40 ετών παρθενος - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 98
    Μα δεν έχω πρόβλημα που είναι άπειρος! Δεν με ενδιαφέρει αυτό, απλά έλεγε ψέματα για ν κρύψει το κόμπλεξ του.

Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Μα δεν έχω πρόβλημα που είναι άπειρος! Δεν με ενδιαφέρει αυτό, απλά έλεγε ψέματα για ν κρύψει το κόμπλεξ του.

Ε μπες και συ λίγο στη θέση του ......
    Αν εσύ ήσουν παρθένα σε αυτήν την ηλικία δεν φαντάζεσαι ότι θα ήταν λίγο σοκαριστικό για τον άλλο........Δεν θα το διατυμπανιζες παντού

Όπως και να το κάνουμε όσο ανοιχτοί και φιλελεύθεροι να το παίζουμε....σοκαρει λίγο που σε τέτοια ηλικία ένας άνθρωπος δεν δοκίμασε ούτε μια φορά αυτό που θεωρείται φυσιολογικό και απλη βιολογική πράξη......Σαν το νερό το φαγητό και τον ύπνο...

Όχι πως δεν υπάρχουν άτομα εκεί έξω .....Ο καθένας στη τελική οπότε νιώθει έτοιμος και οπότε το θέλει θα το κάνει......αλλά ότι φαίνεται κάπως από τη κοινωνία...δυστυχώς φαίνεται..... λιγακι

Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ε μπες και συ λίγο στη θέση του ......
    Αν εσύ ήσουν παρθένα σε αυτήν την ηλικία δεν φαντάζεσαι ότι θα ήταν λίγο σοκαριστικό για τον άλλο........Δεν θα το διατυμπανιζες παντού

Όπως και να το κάνουμε όσο ανοιχτοί και φιλελεύθεροι να το παίζουμε....σοκαρει λίγο που σε τέτοια ηλικία ένας άνθρωπος δεν δοκίμασε ούτε μια φορά αυτό που θεωρείται φυσιολογικό και απλη βιολογική πράξη......Σαν το νερό το φαγητό και τον ύπνο...

Όχι πως δεν υπάρχουν άτομα εκεί έξω .....Ο καθένας στη τελική οπότε νιώθει έτοιμος και οπότε το θέλει θα το κάνει......αλλά ότι φαίνεται κάπως από τη κοινωνία...δυστυχώς φαίνεται..... λιγακι
    Συμφωνώ μαζί σου

Senior Member
    ειχε πει ο ρομπιν ουιλιαμς σε δικη μου μεταφραση οτι η πολυ φιλοσοφια ειναι ασυμβατη με το σεξ και λειτουργει η το μυαλο η το πεος μια ιδιοφυια πχ εχει μεγαλη πιθανοτητα να μεινει παρθενος οστοσο θα υπαρχει μια που θα τα καταφερει μ αυτη αν τον ενδιαφερει.

τωρα αν λαβουμε υποψη οτι το σεξ ειναι και κατι χοντροκομενο εγω νομιζω καλυτερα θα περναγε καποιος αν συγκεντρονοταν αυτος στη συντροφο του η αυτη σε αυτον μονο

Αν ενας ανθρωπος εχει κοινωνικη φοβια ειναι λογικο να μεινει για παντα παρθενος. Εγω ας πουμε δεν εχω ουτε φιλους ουτε ειχα ποτε σχεση στη ζωη μου. Που να τη βρω; Θα σκαρφαλωσει απο το παραθυρο; Ειμαι λοιπον σχεδον παρθενος.

Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Αν ενας ανθρωπος εχει κοινωνικη φοβια ειναι λογικο να μεινει για παντα παρθενος. Εγω ας πουμε δεν εχω ουτε φιλους ουτε ειχα ποτε σχεση στη ζωη μου. Που να τη βρω; Θα σκαρφαλωσει απο το παραθυρο; Ειμαι λοιπον σχεδον παρθενος.
    Το σχεδόν παρθένος πώς γίνεται ρε φίλε Ορέστη??
    Πραγματικά θέλω πολύ να μάθω...

Senior Member
    αντικειμενο σχολιων ειναι οτι διαφερει

Senior Member
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Αν ήταν ασέξουαλ, πιστεύω πως δεν θα έμπαινε καν στον κόπο να κάνει σεξ ή σχέση
    Για το συγκεκριμένο δεν μπορούμε βέβαια να ξέρουμε (αν είναι ή όχι ασεξουαλικός). Πάντως η ασεξουαλικότητα είναι αρκετά παρεξηγημένη κατάσταση. Στην ερώτηση αν οι ασεξουαλικοί μπορούν να συνάψουν σχέσεις η απάντηση είναι «ναι». Περισσότερα εδώ.

Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Μετά τα 30 αν είσαι ακόμη παρθένος, τότε υπάρχουν και άλλες λύσεις με πληρωμή.
    Μου δίνεις την ευκαιρία να καταφερθώ κατά της πορνείας μια ακόμα φορά. Σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου σε τέτοιο πλαίσιο και εύχομαι η απαγόρευση να γενικευτεί.

Senior Member
    απλα σε κοροδευει! την ιδια μαλακια ελεγα κι εγω, βεβαια οχι τοσο μεγαλος! αλλα μεχρι τα 20 πολλα αγορια θυμαμαι λεγαμαι ψεματα εαν η κοπελα ηταν σοβαρη κι καλοψυχη! κι θελαμε να το παιξουμε "καλο μαθημενα"
    zorz

Senior Member
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Δεν έχω πρόβλημα που ήταν παρθένος, έχω πρόβλημα που μου είπε ψέματα. Με έκανε να νιώθω άσχημα και ότι δεν του ήμουν αρκετή. Καταλαβαίνω τους λίγους που τον οδήγησαν εκεί αλλά και πάλι. Ίσως βέβαια αν ήμουν εγώ στη θέση του να έκανα το ίδιο πράγμα, ποιος ξέρει.

εχεις προβλημα με τον εαυτο σου γιατι ο ενας ειναι στο ενα ακρο ενω εσυ στο αλλο

Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εχεις προβλημα με τον εαυτο σου γιατι ο ενας ειναι στο ενα ακρο ενω εσυ στο αλλο
    Το άλλο άκρο είναι ότι χάρηκα τα "νιάτα" μου;

Πέρα από το όποιο θέμα του συγκεκριμένου, δράττομαι της ευκαιρίας να καταγγείλω τα σημερινά πρότυπα άντρα - γυναίκας, τα οποία μας έχουν επιβληθεί με πλύση εγκεφάλου και σαν αποτέλεσμα είχαν την καταστροφή του αυθεντικού έρωτα και τη μετατροπή του σε "ολυμπιακό αγώνισμα"! Πράγματι, ο παραπάνω τύπος έχει κόμπλεξ.. Αυτό όμως που δεν αναρωτιόμαστε -δεν κάνουμε τον κόπο να προχωρήσουμε βαθύτερα- είναι γιατί του δημιουργηθήκανε αυτά τα κόμπλεξ και εκείνου και εκατομμυρίων άλλων! Βλέπω νέα παιδιά να προβληματίζονται για θέματα που στην πραγματικότητα δεν αποτελούν πρόβλημα! Απλά η κοινωνία μας έχει κάνει να τα βλέπουμε έτσι! Μου λέει ο άλλος ότι αισθάνεται μειονεκτικά επειδή είναι 19 χρονών και παρθένος, αν είναι δυνατόν!! Ο άλλος μου λέει 17!!! Και ρωτώ· είναι λογικά πράγματα αυτά; Ζούμε σε μια παράνοια; Ο άνθρωπος της ιστορίας, από την άλλη πλευρά, ήθελε να το παίξει κάποιος που δεν είναι, διότι δεν είχε αρκετή εμπιστοσύνη στον εαυτό του· να πει "αυτός είμαι, 40 χρονών και δεν έχω πάει με γυναίκα"!!! Λάθος του! Προσωπικά, δεν θεωρώ ότι έχει κάποιος πρόβλημα ακόμα και σ' όλη του τη ζωή να μην κάνει σεξ, είτε είναι του ενός είτε του άλλου φύλου! Από τη στιγμή που είναι ολοκληρωμένος άνθρωπος δεν τίθεται τέτοιο θέμα.. Αρκεί να είναι ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ επιλογή, το υπογραμμίζω αυτό! Αυτός όλος ο "μαραθώνιος" με την απόκτηση σεξουαλικών εμπειριών στους άντρες έχει καταντήσει μια αηδία και μισή!! Και τελικώς χάνεται και η ΟΥΣΙΑ του πράγματος! Το ζήτημα σε όλα αυτά είναι η αποδοχή... Όλοι θέλουμε και να αρέσουμε και να αισθανόμαστε αποδεκτοί. Από κει ξεκινάνε όλα! Το ζήτημα είναι τι θέλεις από τη ζωή: one night stand, μια σχέση, να μείνεις μόνος σου; Όλα είναι αποδεκτά και υγιή, κατά τη δική μου άποψη, αρκεί να είναι συνειδητή επιλογή κι όχι αποτέλεσμα πλύσης εγκεφάλου.. Και εν πάσει περιπτώση δεν υπάρχει "καλός" και "κακός" στο σεξ! Κάποιος μπορεί να είναι καλός για μία και αντίστοιχα κακός για άλλη και τανάπαλιν! Πρέπει να διαλυθεί πια αυτός ο μύθος με το τι είναι "σωστό" και το τι "λάθος", προκειμένου να πάψουμε να θρηνούμε θύματα. Το αν θα είναι το Α ή το Β σε μια σχέση εξαρτάται πάντα από τον άνθρωπο. Δεν σου κάνει αυτός; Προχωράς! Ανάλογα με το τι θες... Ακόμα και ανίκανος να είναι κάποιος -λόγω οργανικού προβλήματος ή άλλου- εάν ο άνθρωπος που είναι δίπλα σου αξίζει πραγματικά και δε σε βιώνει ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ, θα εξακολουθεί να στέκεται δίπλα σου.. Αν όχι τότε δεν έχασες και τίποτα!

Senior Member
    Ζουμε τον δυτικο πολυτησμο! οπου βασηζετε στα αρχαιοελληνικα ιδεωδοι! οπου ο ερωτας ηταν φυσηκοτητα κι οχι ντροπη! Δεν πρεπει να υπαρχει οριο σε κατι φυσηκο! δλδη οταν κανεις την αλλη αναγκη σου περιοριζεσαι?? τωτες να κατουραμε κι με οριο! να πινουμε κι νερο με οριο!! Ημαρτον! το σεξ κι ο ερωτας πρεπει να υπαρχει απο την ηλικια οπου το αισθανετε κανεις κι οχι απο την ηλικια που πρεπει κανεις! μακαρι να μπορουσανε ολοι να εχουν σεξουαλικες εμπειριες στα 15!! μακαρι!! θα ειχαμε γλητωσει τους μισους τρελους κι τα μισα διαζηγεια! οπως κι δεν θα ειχαμε υπογγενητικοτητα!
    zorz

Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    το σεξ κι ο ερωτας πρεπει να υπαρχει απο την ηλικια οπου το αισθανετε κανεις κι οχι απο την ηλικια που πρεπει κανεις! μακαρι να μπορουσανε ολοι να εχουν σεξουαλικες εμπειριες στα 15!!
    Το ερώτημα εδώ είναι γιατί τελικά δεν υφίσταται αυτό;

Senior Member
    Κατι που δεν καταλαβα ακριβως απο αυτα που εγραψες vickympou, οι υπερβολες για τα κατορθωματα του αφορουσαν τον σεξουαλικο τομεα, αλλα επιτευγματα της ζωης, την εμπειρια και την ωριμοτητα του γενικοτερα η και ολα μαζι/συνδυασμο αυτων;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast