Περιέργεια ωράρια και εφιάλτες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
    Senior Member
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Εχεις δοκιμασει να περασεις μια εξαντλητικη ημερα σωματικα και πνευματικα? Δηλαδη αν μια μερα κανεις γυμναστικη(ή αλλη κοπιαστικη εργασια, δουλειες στο σπιτι κλπ) και περασεις χρονο πανω σε μια δραστηριοτητα που σε αποσπα απο αγχωδεις προβληματισμους(πχ να κανεις μια γραπτη εργασια, να φτιαξεις κατι καλλιτεχνικο), το βραδυ παλι δεν μπορεις να κοιμηθεις?
    Αν αναφερεσαι σε μενα , αν περασω μια τετοια μερα , θα πεσω ξερος απ την κουραση ..........και θαιμαμαι , θα κοιμαμαι , θα κοιμαμαι .......

Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Oπωσδηποτε συμβαλλει αυτο , κι εγω οταν ειμαι κακοδιαθετος , και πεσω για υπνο , θε δω εφιαλτες , και το να κοιμασαι οπως; εγω 10ωρα , 11ωρα , δεν ειναι ενδειξη ψυσικης υγειας .......
    Εγώ εχω κλεισει και 16 ωρες ύπνου και 26 με καποια ηρεμηστικα.. Το θεμα μου είναι οτι κάνω πολυ ατσαλο υπνο οποτε μετά νιώθω πολυ χαλια...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αν αναφερεσαι σε μενα , αν περασω μια τετοια μερα , θα πεσω ξερος απ την κουραση ..........και θαιμαμαι , θα κοιμαμαι , θα κοιμαμαι .......
    χαχαχαχ οχι στη νοσηρη φαντασια αναφερομουν, εσυ ειπες οτι ακομα και αν δεν κοιμηθεις βραδυ, μπορεις να κοιμηθεις μετα αρκετες ωρες συνεχομενα.

btw σημερα ανοιξε το ματι μου στις 3 περιπου ωρες υπνου, 6 το πρωι και δεν μπορεσα να ξανακοιμηθω. Ο,τι χειροτερο για την προδιαθεση σε καταθλιψη ειναι ο κακος υπνος.

Senior Member
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    χαχαχαχ οχι στη νοσηρη φαντασια αναφερομουν, εσυ ειπες οτι ακομα και αν δεν κοιμηθεις βραδυ, μπορεις να κοιμηθεις μετα αρκετες ωρες συνεχομενα.

btw σημερα ανοιξε το ματι μου στις 3 περιπου ωρες υπνου, 6 το πρωι και δεν μπορεσα να ξανακοιμηθω. Ο,τι χειροτερο για την προδιαθεση σε καταθλιψη ειναι ο κακος υπνος.
    Ο κακος υπνος ειναι κακος για πολλα πραματα , αλλα και η πολυυπνια κακη ειναι εξ ισου ,........κοπαναω εναν δυνατο καφε για να συνελθω .....

Senior Member
    Παιρνε καμμια μελατονινη για να κοιμασαι καλα , η circadin , ( φαρμακευτικη μελατονινη , αλλιως εχει η nowfoods , πιο φτηνη ) .....................κι εγω κανω ατσαλο υπνο , αφου δεν δουλευω πα .................να τωρα ειναι 05.43 , ξυπνησα , και θα ξανακοιμηθω .....

Page 3 of 3 FirstFirst 123