Νιώθω πολύ μπερδεμένη...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
    Senior Member

Νιώθω πολύ μπερδεμένη...

Είναι εδώ και λίγες μέρες που νιώθω χειρότερα κι έχω ανάγκη να το εκφράσω μήπως και κάποιος μπορεί να με βοηθήσει... Νιώθω ότι ο λόγος είναι ότι μου λείπει αγάπη κι ασφάλεια αλλά δεν αποκλείω το να κάνω λάθος ειδικά μιας κι είμαι μπερδεμένη όπως έγραψα στον τίτλο... Όταν λέω "μπερδεμένη" εννοώ ότι νιώθω αναστάτωση και δεν ξέρω τι φταίει γι' αυτό το συναίσθημα, δεν μπορώ να καταλάβω περισσότερα...

Αν κάποιος νομίζει ότι μπορεί να με βοηθήσει να ξεμπλέξω το κουβάρι ας απαντήσει... Ευχαριστώ! ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Senior Member
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Είναι εδώ και λίγες μέρες που νιώθω χειρότερα κι έχω ανάγκη να το εκφράσω μήπως και κάποιος μπορεί να με βοηθήσει... Νιώθω ότι ο λόγος είναι ότι μου λείπει αγάπη κι ασφάλεια αλλά δεν αποκλείω το να κάνω λάθος ειδικά μιας κι είμαι μπερδεμένη όπως έγραψα στον τίτλο... Όταν λέω "μπερδεμένη" εννοώ ότι νιώθω αναστάτωση και δεν ξέρω τι φταίει γι' αυτό το συναίσθημα, δεν μπορώ να καταλάβω περισσότερα...

Αν κάποιος νομίζει ότι μπορεί να με βοηθήσει να ξεμπλέξω το κουβάρι ας απαντήσει... Ευχαριστώ! ♥
    Καλησπέρα κύκνο έχουμε πολύ καιρό να μιλήσουμε..
    Νομίζω ότι σου λείπει ένας καλός φίλος εννοώ σύντροφός....πρέπει να αφήσεις τον εαυτό σου ελεύθερο να μην το πιεζης...χαλάρωσε λίγο βγες λίγο έξω κάνε παρέες φίλες φίλους...και όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους...αν κάνεις και μια σχέση θα είσαι πολύ καλύτερα γιατι θα αισθανθείς υπεροχα συναισθήματα...
    Υ.Γ
    Δεν ξέρω αν κατάλαβα σωστά το πρόβλημα σου αλλά έτσι νομίζω και με αυτά που θυμάμαι από παλιότερες συζήτησης..

Senior Member
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Καλησπέρα κύκνο έχουμε πολύ καιρό να μιλήσουμε..
    Νομίζω ότι σου λείπει ένας καλός φίλος εννοώ σύντροφός....πρέπει να αφήσεις τον εαυτό σου ελεύθερο να μην το πιεζης...χαλάρωσε λίγο βγες λίγο έξω κάνε παρέες φίλες φίλους...και όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους...αν κάνεις και μια σχέση θα είσαι πολύ καλύτερα γιατι θα αισθανθείς υπεροχα συναισθήματα...
    Υ.Γ
    Δεν ξέρω αν κατάλαβα σωστά το πρόβλημα σου αλλά έτσι νομίζω και με αυτά που θυμάμαι από παλιότερες συζήτησης..
    Καλησπέρα Γιώργο...

Ναι, σωστά κατάλαβες... Απόψε νιώθω μεγάλη μοναξιά και θα μου έκανε πολύ καλό αν ένιωθα λίγη αγάπη αλλά δεν γίνεται... (Τώρα, για το μέλλον δεν ξέρω)...

Έχω κι άλλα συμπτώματα όπως το ότι κοντεύω να βάλω τα κλάματα κι ότι δυσκολεύομαι ν' αναπνεύσω και δεν ξέρω τι να κάνω για να συνέλθω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Senior Member
    Κάποιος φίλος/φίλη δεν υπάρχει να μιλήσετε να τα πεις και να ξεχαστείς και λίγο?

Εστάλη από MI 3W στο E-Psychology.gr Mobile App
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

Senior Member
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Κάποιος φίλος/φίλη δεν υπάρχει να μιλήσετε να τα πεις και να ξεχαστείς και λίγο?

Εστάλη από MI 3W στο E-Psychology.gr Mobile App
    Αυτή τη στιγμή τόσο χάλια που είμαι μόνο ένας άνθρωπος μπορεί να με βοηθήσει αλλά δεν μπορώ πια να του το ζητήσω γιατί έχουμε χωρίσει και θα θυμώσει μαζί μου ενώ έκανα τόσο κόπο για να με συγχωρέσει για τα λάθη του παρελθόντος και δεν ρισκάρω να το χαλάσω αυτό... Αλλά πραγματικά απόψε δεν αντέχω άλλο τόση θλίψη... Ορίστε, μ' έπιασαν τα κλάματα είχα δεν είχα...

Senior Member
    Σε έχει πιάσει το παράπονο αυτή τη στιγμή γι'αυτό είσαι έτσι....είναι αυτό που σου λέω πιο πάνω η έλλειψη συντροφικότητας..το είχα και εγώ παλιά σε μικρότερο βαθμό....όταν για αρκέτο καιρό δεν είχα σύντροφό με έπιαναν τα παράπονα και οι θλίψεις...ένιωθα συναισθηματικό κενό....αυτό δυστυχώς κανένα χαρμακο δεν μπορεί να το αναπληρώσει πέρα από έναν καλό σύντροφο...την αγάπη μόνο ένας καλός σύντροφος μπορεί να μας τη δώσει....
    Εγώ σου λέω ότι είσαι πολύ καλή κοπελα και να ξεχάσεις τα οποία λάθη του παρελθόντος γιατί απλούστατα άνθρωποι είμαστε και όλοι μας κάνουμε λαθοι ..είναι άδικο να αυτοτιμορουμαστε μια ζωή για κάποια λαθοι...μαθενουμε απτά λαθοι μας και προχωρά.παρα κάτω...προχωρά και εσύ παρακάτω..κάνε παρέες φίλες φίλους...και που ξέρεις ίσως παρακάτω σε περιμένει ένα καλός φίλος που θα σε αγαπήσω και θα τον αγαπήσεις...αν θέλεις μπορεις...

Senior Member
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Σε έχει πιάσει το παράπονο αυτή τη στιγμή γι'αυτό είσαι έτσι....είναι αυτό που σου λέω πιο πάνω η έλλειψη συντροφικότητας..το είχα και εγώ παλιά σε μικρότερο βαθμό....όταν για αρκέτο καιρό δεν είχα σύντροφό με έπιαναν τα παράπονα και οι θλίψεις...ένιωθα συναισθηματικό κενό....αυτό δυστυχώς κανένα χαρμακο δεν μπορεί να το αναπληρώσει πέρα από έναν καλό σύντροφο...την αγάπη μόνο ένας καλός σύντροφος μπορεί να μας τη δώσει....
    Εγώ σου λέω ότι είσαι πολύ καλή κοπελα και να ξεχάσεις τα οποία λάθη του παρελθόντος γιατί απλούστατα άνθρωποι είμαστε και όλοι μας κάνουμε λαθοι ..είναι άδικο να αυτοτιμορουμαστε μια ζωή για κάποια λαθοι...μαθενουμε απτά λαθοι μας και προχωρά.παρα κάτω...προχωρά και εσύ παρακάτω..κάνε παρέες φίλες φίλους...και που ξέρεις ίσως παρακάτω σε περιμένει ένα καλός φίλος που θα σε αγαπήσω και θα τον αγαπήσεις...αν θέλεις μπορεις...
    Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...
    Για τα λάθη που έκανα δεν μπορούσα να ηρεμήσω γιατί μου είχαν κοστίσει εκείνος να μην μου μιλάει καθόλου και συνεπώς να νομίζω μέχρι κι ότι με μισεί αλλά από τη στιγμή που μου είπε ότι με συγχώρησε αυτή η ψυχική ταλαιπωρία σταμάτησε... Αλλά ναι, από χθες μ' έχει πιάσει παράπονο επειδή είμαι πολύ καιρό μόνη μου όπως λες κι εσύ... Προσπαθώ όσο μπορώ να προχωράω στη ζωή μου αλλά μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον σχετικά με το άλλο φύλο και νιώθω μοναξιά... Μου λείπει πολύ μιαν αγκαλιά...