Η θέση της γυναίκας είναι στο κρεβάτι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Αφού σου προτείνει ΦΑΡΜΑΚΟ γιατρός, άφοβα... Εξέφρασα την ανησυχία μου, γιατί ξέρεις όλα αυτά τα "συμπληρώματα διατροφής" που διαφημίζουν κάθε μέρα έχουν γίνει σαν καραμέλες και έχουν ανεπιθύμητες παρενέργειες και επειδή είναι σχετικά φθηνά και υποκατάστατα φαρμάκων, έχουν καταστραφεί πολλοί...
    Μα και εγώ αυτό φοβάμαι της παρενέργειες...απτή μια θέλω να το δοκιμάσω..απτην άλλη φοβάμαι...
    Όταν πήγα για πρώτη φορά σε έναν ανδρολογο για την ασθένεια μου μου έδωσε ένα φάρμακο που υποτίθεται ότι θα δυνάμωνε και το σπέρμα μου και τη στύση μου..και είχαμε τα τέλειος αντίθετα αποτελέσματα έχασα τη στύση μου και άρχισα να βγάζω και επιθετικότητα..για ενάμιση μήνα δεν είχα στύση..για πρώτη φορά στην ζωή μου εννοείται και το σοκ που έπαθα ήταν πανίσχυρο...

Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ριξε μια ματια ειναι πολυ ενδιαφερον

http://antikleidi.com/2014/05/05/maxi-filon-2/

εξηγει με ποια κριτηρια επιλεγουν αρσενικα και θηλυκα συντροφο αλλα και τους λογους.

το συμπερασμα ειναι οτι ετσι συμβαινει λογο φυσικης επιλογης.
    ξεχνα οτι εχει σχεση με την ηθικη τον σκοπο και τον στοχο. αυτα βρισκονται μονο στο μυαλο σου και το μυαλο μας μαλλον για να δινουν νοημα στην ζωη
    Είναι τεράστιο κείμενο και θα το διαβάσω αύριο..αρχίζουν να κλείνουν τα μάτια μου..

αυριο παλι τα ιδια....

Να τονισω οτι δεν συμφωνησα οτι η θεση της γυναικας ειναι στο κρεβατι. Συμφωνησα οτι δεν κανουν οσο σεξ θα θελανε και με οσους θέλανε, λογω φραγμων η εμποδιων οπως ειπε ο φιλος, ηθικων κοινωνικών θρησκευτικων παραδοσιακων κτλ.
    Δεν εχουν τυχαια περαση οι παντρεμενοι, ο πιο καταλληλος εραστης για μια κοπελα που θα βγαζει πανω του οτι σεξουαλικη φαντασιωση εχει με την ασφάλεια οτι θα μενει μεταξυ τους.

Banned
    Blog Entries
    13
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Να τονισω οτι δεν συμφωνησα οτι η θεση της γυναικας ειναι στο κρεβατι. Συμφωνησα οτι δεν κανουν οσο σεξ θα θελανε και με οσους θέλανε, λογω φραγμων η εμποδιων οπως ειπε ο φιλος, ηθικων κοινωνικών θρησκευτικων παραδοσιακων κτλ.
    Δεν εχουν τυχαια περαση οι παντρεμενοι, ο πιο καταλληλος εραστης για μια κοπελα που θα βγαζει πανω του οτι σεξουαλικη φαντασιωση εχει με την ασφάλεια οτι θα μενει μεταξυ τους.
    Ο μόνος ο οποίος ανέφερε πρώτος τις λέξεις "κοινωνικά, ηθικά, θρησκευτικά" ήσουν εσύ.

Εμποδια εννοει υποθετω κοινωνικα, ηθικα, θρησκευτικα κτλ που γινονται κομματι της προσωπικοτητας και οδηγουν μια γυναικα να βαζει τους δικους της φραγμους στο σεξ, αλλες πολυ αλλες λιγοτερο.
    Γι αυτο και σημερα οσες γυναικες μεγαλωσαν με ισχυρα εμποδια - φραγμους αντιμετωπισαν μεγαλα προβληματα μολις βγηκαν ελευθερες σε μια κοινωνια απελευθερωμενη σεξουαλικα.
    Για να το ξέρεις ότι έχουν πέραση οι παντρεμένοι είσαι ή γυναίκα η οποία πηγαίνει με παντρεμένους, ή παντρεμένος ο οποίος ξενογ***** λόγω της δικής σου υπόθεσης ότι "μένει μεταξύ τους". Οτιδήποτε άλλο είναι υπόθεση σου και πάλι.

Τέλος, πουθενά στον συλλογισμό σου δεν υπάρχει το γεγονός ότι - λόγω του ότι είναι ασθενέστερες σε σύγκριση με τους άντρες - μια γυναίκα μπορεί να καταλήξει έγκυος, θύμα βιασμού, ασθενής ή και τα τρία. Για μένα όλα αυτά είναι επαρκείς λόγοι ΝΑ ΜΗΝ πηγαίνει με τον πρώτο τυχόντα καθώς επίσης και να "περνάει από 40 κόσκινα" τον όποιο επίδοξο εραστή της. Απλά η ΚΟΙΝΩΝΙΑ, το ΗΘΟΣ και η ΘΡΗΣΚΕΙΑ χτίζουν πάνω σε αυτά τα γεγονότα.

Με άλλα λόγια, όση ισότητα και αν θέλουν οι φεμινίστριες και οι εργοδότες (γιατί δεν συμφέρει και κανέναν άλλο βλέπεις) δεν μπορεί να επιτευχθεί ΕΞΙΣΩΣΗ της γυναίκας με τον άντρα. Και επειδή αυτό "σκάλωσε" κάποια στιγμή, προσπάθησαν να προωθήσουν την ΕΞΙΣΩΣΗ του άντρα με την γυναίκα μέσω ταινιών όπου ο [πρότυπο ανασφάλειας] Σβαρτζα έμεινε έγκυος καθώς επίσης και - αν ισχύει - εκείνο το πείραμα όπου συνέδεσαν τον ομφάλιο λώρο με το έντερο κάποιου... plug-and-play... (θύμησε μου να τους ρωτήσω αν ο ομφάλιος λωρος είναι USB 1.1, 2.0 ή 3.0).

Γυναικες μου τα λενε αυτα φιλε και φιλοι παντρεμενοι. Εγω ξερω οτι πολλες γυναικες μεγαλωσαν με φραγμους στο σεξ, με γαλουχηση οικογενειων με προτυπα προηγουμενων γενιων που παντρευονταν στα 18, και βγαινουν σε ενα κοσμο που θα παντρευτούν στα 30+ και με την σεξουλικη λιμπιντο να βαραει ζειμπεκικο απο τα 17, με τα μεσα να ξεχειλιζουν απο σεξ και με μια κοινωνια ετοιμη να στησει στον τοιχο οποια γαμηθηκε με 2-3.
    Τι θα κανει αυτη η γυναικα? One night stand και δε σε ξερω δε με ξερεις. Επιλογη εχεμυθου εραστη κτλ.
    Οσες την πατησαν μικρες την ειδαν μαγκακια και θελησαν να κανουν οτι ο αντρας αδιαφορωντας για τον περιγυρο, την πατησαν. Ρωτησε εδω μεσα να σου πουν σε τι ψυχολογική κατασταση βρισκονται και μονο αυτες δεν φταινε τελικα.
    Γιατι δηλαδη να ειναι προσβλητικη η αποψη οτι η γυναικα οχι ειναι για το κρεβατι, αλλα θελει και το κρεβατι ελεύθερα χωρις να κρυβεται και να μην ειναι ο καταναγκαστικός στιγματισμος της αν το πραξει?
    Οσο για το κοινωνία, ηθικη, θρησκεια να ισχυει, φοβαται τον διασυρμό της πουτανας, ανηθικης και πορνης - αμαρτωλης αντιστοιχα, μεσα σε μια sex free κοινωνια.

Εγώ πάντως δεν εγκρίνω το μεταπατριαρχικό πολιτισμό: δεν θεωρώ δηλαδή ουσιαστική την ελευθερία της πορνογραφίας.
    Last edited by resaldis01; 05-01-2018 at 09:42.

Quote Originally Posted by resaldis01 View Post
    Εγώ πάντως δεν εγκρίνω το μεταπατριαρχικό πολιτισμό: δεν θεωρώ δηλαδή ουσιαστική την ελευθερία της πορνογραφίας.
    Θα πρεπει να συμβαδιζουν τα προτυπα ανατροφης της οικογενειας με τα προτυπα της κοινωνιας και αυτων που προβαλλονται απο τα μεσα. Εδω και καποια χρονια ως σημερα νομιζω ζουμε μεγαλη αντιφαση που επηρεαζει αρνητικα ακομη και τον αντρα, ποσο μαλλον την γυναικα.
    Δεν συμφωνω ουτε εγω με τα ακρα

Banned
    Blog Entries
    13
    Γυναικες μου τα λενε αυτα φιλε και φιλοι παντρεμενοι. Εγω ξερω οτι πολλες γυναικες μεγαλωσαν με φραγμους στο σεξ, με γαλουχηση οικογενειων με προτυπα προηγουμενων γενιων που παντρευονταν στα 18, και βγαινουν σε ενα κοσμο που θα παντρευτούν στα 30+ και με την σεξουλικη λιμπιντο να βαραει ζειμπεκικο απο τα 17, με τα μεσα να ξεχειλιζουν απο σεξ και με μια κοινωνια ετοιμη να στησει στον τοιχο οποια γαμηθηκε με 2-3.
    Τι θα κανει αυτη η γυναικα? One night stand και δε σε ξερω δε με ξερεις. Επιλογη εχεμυθου εραστη κτλ.
    Οσες την πατησαν μικρες την ειδαν μαγκακια και θελησαν να κανουν οτι ο αντρας αδιαφορωντας για τον περιγυρο, την πατησαν. Ρωτησε εδω μεσα να σου πουν σε τι ψυχολογική κατασταση βρισκονται και μονο αυτες δεν φταινε τελικα.
    Γιατι δηλαδη να ειναι προσβλητικη η αποψη οτι η γυναικα οχι ειναι για το κρεβατι, αλλα θελει και το κρεβατι ελεύθερα χωρις να κρυβεται και να μην ειναι ο καταναγκαστικός στιγματισμος της αν το πραξει?
    Οσο για το κοινωνία, ηθικη, θρησκεια να ισχυει, φοβαται τον διασυρμό της πουτανας, ανηθικης και πορνης - αμαρτωλης αντιστοιχα, μεσα σε μια sex free κοινωνια.
    Για να μη λέμε μ******* γιατί έχω και άλλα πράγματα να κάνω:

Όταν λες:

α. "βγαινουν σε ενα κοσμο που θα παντρευτούν στα 30+"

Αυτό το λες επειδή ο Σύνδεσμος Ενωμένων Εργοδοτών και Βιομήχανων Ποτέ Νικημένοι δια μέσου της τρόικας και των ανθελλήνων πολιτικών έχουν φροντίσει ο καθένας μας να μη μπορεί να συντηρήσει σπιτικό αν δεν καβαλήσει τα 30+, ή επειδή κατά τα άλλα οι Ελληνίδες απολαμβάνουν πλήρη ελευθερία - μεταξύ των οποίων και οικονομική - και απλά ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ να παντρευτούν πριν τα 30+, κυριολεκτικά στο παρά πέντε του ορίου γονιμότητας; Το ίδιο μπορώ να ρωτήσω αντίστοιχα και για τους άντρες. Απολαμβάνουν όλων των ελευθεριών - μεταξύ των οποίων και οικονομικής ελευθερίας - προκειμένου να αποδοθούν οι επιλογές τους ΜΟΝΟ σε θέληση και όχι σε καταναγκασμό;

Όπως και αν έχει, θα σε καθησυχάσω: ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ 30+ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ Γ*******. Όλοι οι υπόλοιποι με κάποιον από τους παρακάτω τρόπους το κάναμε από πολύ νωρίτερα; Πόσο νωρίτερα; Δεν σε αφορά.

Πες μας όμως, πόσα χρόνια θες ακόμα για να πας 30;

β. "και με μια κοινωνια ετοιμη να στησει στον τοιχο οποια γαμηθηκε με 2-3".

Βάστα μάστορα. Στην Ελλάδα του 2018 είσαι και όχι στη Σαουδική Αραβία. Σε ποιό χωριό των Αγράφων μένεις εσύ που "η κοινωνία είναι έτοιμη να στήσει στον τοίχο όποια γαμήθηκε με 2-3"; Ούτε στην Κρήτη και την Μάνη δεν γίνονται αυτά τα οποία περιγράφεις. Ακόμα και αν ισχύει αυτό στο χωριό σου, να είσαι βέβαιως ότι στας αστικάς περιοχάς δεν ισχύει λόγω ανωνυμίας. Το κάθε ζευγαράκι μπορεί να πάει κάπου για ΣΚ, να πάει σε ξενοδοχείο, να διώξει τους γονείς ή στη χειρότερη να παρκάρει κάπου απόμερα το δανεικό αυτοκίνητο. Όλα αυτά δεν αποτελούν ούτε σεξουαλική καταπίεση, ούτε πρότυπα προηγούμενων γενιών. Η παροιμία λέει "σα θέλει η νύφη και ο γαμπρός, τύφλα να 'χει το τρολ". Δεν βγήκε τυχαία.

γ. "αλλα θελει και το κρεβατι ελεύθερα χωρις να κρυβεται"

Και φτάσαμε στο ζουμί. Εξ ορισμού όταν δυό άνθρωποι γ********* αυτό το κάνουν στην κρεβατοκάμαρα τους. Είναι αυτό που όλοι λέμε - και μάλλον εσύ δεν άκουσες ποτέ - ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ. Πρέπει να είσαι μέγιστος μ****** αν διατυμπανίζεις το τι / πότε / με ποιά/ον το κάνεις γιατί αυτό έρχεται σε αντίθεση με τον πρώτο κανόνα όπου όλα πρέπει να συμβούν μέσα στην κρεβατοκάμαρα*.

Εσένα η πρεμούρα σου, από ότι καταλαβαίνω, είναι το αν η Ελληνίδα θα το κάνει δημοσίως, ανεβάζοντας δέκα φωτογραφίες και 4-5 βίντεο, προκειμένου να αποκτήσει επιπλέον εισόδημα από τις θεάσεις στο όποιο μέσω κοινωνικής δικτύωσης (εκπόρνευση), και να καλλιεργηθεί και κάποιος σχετικός ανταγωνισμός μεταξύ των Ελληνίδων, να αναπτυχθούν και 4-5 reality show (το πολύ σου λεω... όχι παραπάνω) και να βελτιωθούν λίγο οι πωλήσεις κάτι χιλιάδων σκευασμάτων / προιόντων / υπηρεσιών. Παράλληλα βέβαια να γίνει και μια καταγραφή, αποθήκευση, επεξεργασία των παραπάνων δημοσιοποιούμενων δεδομένων από τις εταιρείες τηλεπικοινωνιών και τους ιστότοπους κοινωνικής δικτύωσης, προκειμένου αυτά μετά να μπορούν να πωληθούν σε άλλες εταιρείες - πριν ή μετά από επεξεργασία - οι οποίες με τη σειρά τους θα τα χρησιμοποιήσουν για προσωποποιημένη διαφήμιση, προώθηση προιόντων / υπηρεσιών και κάθε λογής άλλης μ****** η οποία μπορεί να αποφέρει σε κάποιον "επιχειρηματία" λεφτά**. Σωστά;

Θα σε λυπηθώ και δεν θα αναφερθώ στις επιπτώσεις όλων των παραπάνω στα παιδιά.

Εναλλακτικά, αυτό το οποίο προτείνεις είναι το σύνολο των γυναικών στην Ελλάδα να ξεκινήσουν καριέρα πορνοστάρ - έστω και ερασιτεχνικά - με το πρόσχημα "χωρις να κρύβονται"... ΛΕΣ ΕΣΥ.

Εγώ όμως λέω ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΛΗΣΤΟΣ ΑΦ ΕΝΟΣ ΕΧΕΙ ΛΙΩΣΕΙ ΣΤΗ Μ****** ΚΑΙ ΑΦ' ΕΤΕΡΟΥ ΣΚΟΠΕΥΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ.

Πέρα από το προφανές - γιατί πρέπει να τα ρωτάμε και αυτά στις μέρες μας - "εσένα οι γονείς σου αφήνανε ανοιχτή την πόρτα της κρεβατοκάμαρας όταν γ******** για να μπορείς να πας να δεις μαζί με τα αδέρφια σου;" να ρωτήσω ΜΗΠΩΣ ***** ***** ΚΙΛΑ *******;;; Το τι κάνει ο κάθε Έλληνας και η κάθε Ελληνίδα στο κρεβάτι τους αφορά ΜΟΝΟ τους ίδιους και κανέναν άλλο. ΤΕΛΟΣ. Τα υπόλοιπα τα οποία μας λες εδώ στην καλύτερη των περιπτώσεων είναι βλακώδη και στη χειρότερη πολύ ύποπτα.

Εάν όμως επιμένεις - και το περιμένω και αυτό - ας δώσουν το παράδειγμα οι γυναίκες της οικογένειας και του στενού συγγενικού περιβάλλοντος σου, "για να μην κρύβονται" όπως λες! Μπορεί η μητέρα σου και η αδερφή σου να έχουν αντιρρήσεις, αλλά κάπως θα βρεις τρόπο να κάμψεις αυτές τις αντιστάσεις. Πες μας μόνο σε ποιό κανάλι της ανθελληνικής τηλεόρασης θα πουλήσεις τα δικαιώματα και τι ώρες - μέρες σκοπεύεις να τις βγάλεις "στο γυαλί".

Περιμένω να μου πεις από ποιό χωριό είσαι και πόσα χρόνια θες ακόμα για να γίνεις 30 ετών, για να σου κάνω δώρο φούρνο μικροκυμάτων στο γάμο σου, μπας και δεις και 'συ χαρά στα σκέλια σου.

* Εξαιρώ κάποιες εφηβικές ή και πιο ενήλικες στιγμές οι οποίες μπορεί και να λάβουν χώρα στη φύση λόγω αναγκών, αλλά αυτό αφορά το όποιο ζευγάρι και τα ζώα του δάσους.

** Παραδείγματα προσωποποιημένης διαφήμισης η οποία ΕΠΕΤΑΙ της δημοσιοποίησης τέτοιων προσωπικών στιγμών:

1. Διαπιστώσαμε ότι προσποιείστε τους οργασμούς σας... Θέλετε να δοκιμάσετε το καινούργιο χάπι μας για την γυναικεία ανικανότητα;
    2. Ο φίλος σας νομίζουμε ότι τελειώνει πολύ γρήγορα... δεν του κάνετε δώρο πεντε κιλά Νοβοκαϊνη να αρχίσετε Χριστούγεννα και να τελειώσετε Πασχα; Εμείς πουλάμε Νοβοκαϊνη.
    3. Διαπιστώσαμε ότι χρησιμοποιείτε προφυλακτικά ενός ανταγωνιστή μας... Αν έρθετε στην εταιρεία μας, θα πάρετε και 200 τεμάχια δώρο. η προσφορά ισχύει μόνο για φέτος, μόνο για 3 λεπτά από το τέλος της διαφήμισης και με περιοριστικούς όρους στην διακίνηση κεφαλαίων.

Αυτό ξέχασα να το απαντήσω:

Κρατάει την ιδιωτική της ζωή ΙΔΙΩΤΙΚΗ. Δεν την μοιράζεται με κανέναν, δεν δημοσιοποιεί τίποτα για αυτή, δεν απαντάει σε ερωτήσεις (ειδικά σε forum), ερωτηματολόγια και στατιστικές και αποφεύγει να μιλήσει σε ανθρώπους σαν και σένα για αυτή. Με τον τρόπο αυτό δεν μαθαίνει ΚΑΝΕΙΣ τι κάνει, με ποιόν το κάνει, πως το κάνει, αν πήγε με έναν, δύο, τρείς ή ξεπέταξε ομάδα μπάσκετ - οπότε αποκλείουμε και την "κοινωνική κατακραυγή" και τον "διασυρμό" της - και έτσι δεν θα αγχώνεσαι και εσύ. Με απλά λόγια... ότι κάνανε μέχρι τώρα.

Ξέχασα να απαντήσω και σε αυτό (ήταν ολόκληρη θύελλα από μ******* βλέπετε):

Οσες την πατησαν μικρες την ειδαν μαγκακια και θελησαν να κανουν οτι ο αντρας αδιαφορωντας για τον περιγυρο, την πατησαν.
    Από τότε που βγήκαν οι λάσπες - και λόγω ασθενέστερης φύσης - ΚΑΠΟΙΕΣ γυναίκες ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΝ να πουλήσουν το κορμί τους. Κάθε εποχή κόλλαγε το δικό της όνομα σε αυτές. Πουτάνες, πόρνες συνήθως για τα ελληνικά δεδομένα και ανεξαρτήτως του πόσο εξελιχθήκαμε ή όχι, ο καταναγκασμός της επιβίωσης κάποιων γυναικών τις σπρώχνει σε αυτό το επάγγελμα. Ούτε κακές είναι, ούτε τίποτα. Απλά δεν είχαν τις ίδιες ευκαιρίες με όλες τις υπόλοιπες, ή κάνανε λάθος επιλογές στη ζωή τους ή και τις εκμεταλλεύτηκαν (πολύ πρωτότυπο). Το δε επάγγελμα τους ούτε εύκολο είναι, ούτε υγιές, ούτε ζηλευτό. Δεν βλέπω να γίνονται ουρές έξω από μπουρδέλα προκειμένου για την απορρόφηση της ανεργίας.

Οι γυναίκες τις οποίες αναφέρεις εσύ - οι οποίες είναι αποτυχημένο προιόν προσπάθειας εξίσωσης τους με το ανδρικό φύλο, αφού όπως λες "θελησαν να κανουν οτι ο αντρας***" - δηλαδή φεμινίστριες, φάγανε "πόρτα" κοινωνικά επειδή οι άλλες γυναίκες τις αντιλαμβάνονται για αυτό το οποίο ΜΟΙΑΖΟΥΝ να είναι. Δηλαδή πουτάνες / πόρνες.

Μπορεί λοιπόν να θέλουν να ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι είναι "όπως οι άντρες", καθώς επίσης και να προσπαθήσουν να κάνουν "ότι και ο άντρας". Στην τελική όμως, εκτός και αν μας αποδείξουν ότι είναι άντρες, κάτι άλλο συμβαίνει. Το πιθανότερο να είναι πολύ πληγωμένες συναισθηματικά και αυτό να τυγχάνει παρεξήγησης από την επιφανειακή παρατήρηση της συμπεριφοράς τους. Μάλλον το πρώτο το οποίο πρέπει να δεχθούν είναι το ότι είναι γυναίκες και ότι ΕΥΤΥΧΩΣ δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ όπως οι άντρες.

*** Εννοείς φαντάζομαι να γαμηθούν χωρίς συναισθηματικό δέσιμο, μόνο για την ερωτική ικανοποίηση τους.
    Last edited by M87; 06-01-2018 at 11:36.

Banned
    Blog Entries
    13
    Να με συγχωρείς αλλά δεν μπορώ να το αφήσω να πέσει κάτω...

Γυναικες μου τα λενε αυτα φιλε και φιλοι παντρεμενοι.
    Καθότι "ο κερατάς το μαθαίνει πάντα τελευταίος" εσένα οι φίλοι σου είναι αυτοί που κερατώνουν. "Δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιός είσαι" λέω εγώ.
    Last edited by M87; 05-01-2018 at 01:25.

Κι εγώ προσθέτω ευτυχώς οι γυναίκες είναι καλύτερες από τους άντρες ευτυχώς
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Ειμαι 40 και πηδηξα πρωτη φορα στα 16, να σου φυγει η περιέργεια.
    Για να τελειωνουμε με τα σεντονια σου και τα παραληρηματα σου επειδη δε νοιωθεις τι γραφω, το συμπερασμα ειναι ενα, ο αντρας δεν εχει προβλημα να πει ποσες φορες πηδαει, η γυναικα το εχει, γι αυτο και το κανει στα κρυφα και πολυ καλα κανει. Δεν ειναι θεμα ιδιωτικοτητας, ειναι θεμα διασυρμου και ψυχαναγκαστικων φραγμων. Ο αντρας γιατι δεν εχει θεμα ιδιωτικοτητας?
    Οταν μια γυναικα παει φανερα με 50, δεν θα αποκτησει προβλημα επειδη πηγε με 50, αλλα θα αποκτησει τον τιτλο της πουτανας, θα τη βλεπουν σαν πουτανα, θα της συμπεριφερονται σαν πουτανα.
    Συμφωνησα οτι η γυναικα αντιμετωπιζει αγχος για τη σεξουαλικη της ζωη ερχομενη σε κοντρα διαρκειας μεσα της του τι πραγματικα θελει και του τι της εχουν επιβαλει. ΟΧΙ δεν μπορει να χαρει η γυναικα το σεξ ελευθερα χωρις τυψεις και ενοχες. Οποιες φτανουν στο σημειο να τους γραψουν ολους και να θαψουν κάθε ιχνος ενοχων και τυψεων, θα θαψουν μαζι και τα υπολοιπα συναισθηματα, θα γινουν απαθεις και σκληρες και εκτος του τιτλου της πουτανας θα αποκτησουν και αυτο του ψυχακια.

Προσθέτω στη συζήτηση ο άντρας πηδάει μια φορά το χρόνο ασ το πει η γυναίκα άμα πήγαινε με τον κάθε ένα που την έπεφτε κάθε μέρα με άλλον θα ήταν αυτά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Banned
    Blog Entries
    13
    Ειμαι 40 και πηδηξα πρωτη φορα στα 16, να σου φυγει η περιέργεια.
    Για να τελειωνουμε με τα σεντονια σου και τα παραληρηματα σου επειδη δε νοιωθεις τι γραφω, το συμπερασμα ειναι ενα, ο αντρας δεν εχει προβλημα να πει ποσες φορες πηδαει, η γυναικα το εχει, γι αυτο και το κανει στα κρυφα και πολυ καλα κανει. Δεν ειναι θεμα ιδιωτικοτητας, ειναι θεμα διασυρμου και ψυχαναγκαστικων φραγμων. Ο αντρας γιατι δεν εχει θεμα ιδιωτικοτητας?
    Οταν μια γυναικα παει φανερα με 50, δεν θα αποκτησει προβλημα επειδη πηγε με 50, αλλα θα αποκτησει τον τιτλο της πουτανας, θα τη βλεπουν σαν πουτανα, θα της συμπεριφερονται σαν πουτανα.
    Συμφωνησα οτι η γυναικα αντιμετωπιζει αγχος για τη σεξουαλικη της ζωη ερχομενη σε κοντρα διαρκειας μεσα της του τι πραγματικα θελει και του τι της εχουν επιβαλει. ΟΧΙ δεν μπορει να χαρει η γυναικα το σεξ ελευθερα χωρις τυψεις και ενοχες. Οποιες φτανουν στο σημειο να τους γραψουν ολους και να θαψουν κάθε ιχνος ενοχων και τυψεων, θα θαψουν μαζι και τα υπολοιπα συναισθηματα, θα γινουν απαθεις και σκληρες και εκτος του τιτλου της πουτανας θα αποκτησουν και αυτο του ψυχακια.
    Μια χαρά σε νιώθω.

Οι άντρες μπορούν και γαμάνε "όπου βρουν" επειδή τους είναι, εξίσου αφύσικο και λάθος μεν, όμως πολύ ευκολότερο σε σχέση με τις γυναίκες δε, να κάνουν ερωτικές (σεξ ΜΟΝΟ) σχέσεις χωρίς συναισθηματικό υπόβαθρο. Για ποιό λόγο αυτό είναι ευκολότερο; Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω. Ίσως φταίνε τα στερεότυπα "οι άντρες δεν κλαίνε" ή ίσως είμαστε ασθενέστεροι συναισθηματικά - όσο παράδοξο και αν ακούγεται αυτό - σε σχέση με τις γυναίκες. Γενικά πάντως, η σχέση μας με τα συναισθήματα μας δεν είναι και τόσο καλή και είτε μας συμφέρει να μην είναι τόσο καλή, είτε δεν αντέχουμε να είναι τοσο καλή όσο αυτή την οποία έχουν αντίστοιχα οι γυναίκες. Ακόμα, οι άντρες δεν έχουν τους πιθανούς κινδύνους της εγκυμοσύνης ή του βιασμού. Σ'αρέσει, δε σ'αρέσει, έτσι είναι.

Επιπλέον, με εξαίρεση τα ladyboys της Ταϊλάνδης, τα γιουσουφάκια της Τουρκοκρατίας και κάποιους άλλους πόρνους των ημερών μας ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΝΙΟ ένας άντρας να εκδοθεί - χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και ζιγκολό. Αυτό όμως αφ΄ενός είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας και αφ' ετέρου δεν θεωρούνται ανδρικά πρότυπα... δέχομαι κάποια επιφύλαξη για την περίπτωση του ζιγκολό, αλλά σε γενικές γραμμές ο Δον Ζουάν, "πληρώνομαι για να γαμάω" (ή να τον γαμάνε) δεν αποτελεί πρότυπο ανδροπρεπούς συμπεριφοράς γιατι συμπεριλαμβάνει την συναλλαγή η οποία αυτομάτως τον κατατάσσει παρέα με τις πουτάνες / πόρνες.

Για την γυναίκα λοιπόν ο στιγματισμός της αλλαγής ερωτικών συντρόφων "για την πλάκα της" ή οι ευκαιριακές σχέσεις χωρίς συναισθηματικό υπόβαθρο, λαμβάνουν την ρετσινιά της "πουτάνας" ή "πόρνης" - παρότι τα παραπάνω δεν γίνονται για χρήματα - λόγω του ότι Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ του τρόπου λειτουργίας τους, ΜΟΙΑΖΕΙ με τον τρόπο λειτουργίας μιας πουτάνας ή μιας πόρνης (ότι προτιμάς).

Αυτό λοιπόν που για τον άνδρα κοινωνικά θεωρείται δεδομένο "πήδηξα 7 στην καθησιά μου σήμερα" και μπορεί και να περηφανεύεται για αυτό ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟΣ, αντίστοιχα ΔΕΝ μπορεί να το κάνει μια γυναίκα γιατί θα στιγματιστεί ως πουτάνα ή πόρνη. Ως εδώ ΝΟΜΙΖΩ ότι συμφωνούμε αν δεν κάνω λάθος.

Με εξαίρεση ευφάνταστες τσόντες διακεκριμένων πορνοστάρ και των θιάσων τους όπου βλέπεις παρτούζες και νομίζεις ότι παρακολουθείς τελικό Champions League γιατί υπάρχουν περισσότερα άτομα από ότι χωράει το καδράρισμα του πλάνου το οποίο ήδη τραβάει από το 2ο όροφο το ισόγειο του studio, πουθενά μα πουθενά αλλού δεν θα δείς "κάποιον" ή "κάποια" να πηγαίνει με 50 όπως ισχυρίζεσαι. Ακόμα και αν ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ κάποιος ή κάποια βγαίνει με διαφορετικό πρόσωπο αυτό δεν σημαίνει ότι όταν πάνε σπίτι γαμιούνται κιόλας. Για την ακρίβεια, αφότου πάνε σπίτι και μετά, ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ αν γαμιούνται, παίζουν τρίλιζα ή διαβάζουν ό ένας στον άλλο ποίηση. Μένεις λοιπόν σε υποθέσεις, κουτσομπολιά και κατινιές και τίποτα παραπάνω.

Πάμε τώρα και στην ουσία των σχέσεων τις οποίες δημιουργούν οι φυσιολογικές γυναίκες. Οι φυσιολογικές γυναίκες, ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΘΕΝΕΣΤΕΡΕΣ, ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΙΟ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΣ, χρειάζονται την ασφάλεια την οποία προσφέρει μια σχέση και η οποία θα αντικατοπτρίζει τις ρίζες της γυναίκας αυτής. Επιπλεόν, λόγω των κινδύνων εγκυμοσύνης, βιασμού, ασθενειών, εκμετάλλευσης ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΤΗΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΕΠΕΝΔΥΣΗΣ, οφείλουν να προσέχουν με "ποιόν" κάνουν "τι". Είναι φυσιολογικό να θέλει μια γυναίκα να αγαπήσει και να αγαπηθεί πριν κάνει σεξ; Ναι.

Ας εξετάσουμε λοιπόν και τον αντίποδα:

Είναι φυσιολογικό να θέλει μια γυναίκα α. είτε να συμπεριφέρεται ερωτικά ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ (η γνωστή μαλακία περί ισότητας, ισότιμης μεταχείρισης κλπ) είτε β. να κάνει σχέσεις χωρίς συναισθηματική επένδυση σε αυτές μόνο για την ικανοποίηση της;

Περίπτωση α:

Να τελειώνουμε με την μαλακία της ισότητας και εξίσωσης η οποία συμφέρει μόνο τους εργοδότες και βιομήχανους. Οι γυναίκες είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ από τους άντρες και δεν μπορούν να κάνουν ότι κάνουν και οι άντρες. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη και εκτός και αν κάποια γυναίκα επιθυμεί να θυσιάσει την μητρότητα χάριν π.χ. "καριέρας" των 300 ευρώ, καλά θα κάνει να υποστηρίξει και εκείνη τη θέση μου. Το ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι είναι ανίκανες, λιγότερο ικανές ή ανεύθυνες. Αλλά είτε λόγω γεννετικής, είτε λόγω ψυχοσύνθεσης / ψυχολογίας, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ. Λυπάμαι αν αυτό απογοητεύει ή θίγει αλλά έτσι είναι.

Περίπτωση β:

Θα έλεγα ότι κάτι είναι σοβαρά "λάθος" με μια γυναίκα η οποία διακινδυνεύει τη ζωή της κάνοντας ευκαιριακές σχέσεις συστηματικά ή συχνά. Το ισοδύναμο για έναν άντρα θα ήταν να το παίξει κορώνα γράμματα να περάσει την Αθηνών Λαμίας τρέχοντας, με κλειστά τα μάτια, σε ώρα αιχμής και ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ότι δεν θα γίνει χαλκομανία σε κάποια νταλίκα.

Ακόμα και οι άντρες έχουμε "μαζευτεί" αν όχι για κανέναν άλλο λόγο, αυτό του AIDS. Όποιος υποστηρίξει το αντίθετο είναι απλά ψεύτης ή σε σημείο που είτε δεν τον νοιάζει, είτε δεν έχει και σημασία, κατά την άποψη μου. Δεν θα διακινδύνευα να γαμήσω χωρίς προφυλακτικό, παρά μόνο αν η σχέση μου ήταν μακροχρόνια και φυσικά υπήρχε αυτού του είδους η υπευθυνότητα και η εμπιστοσύνη Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΚΤΙΕΤΑΙ ΜΕ ΚΟΠΟ και δεν χαρίζεται από την πρώτη μέρα όπως θέλεις να νομίζουν οι αναγνώστες.

Συνεπώς μια γυναίκα ΜΠΟΡΕΙ να χαρεί - χωρίς την παραμικρή κατακραυγή - τον έρωτα της με το αγόρι της μέχρι τελικής "πτώσης" (πάντα χαλάει ο κουβάς... ποτέ το πηγάδι, λέει η παροιμία).

Δεν μπορεί όμως να "χαρεί" την καθημερινή αλλαγή ερωτικών συντρόφων γιατί στιγματίζεται κοινωνικά ως "πουτάνα" ή "πόρνη". Αν θες την αποψη μου πάνω σε αυτό, θα σου πω ΕΥΤΥΧΩΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ γιατί αν δεν αντιλαμβάνεται η ίδια ότι εκθέτει τον εαυτό της στους συνεπαγόμενους κινδύνους των NoN, resaldis01 και εσένα κατά πως βλέπω, ίσως η φριχτή λέξη "πουτάνα" ή "πόρνη" να την αφυπνίσει.

Για ποιό λόγο τώρα εσύ θες αυτό το τελευταίο (περίπτωση β) να το παρουσιάσεις ως "φυσιολογικό" ενώ παράλληλα θίγεις την "ιδιωτικότητα" (εσύ την ανέφερες και όχι εγώ) αυτό μπορούμε να το διερευνήσουμε. Την άλλη παρατήρηση την οποία μπορώ να κάνω είναι η εξής:

Όλοι μέσα μας έχουμε άγρια και αφιλτράριστα ζωώδη ένστικτα. Ο πολιτισμός και η εκπαίδευση μας, μας επιτρέπει - ευτυχώς για μένα, δυστυχώς για σένα, τον Wilhelm Wundt, τον Watson, τον B.F. Skinner κλπ - να είμαστε κάτι καλύτερο από δίποδα ζώα. Το ερώτημα είναι αν θα καλλιεργήσουμε την καλή ή την κακή πλευρά. Ή αν προτιμάς, την ανθρώπινη ή την ζωώδη πλευρά. Εσύ βλέπω ότι είσαι οπαδός της ζωώδους πλευράς. Τα λες αυτά όμως, από την ασφάλεια της θέσης ενός λευκού αρσενικού και χωρίς να σε ενδιαφέρει και πολύ τι θα απογίνουν οι γυναίκες της οικογένειας σου κατά την πιθανή επικράτηση των απόψεων σου. Συνεπώς για μένα, είτε απέρριψες, είτε απέτυχες, είτε είσαι απρόθυμος, είτε απλά σε εξυπηρετεί και βολεύεσαι να μην ελέγχεις την ζωώδη πλευρά σου. Και φυσικά χρειάζονται άνθρωποι σαν και σένα, αφ΄ενός για να προσπαθήσουν να πείσουν και άλλους να γίνουν σαν και αυτούς και αφ' ετέρου για να βλέπουν οι υπόλοιποι τι κυκλοφορεί ελεύθερο.

Γύρνα στη σπηλιά σου GeorgeGr1.
    Last edited by M87; 06-01-2018 at 11:31.

Η συντριπτικη πλειοψηφια των γυναικων καθονται με τα 4 στον ωραιο και ισχυρο της "κοινωνιας" και ας ξερουν οτι θα τις σουταρει, τραγουδα οσο θελεις περι συναισθηματων και παραμυθιων. Αρκει να τις επιλεξει, μονο αυτο. Με εσενα και με εμενα το παιζουν ιστορια ρε κακομοιρη.
    Καληνυχτα τωρα παω στη σπηλια μου

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast