Aγγελια Νο2! - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast
Results 196 to 210 of 240
    Senior Member
    ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ ΑΛΛΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΥΠΟΝΝΟΟΥΜΕΝΑ. ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΤΑΚΤΙΚΗ ΑΥΤΗ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

Senior Member
    Originally posted by picker
    Τελικα, ειχατε δεν ειχατε... μου το γαμησατε το θεματακι :-(
    Ναι άλλο που δεν ήθελες κι εσύ..Να γίνονται τόσες κόντρες στο θέμα σου.Τι άλλο θέλεις?

Senior Member
    Ωραίος ο γατούλης Κρίνο! :)
    Αν και γενικά προτιμώ τα σκυλάκια.

Τελικα, ειχατε δεν ειχατε... μου το γαμησατε το θεματακι :-(
    Τώρα αυτό (που τόνισα με έντονα) είναι από μόνο του κάτι κακό ή κακό είναι ότι δε πέσανε τα 20 ευρώπουλα???
    been good, been bad. WILL GO ON

Senior Member
    ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ
    ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

Originally posted by imagine
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by imagine
    Ελεος, έχω βαρεθεί να βλέπω διαπληκτισμους και κόντρες επιπέδου νηπιαγωγείου, \"κυρία με έβρισε γι αυτό τον έβρισα κι εγώ\"
    Κάθε θέμα μετατρέπεται σε καυγά τέτοιου τύπου. Αν γίνεται επίτηδες (πράγμα που ψυλλιάζομαι) είναι εξόχως εκνευριστικό.
    Αν όχι, κάποια άτομα θα πρέπει να το δουλεύουν παραπάνω το ρετιρέ πριν γράψουν.

imagine...έχεις την καλωσύνη να μας πεις που αναφέρεσαι?

Ρωτώ για να διαπιστώσω αν εννοείς και εμένα, οπότε θα χρειαστεί να σου απαντήσω....
    Πιστεύεις πως αναφέρομαι σε σένα?

Θεωρείς ότι προκάλείς αναίτιους καβγάδες??

Για να είμαι ειλικρινής, όχι, δεν αναφερόμουν καθόλου σε σένα, αν και είσαι λίγο εριστική για τα γούστα μου. ;) No offence, έτσι?

imagine...δυο πράγματα με ενοχλούν πολυ: οι βλακεία και οι δήθεν. Ίσως γι αυτό γίνομαι μερικές φορές εριστική.

Εννοείται πως δεν αναφέρομαι σε σένα....

Senior Member
    .......................203 (!)....................................... :->

Senior Member
    Originally posted by Θεοφανία

imagine...δυο πράγματα με ενοχλούν πολυ: οι βλακεία και οι δήθεν. Ίσως γι αυτό γίνομαι μερικές φορές εριστική.

Εννοείται πως δεν αναφέρομαι σε σένα....
    Με εμένα γιατί έγινες εριστική (και χωρίς λόγο)? Με έχεις κατατάξει στους δήθεν ?

(Αναγνώριση λάθους πάντως δεν εισέπραξα)

Banned
    Originally posted by psychangel
    Originally posted by krino
    οποιος του αρεσει ο γατος μου και θελει να του κρατησουμε γατακι (με ορους φιλοζωιας) να αφησει μυνημα.
    ... count me in !!!

( ... από περσίδα μαμά και ήρεμο ! )

αμα δεις και την μαμα θα παθεις την πλακα σου....
    βεβαια ειναι λιγο πεταχτουλα (δεν καθεται σε μια μερια) αλλα οκ...

:cool:

Banned
    Originally posted by Dalia
    Ωραίος ο γατούλης Κρίνο! :)
    Αν και γενικά προτιμώ τα σκυλάκια.

μερσι....
    προς το παρον εχω μονο γατο.

Πολύ κακο (αλλα και γελιο) για το τιποτα. Παιδια, οταν μιλαμε σε μη πραγματικο χρονο απειρες παρεξηγησεις μπορουν να δημιουργηθουν... Κι οσοι τα πανε καλα με την παρεξηγηση, τις τιμουν ιδιαιτερα.
    Πικ, θα ηθελα να σχολιασω το εξης, αναφερεις οτι ολοι οσοι λενε την εκφραση \"θα σε γαμησω\" ουσιαστικα εκφραζουν μια αποψη την οποια δεν συνειδητοποιουν πληρως,( απεναντιας εσυ επεξεργαζεσαι τι κρυβεται πισω κι απο τα πιο μαζικα και αυθορμητα και τυποποιημενα λεγαμενα) δηλ. οτι θεωρουν εξευτελισμο, το να γαμιεται καποιος. Καταλαβα σωστα?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Senior Member
    Σωστα καταλαβες, ειναι υποκριτες χωρις να το καταλαβαινουν ή μαλλον χωρις να θελουν να το παραδεχτουν. Ποτε δεν θα εβριζα σε γηπεδο ετσι, ειναι καθαρα φαλλοκρατικα και ταπεινωτικα για τις γυναικες τα συνθηματα αυτα και απορω οι ιδιες πως ανεχονται να τα ακουνε.

Ομως ζουμε σε μια χωρα πολυ συντηρητικη, οπου οι γυναικες μεγαλωνουν με διαφορα συμπλεγματα κατωτεροτητας, θεωρωντας υποτιμητικο το να κανουν σεξ με καποιον αν πρωτα δεν ειναι δεμενες συναισθηματικα μαζι του (μπουρδες βεβαια και αυτο ειναι που αναγκαζει τους αντρες να τις παραμυθιαζουν), ενω βλεπεις οτι σε αλλες ανεπτυγμενες χωρες ειναι πολυ πιο ευκολο για τις γυναικες να δοθουν αν το θελουν.

Οταν ομως ακους στα ελληνικα γηπεδα τετοια συνθηματα (που δεν ειναι καθολου τυχαια), οταν η μανα λεει στην κορη οτι αν παει με πολλους αντρες θα ειναι ατιμασμενη, τοτε τι περιμενεις? Ειμαστε 100 χρονια πισω στα θεματα αυτα, πρεπει να καταλαβετε οτι η ισοτητα κερδιζεται σε κατι τετοιες λεπτομερειες.

Banned

Ομως ζουμε σε μια χωρα πολυ συντηρητικη, οπου οι γυναικες μεγαλωνουν με διαφορα συμπλεγματα κατωτεροτητας, θεωρωντας υποτιμητικο το να κανουν σεξ με καποιον αν πρωτα δεν ειναι δεμενες συναισθηματικα μαζι του (μπουρδες βεβαια και αυτο ειναι που αναγκαζει τους αντρες να τις παραμυθιαζουν), ενω βλεπεις οτι σε αλλες ανεπτυγμενες χωρες ειναι πολυ πιο ευκολο για τις γυναικες να δοθουν αν το θελουν.

Αφηνω στο μυνημα σου το κομματι που συμφωνω.
    Επισης συμπληρωνω οτι αντιστοιχα οι αντρες εχουν μεγαλωσει με εξισου συντηρητικα προτυπα που υποτιμουν την γυναικα αλλα και τον εαυτο τους συναμα.

Ενημερωτικα ομως δεν ειναι ολες οι γυναικες ετσι.
    Υπαρχουν μερικες που ασχετα πως μεγαλωσαν, βαζουν το μυαλο τους και δουλευει.

Και επειδη βαυκαλιζεσαι, θα σου προτεινα εφοσον σε ενοχλουν ολα αυτα να προσανατολιστεις σε τετοιου τυπου γυναικες και να μην τσουβαλιαζεις ασυστολα.
    Εχεις να κερδισεις απο αυτο και οχι να χασεις.

Originally posted by krino

Αφηνω στο μυνημα σου το κομματι που συμφωνω.
    Επισης συμπληρωνω οτι αντιστοιχα οι αντρες εχουν μεγαλωσει με εξισου συντηρητικα προτυπα που υποτιμουν την γυναικα αλλα και τον εαυτο τους συναμα.

Ενημερωτικα ομως δεν ειναι ολες οι γυναικες ετσι.
    Υπαρχουν μερικες που ασχετα πως μεγαλωσαν, βαζουν το μυαλο τους και δουλευει.

Και επειδη βαυκαλιζεσαι, θα σου προτεινα εφοσον σε ενοχλουν ολα αυτα να προσανατολιστεις σε τετοιου τυπου γυναικες και να μην τσουβαλιαζεις ασυστολα.
    Εχεις να κερδισεις απο αυτο και οχι να χασεις.
    Συμφωνω. Φιλε Πικ, δεν εχουν ΜΟΝΟ οι γυναικες συμπλεγματα συντηρητισμου και κατωτερότητας, εχουν και οι αντρες!
    Και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειναι ολες οι γυναικες το ιδιο. Μπορει να θελει πολλη προσπαθεια και πολυ ψαξιμο, ομως οι εξαιρεσεις υπαρχουν, αρκει να εχεις την διαθεση να τις ανακαλυψεις. Τα πραγματα δεν ειναι παντα ασπρο ή μαυρο.
    Εξαλλου, μην γενικευεις αυθαιρετα, αναγοντας συμπεριφορες και νοοτροπιες που εστω ειναι συχνες, στο συνολο των Ελληνιδων. Αυτο ειναι σφαλμα στον λογιμσο σου.Και κατι δειχνει, μηπως το οτι εχεις κοουραστει, θυμωσει, απογοητευτει?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

πικ αυτά που λες ειναι πολύ συντηριτικά...

Υπάρχουν γυναίκες που μπορεί να συνερίζονται τις αποψεις σου και να ψάχνουν αυτο που ψάχνεις και συ σε μια σχέση, αλλα ειναι εκει εξω και το ψάχνουν, δεν κρύβονται. Αν οπως λες οτι εισαι ειλικρινεις, πανε σε κανα μπάρ και κυνήγα λεγοντας αυτά που λες σε μας και μην ψάχνεις γκομενες μεσω των φορουμ ή με πληρωμή. Ξερεις ποσες θα χαρούν! Δεν ονειρεύονται όλες λουλουδια και μωρά!

Κατα την αποψή μου πάντως νομίζω πως δεν ξέρεις τι σου γίνεται και απο ανασφάλεις και κόμπλεξ καλά πας...

Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast