδικο σ' αυτό...
    Λυπηθείτε με παιδιά μην χτυπάτε όλοι. Τι πρέπει να κάνω να αυτοκτονήσω???? Τράβηξα του Χριστού τα Πάθη.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Οπως απαντησα οχι δεν μου εχει τυχει...αλλα αν μου τυχαινε θα του μιλουσα ειλικρινα ακου να δεις τη φιλη μ την αγαπω τη σεβομαι κ δεν θελω να τη πληγωσω γτ ειναι σημαντικη γ μενα...οποτε κοψτο γτ θα της μιλησω...

Μετα βεβαια θ ηθελα να το πω στη φιλη μου πμως θ φοβομουν το ενδεχομενο μην ειναι καμια σουπια ο αλλος και με βγαλει ψευτρα γ ν βγει απο πανω κ βγω κ ζημιωμενη ...οποτε οχι θ το αφηνα μεχρι εκει

ΕΚΤΟΣ αν ηταν πολυ προσφατη σχεση με τη φιλη μου...ελαχιστων μηνων κ πολυ επιφανειακη και βλεπω οτι αυτος ο ανθρωπος ειναι ο ανδρας που πρεπει να μεινει στη ζωη μ ο ενας κ μοναδικος (δλδ τον εχω ερωτευτει σφοδρα...κυλιεμαι στα πατωματα( το νιωθω οτι ειναι καρμικο) κ ηταν αυτο αμοιβαιο κ απο τις δυο πλευρες....τοτε ναι .....μονο τοτε...αλλα θα ηταν το χειροτερο σεναριο γνωριμιας με τον ανθρωπο της ζωης μου..αν τα φερνε ετσι η τυχη

Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις σεβομαι τα προσωπικα των φιλεναδων κ θετω ορια γ να απαιτω ν σεβονται κ τα δικα μου
    Να σου πω την πάσα αλήθεια και εγώ όταν με ρωτούσανε αν θα έκανα ποτέ κάτι τέτοιο- να κλέψω τον γκόμενο της φίλης μου - τους απαντούσα

αποκλείεται με καμία κυβέρνηση. Αλλιώς είναι όμως αν σου συμβεί στην πραγματικότητα και κάτω από ποιες συνθήκες και ποιες καταστάσεις ....

Δεν ξέρω αν τον ερωτεύτηκα τον τύπο κολακεύτηκα όμως σίγουρα για μένα τώρα που το συζητώ ήτανε ένας ελεεινός τον σιχαίνομαι όσο κανέναν άλλον στην ζωή μου.

Σε μένα συνέβει. Τον ψιλοφλέρταρα λίγο για πλάκα (ήμουν μικρή και ανώριμη- έψαχνα επιβεβαίωση) και όταν ήθελε να περάσει από λόγια σε πράξεις του το έκοψα άγαρμπα.

Δελφίνι, ξεκόλλα, στο χω ξαναγράψει. Αν δεν έκανες αυτό δε σημαίνει ότι όλα στη ζωή σου θα ήταν καλά. Μπορεί να ήσουν πιο δυστυχισμένη. Μη μπλέκεις στο "τι θα γινόταν αν... είχα ή δεν είχα κάνει αυτό, εκείνο, το άλλο".

Σε όλες έτυχε δελφίνι δεν είσαι το κέντρο του κόσμου χαλάρωσε τότε γινόταν χαμός
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Λυπηθείτε με παιδιά μην χτυπάτε όλοι. Τι πρέπει να κάνω να αυτοκτονήσω???? Τράβηξα του Χριστού τα Πάθη.
    Απο ολο το φορουμ μονο εσυ εχεις υποφερει τοσο, είναι γεγονος.
    "May it be a light to you in dark places when all other lights go out"

Senior Member
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Απο ολο το φορουμ μονο εσυ εχεις υποφερει τοσο, είναι γεγονος.
    Δεν ξέρω αν μόνο εγώ αλλά εγώ σίγουρα.

Senior Member
    17 και παρθένα? Έχει σημασία αυτό που σε ρωτάω. Και ήτανε διαφορετική η κατάσταση και εγώ στα 17 μου ήμουνα πολύ ευτυχισμένη και δεν είχα ψυχολογικά και δεν ήθελα να αυτοκτονήσω όπως στα 24 μου που ήθελα να αυτοκτονήσω και για αυτό το έκανα αυτό. Επίσης εσύ μπορεί να μην πήρες ανάποδες στροφές και ίσως αγαπούσες την φίλη σου και δεν ήθελες να της κάνεις κακό ενώ έψαχνα ευκαιρία να την ξεφορτωθώ. Αλήθεια περιέγραψε μας λίγο τι έγινε σου την έπεσε κανονικά σου είπε ότι μου αρέσουνε πχ οι γάμπες σου κλπ?
    Ναι, στα 17 μου, ναι, ακόμα δεν είχα κάνει τίποτα...πρώτη εμπειρία ήταν, εγώ ήθελα ν' αυτοκτονήσω μετά απ' αυτό γιατί μου την έπεσε αρκετά χυδαία κι άσχημα, με άγγιζε και με πίεζε ενώ του είχα πει να με αφήσει...ως εδώ μπορώ να πω γιατί αλλιώς θα με πιάσουν πάλι οι αυτοκαταστροφικές τάσεις που παλεύω να ξεπεράσω...ξέρεις τι είναι να προσπαθείς να πεθάνεις γιατί δεν αντέχεις να θυμάσαι και γιατί σε τρομάζει ακόμα αυτό το γεγονός; Ξέρεις τι είναι να κόβεις τις φλέβες σου γιατί δεν αντέχεις; Να έχεις χωρίσει από κάποιον που αγαπάς πολύ γιατί ο άλλος σε τραυμάτισε τόσο ψυχολογικά που να μην τα πας καλά με το σεξ που είναι βασικό στοιχείο σε μια σχέση; Γι' αυτό σου λέω, μην μιλάς, είσαι μια χαρά σε σχέση μ' εμένα π.χ. αλλά και με άλλες κοπέλες εδώ μέσα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Ναι, στα 17 μου, ναι, ακόμα δεν είχα κάνει τίποτα...πρώτη εμπειρία ήταν, εγώ ήθελα ν' αυτοκτονήσω μετά απ' αυτό γιατί μου την έπεσε αρκετά χυδαία κι άσχημα, με άγγιζε και με πίεζε ενώ του είχα πει να με αφήσει...ως εδώ μπορώ να πω γιατί αλλιώς θα με πιάσουν πάλι οι αυτοκαταστροφικές τάσεις που παλεύω να ξεπεράσω...ξέρεις τι είναι να προσπαθείς να πεθάνεις γιατί δεν αντέχεις να θυμάσαι και γιατί σε τρομάζει ακόμα αυτό το γεγονός; Ξέρεις τι είναι να κόβεις τις φλέβες σου γιατί δεν αντέχεις; Να έχεις χωρίσει από κάποιον που αγαπάς πολύ γιατί ο άλλος σε τραυμάτισε τόσο ψυχολογικά που να μην τα πας καλά με το σεξ που είναι βασικό στοιχείο σε μια σχέση; Γι' αυτό σου λέω, μην μιλάς, είσαι μια χαρά σε σχέση μ' εμένα π.χ. αλλά και με άλλες κοπέλες εδώ μέσα...
    Κυκνε μου, αυτα που λες εσυ δεν ειναι τιποτα μπροστα στον κλεμμενο γκόμενο. Μονο το δελφινι υποφερει εδω μεσα.

Senior Member
    Κυκνε μου, αυτα που λες εσυ δεν ειναι τιποτα μπροστα στον κλεμμενο γκόμενο. Μονο το δελφινι υποφερει εδω μεσα.
    Το υποψιάζομαι Νεφέλη ότι μπορεί και να μην πιάσουν τόπο αλλά απαντάω 1ον γιατί με ρώτησε και 2ον γιατί (κι αν το βρίσκετε λάθος δεκτό αλλά έτσι νιώθω) δεν μπορώ να μην αναφέρω κάτι σχετικά μ' αυτή την εμπειρία που δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που να μην καταλαβαίνει ότι ήταν τραυματική όταν ακούω ότι την κατέστρεψε κάτι που συνέβη οικειοθελώς όταν εγώ έχω ζήσει αυτή την κόλαση...πες μου ειλικρινά, θεωρείς ότι έχω λάθος σ' αυτό;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Το υποψιάζομαι Νεφέλη ότι μπορεί και να μην πιάσουν τόπο αλλά απαντάω 1ον γιατί με ρώτησε και 2ον γιατί (κι αν το βρίσκετε λάθος δεκτό αλλά έτσι νιώθω) δεν μπορώ να μην αναφέρω κάτι σχετικά μ' αυτή την εμπειρία που δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που να μην καταλαβαίνει ότι ήταν τραυματική όταν ακούω ότι την κατέστρεψε κάτι που συνέβη οικειοθελώς όταν εγώ έχω ζήσει αυτή την κόλαση...πες μου ειλικρινά, θεωρείς ότι έχω λάθος σ' αυτό;
    Κυκνε μου, το γεγονος οτι βιωσες κατι τοσο τραυματικο και το αναφερεις εδω, φυσικα και δεν ειναι λάθος. Ποιος μπορει να έχει δικαιωμα να σου καταλογίσει ως λαθος κατι που αισθάνεσαι να κανεις;
    Εσυ καλα κανεις και απαντάς αυτο που νιωθεις.
    Λυπάμαι πολυ για αυτο που εζησες σε εκείνη την τοσο ιδιαίτερη ηλικια.
    Νιωθω πως παλευεις με πολλα...
    Κουραγιο. Πιστεύω πως έχουμε δύναμη μεσα μας για ολα...

Senior Member
    Κυκνε μου, το γεγονος οτι βιωσες κατι τοσο τραυματικο και το αναφερεις εδω, φυσικα και δεν ειναι λάθος. Ποιος μπορει να έχει δικαιωμα να σου καταλογίσει ως λαθος κατι που αισθάνεσαι να κανεις;
    Εσυ καλα κανεις και απαντάς αυτο που νιωθεις.
    Λυπάμαι πολυ για αυτο που εζησες σε εκείνη την τοσο ιδιαίτερη ηλικια.
    Νιωθω πως παλευεις με πολλα...
    Κουραγιο. Πιστεύω πως έχουμε δύναμη μεσα μας για ολα...
    Δυστυχώς όντως παλεύω με πολλά κι έχω κουραστεί και γι' αυτό έχω προσπαθήσει αρκετές φορές να πεθάνω, με τελευταία φορά πριν ένα με δύο χρόνια, δεν θυμάμαι ακριβώς το χρονικό διάστημα όμως θυμάμαι πολύ καλά όλα τα γεγονότα...όμως για να μην καταχρώμαι το θέμα του δελφινιού με τη δικιά μου εμπειρία, θέλεις να πάμε εδώ; https://www.e-psychology.gr/forum/th...376#post670376

Senior Member
    Ήσουνα 17 χρονών και ήσουνα παρθένα γι αυτό δεν έκανες κάτι μαζί του και μένα με πίεσε και για μένα ήτανε τρομακτικό το όλο γεγονός δεν ήμουνα ο εαυτός μου έγινα κάτι άλλο δεν είμαι τέτοιο τέρας κάτι μου συνέβη αλλόκοτο. Δεν θα ήθελα να μου συμβεί ποτέ αυτό στην ζωή μου ήτανε ότι χειρότερο μου συνέβη για το οποίο έφταιγα εγώ. Νομίζω ότι έγινε έγινε λόγο της ψύχωσης που έχω δεν θα έκανα κάτι τέτοιο αν ήμουνα καλά.

Όμως αυτό που σου συνέβη Κύκνε ήτανε στα 17 σου περάσαν τόσα χρόνια από τότε πρέπει να το ξεχάσεις όπως και εγώ τα δικά μου αλλά μάλλον θα κάνω ψυχοθεραπεία για να τα ξεχάσω όλα.

Senior Member
    Ο καθένας περνάει το δικό του δράμα ας μην ειρωνευόμαστε.

Senior Member
    Ήσουνα 17 χρονών και ήσουνα παρθένα γι αυτό δεν έκανες κάτι μαζί του και μένα με πίεσε και για μένα ήτανε τρομακτικό το όλο γεγονός δεν ήμουνα ο εαυτός μου έγινα κάτι άλλο δεν είμαι τέτοιο τέρας κάτι μου συνέβη αλλόκοτο. Δεν θα ήθελα να μου συμβεί ποτέ αυτό στην ζωή μου ήτανε ότι χειρότερο μου συνέβη για το οποίο έφταιγα εγώ. Νομίζω ότι έγινε έγινε λόγο της ψύχωσης που έχω δεν θα έκανα κάτι τέτοιο αν ήμουνα καλά.

Όμως αυτό που σου συνέβη Κύκνε ήτανε στα 17 σου περάσαν τόσα χρόνια από τότε πρέπει να το ξεχάσεις όπως και εγώ τα δικά μου αλλά μάλλον θα κάνω ψυχοθεραπεία για να τα ξεχάσω όλα.
    Αφού το καταλαβαίνεις ότι πρέπει κι εσύ να το ξεχάσεις μην το αναπαράγεις πια και ξεκίνησε ψυχοθεραπεία το συντομότερο δυνατό...εγώ κάνω ήδη και προσπαθώ αλλά δυσκολεύομαι όμως αυτό είναι άλλη ιστορία, απλά σου είπα επιγραμματικά κάποια πράγματα για να καταλάβεις ότι υπάρχουν και πιο δύσκολες καταστάσεις...

Δελφινιιιιιιιιι χεσε μας πια με τον προ 20ετιας μακακα γκομενο... στειλτον στο διαολο να ησυχασουμε ολοι, κι εμεις κι εσυ!!!

στο γυμναστηριο πως τα πας? εσφιξες καθολου??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast