ΒΟΉΘΕΙΑ ΠΡΟΣΠΕΡΜΑΤΙΚΆ ΥΓΡΆ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
    Θεματοθετρια προφυλακτικό εννοείται στο στοματικό ειδικά όταν γίνεται σε άτομα που δεν τα γνωρίζεις καλά μπορείς να κολλήσεις ΣΜΝ κ από κει.....

Εκτός και αν θες να το ρισκάρεις και να είσαι φλου και χύμα πάντα.... από φόβο μήπως σε παρεξηγήσει ο εκαστοτε παρτενέρ .... όποιος σε σέβεται και θέλει την ασφαλεια σου θα δεχθει το προφυλακτικο εφοσον επιμεινεις οτι πιο ασφαλες θα είναι έτσι και για τους δυο ...Όλοι οι άλλοι σκασιλα σου....

Θέλει προσοχή γτ το φαινόμενο της ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης και των ΣΜΝ είναι πολύ συχνό και δυστυχώς άμα σου τύχει δεν θα πάρεις πρέφα πως σου έγινε.....συνήθως ξεκινάει πάντα όταν ο σύντροφός σου
    ..σου ξεστομίσει το πολύ γνωστό ..." έλα να το κάνουμε χωρίς προφυλακτικό, χαλάρωσε μην ανησυχείς θα είμαι προσεκτικός...θα τραβηχτω κτλ δεν υπάρχει κίνδυνος...." τσουπππ τη πάτησες ...

Πήγαινε βρες κάποιον γυναικολόγο που να σου κάνει και ρωτα τον ότι θες γτ στο ίντερνετ μπορεί η γνώμη του καθενός να είναι επικίνδυνη και όχι ασφαλής για σένα....

Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Καλα τα λες! αλλα για ρωτα κι τον ανδρα!! μπορει τα προκαταρκτικα με προφυλακτικο, μια κουβεντα ειναι ! Ποσο εγωιστηκα βλεπετε μερικες φωρες το σεξ!! ενω αν η καλη ψυχολογια του ενος θα εεχει καλο αποτελλεσμα κι στους δυο! Το σεξ δεν ειναι εγωιστικο ,δεν ειναι να περνας εσυ καλα κι βλεπουμε με τον αλλον, πρεπει να ρωταμε κι να ενδιαφερομαστε οσο για εμας το ιδιο κι για τον συντροφο μας διοτις δεν θα περασει κανει καλα εαν σκεφτετε μονο την παρτυ του!
    Κι δεν στο παω στη θεωρια οτι το σημαντικοτερο ειναι το ανδρικο μοριο, διοτις αυτο ειναι το επικεντρο του σεξ !
    Α σε ένα άλλο θέμα, έλεγες για διαβόλους και κολάσεις, λόγω του αυνανισμού, αλλά βλέπω τώρα, για το στοματικό στον άντρα κουβέντα ε;;;
    ΑΜΑΡΤΩΛΕ!

Δυστυχως αυτη η λογικη των συγρονων θυληκων μας εχει κι τα αυτα ασχημα αποτελλεσματα! Δλδη! "να μην κανεις παιδι σε αυτην την ηλικια!", να πας με ολους οσους σου αρεσουν! να περιμενεις , μετα φτανεις τα σαραντα παρα !! , κι περιμενεις να σε παρει καποιος ανδρας για να σε παντρεφτει κι να κανει κι πσιδι μαζι σου!! ωραια λογικη!
    για αυτο εχουμε γεμησει 40 αρες που εχουν παει με μεγαλο αριθμο ανδρων , κι δεν τις παιρνει κανεις πλεον! ετσι λοιπον ο Ελληνιος πληθισμος εχει μειωθει κατα μεγαλο αριθμο!! κι δυστυχως οι ανδρες μενουμε κι εμεις απαντρευτοι ειτε παντρεβομαστε αλλοδαπες!
    Δεν σου φταίει η 40αρα που έχεις μείνει μπακούρι, άλλο φταίει...

Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Θεματοθετρια προφυλακτικό εννοείται στο στοματικό ειδικά όταν γίνεται σε άτομα που δεν τα γνωρίζεις καλά μπορείς να κολλήσεις ΣΜΝ κ από κει.....

Εκτός και αν θες να το ρισκάρεις και να είσαι φλου και χύμα πάντα.... από φόβο μήπως σε παρεξηγήσει ο εκαστοτε παρτενέρ .... όποιος σε σέβεται και θέλει την ασφαλεια σου θα δεχθει το προφυλακτικο εφοσον επιμεινεις οτι πιο ασφαλες θα είναι έτσι και για τους δυο ...Όλοι οι άλλοι σκασιλα σου....

Θέλει προσοχή γτ το φαινόμενο της ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης και των ΣΜΝ είναι πολύ συχνό και δυστυχώς άμα σου τύχει δεν θα πάρεις πρέφα πως σου έγινε.....συνήθως ξεκινάει πάντα όταν ο σύντροφός σου
    ..σου ξεστομίσει το πολύ γνωστό ..." έλα να το κάνουμε χωρίς προφυλακτικό, χαλάρωσε μην ανησυχείς θα είμαι προσεκτικός...θα τραβηχτω κτλ δεν υπάρχει κίνδυνος...." τσουπππ τη πάτησες ...

Πήγαινε βρες κάποιον γυναικολόγο που να σου κάνει και ρωτα τον ότι θες γτ στο ίντερνετ μπορεί η γνώμη του καθενός να είναι επικίνδυνη και όχι ασφαλής για σένα....
    Έκλαψα με το "τσουυπ" για κάποιο λόγο :D

Banned
    επειδη δλδη δεν την παντρευομαι σημαινει οτι ειμαι μπακουρι? στην τελικη εμενα ηταν επυλογη μου να μην παντρευτω! διοτις εκανα καποιες ασχημες αμαρτιες στην ζωη μου, ειχα αφεθει στην ηδωνη και στην αυτοκαταστροφη! ειχα κι εχω κι ψυχηκη ασθενεια!
    Την ζωη που εσυ -και κριμας δλδη γιατι δεν ειναι τοσο ενδιαφερον οσο νομιζεις- την εκανα . Εσυ τεκνον μου τι θα κανεις? παρασκευη βραδυ και εισαι μεσα?? εσυ δεν ελεγες οτι εισαι "μεινστρημ" οτι εισαι το παιδι της διακεδασης και της κρεπαλης? οτι με τον θεο Ερωτα εχετε γινει φιλοι?
    Μικρε,εδω μεσα , οσα παρμυθια κι να γραφεις ! ακομα κι ολοι να σε πηστεψουν δεν κερδιζεις τπτα!! κοιτα να βαλεις κατω τα πραματα να κοιταξεις το μελον σου! να επενδησεις σωστα τα χρονια σου κι ασε το παλικαρι της κοπελιας απο πανω να περναει καλα με 2 κι με 3! εσνα γιατι σε ενοχλει?? αντι να τον αβανταρεις κι να τον καληπτεις ως ανδρας του κανεις χαλαστρα?? νιωθεις περιφανος δλδη? η νομιζεις οτι θα σου καθωντε οι γκομενες εαν κραζεις τα αγορια τους? ξερεις τι γινετε συνηθως σε αυτες τις περηπτωσεις?? συνηθως θα καταφερνεις να εχεις σεξουαλικη επαφη με την οποια κοπελα γινετε αυτο αλλα θα το κανετε στα κριφα, με αγχος κι μολις ο αλλος την ξανα καταφρει, διοτις οι γυναικες οσο κι να λενε οτι τους ενοχλει οταν γνωριζουν καποιον που πηδαει απο εδω κι απο εκει στις αρχες , εντελει με αυτον θελουν να πανε! διοτις αυτος σου λεει πηδαει καλα! ενω εσυ, που το παιζεις τιμιος, που θα καρφονεις τον αλλον αντε να ριξεις κανενα "στα κρυφογρηγορα" κι θα κυνδηνευεις να σε κυνηγαει κι ο αλλος αφου να εισαι συγουρος οτι θα του πουνε καποια μερα οτι τα ελεγες αυτα!
    Τα παραπανω στα λεω φιλικα, οσο κι αν εισαι νευριασμενος μαζι μου , αρπαξε αυτην την συμβουλη απο καποιον μεγαλητερο σου! Δεν ειναι πωτες αυτο που δειχνουν οι γυναικες! και αρκετες φορες αυτα που εννουν στα λογια τα αντιθετα επιδιοκουν! ΞΥΠΝΑ τωρα που εισαι νεος ακομα, διοτις αν αυτα που λες τα πηστευεις δεν θα περασεις καλα τεκνον μου

Senior Member
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Maryyy οι πιθανότητες είναι πάρα πολύ μικρές, ωστόσο σε αυτά τα θέματα δεν παίζουμε με τις πιθανότητες. Αυτή η βλακεία που διαβάζω οι πιθανότητες είναι μικρές, οπότε δεν βαριέσαι, το ρισκάρουμε, πολύ μου την σπάει. Έχω πολλά παραδείγματα γύρω μου με δυστυχισμένα παιδιά που ήρθαν έτσι και γυναίκες με πολλά θέματα που κάναν έκτρωση σε μικρή ηλικία.... Ιδίως σε μικρές ηλικίες που η γυναίκα είναι πιο γόνιμη, ο άντρας πιο ανώριμος και οι δύο ανέτοιμοι για γονείς, ένας λόγος παραπάνω να μην το ρισκάρεις. Για πιο μελλοντικά καλό είναι να συζητήσεις με τον γυναικολόγο σου όλες τις μεθόδους αντισύλληψης, όταν θα είσαι καιρό με κάποιον και του έχεις εμπιστοσύνη κι έχετε κι οι δύο ελεγχθεί για ΣΜΝ ας πούμε, ίσως το χάπι να ήταν μια κάποια λύσις. Ωστόσο στην παρούσα φάση, ακόμα κι εγκυμοσύνη να μην παίζει, είναι πάρα πολύ κρίμα να κολλήσεις κάποιο ΣΜΝ και να ταλαιπωριέσαι. Είναι κι αυτό εξίσου σημαντικό, παρ' όλο που σε μικρές ηλικίες κολλάμε πιο πολύ στο θέμα της εγκυμοσύνης και δεν σκεφτόμαστε τόσο τα ΣΜΝ...
    Συμφωνω με ολα τα παραπανω και βασικα περιπου τα ιδια ειχα σκοπο να γραψω αλλα η Σονια με προλαβε. Αλλη η εννοια της πιθανοτητας κι αλλη του ρισκου. Την πιθανοτητα ο Χ τυπος που θα γνωρισεις την οποια μερα να εχει προσπερματικο υγρο με πολλα σπερματοζωαρια δεν θα την εχει γραμμενη στο κουτελο του για να κανεις εσυ τους υπολογισμους σου στα γρηγορα. :)
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

επειδη δλδη δεν την παντρευομαι σημαινει οτι ειμαι μπακουρι? στην τελικη εμενα ηταν επυλογη μου να μην παντρευτω! διοτις εκανα καποιες ασχημες αμαρτιες στην ζωη μου, ειχα αφεθει στην ηδωνη και στην αυτοκαταστροφη! ειχα κι εχω κι ψυχηκη ασθενεια!
    Την ζωη που εσυ -και κριμας δλδη γιατι δεν ειναι τοσο ενδιαφερον οσο νομιζεις- την εκανα . Εσυ τεκνον μου τι θα κανεις? παρασκευη βραδυ και εισαι μεσα?? εσυ δεν ελεγες οτι εισαι "μεινστρημ" οτι εισαι το παιδι της διακεδασης και της κρεπαλης? οτι με τον θεο Ερωτα εχετε γινει φιλοι?
    Μικρε,εδω μεσα , οσα παρμυθια κι να γραφεις ! ακομα κι ολοι να σε πηστεψουν δεν κερδιζεις τπτα!! κοιτα να βαλεις κατω τα πραματα να κοιταξεις το μελον σου! να επενδησεις σωστα τα χρονια σου κι ασε το παλικαρι της κοπελιας απο πανω να περναει καλα με 2 κι με 3! εσνα γιατι σε ενοχλει?? αντι να τον αβανταρεις κι να τον καληπτεις ως ανδρας του κανεις χαλαστρα?? νιωθεις περιφανος δλδη? η νομιζεις οτι θα σου καθωντε οι γκομενες εαν κραζεις τα αγορια τους? ξερεις τι γινετε συνηθως σε αυτες τις περηπτωσεις?? συνηθως θα καταφερνεις να εχεις σεξουαλικη επαφη με την οποια κοπελα γινετε αυτο αλλα θα το κανετε στα κριφα, με αγχος κι μολις ο αλλος την ξανα καταφρει, διοτις οι γυναικες οσο κι να λενε οτι τους ενοχλει οταν γνωριζουν καποιον που πηδαει απο εδω κι απο εκει στις αρχες , εντελει με αυτον θελουν να πανε! διοτις αυτος σου λεει πηδαει καλα! ενω εσυ, που το παιζεις τιμιος, που θα καρφονεις τον αλλον αντε να ριξεις κανενα "στα κρυφογρηγορα" κι θα κυνδηνευεις να σε κυνηγαει κι ο αλλος αφου να εισαι συγουρος οτι θα του πουνε καποια μερα οτι τα ελεγες αυτα!
    Τα παραπανω στα λεω φιλικα, οσο κι αν εισαι νευριασμενος μαζι μου , αρπαξε αυτην την συμβουλη απο καποιον μεγαλητερο σου! Δεν ειναι πωτες αυτο που δειχνουν οι γυναικες! και αρκετες φορες αυτα που εννουν στα λογια τα αντιθετα επιδιοκουν! ΞΥΠΝΑ τωρα που εισαι νεος ακομα, διοτις αν αυτα που λες τα πηστευεις δεν θα περασεις καλα τεκνον μου
    Βρε απάντα καλύτερα σε αυτά που λέω και άσε τι είμαι εγώ. Είσαι αμαρτωλός ή δεν είσαι; Όταν παροτρύνεις τις κοπέλες να μην φοράνε προφυλακτικό στον άντρα, στο στοματικό σεξ; Από τι είδα αυτό σου καλά άρεσε...Ούτε είδα να το καταδικάζεις, ούτε είδα να λες για κολάσεις και καζάνια...

Καλύτερα να κοιτάει ο καθένας τα του οίκου του. Γι'αυτό εκνευρίζομαι με εσάς της εκκλησίας, πάτε κάθε μέρα στην εκκλησία και νομίζετε πως είστε οι αναμάρτητοι. Ο πρώτος άνθρωπος που μπήκε στον παράδεισο, ήταν ένας ληστής και όταν λέμε ληστής για εκείνη την εποχή, εννοούμε δολοφόνος και εκείνη που είχε περισσότερη πίστη από όλους, ήταν μια κοινή κοπέλα. Μάντεψε Ποιος τους αναγνώρισε.. Διάβασε την Καινή Διαθήκη και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Δεν το είπα με κακό τρόπο, απλά θέλω να δείξω σε όλο το σινάφι με τους ευσεβιστές και τους θρησκόληπτους, ότι εκείνοι πρώτοι σταύρωσαν τον Χριστό, οι θρησκόληπτοι φαρισαίοι. Ενώ οι "αμαρτωλοί" όπως του ονομάζει το σινάφι σου, αγίασαν. Ένας φαρισαίος υποκριτής είσαι και τίποτα παραπάνω. Ευτελίζεις με αυτά που λες και μια θρησκεία με πνευματικό υπόβαθρο.

Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Βρε απάντα καλύτερα σε αυτά που λέω και άσε τι είμαι εγώ. Είσαι αμαρτωλός ή δεν είσαι; Όταν παροτρύνεις τις κοπέλες να μην φοράνε προφυλακτικό στον άντρα, στο στοματικό σεξ; Από τι είδα αυτό σου καλά άρεσε...Ούτε είδα να το καταδικάζεις, ούτε είδα να λες για κολάσεις και καζάνια...

Καλύτερα να κοιτάει ο καθένας τα του οίκου του. Γι'αυτό εκνευρίζομαι με εσάς της εκκλησίας, πάτε κάθε μέρα στην εκκλησία και νομίζετε πως είστε οι αναμάρτητοι. Ο πρώτος άνθρωπος που μπήκε στον παράδεισο, ήταν ένας ληστής και όταν λέμε ληστής για εκείνη την εποχή, εννοούμε δολοφόνος και εκείνη που είχε περισσότερη πίστη από όλους, ήταν μια κοινή κοπέλα. Μάντεψε Ποιος τους αναγνώρισε.. Διάβασε την Καινή Διαθήκη και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Δεν το είπα με κακό τρόπο, απλά θέλω να δείξω σε όλο το σινάφι με τους ευσεβιστές και τους θρησκόληπτους, ότι εκείνοι πρώτοι σταύρωσαν τον Χριστό, οι θρησκόληπτοι φαρισαίοι. Ενώ οι "αμαρτωλοί" όπως του ονομάζει το σινάφι σου, αγίασαν. Ένας φαρισαίος υποκριτής είσαι και τίποτα παραπάνω. Ευτελίζεις με αυτά που λες και μια θρησκεία με πνευματικό υπόβαθρο.
    Ρε εσύ,ξερεις τι λέει μια παροιμία?
    Με λενε Ρίζο και όπως θελω τα γυρίζω...

Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Ρε εσύ,ξερεις τι λέει μια παροιμία?
    Με λενε Ρίζο και όπως θελω τα γυρίζω...
    Δεν θέλω καν να ασχολούμαι με τέτοιου είδους άτομα, αλλά όταν μπαίνουν και χαλάνε τα θέματα, ενώ γίνεται μια ωραία συζήτηση, τότε ναι εκνευρίζομαι...

Senior Member
    κανε τεστ εγκυμοσυνης. ειναι τοσο απλο.

Εγώ πάντως λέω να του κάτσεις επιτελους

Sent from my iPad using Tapatalk

Junior Member
    Λοιπόν θέλω την γνώμη σας σε κάτι ...γτ θεωρώ ότι είστε άτομα με περισσότερη εμπειρία....εγώ είχα τελευταία φορά περίοδο στις 16 Δεκεμβρίου αλλά γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο....πριν μια βδομάδα περίπου συναντήθηκα με το αγόρι μου και κάναμε τα προκαταρκτικά....όταν ήρθε η ώρα του να τελειώσει ,έχυσε(συγνώμη για την έκφραση)στην ευαίσθητη περιοχή μου αλλά λίγο πιο πάνω....εγώ πήγα αμέσως να σκουπίσω τα υγρά με χαρτί ,αλλά νομίζοντας ότι έχουν πάει υγρά στην ευαίσθητη περιοχή μου χρησιμοποίησα χωρίς να το καταλάβω για να σκουπίσω την περιοχή ....αλλά το χαρτί με τα λίγα υγρά το έβαλα στην περιοχή μου αλλά όχι πάρα πολύ μέσα.....από τότε έχει πριστει η κοιλιά μου και το στήθος μου και πονάει λίγο....υπάρχει κίνδυνος να έχει συμβεί το κακό και να είμαι έγκυος;;;

Quote Originally Posted by HaraL View Post
    Λοιπόν θέλω την γνώμη σας σε κάτι ...γτ θεωρώ ότι είστε άτομα με περισσότερη εμπειρία....εγώ είχα τελευταία φορά περίοδο στις 16 Δεκεμβρίου αλλά γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο....πριν μια βδομάδα περίπου συναντήθηκα με το αγόρι μου και κάναμε τα προκαταρκτικά....όταν ήρθε η ώρα του να τελειώσει ,έχυσε(συγνώμη για την έκφραση)στην ευαίσθητη περιοχή μου αλλά λίγο πιο πάνω....εγώ πήγα αμέσως να σκουπίσω τα υγρά με χαρτί ,αλλά νομίζοντας ότι έχουν πάει υγρά στην ευαίσθητη περιοχή μου χρησιμοποίησα χωρίς να το καταλάβω για να σκουπίσω την περιοχή ....αλλά το χαρτί με τα λίγα υγρά το έβαλα στην περιοχή μου αλλά όχι πάρα πολύ μέσα.....από τότε έχει πριστει η κοιλιά μου και το στήθος μου και πονάει λίγο....υπάρχει κίνδυνος να έχει συμβεί το κακό και να είμαι έγκυος;;;
    Καλημέρα..
    Να ξέρεις για άλλη φορά ότι υπάρχει το "χάπι της επόμενης μέρας"..
    Για τώρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι ένα τεστ εγκυμοσύνης (αν και το βλέπω πολύ χλωμό να είσαι έγκυος)
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Junior Member
    Άρα θεωρείς ότι δεν υπάρχει κίνδυνος εγκυμοσύνης...(σορρυ που ξανά ρωτάω απλά είμαι παρα πολύ αγχωδης σαν άνθρωπος....)...και μπορεί όλα αυτά τα συμπτώματα να τα έχω λόγω άγχους;;

Quote Originally Posted by HaraL View Post
    Άρα θεωρείς ότι δεν υπάρχει κίνδυνος εγκυμοσύνης...(σορρυ που ξανά ρωτάω απλά είμαι παρα πολύ αγχωδης σαν άνθρωπος....)
    Σίγουρη δεν είμαι αλλά αν μέναμε έγκυος έτσι θα είχα κάνει ποδοσφαιρική ομάδα τώρα. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο :)
    Καλύτερα κάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης να σου φύγει και το άγχος..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast