Η θέση της γυναίκας είναι στο κρεβάτι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58

Lightbulb Η θέση της γυναίκας είναι στο κρεβάτι

Κατά δύναμη, η ψυχοφυσιολογία των γυναικών τις καθιστά σεξουαλικά διαθέσιμες ανά πάσα ώρα και στιγμή.
    Κατά συνέπεια, η κοινωνία θα έπρεπε να γιορτάζει τη λανθάνουσα υπερσεξουαλικότητά τους και όχι απλώς να τη διαχειρίζεται.
    Last edited by resaldis01; 03-01-2018 at 14:29.

χρειαζονται μια βδομαδα αδεια λογω περιοδου. και στο μυαλο τους βαζουν ενα σωρο εμποδια πριν καταληξουν στο κρεβατι. διαφορετικα ολοι θα καναμε σεξ συνεχεια και τζαμπα και θα ειμασταν ευχαριστημενοι.

Senior Member
    τα μυαλα σας και μια λιρα και των δυονων...
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Senior Member
    Quote Originally Posted by NoN View Post
    χρειαζονται μια βδομαδα αδεια λογω περιοδου. και στο μυαλο τους βαζουν ενα σωρο εμποδια πριν καταληξουν στο κρεβατι. διαφορετικα ολοι θα καναμε σεξ συνεχεια και τζαμπα και θα ειμασταν ευχαριστημενοι.
    προφανως μονο σε φωτογραφιες εχεις δει γυναικες...
    επισης πιθανον να βρισκουν εμποδια για να μην καταληξουν με σενα στο κρεβατι. με αλλους, μια χαρα καταληγουν..
    οποτε προσανατολισου στην δικη σου βελτιωση, μηπως δεις καποια διαφορά στην διαθεσιμοτητα των γυναικων του περιβαλλοντος σου.
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

δε χρειαζεται να κανεις προσωπικη επιθεση ενω εγραψα απλα μια αποψη για το θεμα. ολες εχουν περιοδο μια φορα το μηνα. και ολες χρειαζονται ασφαλεια για να προχωρησουν. μπλοκ κι αντε να προσβαλλεις καναν αλλον.

Banned
    Blog Entries
    13
    χρειαζονται μια βδομαδα αδεια λογω περιοδου.
    Να υποθέσω ότι ήταν και επιλογή τους να γεννηθούν γυναίκες καθώς επίσης και να πονάνε και να ταλαιπωρούνται κατά την περίοδο (κάποιες έστω από αυτές);

και στο μυαλο τους βαζουν ενα σωρο εμποδια πριν καταληξουν στο κρεβατι.
    Αυτό έχει να κάνει με ιστορίες που έχουν φτάσει στα αυτιά τους από τη μάνα, αδερφή ή φίλη τους η οποία ερωτεύτηκε κάποιον μ***** και είτε την άφησε να μεγαλώσει ένα παιδί μόνη της, την κόλλησε κάποιο αφροδίσιο νόσημα ή απλά την χρησιμοποίησε για να "τελειώσει".

Βλέπεις, ΛΕΝΕ (φήμες) ότι, ότι πολυτιμότερο έχει κάποιος είναι τα συναισθήματα του. Αυτό το οποίο παραλείπει η φήμη αυτή είναι το πόσο ζώον γίνεται κάποιος - αλλά και που φτάνει - όταν απορρίψει ή καταστείλει τα συναισθήματα του.

διαφορετικα ολοι θα καναμε σεξ συνεχεια και τζαμπα και θα ειμασταν ευχαριστημενοι.
    Για σένα δηλαδή, το πρόβλημα εστιάζεται στο "σεξ όχι συνέχεια" και ότι δεν βρίσκεις χωρίς να πληρώσεις ε;

Στη μάνα σου ή την αδερφή σου τα έχεις πει όλα αυτά για να σου απαντήσουν;

Φιλικά, μια συμβουλή: Όταν αντιληφθείς ότι οι γυναίκες έχουν διαφορετικές προτεραιότητες από εσένα, ΙΣΩΣ και να επικοινωνήσεις οπότε και να "αγιάσεις" χωρίς γκαφρά. Λύσε μου μια απορία μόνο αν θέλεις...

Σε σπηλιά μεγάλωσες, έτσι δεν είναι;

Με τη ΔΙΚΗ ΣΟΥ λογική - και αν αυτό γίνεται - νομίζω ότι ΠΡΕΠΕΙ να ξαναγεννηθείς γυναίκα κάπου στη μέση ανατολή... Θα σε κάνει να αλλάξεις γνώμη.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τα μυαλα σας και μια λιρα και των δυονων...

Δεν ειναι δουλεια μου , ρεμ , αλλα τι καθεσαι και ασχολεισαι με τετοια θρεντ ..........αναξια λογου ....

Εμποδια εννοει υποθετω κοινωνικα, ηθικα, θρησκευτικα κτλ που γινονται κομματι της προσωπικοτητας και οδηγουν μια γυναικα να βαζει τους δικους της φραγμους στο σεξ, αλλες πολυ αλλες λιγοτερο.
    Γι αυτο και σημερα οσες γυναικες μεγαλωσαν με ισχυρα εμποδια - φραγμους αντιμετωπισαν μεγαλα προβληματα μολις βγηκαν ελευθερες σε μια κοινωνια απελευθερωμενη σεξουαλικα.

Banned
    Blog Entries
    13
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Εμποδια εννοει υποθετω κοινωνικα, ηθικα, θρησκευτικα κτλ που γινονται κομματι της προσωπικοτητας και οδηγουν μια γυναικα να βαζει τους δικους της φραγμους στο σεξ, αλλες πολυ αλλες λιγοτερο.
    Γι αυτο και σημερα οσες γυναικες μεγαλωσαν με ισχυρα εμποδια - φραγμους αντιμετωπισαν μεγαλα προβληματα μολις βγηκαν ελευθερες σε μια κοινωνια απελευθερωμενη σεξουαλικα.
    Αυτή είναι η δική σου ερμηνεία "του μηνύματος των εκλογών" να υποθέσω; Για σένα δηλαδή όλα πηγάζουν από τα:

Κοινωνικά "εμπόδια"
    Ηθικά "εμπόδια"
    Θρησκευτικά "εμπόδια"

και ότι χωρίς αυτά οι γυναίκες - μεταξύ των οποίων και τα συγγενικά σου πρόσωπα φυσικά - θα αντιμετώπιζαν [σύμφωνα με σένα] λιγότερα προβλήματα σε μια πλέον σεξουαλικά, απελευθερωμένη κοινωνία;

Στο σημείο αυτό - επειδή συνηθίζω να αντιλαμβάνομαι το "δύο μέτρα, δυό σταθμά" - νομίζω ότι πρέπει να σου προτείνω να παροτρύνεις όλα τα θηλυκού γένους συγγενικά σου πρόσωπα σε swinging συντρόφων κλπ και μετά να έρθεις να μας ξαναπείς τις απόψεις σου. Ας αρχίσει η διάλυση από την δική σου οικογένεια GeorgeGr1. Όχι τίποτα άλλο... απλά να δούμε αν απλά "τα λες" ή και "τα εφαρμόζεις" και όλας.

Ο resaldis01 και ο NoN νομιζω ότι δεν έχουν πρόβλημα να "εξυπηρετήσουν"... Αν πας μια βόλτα Πειραιά μεριά θα βρείς και άλλους πολλούς πρόθυμοι και εκείνοι.

Επίσης μπορείς να αφήσεις και τα τηλέφωνα των συγγενικών σου προσώπων εδώ... Δεν νομίζω ότι σε ένα τέτοιο νήμα θα στα σβήσει η διαχείριση.

Senior Member
    δε χρειαζεται να κανεις προσωπικη επιθεση ενω εγραψα απλα μια αποψη για το θεμα. ολες εχουν περιοδο μια φορα το μηνα. και ολες χρειαζονται ασφαλεια για να προχωρησουν. μπλοκ κι αντε να προσβαλλεις καναν αλλον.
    Καλά έκανε και σε πρόσβαλε με τα μυαλά που κουβαλάς γιατί κι εσύ μ' αυτά που γράφεις προσβάλλεις όσες γυναίκες γράφουν εδώ...Κι εσύ και ο θεματοθέτης...δεν είμαστε ρομπότ για να έχουμε πάντα τη διάθεση να κάνουμε σεξ, αν αυτό ψάχνετε καλύτερα πάρτε μια φουσκωτή κούκλα...
    Άντε, τρέξε να με κάνεις κι εμένα μπλοκ τώρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Φιλε το παγκοσμιο συστημα σ προβαλει σεξουαλικη απελευθερωση κι εσυ την δεχεσαι αβουλοσ εισαι γτ αν σου προβαλλανε μαχαιρια κ πηρουνια θα ετρωγεσ κ παει μακρια η ιστορια στο πωσ σε ελεγχουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Γραφω ισχυρα εμποδια - φραγμους. Ρωτα ενα κοριτσι που εχει μεγαλωσει με την ιδεα του σεξ ως κατι "κακο" και ως κατι που παει πακετο με τον γαμο και βγαινει στην κοινωνια εξω οπου οι φιλες της απολαμβανουν το σεξ και τον ερωτα, σε λογικα πλαισια μεν αλλα το απολαμβανουν.
    Εδωσα το παραδειγμα αυτο για να καταλαβουμε οτι αυτο που γραφει ο φιλος για εμποδια, ισχυει, ειτε το θελουμε ειτε οχι. Δεν ειναι ελεύθερες οι γυναικες να κανουν σεξ οποτε θελουν και με οποιον γουστάρουν, θα βρουν την κοινωνια απεναντι.
    Κι αν το κανουν μαγκια τους, αλλα θα την βρουν και αυτο θα τούς δημιουργησει προβληματα στις συναναστροφες τους και στην ψυχολογια τους.
    Οσο για τα συγγενικα μου προσωπα αν δεν ειχαν τους φραγμους φυτευμενους στο μυαλο, μπορει να συμμετειχαν σε swinging, αλλα την αλλη μερα οι συγκρουσεις μεσα τους θα τους εκαναν να ξερνανε μπροστα στον καθρεπτη.

Senior Member
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Να υποθέσω ότι ήταν και επιλογή τους να γεννηθούν γυναίκες καθώς επίσης και να πονάνε και να ταλαιπωρούνται κατά την περίοδο (κάποιες έστω από αυτές);

Αυτό έχει να κάνει με ιστορίες που έχουν φτάσει στα αυτιά τους από τη μάνα, αδερφή ή φίλη τους η οποία ερωτεύτηκε κάποιον μ***** και είτε την άφησε να μεγαλώσει ένα παιδί μόνη της, την κόλλησε κάποιο αφροδίσιο νόσημα ή απλά την χρησιμοποίησε για να "τελειώσει".

Βλέπεις, ΛΕΝΕ (φήμες) ότι, ότι πολυτιμότερο έχει κάποιος είναι τα συναισθήματα του. Αυτό το οποίο παραλείπει η φήμη αυτή είναι το πόσο ζώον γίνεται κάποιος - αλλά και που φτάνει - όταν απορρίψει ή καταστείλει τα συναισθήματα του.

Για σένα δηλαδή, το πρόβλημα εστιάζεται στο "σεξ όχι συνέχεια" και ότι δεν βρίσκεις χωρίς να πληρώσεις ε;

Στη μάνα σου ή την αδερφή σου τα έχεις πει όλα αυτά για να σου απαντήσουν;

Φιλικά, μια συμβουλή: Όταν αντιληφθείς ότι οι γυναίκες έχουν διαφορετικές προτεραιότητες από εσένα, ΙΣΩΣ και να επικοινωνήσεις οπότε και να "αγιάσεις" χωρίς γκαφρά. Λύσε μου μια απορία μόνο αν θέλεις...

Σε σπηλιά μεγάλωσες, έτσι δεν είναι;

Με τη ΔΙΚΗ ΣΟΥ λογική - και αν αυτό γίνεται - νομίζω ότι ΠΡΕΠΕΙ να ξαναγεννηθείς γυναίκα κάπου στη μέση ανατολή... Θα σε κάνει να αλλάξεις γνώμη.
    Για πρώτη φορά θα συμφωνήσω μαζί σου σε κάτι, ειδικά σ' αυτό που λες για την περίοδο...πέρα από τον πόνο και τις σωματικές ενοχλήσεις γενικά προσωπικά μου χειροτερεύει σε σημαντικό βαθμό και την ψυχολογία μου, μου εντείνει την θλίψη που νιώθω και δεν είναι ιδέα μου, μου το έχει επιβεβαιώσει κι ο ψυχίατρος μου αυτό και οφείλεται στις μεταβολές των ορμονών...
    Κι ο συγκεκριμένος σκέφτεται μόνο τον εαυτό του κι ότι δεν θα μπορεί να κάνει σεξ για μια εβδομάδα, την ταλαιπωρία της συντρόφου του ούτε καν...
    Μερικοί χρειάζονται να έχουν περίοδο έστω για μία φορά στη ζωή τους, να δεις μετά πως θα το δουν αλλιώς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Έχουμε γίνει τελείως πρωτόγονοι μου φαίνεται. Μόνο σεξ, σεξ, σεξ, σαν τους νεάτερνταλ...

Από το πρωί ως το βράδυ, ραδιόφωνα, τηλεοράσεις, ίντερνετ όλο έρευνες για το σεξ, λες και δεν υπάρχουν άλλα πράγματα να μας απασχολούν σε αυτό τον πλανήτη. Τόσα ενδιαφέροντα πράγματα υπάρχουν σε αυτόν τον κόσμο για να μάθεις και να εξερευνήσεις, αλλά η TV μόνο πόλεμο, σεξ, βια και κόντρες κακομαθημένων και ανήθικων ανθρώπων (πολιτικών και λοιπών ψώνιων) ξέρει να δείχνει. Θα πεθάνουμε πιο χαζοί απ' όσο γεννηθήκαμε μου φαίνεται...

Η κοινωνία μας καταστράφηκε ηθικά τα τελευταία 25-30 χρόνια. Όταν ο μέσος άντρας είχε όνειρο να γίνει σαν τον άντρα που περιέγραφε ο Κωστόπουλος στα σαβουροπεριοδικά του, αντί να έχει πρότυπο π.χ. έναν εργατικό, έξυπνο και υπεύθυνο άντρα και και η μέση ελληνίδα είχε πρότυπο μια αναλφάβητη ξανθιά "βασίλισσα" που είχε σαν μοναδικά της προσόν ένα ζευγάρι μεγάλα βυζόμπαλα (ούτε μόρφωση είχε, ούτε κάποια ειδίκευση, γι' αυτό το λέω) και τίποτα παραπάνω, ε τι να πεις;
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

Διαφωνώ στο ότι η θέση της γυναίκας είναι μόνο στο κρεβάτι αλίμονο αν ήταν έτσι..Τόρες γιατί να μην έχουμε φουσκωτες κούκλες?η γυναίκα είναι το άλλο μας μισό και εμείς το άλλο μισό της γυναίκας..αλληλοσυμπληρωνο υμαι ο ένας τον άλλον....
    Όσο αφορά το σεξ ή μοναδική άποψη που με ενόχλησαν είναι ότι οι γυναίκες πιστεύουν ότι μας κάνουν χάρη όταν κάνουν σεξ μάζη μας παραληπτοντας ότι το σεξ το απολαμβάνουν το ίδιο με εμας...
    Π.χ πολλές λένε αα θα τον περάσω από πολλές δοκιμασίες πριν κάνω σεξ μαζί του..και πολλές λένε αν με θέλει μόνο για το σεξ???γενικότερα υπάρχει η άποψη ότι μας κάνουν χάρη...
    Αν το κάνουν επειδή φοβούνται μην μεγαλώσουν ένα παιδί μόνες τους έχουν απόλυτο δίκιο...αλλά δεν νομίζω ότι είναι μόνο αυτό....

Page 1 of 4 123 ... LastLast