Διακοπή ζαναξ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69
    Senior Member
    Quote Originally Posted by DiSI View Post
    Παιδιά καλησπέρα. Οι ταχυπαλμίες υπάρχουν ακόμα, κυρίως το μεσημέρι μόλις φάω κ ξαπλώσω. Δεν ξέρω τι να κάνω κ φοβάμαι πολύ...

Kακως φοβασαι , το στερητικο ζαναξ ειναι .......

Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Kακως φοβασαι , το στερητικο ζαναξ ειναι .......

Το άρχισα πάλι, 2-3 μέρες τώρα, θα προσπαθήσω να το κόψω όταν γυρίσω στην Αθήνα...
    σκέφτομαι συνέχεια όλη μερα τις ταχυπαλμίες μου, μετράω σφυγμούς, είναι όλη μερα γύρω στους 80-90... έχει γίνει έμμονη ιδέα πια... τα μεσημέρια φοβάμαι να φάω μην με πιάσει η ταχυκαρδία

Senior Member
    Να το κοψεις οταν εχεις καλη ψυχολογια .................. οντως , ειναι εμμονη ιδεα ...... εμενα αν δεν παρω ζαναξ , ανεβαινουν και 115 οι παλμοι ....... και μετα το φαγητο ειναι φυσιολογικο νανεβαινουν οι παλμοι , γιατι το στομαχι χρειαζεται περισσοτερο αιμα , εκει συγκεντωνεται το αιμα , γι αυτολενε μην κολυμπας μετα το φαγητο , ζοριζεται η καρδια ....

Να το κοψεις οταν εχεις καλη ψυχολογια .................. οντως , ειναι εμμονη ιδεα ...... εμενα αν δεν παρω ζαναξ , ανεβαινουν και 115 οι παλμοι ....... και μετα το φαγητο ειναι φυσιολογικο νανεβαινουν οι παλμοι , γιατι το στομαχι χρειαζεται περισσοτερο αιμα , εκει συγκεντωνεται το αιμα , γι αυτολενε μην κολυμπας μετα το φαγητο , ζοριζεται η καρδια ....
    Δεν είμαι και στην καλύτερη ψυχολογία, και λόγω αυτού και λόγω κάποιων άλλων θεμάτων... δεν ξέρω τι άλλες εξετάσεις να κάνω...

Senior Member
    Μην κανεις αλλες , δεν εχεις τιποτα , ειναι το ναρκωτικο , το νομιμο της εποχης μας , το ζαναξ ......... οταν βρεις ευκαρεια σε καταλληλη καλη ψυχολογθια , τοτε κοψτα , οχι οτι ωρα σουρθη .........εγω οπου παιρνω 8 ζαναξ ? μερα , υπαρχουν μερες που χρειαζομαι 10-11 , και μερες που την βγαζω με 6 ...........συνολικα εχω παρειο απο το 04 , 45.000 ζαναξ , λεω να υποβαλλω αιτηση για guiness records , και δεν κανω πλακα ....,...

δυστυχως τα ζαναξ ειναι απο τις πιο εθιστικες βενζοδιαζεπινες που υπαρχουν και στην Αγγλια εχουν απαγορευσει να τις συνταγογραφουν γιατροι σε ασθενεις.και γω μπορω να σου πω οτι εχω δοκιμασει τα ζαναξ και μετα απο δυο μερες ληψης ηθελα να παρω και τριτη ημερα και ημουν ανυσηχος αλλα πειθαρχησα στον εαυτο μου και ειπα οχι πριν προλαβω να εθιστω για τα καλα σε αυτο το παλιοχαπο.ειχα παρει πρωτη φορα στα 18 μου χρονια και επαιρνα περιστασιακα μεχρι τα 20 μου και απο τοτε επαιρνα ταβορ περιστασιακα αλλα οταν δοκιμασα να ξαναπαρω πριν μισο χρονο με δυο συνεχομενες μερες που πηρα ημουν ευερεθιστος οταν περνουσε η δραση και την τριτη ημερα ηθελα διακαως να ξαναπαρω αλλα αντισταθηκα αλλιως θα ημουν εθισμενος.γιατι στα 18 που δοκιμασα πρωτη φορα ζαναξ ο εγκεφαλος αναπτυσεται μεχρι τα 25 χρονια και σε αυτη την ηλικια που δοκιμασα ηταν πιο ευκολο να εθιστω αλλα και μετα απο χρονια αν ξαναδοκιμαζα οπως και εκανα ηταν επισης πιο ευκολο να θυμαται ο εγκεφαλος μου την ληψη αυτης της ουσιας και να εθιστω.γι ατο υπαρχουν ναρκομανεις που ειναι καθαροι πολλα χρονια και ξαναπεφτουν στις ουσιες γιατι η <<απολαυση>>που παρεχει μια ουσια στον εγκεφαλο μενει στο υποσυνειδητο γι αυτο θελει μεγαλο αγωνα να ξεκοψεις μια για παντα

Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    δυστυχως τα ζαναξ ειναι απο τις πιο εθιστικες βενζοδιαζεπινες που υπαρχουν και στην Αγγλια εχουν απαγορευσει να τις συνταγογραφουν γιατροι σε ασθενεις.και γω μπορω να σου πω οτι εχω δοκιμασει τα ζαναξ και μετα απο δυο μερες ληψης ηθελα να παρω και τριτη ημερα και ημουν ανυσηχος αλλα πειθαρχησα στον εαυτο μου και ειπα οχι πριν προλαβω να εθιστω για τα καλα σε αυτο το παλιοχαπο.ειχα παρει πρωτη φορα στα 18 μου χρονια και επαιρνα περιστασιακα μεχρι τα 20 μου και απο τοτε επαιρνα ταβορ περιστασιακα αλλα οταν δοκιμασα να ξαναπαρω πριν μισο χρονο με δυο συνεχομενες μερες που πηρα ημουν ευερεθιστος οταν περνουσε η δραση και την τριτη ημερα ηθελα διακαως να ξαναπαρω αλλα αντισταθηκα αλλιως θα ημουν εθισμενος.γιατι στα 18 που δοκιμασα πρωτη φορα ζαναξ ο εγκεφαλος αναπτυσεται μεχρι τα 25 χρονια και σε αυτη την ηλικια που δοκιμασα ηταν πιο ευκολο να εθιστω αλλα και μετα απο χρονια αν ξαναδοκιμαζα οπως και εκανα ηταν επισης πιο ευκολο να θυμαται ο εγκεφαλος μου την ληψη αυτης της ουσιας και να εθιστω.γι ατο υπαρχουν ναρκομανεις που ειναι καθαροι πολλα χρονια και ξαναπεφτουν στις ουσιες γιατι η <<απολαυση>>που παρεχει μια ουσια στον εγκεφαλο μενει στο υποσυνειδητο γι αυτο θελει μεγαλο αγωνα να ξεκοψεις μια για παντα

Καλησπέρα
    Όμως παρόλο που επέστρεψα στο ζαναξ τώρα, τα μεσημέρια κυρίως μόλις φάω και ξαπλώσω να κοιμηθώ πάλι έχω ταχυκαρδίες.. δεν ξέρω τι να κάνω

Senior Member
    Quote Originally Posted by DiSI View Post
    Καλησπέρα
    Όμως παρόλο που επέστρεψα στο ζαναξ τώρα, τα μεσημέρια κυρίως μόλις φάω και ξαπλώσω να κοιμηθώ πάλι έχω ταχυκαρδίες.. δεν ξέρω τι να κάνω

Τα εκοψες αποτομα , και ακομη εχεις στερητικο συνδρομο , τοχω παθει κι εγω στην προσπαθεια μου να τα κοψω γρηγορα , ειναι το λεγομενο rebound effect , που μπορει να παιρνεις ενα ζαναξ , αλλα αν το κοψεις αποτομα στο μισο , σε δυο-τρεις μερες θα χρειαστεις ενα και μισο για ναρθεις στα ισα σου ....

Καλησπέρα και πάλι...
    είμαι κάπως καλύτερα με τις ταχυκαρδίες...
    βέβαια χθες το βράδυ έπαθα μια κρίση πανικού και νόμιζα ότι δεν μπορούσα να αναπνεύσω, όποτε με έπιασε ταχυκαρδία... σήμερα το πρωί ήμουν εντάξει αλλά με έχει πιάσει φόβος τώρα μήπως πάθω κάτι και νομίζω αρχίζουν και πάλι οι ταχυκαρδίες...
    το ζαναξ το άρχισα πάλι, 0.5 κάθε βράδυ, το ιντεραλ δεν το παίρνω

Senior Member
    για να αποφύγεις το rebound effect του xanax πρέπει να γίνει σταθερή μείωση της δόσης... αν για παράδειγμα παίρνεις την ημερα 0.25 τότε θα το μείωσης στα 0.15 και με τον καιρό θα το σταματήσεις εντελώς.. μπορεί να πάρει και χρονια η διακοπή του... το θέμα είναι να γίνει σωστά... για να τα καταφέρεις πρέπει να πίνεις καθημερινά πολλούς χυμούς και να παίρνεις inositol τουλάχιστον 1000mg κάθε πρωί... αυτό θα σε βοηθήσει να φύγεις από το καθημερινό άγχος.... επίσης πολύ αποτελεσματικό για άμεση διακοπή του xanax ειναι το ατμισμα cbd...

Senior Member
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ειναι το ατμισμα cbd...
    Exω παρει cbd oil , 30 ευρω το μικρο μπουκαλι, τι ειναι το ατμισμα ? δεν τα ξερω αυτα τα narcs .......μου ανοιγουν και την ορεξη.............

Inositol θα μπορούσε αλλά παίρνω και Effexor
    Τώρα ας πούμε έχω 84 παλμούς αλλα νιώθω βάρος στο στήθος

Senior Member
    Το effexor φερνει μια εντασουλα , τοπαιρνα καιρο ........πανω απο 75 mg ..... κι εγω τωρα που μετρηθηκα εχω 92 παλμους , ηπια ενα καφεδακι Ελληνικο.....

Senior Member
    Exω παρει cbd oil , 30 ευρω το μικρο μπουκαλι, τι ειναι το ατμισμα ? δεν τα ξερω αυτα τα narcs .......μου ανοιγουν και την ορεξη.............
    καταρχήν αν παίρνεις φάρμακα όπωςxanax η αντικαταθλιπτικά πρέπει να ύπαρxει τουλάχιστον 3 ώρες διαφορα από τα φάρμακα...υπαρχει ένα ένζυμο το P450 που επηρεάζει τα φάρμακα.. μαζί με ταυτόχρονη χρήση cbd.. ο μοναδικός τρόπος και αποτελεσματικός είναι να καπνίζεις /ισπνέεις την cbd γιατί κάνει δράση άμεση από τα πνευμονια στον εγκέφαλο..

το θετικό στο κάπνισμα/ατμισμα της cbd είναι ότι δεν υπαρχει καμια αλληλεπίδραση με το κυταροχρωμα P450... οποτε και καμια απόλυτος παρενέργεια με τα φάρμακα και είναι και ασφαλής η χρήση του και νόμιμη...!!!

το ατμισμα γινετε με ηλεκτρονικο τσιγαρο...

ο αλλος τροπος ειναι να το καπνισεις σε τσιγαρο..

μπορεις να μιλισεις με το συγκεκριμενο pet-shop για λεπτομεριες..

https://tsiouseeds.gr

Senior Member
    Σευχαριστω πολυ , αλλα αυτο ειναι ενα μπουκαλακι με σταγονομετρο , και μουπε ο τυπος να παιρνω ' τοσες ' σταγονες ..., ελα ομως που δεν καπνιζω , και δεν αντεχω το τσιγαρο, αλλιως θα το δοκιμαζα , αλλα ζαλιζομαι μονο με τον καπνο του τσιγαρου , αμα καπνισω ενα ( για να παω τουαλετα που και που ) .....το ξερω οτι ειναι νομιμο , αλλιως θα μου το πουλαγαν ? τα ζαναξ επρεπε ναναι παρανομα οχι αυτο .......που παιρνω 7-8 / μερα ....narc ειμαι κι εγω με τον τροπο μου .....

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast