Η θέση της γυναίκας είναι στο κρεβάτι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
    Senior Member
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Έχουμε γίνει τελείως πρωτόγονοι μου φαίνεται. Μόνο σεξ, σεξ, σεξ, σαν τους νεάτερνταλ...

Από το πρωί ως το βράδυ, ραδιόφωνα, τηλεοράσεις, ίντερνετ όλο έρευνες για το σεξ, λες και δεν υπάρχουν άλλα πράγματα να μας απασχολούν σε αυτό τον πλανήτη. Τόσα ενδιαφέροντα πράγματα υπάρχουν σε αυτόν τον κόσμο για να μάθεις και να εξερευνήσεις, αλλά η TV μόνο πόλεμο, σεξ, βια και κόντρες κακομαθημένων και ανήθικων ανθρώπων (πολιτικών και λοιπών ψώνιων) ξέρει να δείχνει. Θα πεθάνουμε πιο χαζοί απ' όσο γεννηθήκαμε μου φαίνεται...

Η κοινωνία μας καταστράφηκε ηθικά τα τελευταία 25-30 χρόνια. Όταν ο μέσος άντρας είχε όνειρο να γίνει σαν τον άντρα που περιέγραφε ο Κωστόπουλος στα σαβουροπεριοδικά του, αντί να έχει πρότυπο π.χ. έναν εργατικό, έξυπνο και υπεύθυνο άντρα και και η μέση ελληνίδα είχε πρότυπο μια αναλφάβητη ξανθιά "βασίλισσα" που είχε σαν μοναδικά της προσόν ένα ζευγάρι μεγάλα βυζόμπαλα (ούτε μόρφωση είχε, ούτε κάποια ειδίκευση, γι' αυτό το λέω) και τίποτα παραπάνω, ε τι να πεις;
    Σε αυτα που λες δεν έχεις άδικο.. γίνετε μεγάλη πλύση εγκεφάλου πάνω στο θέμα σεξ..και την πρώτη πλύση μας την κάνει η ίδια μας η οικογένεια...είτε μας αρέσει είτε όχι πρέπει να το παραδεχτούμε αυτό

Senior Member
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Σε αυτα που λες δεν έχεις άδικο.. γίνετε μεγάλη πλύση εγκεφάλου πάνω στο θέμα σεξ..και την πρώτη πλύση μας την κάνει η ίδια μας η οικογένεια...είτε μας αρέσει είτε όχι πρέπει να το παραδεχτούμε αυτό
    Πλύση εγκεφάλου και ψυχολογικές επιχειρήσεις. Το λέω και το ξαναλέω, όπου σταθώ και όπου βρεθώ: Κάθε μέρα που περνά, δικαιώνεται ο Λιακόπουλος... Χαχαχα!

Πέρα από την πλάκα, έχετε σκεφτεί ότι γύρω από το σεξ υπάρχει μια γιγάντια βιομηχανία;

Παράδειγμα: Θέλει μια γυναίκα να είναι ελκυστική και ποθητή και παράλληλα ανταγωνιστική σε σχέση με τις υπόλοιπες, για να προσελκύσει το ενδιαφέρον των ανδρών. Δε θα πάει κομμωτήριο; Δε θα κάνει περιποίηση νυχιών, δέρματος, αποτρίχωση και τα λοιπά; Δε θα πάει για να αγοράσει καλλυντικά, ρούχα, εσώρουχα παπούτσια, αξεσουάρ, για να είναι στη μόδα; Τι ποσοστό των χρημάτων που εισπράττει μια γυναίκα φεύγει σε αυτά;

Ακόμη και σε αυτή την ανελέητη κρίση, πολλά!

Ο άντρας, δε θα πάρει καλά ρούχα, παπούτσια, ρολόγια, αρώματα, που να αντικατοπτρίζουν το στάτους του; Επίσης ένα κινητό ή ένα αυτοκίνητο, δεν ξεχωρίζει έναν άντρα σύγκριση με τα υπόλοιπα αρσενικά και δεν τραβάει έτσι την προσοχή των θηλυκών;

Επιπλέον, οι καφετέριες και τα κλαμπς, πόσο τζίρο κάνουν από τα άτομα που θέλουν να ζευγαρώσουν και ψάχνουν τριγύρω για το άλλο τους μισό;

Οι φαρμακευτικές εταιρίες, με τα βιάγκρα, τα λιπαντικά, τα αντισυλληπτικά, τα προφυλακτικά, πόσο τζίρο κάνουν ετησίως;

Σεξολόγοι, ψυχολόγοι και λοιποί, πόσα τζιράρουν από άτομα που έχουν απογοητευτεί ή που θέλουν να βελτιωθούν στον τομέα των σχέσεων; Πόσα βιβλία υπάρχουν στα βιβλιοπωλεία σχετικά με αυτό;

Αστρολόγοι και μάντισσες, πόσα κερδίζουν κάθε χρόνο από αφελείς γυναίκες που θέλουν να μάθουν αν τους αγαπάνε, αν τους απατάνε, αν θα σωθεί η σχέση τους;

Στις 14 Φεβρουαρίου, τι χαμός γίνεται στα κοσμηματοπωλεία, τα ζαχαροπλαστεία, τα ανθοπωλεία και τα καταστήματα εσωρούχων;

Ακόμη και γι' αυτούς που δε ζευγαρώνουν, υπάρχει το πορνό (DVD, συνδρομητική TV, internet), ερωτικά βοηθήματα (τι πλαστικές κούκλες, τι αιδοία από σιλικόνη, τι δονητές, κλπ.)

Τα λεφτά-εξουσία, το φαϊ και η ηδονή είναι πρωτόγονες ανάγκες του ανθρώπου. Εκμαυλιζόμαστε καθημερινά, για να λειτουργήσει τέλεια το σύστημα!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

Senior Member
    Έχουμε γίνει τελείως πρωτόγονοι μου φαίνεται. Μόνο σεξ, σεξ, σεξ, σαν τους νεάτερνταλ...

αν δεν το ξερεις, τα παντα ειναι γενετησιες επαφες και φαγητο. αυτο δεν ειναι κακο, ετσι μας εφιαξε η φυση, οπως τα υπολοιπα ζωα

Senior Member
    Αυτό με τη 14 Φεβρουαρίου πρέπει να το ακούσει ή γυναίκα μου.χαχαχα..πρεπει να δεις σε τι αντιπαράθεση ερχόμαστε άστα. .

Όσο για τα βιαγκρα και τα παρόμοια χαπακια διαφωνώ καλά κάνουν και τα βγάζουν αλλιώς τι θα κάναν οι άνδρες που υποφέρουν από στυτική δυσλειτουργια??
    Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ...
    Απλά να προσθέσω κάτι..
    Όταν έλεγα για πλύση εγκεφάλου από της οικογένειες μας τι ήθελα να πω.πολλες φορές έχω ακούσει μητέρες κοριτσιών να λένε μπροστά στης κόρες τους άσχετος ηλικίας να λένε εμένα η κόρη μου θα πάρει γιατρό ή αλλη μητέρα από δίπλα έλεγε εμένα η κόρη μου θα πάρει πολιτικό μηχανικό..λες και υπογραψαν συμβόλαια ότι με αυτούς τα παιδιά τους θα ευτυχισουν...αυτό κι αν είναι πλύση εγκεφάλου.

Senior Member
    Αυτό με τη 14 Φεβρουαρίου πρέπει να το ακούσει ή γυναίκα μου.χαχαχα..πρεπει να δεις σε τι αντιπαράθεση ερχόμαστε άστα. .

Όσο για τα βιαγκρα και τα παρόμοια χαπακια διαφωνώ καλά κάνουν και τα βγάζουν αλλιώς τι θα κάναν οι άνδρες που υποφέρουν από στυτική δυσλειτουργια??
    Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ...
    Απλά να προσθέσω κάτι..
    Όταν έλεγα για πλύση εγκεφάλου από της οικογένειες μας τι ήθελα να πω.πολλες φορές έχω ακούσει μητέρες κοριτσιών να λένε μπροστά στης κόρες τους άσχετος ηλικίας να λένε εμένα η κόρη μου θα πάρει γιατρό ή αλλη μητέρα από δίπλα έλεγε εμένα η κόρη μου θα πάρει πολιτικό μηχανικό..λες και υπογραψαν συμβόλαια ότι με αυτούς τα παιδιά τους θα ευτυχισουν...αυτό κι αν είναι πλύση εγκεφάλου.

Και εγώ συμφωνώ με τη διάθεση του βιάγκρα, των λεμονάδων που πίνει ο Τράγκας (αυτός το λέει κάθε πρωί ότι πίνει και γίνεται η μπάμια του μαρμαροκολόνα) αλλά ανέφερα την εμπορική τους εκμετάλλευση, στο μάρκετινγκ του σεξ.

Καλά, αυτό πάντα υπάρχει στις οικογένειες. Και αν δεν είναι τίποτα από αυτά, λένε: Τουλάχιστον έχει περιουσία; Βγάζει καλά και σταθερά λεφτά;

Τέλος πάντων...

Senior Member
    έχω ακούσει μητέρες κοριτσιών να λένε μπροστά στης κόρες τους άσχετος ηλικίας να λένε εμένα η κόρη μου θα πάρει γιατρό ή αλλη μητέρα από δίπλα έλεγε εμένα η κόρη μου θα πάρει πολιτικό μηχανικό..λες και υπογραψαν συμβόλαια ότι με αυτούς τα παιδιά τους θα ευτυχισουν...αυτό κι αν είναι πλύση εγκεφάλου.
    οταν μια γυναικα ονειρευεται τον πριγκιπα με το αλογο που θα παντρευτει σκεφτεται πρωτα τα παιδια της.
    εσυ που εισαι αντρας βολευεσαι και με την χωριατοπουλα φτανει να ειναι νεα και ομορφη που συνηθως στατιστικα ειναι δειγμα υγειας για να σου κανει τετοια παιδια.

ΥΓ και εσυ τα παιδια σου σκεφτεσαι

Senior Member
    Και εγώ συμφωνώ με τη διάθεση του βιάγκρα, των λεμονάδων που πίνει ο Τράγκας (αυτός το λέει κάθε πρωί ότι πίνει και γίνεται η μπάμια του μαρμαροκολόνα) αλλά ανέφερα την εμπορική τους εκμετάλλευση, στο μάρκετινγκ του σεξ.

Καλά, αυτό πάντα υπάρχει στις οικογένειες. Και αν δεν είναι τίποτα από αυτά, λένε: Τουλάχιστον έχει περιουσία; Βγάζει καλά και σταθερά λεφτά;

Τέλος πάντων...
    Ε καλά τώρα όλα για τα φράγκα ειναι.εγω ρώτησα προχθές σε έναν φαρκακοποιο.και του λέω άκουσα βγάλανε σιαλις δύο τεμαχίων.ποσο έχει??έτσι από περιέργεια
    Και μου λέει 20 ευρώ...
    Έλεος 20 ευρώ δύο χαπακια??φαντάσου πόσο έχει το κουτί...
    Για χρυσό το πουλάνε??

Senior Member
    Ε καλά τώρα όλα για τα φράγκα ειναι.εγω ρώτησα προχθές σε έναν φαρκακοποιο.και του λέω άκουσα βγάλανε σιαλις δύο τεμαχίων.ποσο έχει??έτσι από περιέργεια
    Και μου λέει 20 ευρώ...
    Έλεος 20 ευρώ δύο χαπακια??φαντάσου πόσο έχει το κουτί...
    Για χρυσό το πουλάνε??
    Ανελαστική ζήτηση το λένε αυτό στα οικονομικά. Όταν κάποιος έχει ανάγκη κάτι πολύ, του το πουλάνε "ο κούκος-αηδόνι"...

Ή όπως θα έλεγε ο παππούς μου: "Μαυραγορίτικη μαλαγανιά..."

Senior Member
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οταν μια γυναικα ονειρευεται τον πριγκιπα με το αλογο που θα παντρευτει σκεφτεται πρωτα τα παιδια της.
    εσυ που εισαι αντρας βολευεσαι και με την χωριατοπουλα φτανει να ειναι νεα και ομορφη που συνηθως στατιστικα ειναι δειγμα υγειας για να σου κανει τετοια παιδια.

ΥΓ και εσυ τα παιδια σου σκεφτεσαι
    Διαφωνώ σε όλα τα σημεία...
    Μπορεί να σκεφτετε ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ της δεν λέω όχι ομως ότι κατά αποκλειστικότητα γι'αυτό το κάνει..
    Αν διαλέξω νέα και όμορφη είτε εγώ είτε οποιοσδήποτε άνδρας μόνο για τα μελλοντικά παιδιά μου δεν θα το κάνω.. τα παιδιά μου είτε όμορφα είτε άσχημα παιδιά μου θα είναι .δεν έχει να λέει κάτι..
    Και οι γυναίκες όσες περιμένουν το πρίγκιπα ο τελευταίος λόγος που το κάνουν είναι για τα παιδιά τους..

Senior Member
    Ανελαστική ζήτηση το λένε αυτό στα οικονομικά. Όταν κάποιος έχει ανάγκη κάτι πολύ, του το πουλάνε "ο κούκος-αηδόνι"...

Ή όπως θα έλεγε ο παππούς μου: "Μαυραγορίτικη μαλαγανιά..."
    Ναι ρε συ..εγώ βέβαια από περιέργεια θέλω να το δοκιμάσω άκουσα ότι κάνει θαύματα..αν το δοκίμασε κάποιος παρακαλώ να μου πει...όντως υπόσχεται ολονυχτία μάχη??

Senior Member
    Ναι ρε συ..εγώ βέβαια από περιέργεια θέλω να το δοκιμάσω άκουσα ότι κάνει θαύματα..αν το δοκίμασε κάποιος παρακαλώ να μου πει...όντως υπόσχεται ολονυχτία μάχη??
    Πρόσεχε, να έχει έγκριση από τον ΕΟΦ και όχι γνωστοποίηση. Γνωστοποίηση παίρνεις αμέσως όταν πουλάς τέτοιου είδους σκευάσματα-συμπληρώματα διατροφής. Έγκριση σπάνια, γι'αυτό όταν απορρίπτεται ο φάκελος μιας εταιρίας για ένα σκεύασμα, αλλάζουν όνομα και φτου απ΄την αρχή...

Banned
    Πλύση εγκεφάλου και ψυχολογικές επιχειρήσεις. Το λέω και το ξαναλέω, όπου σταθώ και όπου βρεθώ: Κάθε μέρα που περνά, δικαιώνεται ο Λιακόπουλος... Χαχαχα!

Πέρα από την πλάκα, έχετε σκεφτεί ότι γύρω από το σεξ υπάρχει μια γιγάντια βιομηχανία;

Παράδειγμα: Θέλει μια γυναίκα να είναι ελκυστική και ποθητή και παράλληλα ανταγωνιστική σε σχέση με τις υπόλοιπες, για να προσελκύσει το ενδιαφέρον των ανδρών. Δε θα πάει κομμωτήριο; Δε θα κάνει περιποίηση νυχιών, δέρματος, αποτρίχωση και τα λοιπά; Δε θα πάει για να αγοράσει καλλυντικά, ρούχα, εσώρουχα παπούτσια, αξεσουάρ, για να είναι στη μόδα; Τι ποσοστό των χρημάτων που εισπράττει μια γυναίκα φεύγει σε αυτά;

Ακόμη και σε αυτή την ανελέητη κρίση, πολλά!

Ο άντρας, δε θα πάρει καλά ρούχα, παπούτσια, ρολόγια, αρώματα, που να αντικατοπτρίζουν το στάτους του; Επίσης ένα κινητό ή ένα αυτοκίνητο, δεν ξεχωρίζει έναν άντρα σύγκριση με τα υπόλοιπα αρσενικά και δεν τραβάει έτσι την προσοχή των θηλυκών;

Επιπλέον, οι καφετέριες και τα κλαμπς, πόσο τζίρο κάνουν από τα άτομα που θέλουν να ζευγαρώσουν και ψάχνουν τριγύρω για το άλλο τους μισό;

Οι φαρμακευτικές εταιρίες, με τα βιάγκρα, τα λιπαντικά, τα αντισυλληπτικά, τα προφυλακτικά, πόσο τζίρο κάνουν ετησίως;

Σεξολόγοι, ψυχολόγοι και λοιποί, πόσα τζιράρουν από άτομα που έχουν απογοητευτεί ή που θέλουν να βελτιωθούν στον τομέα των σχέσεων; Πόσα βιβλία υπάρχουν στα βιβλιοπωλεία σχετικά με αυτό;

Αστρολόγοι και μάντισσες, πόσα κερδίζουν κάθε χρόνο από αφελείς γυναίκες που θέλουν να μάθουν αν τους αγαπάνε, αν τους απατάνε, αν θα σωθεί η σχέση τους;

Στις 14 Φεβρουαρίου, τι χαμός γίνεται στα κοσμηματοπωλεία, τα ζαχαροπλαστεία, τα ανθοπωλεία και τα καταστήματα εσωρούχων;

Ακόμη και γι' αυτούς που δε ζευγαρώνουν, υπάρχει το πορνό (DVD, συνδρομητική TV, internet), ερωτικά βοηθήματα (τι πλαστικές κούκλες, τι αιδοία από σιλικόνη, τι δονητές, κλπ.)

Τα λεφτά-εξουσία, το φαϊ και η ηδονή είναι πρωτόγονες ανάγκες του ανθρώπου. Εκμαυλιζόμαστε καθημερινά, για να λειτουργήσει τέλεια το σύστημα!

Το θέμα γ******* από τότε που διαπίστωσαν κάποιοι αρχίμ****** ότι μπορούν να "επηρρεάσουν" τις σεξουαλικές επιθυμίες / προτιμήσεις κάποιου ΕΑΝ παρέμβουν κατά την ηλικία που αυτές διαμορφώνονται (εφηβεία). Τα θύματα αυτής της πρακτικής ήταν οι άντρες για δύο προφανείς λόγους:

1ον Οι άντρες τείνουν να διεγείρονται περισσότερο από το οπτικό ερέθισμα.
    2ον Οι εφημερίδες, περιοδικά, κινηματογράφος και κυρίως η τηλεόραση βασίζονται στην όραση.

Αρκετά νωρίς λοιπόν, τα ερωτικά πρότυπα των ανδρών κυριολεκτικά κατασκευάστηκαν με επιλογές οι οποίες αντιπροσώπευαν μια πολύ μικρή μερίδα (1% ίσως) σωματοτύπων γυναικών. Όταν όμως ο έφηβος άνδρας φτάνει 12-13 χρονών και το μόνο στο οποίο εκτίθεται είναι την μέχρι προσφάτως, συνταγή "ΛΕΠΤΗ-ΨΗΛΗ-ΞΑΝΘΙΑ-ΜΕΓΑΛΑ ΒΥΖΙΑ", αντίστοιχα η δυστυχία του 99% του πληθυσμού των συνομήλικων του έφηβων γυναικών παίρνει την ανιούσα επειδή:

α. Δεν επιβεβαιώνονταν στις ερωτικές προτιμήσεις των ανδρών.
    β. Αδυνατούν να αγαπήσουν τον εαυτό τους για αυτό που είναι.

Δεν έχει σημασία που η φυσιολογική μητέρα θα ανακούφιζε την κόρη που δεν είχε τις παραπάνω προδιαγραφές. Την απόρριψη η κόρη της, την βίωνε στο πετσί της στις καθημερινές συναναστροφές της με τους άνδρες, οι οποίοι προτιμούσαν "την συνταγή". Όλα τα παραπάνω φυσικά απαιτούν τον χρόνο τους και γι' αυτό πρέπει να σκεφτεί κανείς σε βάθος δεκαετίας και βάλε.

Η παραπάνω δυστυχία είναι τόσο έντονη στην αμερικανική κοινωνία, που μέχρι πριν 10-15 χρόνια (προ οικονομικής κρίσης και ενώ ακόμα υπήρχε μεσαία τάξη) υπήρχε "έθιμο" οι ευκατάστατες οικογένειες να δωρίζουν στην κόρη χρήματα προκειμένου στα 18 της να πάει να φτιάξει τη μύτη της, ή να κάνει πλαστική στήθους! Το να μάθουν στην κόρη μέχρι τα 18 να αγαπάει τον εαυτό της όπως είναι, ήταν αδύνατο γιατί προυπήρχε μια ολόκληρη γενιά στερεοτύπων φυτεμένα στα κεφάλια των συνομήλικων αγοριών, νεαρών ανδρών καθώς επίσης και των ίδιων των γυναικών συμπεριλαμβανομένου και όσων ήταν μητέρες.

Καθώς οι κινήσεις εναντίων της προώθησης της συνταγής "ανορεξικό μοντέλο με μεγάλο στήθος" είχαν ήδη επιτύχει αριθμούς ρεκόρ, κυρίως λόγω του ότι η ανορεξία σε έφηβες και γυναίκες αύξανε και εκείνες ξεκληρίζονταν σιωπηλά, αλλά και προκειμένου, η βιομηχανία "δυστυχίας" να παραμείνει μπροστά από τις όποιες ελεύθερες (βλ. φυσικές) επιλογές, δοκίμασαν πριν μερικά χρόνια να προωθήσουν νέα συνταγή "τη γυναίκα με πιασίματα" με μοντέλα όπως π.χ. Kate Upton και μερικές ακόμα. Το εγχείρημα δεν "έπιασε" καθότι ως "στροφή" παραήταν ΑΝΤΙΘΕΤΗ με τα ως τότε δημιουργηθέντα πρότυπα. Αποτέλεσμα των παραπάνω ήταν να εξειδικεύσουν ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ την προυπάρχουσα "συνταγή" στρεφόμενοι στην προώθηση του σωματότυπου του Ολυμπιονίκη... με μια διαφορά. Τώρα το κοινό είχε διευρυνθεί επαρκώς ώστε να συμπεριλαμβάνει το ανδρικό κοινό πλέον και όχι μόνο το γυναικείο, ενώ παράλληλα η "εξειδίκευση" πήγε από το 1/100 στο 1/1.000.000 του πληθυσμού (πόσους Ολυμπιονίκες να βγάλει μια χώρα;... Ακόμα και αν έχει το μέγεθος της αμερικής).

Αν λοιπόν κάποιος έχει τις αντοχές και την γεννετική να αντέξει διπλές ημερήσιες προπονήσεις και προετοιμασίες οι οποίες διαρκούν δεκαετίες, τότε μπορείτε να εφησυχαστείτε ότι για μερικά χρόνια ακόμα θα είστε "in" σε ότι αφορά την συμμόρφωση σας με τα προβαλόμενα στερεότυπα. Οι υπόλοιποι μπορείτε να δυστυχήσετε, το οποίο συνεπάγεται να πέσετε σε όλες τις υπόλοιπες καταχρήσεις τις οποίες σχεδίασαν για σας με προιόντα καπνού, ζάχαρης, οινοπνεύματος, ναρκωτικών, βιομηχανία πορνό, σωματεμπορία και δε συμμαζεύεται.

Το κλειδί σε όλα τα παραπάνω είναι η ευτυχία (ή η δυστυχία) σχετικά με το ποιοί είμαστε.

Τα πράγματα δεν μένουν στάσιμα εδώ. Γίνονται ΠΟΛΥ χειρότερα. Με την θεσμοθέτηση γάμων ομοφυλοφίλων και παρελάσεις LGBTQ+ κλπ, υπονομεύεται περαιτέρω η σεξουαλική ωρίμανση των νέων. Εάν έχει δικαίωμα να κάνει ότι κάνει χωρίς κατάκριση ο LGBTQ+ - στα όρια που δεν προσβάλει ή ενοχλεί - άλλο τόσο και πολύ μεγαλύτερο δικαίωμα έχει ο έφηβος να διαμορφωθεί σεξουαλικά ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΣΤΗ ΜΑΠΑ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΜΜΕ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΗΣ LGBTQ+ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ.

Δεν έχει νόημα να μιλήσω για τις υποχρεώσεις επίορκων δημόσιων λειτουργών οι οποίοι βάζουν σε τελευταία μοίρα την σεξουαλική ωρίμανση και μεταγενέστερης ευτυχίας (ή δυστυχίας) των παιδιών. Για αυτούς προτεραιότητα έχουν μόνο τα μέλη της LGBTQ+ κοινότητας. Οι γονείς όμως - όσοι από εσάς που διαβάζετε αυτές τις γραμμές είσαστε - θα έπρεπε να είστε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΘΥΜΩΜΕΝΟΙ!
    Last edited by M87; 06-01-2018 at 11:19.

Senior Member
    Πρόσεχε, να έχει έγκριση από τον ΕΟΦ και όχι γνωστοποίηση. Γνωστοποίηση παίρνεις αμέσως όταν πουλάς τέτοιου είδους σκευάσματα-συμπληρώματα διατροφής. Έγκριση σπάνια, γι'αυτό όταν απορρίπτεται ο φάκελος μιας εταιρίας για ένα σκεύασμα, αλλάζουν όνομα και φτου απ΄την αρχή...
    Το εν λόγω φάρμακο μου το πρότεινε και ο τελευταίος ανδρολογος μου..μου λέει
    Αν θέλεις εγγυημένο αποτέλεσμα πάρε αυτό...
    Ο λόγος που δεν το πήρα Τόρες ήταν καθαρά εγωισμός(που μάλλον σε καλό μου βγήκε)
    Αλίμονο είπα 35 χρόνων παιδί να χρειαζομε αυτό το χάπι για να μπορέσω να
    ......... Δεν θα το επιτρέψω στον εαυτό μου
    Ποιος??? εγώ που γυναικείο μπούτι έβλεπα και μου γινόταν κάγκελο..να έχω φτάσει εδώ να χρειαζομε αυτό το χαπι..και έτσι δεν το πήρα...κάποια στιγμή η στύση αποκαταστάθηκε πάλι από μόνη της...
    Τώρα δεν έχω πρόβλημα...αλλά αν μπορώ μόνος μου μια φορά και με χάπι 3 Φορές γιατί να μην το δοκιμασω?? άλλωστε τώρα δεν θα το πάρω επειδή δεν μπορώ θα το πάρω για πολύ καλύτερες αποδόσεις..
    (Απλά εκφράζω τη σκέψη μου)

Senior Member
    Διαφωνώ σε όλα τα σημεία...
    Μπορεί να σκεφτετε ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ της δεν λέω όχι ομως ότι κατά αποκλειστικότητα γι'αυτό το κάνει..
    Αν διαλέξω νέα και όμορφη είτε εγώ είτε οποιοσδήποτε άνδρας μόνο για τα μελλοντικά παιδιά μου δεν θα το κάνω.. τα παιδιά μου είτε όμορφα είτε άσχημα παιδιά μου θα είναι .δεν έχει να λέει κάτι..
    Και οι γυναίκες όσες περιμένουν το πρίγκιπα ο τελευταίος λόγος που το κάνουν είναι για τα παιδιά τους..
    ριξε μια ματια ειναι πολυ ενδιαφερον

http://antikleidi.com/2014/05/05/maxi-filon-2/

εξηγει με ποια κριτηρια επιλεγουν αρσενικα και θηλυκα συντροφο αλλα και τους λογους.

το συμπερασμα ειναι οτι ετσι συμβαινει λογο φυσικης επιλογης.
    ξεχνα οτι εχει σχεση με την ηθικη τον σκοπο και τον στοχο. αυτα βρισκονται μονο στο μυαλο σου και το μυαλο μας μαλλον για να δινουν νοημα στην ζωη

Senior Member
    Το εν λόγω φάρμακο μου το πρότεινε και ο τελευταίος ανδρολογος μου..μου λέει
    Αν θέλεις εγγυημένο αποτέλεσμα πάρε αυτό...
    Ο λόγος που δεν το πήρα Τόρες ήταν καθαρά εγωισμός(που μάλλον σε καλό μου βγήκε)
    Αλίμονο είπα 35 χρόνων παιδί να χρειαζομε αυτό το χάπι για να μπορέσω να
    ......... Δεν θα το επιτρέψω στον εαυτό μου
    Ποιος??? εγώ που γυναικείο μπούτι έβλεπα και μου γινόταν κάγκελο..να έχω φτάσει εδώ να χρειαζομε αυτό το χαπι..και έτσι δεν το πήρα...κάποια στιγμή η στύση αποκαταστάθηκε πάλι από μόνη της...
    Τώρα δεν έχω πρόβλημα...αλλά αν μπορώ μόνος μου μια φορά και με χάπι 3 Φορές γιατί να μην το δοκιμασω?? άλλωστε τώρα δεν θα το πάρω επειδή δεν μπορώ θα το πάρω για πολύ καλύτερες αποδόσεις..
    (Απλά εκφράζω τη σκέψη μου)
    Αφού σου προτείνει ΦΑΡΜΑΚΟ γιατρός, άφοβα... Εξέφρασα την ανησυχία μου, γιατί ξέρεις όλα αυτά τα "συμπληρώματα διατροφής" που διαφημίζουν κάθε μέρα έχουν γίνει σαν καραμέλες και έχουν ανεπιθύμητες παρενέργειες και επειδή είναι σχετικά φθηνά και υποκατάστατα φαρμάκων, έχουν καταστραφεί πολλοί...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast