ΕΙΔΗΣΕΙΣ για την Ελλαδα και τον κοσμο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61
    Senior Member
    Οπιος γραφει εναντι του κυριου κυριου ΜΑΡΙΝΑΚΗ αν θελει να μην φορα παροπιδες, αν θελει να εχει αποψη κι οχι οψη ας διαβασει το κειμενο του ανδρος.
    «Η εναντίον μου δίωξη είναι προϊόν σκευωρίας και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την αλήθεια. Το σχέδιο είχε από καιρό αποκαλυφθεί. Και δεν είναι απλώς ένα σχέδιο προκλητικό και αποκρουστικό, αλλά κυριολεκτικώς εγκληματικό. Το κράτος δικαίου καταλύεται και η δημοκρατία υπονομεύεται. Πηγή: www.lifo.grυπονομεύεται. Δεν είχα ποτέ και δεν έχω καμία απολύτως σχέση με τις πράξεις για τις οποίες πρόκειται να διενεργηθεί ανακριτική έρευνα, το αποτέλεσμα της οποίας είμαι απολύτως βέβαιος ότι θα είναι η επιβεβαίωση της αθωότητάς μου. Δεν υπάρχει εις βάρος μου ούτε το ελάχιστο αποδεικτικό στοιχείο και η εναντίον μου ενέργεια είναι αυθαίρετη. Για μεγάλο χρονικό διάστημα στελέχη της συγκυβέρνησης, με επίμονο τρόπο, με έχουν στοχοποιήσει και σταθερά προαναγγέλλουν τις δικαστικές ενέργειες.Σε διατεταγμένη υπηρεσία εναντίον μου χειραγωγούν και χρησιμοποιούν συγκεκριμένα δημοσιογραφικά δίκτυα και δημοσιογράφους με βαρύ "μητρώο" για να προκαλέσουν ή να εκβιάσουν δικαστικές εξελίξεις. Στο ίδιο αποκρουστικό σχέδιο και προανακριτικοί υπάλληλοι που συστηματικά καταπιέζουν και επίμονα «πολιορκούν» κατάδικο στο οποίο υπόσχονται μεγάλα οικονομικά ανταλλάγματα και αποφυλάκιση, προκειμένου να με ενοχοποιήσει λέγοντας τερατώδη ψέματα. Δυστυχώς τις επιδιώξεις αυτές προθυμοποιήθηκαν να εξυπηρετήσουν και συγκεκριμένοι λειτουργοί της δικαιοσύνης, που επιθυμούν να είναι αρεστοί στην κυβέρνηση. Δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι σύντομα θα αποκαλυφθεί περίτρανα στους έλληνες πολίτες ποιοι είναι οι αρχιτέκτονες της άθλιας σκευωρίας: Οι συγκυβερνήτες της πιο επικίνδυνης κυβέρνησης που έχει γνωρίσει ο τόπος προκειμένου να αποπροσανατολίσουν τον ελληνικό λαό από τα αδιέξοδα στα οποία τον έχουν οδηγήσει με την ελπίδα φίμωσης κάθε ανεξάρτητης φωνής». Πηγή: www.lifo.gr
    zorz

Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    "Το παθος για την λευτερια ειναι δυνατοτερο απο ολα τα κελια" Μακαρι ο συντροφος Β.Δ. να καταφερει την νικη στον αγωνα του! καθε αντιδραση στο κρατικο κι εξουσιαστικο σοφρωνισμο! καθε δραση διαμαρτυριας κι εναντιωσεις στο καθεστος οπου δεν δινει το δικαιωμα στην μορφωση ειναι ιερος και φερει αναγκη υποστυριξης και αλληλεγγυης !!!

Υ.Γ. αν κι οπωτες εχει τυχη να ανταλαξουμε μηνυμα εδω μεσα, -στα δημοσια εννοω- νιωθω,λαμβανω μια προκαταληψη λογο της τοξικοεξαρτησης μου κι του κοινωνικοπολιτικου μου προφιλ , παρα ταυτα συμπορευομαι και σε συγχαιρω για το συγκεκριμενο ποσταρισμα σου Ελη.
    KAMIA προκατάληψη για την τοξικοεξάρτηση σου, σου δίνω τον λόγο μου.
    Το μόνο που με εκνευρίζει σε σένα και θα συνεχίσω να στην λεω όταν βλέπω ότι το κάνεις, είναι όταν πας σε ανθρώπους που έχουν πρόβλημα και επιμένεις να τους λες τα παπαδίστικα/σκοταδιστικά και κάποιες φορές σεξιστικά σου ενώ βλέπεις πως δεν ενδιαφέρονται και δεν συμφωνούν. Ακόμα κι αυτό είναι στα πλαίσια της υγιούς διαφωνίας, δεν έχω τίποτα να μοιράσω μαζί σου εννοείται.

Senior Member
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    KAMIA προκατάληψη για την τοξικοεξάρτηση σου, σου δίνω τον λόγο μου.
    Το μόνο που με εκνευρίζει σε σένα και θα συνεχίσω να στην λεω όταν βλέπω ότι το κάνεις, είναι όταν πας σε ανθρώπους που έχουν πρόβλημα και επιμένεις να τους λες τα παπαδίστικα/σκοταδιστικά και κάποιες φορές σεξιστικά σου ενώ βλέπεις πως δεν ενδιαφέρονται και δεν συμφωνούν. Ακόμα κι αυτό είναι στα πλαίσια της υγιούς διαφωνίας, δεν έχω τίποτα να μοιράσω μαζί σου εννοείται.
    Οπως εχεις ξεκαθαρο κι απολυτο το δικαιωμα να γραφεις οτι θες εναντι των γραπτων μου, η να μπορεις να με κραζεις, ετσι κι εγω μεσα στα πλαισια του φορουμ και των οσων επιτρεπετε σε αυτο ! μπορω να γραφω την αποψη μου στο τι μπορει ισως να τους βοηθαει!
    Εχω τη γνωμη οτι καποιοι ανθρωποι ισως με τον φοβο των ΘΕΩΝ μπορει να βοηθηθουν, διοτις κακα τα ψεματα δεσποινις Ελη,-κι αφου φενετε τουλαχιστον απο το θεμασου οτι εχεις κοινωνικοπολιτκοοικονομικ ες ανησιχιες θα γνωριζεις οτι ο ανθρωπος εχει την αναγκη να ανηκει σε καποιο κοινωνικο συνολο κι συνηθως αυτο ειναι το συνολο οπου ανηκουν οι συγγενεις του και γενικα οι διπλα του, και θα ξες οτι οταν το ατομο αυτο "φευγει" απο την ομαδα του ειναι η παρομοιωση με τα ατομα, το μοριο και τον πυρηνα. Στην αντιθετη περιπτοση λοιπον το ατομο γινετε ξενο στην ομαδα και η ομαδα το αποξενωνει εν αρχης, και την συνεχεια φανταζομαι θα την εχεις διαβασει, η θα την μαντευεις, ε για να μην εχει λοιπον προβληματα παρομοια με τα δικαμου του λεω την γνωμη μου και του βαζω τα διλημματα αυτα οπου εσενα σε "ζαβονουν"
    zorz

Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Οπως εχεις ξεκαθαρο κι απολυτο το δικαιωμα να γραφεις οτι θες εναντι των γραπτων μου, η να μπορεις να με κραζεις, ετσι κι εγω μεσα στα πλαισια του φορουμ και των οσων επιτρεπετε σε αυτο ! μπορω να γραφω την αποψη μου στο τι μπορει ισως να τους βοηθαει!
    Εχω τη γνωμη οτι καποιοι ανθρωποι ισως με τον φοβο των ΘΕΩΝ μπορει να βοηθηθουν, διοτις κακα τα ψεματα δεσποινις Ελη,-κι αφου φενετε τουλαχιστον απο το θεμασου οτι εχεις κοινωνικοπολιτκοοικονομικ ες ανησιχιες θα γνωριζεις οτι ο ανθρωπος εχει την αναγκη να ανηκει σε καποιο κοινωνικο συνολο κι συνηθως αυτο ειναι το συνολο οπου ανηκουν οι συγγενεις του και γενικα οι διπλα του, και θα ξες οτι οταν το ατομο αυτο "φευγει" απο την ομαδα του ειναι η παρομοιωση με τα ατομα, το μοριο και τον πυρηνα. Στην αντιθετη περιπτοση λοιπον το ατομο γινετε ξενο στην ομαδα και η ομαδα το αποξενωνει εν αρχης, και την συνεχεια φανταζομαι θα την εχεις διαβασει, η θα την μαντευεις, ε για να μην εχει λοιπον προβληματα παρομοια με τα δικαμου του λεω την γνωμη μου και του βαζω τα διλημματα αυτα οπου εσενα σε "ζαβονουν"
    Καλα κάνεις και λες την γνώμη σου,καλά κάνω κι εγώ και στην λέω όταν διαφωνώ. Να μου την λες κι εσύ όταν διαφωνείς με την δική μου. Σε κάλυψα τώρα;

Exclamation ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΤ

Στο εδώλιο του Τριμελούς Εφετείου Κακoυργημάτων της Αθήνας θα καθίσουν δεκαπέντε ορθοπεδικοί χειρουργοί, διευθυντές κλινικών και διοικούντες του Νοσοκομείου ΚΑΤ κατηγορούμενοι για απιστία σε βαθμό κακουργήματος από την οποία η ζημιά που προκλήθηκε στη δημόσιο ανέρχεται σε τουλάχιστον 10 εκατομμύρια ευρώ.

Οι εμπλεκόμενοι φέρονται ότι υπερκοστολογούσαν οστικά μοσχεύματα τα οποία μάλιστα χρησιμοποιούσαν ακόμα και σε ασθενείς που δεν τα είχαν ανάγκη! Όπως αναφέρεται στο παραπεμπτικό βούλευμα, μόνο για 1.500 χειρουργεία της διετίας 2009-2010, η οικονομική βλάβη του ΚΑΤ υπολογίστηκε από τους επιθεωρητές Υγείας στα 10 εκατομμύρια ευρώ!

Συγκεκριμένα, οι τότε επικεφαλής κλινικών του ΚΑΤ, γιατροί, αλλά και μέλη της διοίκησης του Νοσοκομείου θα δικαστούν για την αθρόα -όπως αναφέρει το κατηγορητήριο- προμήθεια οστικών μοσχευμάτων από ιδιωτικές εταιρείες της επιλογής τους, τα οποία φέρονται να χρησιμοποιήθηκαν ακόμα και για ασθενείς που δεν είχαν ανάγκη από την ανάλογη χειρουργική επέμβαση.

Στη δικογραφία περιλαμβάνεται πόρισμα των ελεγκτών του Σώματος Επιθεωρητών Δημόσιας Υγείας, στο οποίο καταγράφονται περιπτώσεις παραγγελιών μοσχευμάτων στην ανώτερη δυνατή τιμή και χωρίς να έχουν τηρηθεί οι εκ του νόμου προβλεπόμενες διαδικασίες.

Μάλιστα, σε πολλές περιπτώσεις, η αξία των οστικών μοσχευμάτων δεν αποζημιώθηκε από τα ασφαλιστικά ταμεία των ασθενών, αφού η τοποθέτηση τους δεν μπορούσε να δικαιολογηθεί.

Είναι χαρακτηριστικό ότι η μέση δαπάνη τοποθέτησης μοσχεύματος ανά ασθενή τη διετία 2009-2010 υπολογίστηκε στις 6.676 ευρώ.

Στο πόρισμά τους οι επιθεωρητές Δημόσιας Υγείας επισημαίνουν, μεταξύ άλλων τα εξής:

«Δεν τηρούνταν καμιά διαδικασία προέγκρισης της δαπάνης πριν από την επέμβαση, γεγονός που τελικά επέτρεπε στα ιατρικά στελέχη του νοσοκομείου να επιβάλλουν στην πράξη προκαθορισμένες επιλογές και να προσανατολίζουν την ανάθεση προμήθειας με απ' ευθείας ανάθεση στις προτεινόμενες εταιρείες. Αντίθετα, πριν από την επέμβαση θα έπρεπε να υποβαλλόταν αίτημα χορήγησης υλικού, να συντασσόταν η ιατρική γνωμάτευση και να εγκριθεί αρμοδίως έχοντας τη σύμφωνη γνώμη του τμήματος Οικονομικού».

Παράλληλα, από τα στοιχεία του ΚΑΤ προέκυψε ότι:

«Το 2009 τα οστικά μοσχεύματα που χρησιμοποιήθηκαν σε επεμβάσεις ασθενών κόστισαν 18.127.990,00 ευρώ, το 2010, 9.348.284,00 ευρώ και το 2011, 1.802.351,00 ευρώ. Μόνο για δύο χρόνια, το 2009 και το 2010, η εκτιμώμενη ζημιά για το Δημόσιο έπειτα από αξιολόγηση 1.500 φύλλων χειρουργείου φτάνει τα 10.099.497 ευρώ, που αποτελεί και την υπέρβαση δαπάνης σε βάρος των ασφαλιστικών ταμείων».

ΑΝΑΡΤΗΘΗΚΕ 20-4-2018 από directNEWS.gr
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Exclamation Νόμιμο σκάνδαλο της αρχιεπισκοπής

3.7 εκατομμύρια για ιστοσελίδα της αρχιεπισκοπής μέσω ΕΣΠΑ

Το ποσό των 3.737.000 ευρώ ανακοίνωσε ότι θα δαπανήσει η Αρχιεπισκοπή Αθηνών μέσω του προγράμματος ΕΣΠΑ για την ανάπτυξη ιστοσελίδας-πλατφόρμας για την οργάνωση του Εθελοντισμού. Σύμφωνα με εύστοχο σχόλιο στο Twitter, προφανώς αυτό το site θα κάνει... παπάδες!

Το σκανδαλώδες αυτό έργο περιλαμβάνει και την κατασκευή τηλεματικού κέντρου αξίας 594.327,40 ευρώ καθώς και υποέργα για την ανάπτυξη ψηφιακής πλατφόρμας οργάνωσης με προϋπολογισμό 2.680.380,09 ευρώ. Σύμφωνα με την Αρχιεπισκοπή σκοπός του έργου είναι η «μετουσίωση της εθελοντικής προσφοράς σε προνοιακό έργο».

Η εκκλησία και ακόμα περισσότερο η Αρχιεπισκοπή καλά θα έκανε να σταματούσε να προκαλεί το κοινό αίσθημα και να ασχοληθεί με την διευκόλυνση της ζωής των πιστών της. Τα σχεδόν 4 εκατομμύρια ευρώ θα μπορούσαν άλλωστε να βοηθήσουν εκατοντάδες χιλιάδες ανθρώπους, αντί να ξοδεύονται για την «διαχείριση» της φιλανθρωπίας που βασίζεται στον εθελοντισμό. Ίσως θα ήταν καλύτερο να αφήσει τα χρήματα που πληρώνουν οι φορολογούμενοι για την υλοποίηση πρακτικών έργων υποδομής.

ThePressProject
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ τα ονοματα και φωτογραφιες

Α) (επ.) DEYAB HUSSEIN (ον.) MOHAMMED RABIE του MOHAMED DEYAB και της ZEINAB ABDEL MAKSOUD, που γεννήθηκε την 21-01-1948 στην Αίγυπτο,

Β) ΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ Ιωάννα του Ιωάννη και της Παναγιώτας, που γεννήθηκε την 27-11-1961 στην Αλεξάνδρεια Αιγύπτου,

Γ) ΒΑΡΒΕΡΗ Εμμανουήλ του Νικολάου και της Ευφροσύνης, που γεννήθηκε 19-11-1954 στο Περιστέρι,

Δ) (επ) ΜΑΧΜΟΥΤ (ον) ΜΑΧΕΡ του AHMED Οrabi και της Bahia, που γεννήθηκε 01-11-1959 στην Αίγυπτο,

Ε) ΛΑΓΟΥΔΗ Δημήτριο του Θεοδώρου και της Αθηνάς, που γεννήθηκε 18-06-1959 στην Πρέβεζα,

ΣΤ) ΚΑΤΑΠΟΔΗ Αικατερίνη του Χρήστου και της Γεωργίας, που γεννήθηκε την 13-02-1965 στην Αιτωλοακαρνανία,

Ζ) ΠΑΤΗΛΑ Γεωργία του Γρηγορίου και της Ανδριανής, που γεννήθηκε 10-06-1969 στην Άρτα,

Η) (επ) MOUSSA (ον) SALEM του ABDELMOATI και της SAYIDA που γεννήθηκε 07-09-1967 στην Αίγυπτο,

Θ) ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Λάζαρο του Φιλίππου και της Αντιγόνης που γεννήθηκε την 08-12-1957 στην Αθήνα.

Η συγκεκριμένη δημοσιοποίηση, χρονικής διάρκειας (6) μηνών, σύμφωνα με τη σχετική Διάταξη, αποσκοπεί στην προστασία του κοινωνικού συνόλου και προς ευχερέστερη πραγμάτωση της αξίωσης της Πολιτείας για τον κολασμό των παραπάνω αδικημάτων, καθώς και στη διερεύνηση της συμμετοχής αυτών και σε άλλες αξιόποινες πράξεις.

Για την υπόθεση αυτή συνελήφθησαν στις 3 Μαΐου 2018, στο πλαίσιο ευρείας αστυνομικής επιχείρησης της Διεύθυνσης Οικονομικής Αστυνομίας, με τη συνδρομή του Εθνικού Οργανισμού Φαρμάκων (Ε.Ο.Φ.), σε περιοχές της Αττικής και στο Μεσολόγγι, συνολικά είκοσι ένα άτομα, ηλικίας από 22 έως 70 ετών. Μεταξύ των συλληφθέντων, είναι και τρία αρχηγικά μέλη της οργάνωσης, ηλικίας 70, 57 και 64 ετών.

Οι φωτογραφίες τους https://bit.ly/2Iufpa9

ΝΔ ΚΑΙ ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ

Η Ντόρα, ο Ολυμπιακός και το παιδί του Πειραιά
    Η σχέση της κυρίας Μπακογιάννη και του συζύγου της με το νέο αφεντικό της πειραϊκής ομάδας κ. Μαρινάκη δίνει τροφή σε πολιτικά σενάρια http://bit.do/marinakis
    ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 27/06/2010 06:45

Στα "χαρακώματα" κυβέρνηση και ΝΔ γιά το "ναρκέμπορας" στον Μαρινάκη
    30/04/2018 - 21:03
    http://bit.do/narkemporas

Μαρινάκης: «Δεν έχω σχέση με τη ΝΔ και τον κ. Κυριάκο Μητσοτάκη»
    Τρίτη, 01 Μαΐου 2018 - 22:48
    Gazzetta team

Banned
    Παιδιά χαιρετούσαν ναζιστικά και είχαν ζωγραφισμένες στο σώμα τους σβάστικες στο γήπεδο πριν από τον τελικό του κυπέλλου Βουλγαρίας μεταξύ Σλάβια και Λέφσκι.

Αποκρουστικές εικόνες στον τελικό Κυπέλλου Βουλγαρίας, όπου η Σλάβια νίκησε με 4-2 στα πέναλτι τη Λέφσκι. Δύο παιδιά, που δεν είχαν φτάσει ούτε στην εφηβεία, βρέθηκαν στον στίβο του "Βασίλ Λέφσκι" και προχώρησαν σε ένα ναζιστικό σόου πριν από τη σέντρα του αγώνα στο "Βασίλ Λέφσκι" της Σόφιας.

Τα δύο αγόρια, φίλαθλοι της Λέφσκι, είχαν ζωγραφισμένα στο σώμα τους σβάστικες και το ακρωνύμιο A.C.A.B. (All Cops Are Bastards) και χαιρετούσαν ναζιστικά.

"Βλέπουμε ναζιστικούς χαιρετισμούς, που είναι ανησυχητικό για εμάς", δήλωσε η Στέφκα Ίλιεβα, επιθεωρητής της κρατικής πρόνοιας στη Βουλγαρία. Υποστήριξε ότι η υπηρεσία της θέλει να ταυτοποιήσει τα παιδιά κι αν ήταν ασυνόδευτα στο γήπεδο, οι γονείς τους θα τιμωρηθούν με πρόστιμο 500 λεβ (περίπου 250 ευρώ).

Senior Member
    Παιδιά χαιρετούσαν ναζιστικά και είχαν ζωγραφισμένες στο σώμα τους σβάστικες στο γήπεδο πριν από τον τελικό του κυπέλλου Βουλγαρίας μεταξύ Σλάβια και Λέφσκι.

πεναλτυ
    https://www.youtube.com/watch?v=HuGEXaCvWWk

Υποψην εσεισ που πατε στα μαγαζια κ ψωνιζετε υπαρχει περιπτωση να κλεβουν ενα ευρω σε καθε συναλαγη δε θα παρετε χαμπαρι τιποτα η μαφια βελτιωσε τα κολπα ελλαδα ρε φιλε τησ πουτανασ γινεται αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Κανω λογαριασμουσ συνεχεια λειπει ενα ευρω επισησ μπορει να γινεται μονο σε μενα αυτο γτ με παρακολουθει η μαφια αυτα

Banned
    Και γιατι σε παρακολουθεί η μαφία;

Η κορη μου τουσ εβαλε γτ δεν ηξερα οτι υπαρχει αλλα δεν ηξερε τι μανα εχει πρωτον κι οτι ειναι φλωροι κι αδερφεσ

Η γενια σασ ειναι ολοι γεματο φλωρουσ

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast