Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω. Τι να σκεφτώ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
    Junior Member

Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω. Τι να σκεφτώ

Καταρχάς να ξεκινήσω απο την αρχή. Ολα ξεκίνησαν το καλοκαιρι του 2014. Γνωριστήκαμε αρεςε ο ενας στον αλλο μα για να μου στειλει περιμενε αφορμή. Οταν αρρωστησα λοιπόν μου έστειλε πως ειμαι κτλπ. Ετσι ξεκινήσαμε να μιλάμε. Παρόλα αυτα λόγω πρωτοβουλίας μου (στα εντελώς ξαφνικα) σταματήσαμε να μιλάμε . Αυτος εκανε νέο λογαριασμό στο φβ στο οποιο δε με ειχε φιλη. Ετσι, μετα απο κάποιες μερες του εκανα αιτημα κ δεν το δεχόταν αρχικά. Ομως , οταν με είδε "τυχαία" στο δρόμο, με δέχτηκε αμέσως.

Ετσι ξεκινήσαμε να μιλάμε για αρκετούς μηνες. Δε βρισκόμασταν διότι οι συνθήκες δεν το ευνοούσαν, και για το λογο αυτο δεν αναφερόμασταν σε σχεση(μα φερόμασταν σα να ήμασταν). Οταν οι συνθήκες ηταν καλύτερες συναντηθήκαμε και τα φτιάξαμε για πρωτη φορα. Παρόλα αυτα ηταν σαν ξαφνικα και οι δυο να ειχαμε υψώσει "τείχη" ανάμεσα μας. Ο καθενας για να μην πληγωθεί. Ετσι, μετα απο 3 μηνες αυτο τελείωσε( με δίκη του πρωτοβουλία) , λέγοντας μου πως απομακρυνθήκαμε κτλπ. (Αυτο εγινε το βραδυ).

Την επομενη μερα αμέσως ανέβασε ενα στάτους , το οποιο θεώρησα πως πηγαινε για αλλη (απο τη στιγμη που δεν ηταν φυσιολογικο να σε χωρίζει κάποιος κ αμέσως μετα απο λίγες ώρες να αλλάζει γνώμη). Ετσι κ εγω του έστειλα μνμ λέγοντας του διαφορα. Παρόλα αυτα, δεν πήρα ποτε απάντηση. Για να μην τα πολυλογώ μετα απο 10 ημέρες σχεδόν, έμαθα (απο έγκυρη πηγή) πως με ήθελε ακομη και πως θεωρούσε οτι για το χωρισμό φταίγαμε κ οι δυο.

Τοτε, ξεκίνησαν οι σποντουλες μέσω fb και απο τις δυο πλευρές (κυρίως τη δίκη του) , με αποτέλεσμα να στείλω μήνυμα εγω. Τοτε, ξεκίνησαν ολα παλι. Είμασταν πολυ καλύτερα μπορώ να πω. Βρισκόμασταν (χωρις ομως φιλακια στο στόμα κτλπ), μονάχα αγκαλιές . Αυτο συνεχίστηκε για αρκετούς παλι μηνες. Κατα τη διάρκεια αυτών ο φόβος του ηταν πως αν τα βρούμε ολα θα ηταν ιδια κ ετσι μέναμε στάσιμοι. Παρόλα αυτα, τον Απρίλη του 2015 τα ξανα βρήκαμε και ηταν λες κ ήμασταν 2 διαφορετικοί ανθρωποι , καλύτεροι.

Αυτο διήρκησε για 2 χρονια και κατι μηνες, μέχρι πριν 4-5 μερες που ολα αλλαξαν. Η δουλειά του ειναι μάγειρας κι ετσι αναγκάζεται να φεύγει τα καλοκαίρια . Το προηγούμενο καλοκαιρι (αν κ δύσκολο) τα καταφέραμε. Φέτος, κατι πήγε στραβά. Τον πρωτο μήνα που ηρθε για μιση μερα , εγω δεν ειχα τη δυνατότητα να τον δω. Ηταν αδύνατο κ του το ειχα ξεκαθαρίσει απο την προηγούμενη μερα που έμαθα πως θα ερχόταν. Εκείνος ηρθε για τους γονείς του , και απογοητεύτηκε που δε με είδε.Μου ειπε "εσενα δε σου φτάνει η μια ωρα μα εμενα μου αρκούν τα 10 λεπτά". Ε , απο κει ξεκίνησαν ολα.

Χωρίσαμε μετα απο 1-2 βδομάδες , λέγοντας μ πως νιωθει οτι σιγα σιγα αυτο που εχουμε χανεται, πως δεν ειναι ενταξει με τον εαυτο του, πως θελει να βρει τον εαυτο του κτλπ. (Η αληθεια ειναι πως περνάει πολυ δυςκολα. Οι συνθήκες δεν ειναι καθολου καλές . Και ψυχοπλακωνεται) . Του έστειλα ετσι μια συνομιλία μας που ειχε προηγηθεί εντός λίγων ημερών , και που ελεγε διαφορα ωραια πραγματα . Εκείνος μ ειπε πως ακομα το αισθάνεται αυτο. Μα δεν ξερει αν αξιζει . (Εδω να τονίσω πως οταν τελειώσει η σεζόν, θα παει απευθείας για φαντάρος ενω εγω το πιθανότερο για σπουδες). Και καπως ετσι το κλείσαμε το τηλέφωνο(χωρίσαμε). Την επομενη μερα ομως , με το που γύρισε απο τη δουλειά μ έστειλε μνμ να τον πάρω. Ετσι κι εκανα.

Τοτε , μου ειπε πως το βραδυ δεν κοιμήθηκε καθολου κ πήγε ετσι στη δουλειά, πως δεν του αρεςε αυτο που εγινε χθες, και μου ζήτησε συγγνωμη για τον τροπο που μ φέρθηκε. Μ τόνισε πως οταν είδε τη φωτογραφία που τ έδωσα μια μερα πριν φύγει (για την οποία με ευχαριστούσε μερες ολόκληρες λέγοντας μ πως ειναι το καλυτερο δωρο που τ έχουν κανει), αποτελειωθηκε . Ετσι τα ξανα βρήκαμε .

Τις 3 πρώτες μερες ήμασταν οκ. Τις Δυο τελευταίες οχι παλι(λόγω του οτι επειδη κοιμοταν πολυ για να ξεκουραστεί , δε μιλούσαμε αρκετά ). Κι ετσι μου ειπε πως νιωθει ξανα το ιδιο. Πως ναι μεν με θελει, αλλα οχι οπως πρωτα (λογικο; αφου δε με βλεπεις -.-) . Και πως στην ουςια να το κρατήσουμε κ οςο παει. Ηταν γενικότερα απαισιόδοξος σε αυτο το θεμα, για να μην απογοητευτεί . Του ανέφερα να έρθει εστω για μια ωρα (δε γινεται αλλιως λόγω δρομολογίων) και εκείνος αρνήθηκε λέγοντας μ πως πριν προλάβουμε να μιλησουμε θα τα αφησουμε στη μέση κ θα φυγω; ετσι του ειπα να παω εγω και αρχικά του αρεςε αρκετά η ιδεα. Μα θα ηταν παλι για μια ωρα κ τελικα αρνήθηκε για τον ιδιο λογο( συν του οτι αν το αποτέλεσμα δεν ητΝ ευνοϊκό δεν ήθελε να ταξιδέψω μονη μ) . Και μου πετάξε "ειδες που τα λογια ειναι πιο εύκολα απο τις πραξεις" (σαν σπόντα). Οταν κλείσαμε το τηλέφωνο μετα απο λίγη ωρα μ ειπε πως θεωρεί πως ειναι καλυτερο να το αφησουμε τωρα.

Του ειπα να με παρει με βίντεο κλήση κ να μου το πει(δε με κοιτουςε στα ματια). Ετσι του ειπα ενταξει. Μου ειπε πως θα κρατήσει τα πραγματα που του εχω δωσει κ οταν τον ρώτησα γιατι, μου φώναξε λέγοντας μ πως αυτο στην ουςια δε με αφορά. (Στο φβ δεν εχει διαγράψει τη φωτογραφία μας) . Ειναι γενικότερα τύπος που πιστεύει πως αν χωρίσουν κάποιοι δεν μένουν φίλοι, κ Πως δεν πρεπει να μιλανε. Ετσι με το "ζορι" τον έπεισα να τον πάρω τηλ εστω οταν περάσω κατι και δέχτηκε , λέγοντας μου πως θα χαρεί πολυ αν περάσω. Ετσι κλείσαμε το τηλέφωνο (επειδη τον φώναζαν οι δικοί του) , λέγοντας μου "τα λέμε"...( οταν τον ρώτησα τι θα κανει μ ειπε πως καταρχάς θελει να ηρεμήσει κ έπειτα ποιος ζει κ ποιος πεθαίνει).

Εγω τωρα τι κανω; Σε 14 μερες που τελειώνουν ολα να παω να τον βρω; και γενικότερα ποια ειναι η γνώμη σας για ολα αυτα;

πολλες αντιφασεις.τη μια μερα ειστε μαζη την αλλη οχι.τη μια μερα τα βρισκετε την αλλη οχι.μια τα βρισκετε μια τα χαλατε.
    υπαρχει και καποιο προβλημα αποστασεων απο τι καταλαβα.
    η συμβουλη μου εμενα σαν γιωργος που ειμαι στην απεξω ειναι.
    να κατσετε και να σκεφτητε ο καθενας σας τη θελει απο μια σχεση.πως θα καταφερετε να αντιμετωπισετε τα οποια προβληματα και το προβλημα της αποστασεις.πρεπει να παρετε αποφασεις.αυτα απο εμενα

Junior Member
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    πολλες αντιφασεις.τη μια μερα ειστε μαζη την αλλη οχι.τη μια μερα τα βρισκετε την αλλη οχι.μια τα βρισκετε μια τα χαλατε.
    υπαρχει και καποιο προβλημα αποστασεων απο τι καταλαβα.
    η συμβουλη μου εμενα σαν γιωργος που ειμαι στην απεξω ειναι.
    να κατσετε και να σκεφτητε ο καθενας σας τη θελει απο μια σχεση.πως θα καταφερετε να αντιμετωπισετε τα οποια προβληματα και το προβλημα της αποστασεις.πρεπει να παρετε αποφασεις.αυτα απο εμενα

Καταρχάς ευχαριστω για την απάντηση σου. Ξερω πως χρειάζεται χρονος και για τους δυο. Για αυτο και δε μιλάμε καθολου. Ουτε ενα "τι κανεις". Μα η αληθεια ειναι πως θα ηθελα να το συζητήσουμε απο κοντα. Η απόσταση δε θα υπάρχει παντα . Το καλοκαιρι μπορώ να μείνω αρκετό καιρο εκει. Εχω συγγενείς . Το θεμα ομως ειναι πως να τον προσεγγίσω. Ειναι πολυ περίεργος χαρακτηρας , μα παντα τα καταφέρναμε. Χωρίσαμε δυο φορες . Η μια ηταν πριν 2,5 χρονια και η αλλη τωρα. Γινεται να ξεχάσει κάποιος ετσι απλα 3 υπεροχα χρονια απο τη ζωη του; κυρίως οταν αυτος ειναι το πρόσωπο που σε εκανε να ονειρευτεις; εσυ να λες "μέχρι τοτε κανεις δεν ξερει" , κι εκείνος να σου λεει πως σε βλέπει σοβαρά.Οταν τσακονωμασταν να βλεπεις πως φοβόταν πολυ μήπως με χασει. Να σου λεει"αν ποτε χωρίσουμε θελω να ακούσεις αυτο το τραγουδι" (το <<δε μας συγχωρώ>>) και τωρα να τα παρατάει αυτος; Απλα δεν το χωνεύω. Του έδινα λύσεις για την απόσταση και θύμωνε επειδη τα έβλεπα ολα εύκολα. Φοβόταν να βασιστεί στο "αν". Οποτε προτίμησε το "καλύτερα να χωρίσουμε τωρα παρα μετα" . Μα ποιος ξερει αν θα υπήρχε μετα; Θα μπορούσαν ολα να πανε τελεια.

Senior Member
    Μου δινει λιγο την εντυπωση οτι δεν ξερει τι του γινετε!επισης μην ασχολεισαι τοσο με το φβ,δεν κερδιζεις κατι!αν θελεις τοσο πολυ να τον δεις τοτε ναι να πας,θα κανεις κατι το οποιο εσυ θες αλλα να εισαι προετοιμασμενη για ολα!κ κατι τελευταιο,μην το παιρνεις εγωιστικα!το τι σου ελεγε,το οτι εκανε,περασαν,ειναι παρελθον!το θεμα ειναι τωρα τι κανει!τα αισθηματα αλλαζουν,δεν ξερω το γιατι αλλα αλλαζουν!στο λεω απο προσωπικη εμπειρια !
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

Junior Member
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Μου δινει λιγο την εντυπωση οτι δεν ξερει τι του γινετε!επισης μην ασχολεισαι τοσο με το φβ,δεν κερδιζεις κατι!αν θελεις τοσο πολυ να τον δεις τοτε ναι να πας,θα κανεις κατι το οποιο εσυ θες αλλα να εισαι προετοιμασμενη για ολα!κ κατι τελευταιο,μην το παιρνεις εγωιστικα!το τι σου ελεγε,το οτι εκανε,περασαν,ειναι παρελθον!το θεμα ειναι τωρα τι κανει!τα αισθηματα αλλαζουν,δεν ξερω το γιατι αλλα αλλαζουν!στο λεω απο προσωπικη εμπειρια !
    Η αληθεια ειναι πως δεν το βλεπω ιδιαίτερα εγωιστικά. Απλα ηταν ξαφνικο. Και απογοητεύτηκα καπως. Αλλάζουν μεσα σε λίγες μερες;

Εμένα αλλάζουν κάθε ώρα αν σας ενδιαφέρει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Καταρχήν δεν θα τον σβήσεις απο fb και skype αν τυχόν το έχεις σκεφτεί. Οταν λες σε 14 μέρες τελειώνουν όλα τι εννοείς; μπαίνει για θητεία;

Junior Member
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Καταρχήν δεν θα τον σβήσεις απο fb και skype αν τυχόν το έχεις σκεφτεί. Οταν λες σε 14 μέρες τελειώνουν όλα τι εννοείς; μπαίνει για θητεία;

Εννοω πως τελειώνουν οι υποχρεώσεις μου...(πανελληνιες)

Η ιστορία σου με συναρπάζει. Σαν τον Ρωμαίο και την Ιουλιέτα, μόνο που εδώ δεν είναι στην μέση οι Καπουλέτοι και οι Μοντέγοι, αλλά οι ίδιοι σας οι εαυτοί. Η ιστορία σου, είναι η απόδειξη πως ο έρωτας όσο γλυκός και να είναι δεν έχει λογική. Επειδή σε αγαπάει και το ξέρει, αλλά για κάποιο λόγο διστάζει και εσύ τον αγαπάς, φαίνεται πως είναι ευαίσθητος άνθρωπος και εσύ το ίδιο γι'αυτό, να βρείτε έναν τρόπο να μιλήσετε από κοντά. Όχι από το fb, αλλά από κοντά. Να ξεκαθαρίσετε τι θέλετε, να αφήσετε τους εγωισμούς, τους φόβους ή και τους όποιους δισταγμούς έχετε και να τρέξετε χέρι χέρι, στο ρεύμα του ποταμού έρωτα, γαληνεμένοι, χαρούμενοι κάτω από τον έναστρο ουρανό.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Η ιστορία σου με συναρπάζει. Σαν τον Ρωμαίο και την Ιουλιέτα, μόνο που εδώ δεν είναι στην μέση οι Καπουλέτοι και οι Μοντέγοι, αλλά οι ίδιοι σας οι εαυτοί. Η ιστορία σου, είναι η απόδειξη πως ο έρωτας όσο γλυκός και να είναι δεν έχει λογική. Επειδή σε αγαπάει και το ξέρει, αλλά για κάποιο λόγο διστάζει και εσύ τον αγαπάς, φαίνεται πως είναι ευαίσθητος άνθρωπος και εσύ το ίδιο γι'αυτό, να βρείτε έναν τρόπο να μιλήσετε από κοντά. Όχι από το fb, αλλά από κοντά. Να ξεκαθαρίσετε τι θέλετε, να αφήσετε τους εγωισμούς, τους φόβους ή και τους όποιους δισταγμούς έχετε και να τρέξετε χέρι χέρι, στο ρεύμα του ποταμού έρωτα, γαληνεμένοι, χαρούμενοι κάτω από τον έναστρο ουρανό.
    Ειλικρινα με συγκινήσες... δεν εχω λογια... ετσι νιώθω κι εγω...ένιωθα τουλάχιστον. Για αυτο δε μπορώ να καταλάβω...πρεπει να βρεθουμε... μα ειναι περίεργος χαρακτηρας κ ανησυχω πως αν του το πω θα πει οχι... οποτε πρεπει να παω απρόσκλητη κατι που με τρομάζει περισσοτερο για το τι θα συναντήσω... Ευχαριστω πραγματικα..! Ελπίζω να ειναι ολα ετσι και τιποτα περισσοτερο ουτε λιγότερο...

Quote Originally Posted by MarSyn View Post
    Ειλικρινα με συγκινήσες... δεν εχω λογια... ετσι νιώθω κι εγω...ένιωθα τουλάχιστον. Για αυτο δε μπορώ να καταλάβω...πρεπει να βρεθουμε... μα ειναι περίεργος χαρακτηρας κ ανησυχω πως αν του το πω θα πει οχι... οποτε πρεπει να παω απρόσκλητη κατι που με τρομάζει περισσοτερο για το τι θα συναντήσω... Ευχαριστω πραγματικα..! Ελπίζω να ειναι ολα ετσι και τιποτα περισσοτερο ουτε λιγότερο...
    Πολλές φορές οι άντρες διστάζουν να κάνουν κίνηση, το ξέρω δυστυχώς και από τον εαυτό μου. Δεν μπορώ επακριβώς να σου πω τι να κάνεις. Αυτό το ξέρεις εσύ καλύτερα. Το μόνο που μπορώ να σου πω, είναι να "ακούς" και την καρδιά σου. Μην στεναχωριέστε και μην κλείνεστε σε ανόητες πράξεις. Η ζωή μας είναι πολύ μικρή. Θα ξυπνήσουμε ένα πρωϊνό και θα ήμαστε 70 ετών και θα αναλογιστούμε τότε, "τι έκανα στην ζωή μου;" Είσαι απ' ότι κατάλαβα 18 ετών, εγώ είμαι 19 και θεωρώ πως αν η καρδιά σου λέει, "θέλω αυτόν", να τρέξεις να τα βρείτε. Θέλει πολύ προσπάθεια μια σχέση, όμως είστε πολύ ευαίσθητα παιδιά και από την πολύ ευαισθησία κάνετε και οι δύο πίσω, ενώ είστε και οι δύο ερωτευμένοι ο ένας με τον άλλον. Ζήσε τον έρωτα, απλά μην παραλείψεις και τις πανελλήνιες που είναι το επαγγελματικό σου μέλλον. Χαίρομαι που σε βοηθάω!

Junior Member
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Πολλές φορές οι άντρες διστάζουν να κάνουν κίνηση, το ξέρω δυστυχώς και από τον εαυτό μου. Δεν μπορώ επακριβώς να σου πω τι να κάνεις. Αυτό το ξέρεις εσύ καλύτερα. Το μόνο που μπορώ να σου πω, είναι να "ακούς" και την καρδιά σου. Μην στεναχωριέστε και μην κλείνεστε σε ανόητες πράξεις. Η ζωή μας είναι πολύ μικρή. Θα ξυπνήσουμε ένα πρωϊνό και θα ήμαστε 70 ετών και θα αναλογιστούμε τότε, "τι έκανα στην ζωή μου;" Είσαι απ' ότι κατάλαβα 18 ετών, εγώ είμαι 19 και θεωρώ πως αν η καρδιά σου λέει, "θέλω αυτόν", να τρέξεις να τα βρείτε. Θέλει πολύ προσπάθεια μια σχέση, όμως είστε πολύ ευαίσθητα παιδιά και από την πολύ ευαισθησία κάνετε και οι δύο πίσω, ενώ είστε και οι δύο ερωτευμένοι ο ένας με τον άλλον. Ζήσε τον έρωτα, απλά μην παραλείψεις και τις πανελλήνιες που είναι το επαγγελματικό σου μέλλον. Χαίρομαι που σε βοηθάω!

Η αληθεια ειναι πως ηρέμησα αρκετά... ναι ειμαι 18 κ αυτος 20. Σχετικά με τις πανελληνιες διαβαζω οςο μπορώ! Απλα ανησυχω μήπως κουράστηκε οντως (οπως μου ειπε) και δεν επανορθώνεται με τιποτα... ομως η ζωη ειναι για να ρισκάρεις .

Τελευταία φορά ποτε ηταν που μιλήσατε;

Junior Member
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τελευταία φορά ποτε ηταν που μιλήσατε;

Οταν χωρίσαμε. Πριν 5-6 μερες

Mαλιστα. Εγω θα σου λεγα να μην του στείλεις κατι για ένα διάστημα, να ηρεμήσουν λιγο τα πνευματα.

Page 1 of 2 12 LastLast