απελπιστηκα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
    Junior Member

απελπιστηκα!

[b]Δεν αντεχω..!/b]
    γραφω εδω επειδη δε με καταλαβαινει κανενας αλλος..και δεν ξερω πως εγω να χειριστω τον εαυτο μου..ψυχιατροι...γονεις...συγ γενεις...κανεις δεν μπορει να μας σωσει... δε θελω πια να χανω τη ζωη μου..ισως μονο εσεις εδω να μπορειτε να με νιωσετε... πως καταντησαμε ετσι;
    Υπαρχει διεξοδος;
    ειχα καποιες ελπιδες οτι θα ξεφυγω απο τον φαυλο κυκλο της ανορεξιας και βουλιμιας...αλλα παντα υπαρχει η εξαρτηση μεσα μου!
    κανω 5 βηματα μπροστα κ 20 πισω! πως βλεπεις ξανα φως στο τουνελ;
    μια τελευταια εκκληση βοηθειας....... νιωθω χαμενη οπως ολοι εσεις εδω !

Senior Member
    μονο εσυ θα τον βρεις τον δρομο.
    κανε 5 βηματα μπροστα και 20 πισω στην αρχη.
    κανε 7 βηματα μπροστα και 15 πισω μετα
    κανε 10 βηματα μπροστα και 10 πισω
    παλεψε!
    ανορεξια και βουλιμια, οκ. κομματι του εαυτου σου και αυτο. αποδεξουτο πρωτα και μετα αλλαξετο
    ολοι εχουν εξαρτησεις.
    το ζητουμενο ειναι μαλλον να επικρατησει ο αυτοσεβασμος και η αυτοεκτιμηση απεναντι σε μια αυτοκαταστροφικη εξαρτηση. και με την επιτυχια θαρθει και η αυτοπεποιθηση. και ενας ανθρωπος με αυτοπεποιθηση δε θα θελει να αυτοκαταστρεφεται

θεωριες φιλη μου!!!!!
    κανεις εδω μεσα και κανεις εκει εξω δεν μπορει να σου πει τη λυση, δεν υπαρχει συνταγη.
    θελεις να εισαι ανορεξικη? θελεις να εισαι βουλιμικη? τρεφεσαι καπως απο αυτες τις αρρωστιες? να εισαι ειλικρινης με τον εαυτο σου