Δεν τον ελκυω λόγω ασθένειας... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
    Κατερίνα, ο άντρα σου σου είπε χύμα πως έχει ξενερώσει μαζί σου. Τώρα για μαμάδες και γονείς που δε σε εγκρινουν δεν είναι κάτι σημαντικό πιστευω κι αν θελει να τους επισκεπτεται δε το βρισκω ασχημο. Οσο για φιλους και φιλες με προβληματα λογικο μου φενεται να μη θελει να ακουει και να συγκρινεται. Το οτι σου είπε να μη ερχεσται σε επαφη λογο θρησκειας ειναι υποπτο. Οπως και να χει αν σε αγαπαει και σε θελει και δε μπορει να σου κανει τρελιτσες τοτε υπαρχει προβλημα. Πως να λυθει αυτό δε ξερω παντως υπαρχει περιπτωση να εχει και αυτός προβλημα απο μονος του και με την ολη σου κατασταση να τον εχεις βαλει σε τελμα. Τι να σου πω οπως και να χει αν σε θελει πρεπει να σε ικανοποιει αν δε σε ικανοποιει τοτε μονο πλατωνικα τι αγαπη να χετε. Αν σαγαπαει ας σου λεγε οτι τον εχεις ξενερωσει και ας εκπληρωνε τα συζηγικα του καθηκοντα, τωρα που δε το κανει υπαρχει προβλημα οποτε εχετε σχεση προβληματικη το ποιος φταιει και πως θα αλλαξει αυτο αλλου παπα ευαγγελιο.

Senior Member
    καταρχας κατερινα, πως εισαι τωρα? εισαι σε καλυτερη φαση με την ασθενεια?
    δεν θελω να ειμαι πολυ αποτομη...αλλα..δεν ειναι οκ η σταση του αντρα σου. εγω εχω αλλη οπτικη βεβαια. δεν θα εμενα με εναν τετοιον αντρα.
    εχω δει με τα ιδια μου τα ματια τι ειναι η αγαπη και ο ερωτας στην πραξη, οχι στα λογια.η μητερα μου περασε καρκινο στηθους εχασε μαλλια, στηθος...ο πατερας μου δεν την αφησε. ουτε καν το σκεφτηκε. μετα ο πατερας μου περασε καρκινο 2 φορες. τη μια ορχεων. δεν τον αφησε η μανα μου, ουτε ποτε ανταλλαξανε λογια σαν αυτα που σου ειπε ο αντρας σου. δυστυχως βλεπω πως μεγαλο ποσοστο αντρων στην ελλαδα φευγει οταν δυσκολευει η κατασταση. αυτο που σου λεει για μεγαλα στηθη κτλ..τεσπα. ας μην κραξω. αγια μερα σημερα. αν και αθεη. σου αξιζουν πολλα περισσοτερα στη ζωη.

Εγώ δεν πιστεύω ότι αυτό είναι αγάπη.Επιπλέον κάποιος που μας αγαπάει δε μας πληγώνει.Και γω λόγω νόσου είχα χάσει πολλά κιλά πολλά όμως,αλλά ο σύντροφος μου μια χαρά λειτουργούσε σεξουαλικά και ποτέ δε με στήριξε,πράγμα που το θεωρώ πραγματική αγάπη.Τώρα να σε βγάζει μη επιθυμητή για κάτι που δεν είναι καν στο χέρι σου μου φαίνεται πολύ κακό.Επιπλέον από ότι καταλαβαίνω γνώριζε για τη κατάσταση της υγείας σου εξ αρχής,γιατί κάθισε;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Junior Member
    Κατερίνα με αυτά που έχω διαβάσει μέχρι στιγμής κοντεύω να χάσω και τις πέντε τρίχες που έχω στο κεφάλι μου.
    Πώς είναι δυνατόν να είναι άνθρωπος του θεού όπως λέει και να νιώθει και να πράττει έτσι.
    Πώς είναι δυνατόν αφού το κάνετε μετά να έχει πρόβλημα και να το θεωρεί αμαρτία.
    Το πρόβλημα το έχει αυτός και μάλιστα πολύ σοβαρό και καλύτερα να πάει σε κάποιον ιδικό.

Αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι αν αγαπάς κάποιον τον βλέπεις πάντα όμορφο. Αρά δεν είναι θέμα ομορφιάς η σεξουαλικότητας γιατί αυτά είναι τα πρώτα πράγματα που θα τραβήξουν ένα άντρα αλλά μετά κάνουν κουμάντο τα συναισθήματα.
    Μην σκας για αυτόν κοιτά τον εαυτό σου πάνω από όλα και κάνε αυτά που σου δίνουν χαρά

Αν επιτρέπεται θέλω να ρωτήσω έχετε παιδιά;

Senior Member
    Quote Originally Posted by kapeman View Post
    Πώς είναι δυνατόν αφού το κάνετε μετά να έχει πρόβλημα και να το θεωρεί αμαρτία.
    Το πρόβλημα το έχει αυτός και μάλιστα πολύ σοβαρό και καλύτερα να πάει σε κάποιον ιδικό.
    ;
    ετσι ειναι..τι πραματα ειναι αυτα τωρα..

Junior Member
    Συγνώμη δεν ήθελα να προσβάλω κανέναν.
    Αλλά το παλικάρι πιστεύω ότι είναι εγκλωβισμένο μεταξύ των αισθημάτων του για την κοπέλα και από την άλλη έχει την γκρίνια από τους γονείς του
    πχ. Τι είναι αυτά που κάνει και μας έφερες την άρρωστη, και εμάς δεν μας σκέφτεσαι καθόλου που θέλουμε να δούμε εγγονάκια πριν πεθάνουμε. (Και όλα αυτά με κλαμένη φωνή και στο τέλος να ξεσπάει σε πολύ κλάμα και να λέει) Εμείς για το καλό σου το λεμέ, σε αγαπάμε (κλάμα).
    Τώρα πείτε μου ποιος δεν θα έσπαγε σε αυτή την πίεση να βλέπει την μητέρα του να κλαίει.

Τα έχω περάσει και εγώ αυτά σε σχέσεις; Την πρώτη φορά δεν με ήθελε η πεθερά γιατί δεν ήμουν του ίδιου κοινωνικού επιπέδου. Αρά χωρίσαμε. Και την δεύτερη φορά με μία κοπέλα ήμασταν τέσσερα χρόνια άλλα δεν καρποφόρησε γιατί αυτή έκανε ότι έλεγε η μητέρα της 34 χρόνον κοπέλα και η μητέρα καθόριζε τι ώρα βγει με ποίους και τι ώρα θα γυρίσει. Δεν είναι ότι δεν με ήθελε η μάνα της αλλά, ήθελε να κάνει αυτή κουμάντο. Άρα θα έκανε κουμάντο και όταν παντρευόμασταν παρόλο που έλεγε το αντίθετο.
    Και όσο για το προγαμιαίο έρωτα. Μάλλον και αυτά ήταν της μητέρας του γιατί φοβόνταν μη σε αφήσει έγκυος και αναγκαστούν να το βουλώσουν και αφήσουν να παντρεύετε.

Senior Member
    οριστε? η ζωη ειναι των γονιων η των παιδιων? ο τυπος δεν ειναι οκ. τελεια και παυλα. της κοπελας της αξιζει κατι καλυτερο. σε ολους αξιζει το καλυτερο. οποιος δεν θελει μπορει να αποχωρησει απτη ζωη του αλλου. τοσο απλο..γιατι να καθεται και να τον πικαρει και να τον πληγωνει? δεν θελει, δεν του κανει? στο καλο. γεια.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Κατερινα82 View Post
    Το κακό είναι πως όταν κυκλοφορώ στον ίδιο χώρο μαζί του δεν νιώθω καλά...αυτή είναι η αλήθεια μου.. νιώθω σαν κάτι που το βλέπει με τον τρόπο του και το σιχαίνεται...
    αν διαβασεις το τελευταιο θρεντ που εγραψα για τις σχεσεις θα σου λυθουν ολες οι αποριες αφου το πρωτο σταδιο ειναι το παραμυθι και το δευτερο η ωρα της αληθειας

οταν ενας ανθρωπος χρησιμοποιησει το μυαλο του για να φτιαξει μια σχεση που θα ζησει με αυτη ευτυχισμενος η σχεση αυτη παυει να ειναι ερωτικη

Page 3 of 3 FirstFirst 123