Προβλήματα στη σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
    Junior Member

Προβλήματα στη σχέση

Συγγνώμη για το τόσο μεγάλο κείμενο έχω πραγματικά ανάγκη την βοήθεια και τις συμβουλές σας. Έχω μια σχέση εδώ και ένα χρόνο ερωτεύτηκα πάρα πολύ αυτόν τον άνθρωπο εξαρχής όπως και εκείνος όλα ξεκίνησαν πολύ έντονα στο παρελθόν είχαμε και οι 2 μακροχρόνιες σχέσεις και εγώ είχα ξανασυγκατικισει με σχέση μου παλιότερα. Στους 3 μήνες συγκατικισαμε το φοβόμουν αλλά το ήθελα τρελά και έτσι το έκανα και δε το μετάνιωσα λεπτό εξακολουθώ μετά από ένα χρόνο να είμαι τρελά ερωτευμένη να περιμένω σα τρελή να γυρίσει να κάνω όμορφα πράγματα για εκείνον να προσέχω τον εαυτό μου τα πάντα και το πιο σημαντικό νιώθω αυτό το συναίσθημα που δεν έχω ξανανιώσει ασταμάτητα η καρδιά μου χτυπάει σα τρελή οπότε τον σκέφτομαι.Εκείνος είναι γλυκός τρυφερός μου συμπεριφερεται πάντα όμορφα δεν τσακονωμαστε συζηταμε τα πάντα υπάρχει απόλυτη εμπιστοσύνη βασικά δηλαδή πράγματα για μια σχέση. Το πρόβλημα είναι πως τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να νιώθω περίεργα με πολλά πράγματα.. Εκείνος ασχολείται επαγγελματικά με τον αθλητισμό και έτσι ο τρόπος ζωής του είναι πολύ αυστηρός διατροφή προπόνηση δύο και 3 φορές. Την ημέρα ύπνος νωρίς και γενικά ποτε υπερβολή σε τίποτα. Στην αρχή της σχέσης και όταν κατάλαβα τον τρόπο ζωής του με έβαλε σε σκέψεις γιατί είμαι πραγματικά στο άλλο άκρο σαν άνθρωπος δέχτηκα τα πάντα κ έδειξα απόλυτη κατανόηση γιατί ένιωθα ότι είναι αυτό που αγαπάει κ εκείνος όμως έκανε φοβερή προσπάθεια πάρα τη κούραση του αρκετές μέρες έβγαινε μαζί μου μέχρι αργά κάναμε. Αρκετά πράγματα πάντα με μέτρο κ χωρίς να επιβαρύνετε ιδιαίτερα το πρόγραμμα του βέβαια ποτέ δε βγαίναμε πολύ αλλά σε λογικά πλαίσια παρόλα αυτά έκανε συνεχώς. Προσπάθειες να. Με. Ευχαριστήσει και να μου δείξει ότι το θέλει και ας είναι οι συνθήκες δύσκολες τώρα όμως αυτό έχει αλλάξει το πρόγραμμα του έχει επιβαρυνθεί πολύ περισσότερο δεν έχει χρόνο ποτέ για τίποτα παρά μόνο για προπόνηση ξεκίνησε να παίρνει χάπια κάτι στο οποίο εγώ ήμουν κάθετη ήταν ο πρώτος μας σοβαρός τσακωμός είπε ότι δεν θα τα πάρει κ μετα απλά μου ανακοίνωσε ότι θα τα πάρει για μια εβδομάδα που τελικά έχει γίνει μήνας πλέον είναι μόνο ύπνος προπόνηση όλη η καθημερινότητα του και εντάξει παρόλο που με στεναχωρεί αυτό εν μέρει είναι η καριέρα του και το μέλλον του μπορώ να το δεχτώ όμως μαζί με αυτό έχει αλλάξει κ συμπεριφορά απέναντι μου πιο αδιάφορος δεν ασχολείτε δεν δίνει καμία σημασία εγώ προσπαθώ να τον στηεηξβ ακόμα περισσότερο δεν του ζητάω καν να βγούμε περιμένω όμως να γυρίσει και να μου αφιέρωσει έστω λίγο χρόνο πριν κοιμηθεί όμως δεν το κάνει πια κ εδώ ερχόμαστε στο 2ο πρόβλημα το οποίο είναι το κινητό του είναι μονίμως κολλημένος σε αυτό μέσω σοσιαλ μίντια προωθεί αυτό που κάνει έχει πολλούς φολλουερσ ανεβάζει στορυ συνέχεια και όταν δεν το κάνει είναι κολλημένος στον να κοιτάζει τα στορυ συναθλητων του ή να παίζει στοίχημα κάτι το οποίο έχει ελλατβσει αρκετά άλλα παρολαυτα το κινητό είναι προέκταση του χεριού του εγώ είμαι επίσης το ακριβώς αντίθετο καμία επαφή με όλα αυτά εξ αρχής του έλεγα ότι δε μου αρέσει αυτό τώρα πια βεβαια ασζολειτε πολύ περισσότερες ώρες του του λέω και μου λέει πως θα αλλάξει όμως κάθε μέρα τα ίδια. Όπου και να μαστε για καφέ με φίλους σπίτι ή οι δύο μας πάντα με το κινητό στο χέρι. Για καιρό κάνω υπομονή κ τα κρατάω μέσα μου γιατί πραγματικά θέλω να είμαστε μαζί όμως σιγά σιγά ξεσπάω με πιέζει πάρα πολύ ψυχολογικά αυτό το πράγμα ειληκρινα δεν μπορώ να το εκφράσω μονίμως το σκέφτομαι κ έχω ένα κόμπο στο στομάχι λέω ρε γαμωτο λέει συνέχεια πως μαγαπαει πως θα προσπαθήσει πως έχω δίκιο πως δεν θέλει να με χάσει κ τη επόμενη στιγμή κάνει τα ίδια εγώ βάζω τα κλάματα εδώ και ένα μήνα κάθε μέρα. Κ έχω συνέχεια νεύρα. Δε του μιλάω δεν είμαι ζέστη μαζί του κ εκείνος συνεχίζει κ εγώβτο μόνο π σκέφτομαι είναι γιατί πως γίνεται να μην τον νοιάζει καν ενώ λέει ότι τον νοιάζει. Τις τελευταίες δύο μέρες έχουμε τσακωθεί πάρα πολύ μου είπε ότι είμαι απόμακρη κ του εξήγησα πάλι με όμορφο τρόπο όλα μου τα προβλήματα το συζητήσαμε πολύ μου είπε πως είναι μια δύσκολη φάση πως εγώ οιταω μόνο τη σχέση μας ενώ εκείνος και το μέλλον πως έτσι είναι η ζωή του και ότι κάνει πρέπει να το κάνει εγώ του είπα πως συμφωνώ και καταλαβαίνω απλά πως όπως κάνει τόσες θυσίες για το άθλημα θα μπορούσε να κάνει και κάποιες ακόμα και λιγότερες γ αυτά που αγαπάει μου είπε για χιλιοστή φορά ότι θα προσπαθήσει κ του είπα πως αυτό δεν αρκεί και ότι αν θες να μοιράσεις τον χρόνο σου μπορείς όπως το έκανεςβκαι παλιότερα.. Δεν ξέρω τι να κάνω και πως να το. Διαχειριστώ πρώτη φορά βρίσκομαι σε τέτοια θέση να αγαπώ τόσο πολύ κάποιον να θέλω τρελά να είμαι μαζί του αλλά να μη. Μου φτάνει αυτό που μου δίνει. Νιώθω τέτοια απαγοητεθση κ στεναχώρια πραγματικά πιστεύω ότι χρειάζομαι ψυχολόγο έχει γίνει η μόνη μου σκέψη κάθε βράδυ είναι στο κινητό μετά τον παίρνει ο ύπνος κ εγώ κάθομαι και κλαίω μέχρι το πρωί.. Του είπα πως ίσως είναι καλύτερα. Να το αφήσουμε και μου είπε πως αν δε μου αρκεί το ότι θα προσπαθήσει. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνουμε επίσης είπε πως προσπαθεί και δεν βγαίνει πουθενά γιατί δε μου φτάνει.. Δεν ξέρω τι άλλο να πω νιώθω πως έχει μια απάθεια σε όλα πως πάει παντού με τη λογική και το μυαλό και πότε με το συναίσθημα Δεν ξέρω αν αξίζει να προσπαθώ εγώ να δεχτώ τις. Καταστάσεις κ να. Βάζω τον εαυτό μου σ αυτή τη θέση νιώθω τόσο χάλια και με κάνει όλο και χειρότερα του λέω ότι ποτέ δεν έχει χρόνο για μένα και τη μόνη του κενή μέρα. Κάνει κ άλλη προπόνηση του λέω να μην ασχολείται τόσο με το κινητό πιάνει το κινητό μέχρι να πέσει για ύπνο και δεν ανταλλάσουμε κουβέντα βάζω τα κλάματα φτάνω σε σημείο να κλαίω με αναφυλυτα με παίρνει αγάλια και πέφτει για ύπνο ο την επόμενη μέρα κάνει πάλι το ίδιο πράγμα του λέω καλύτερα να το αφήσουμε και μου λέω σε αγαπάω αλλά σε. Καταλαβαίνω ότι θες.. Δεν θέλω με τίποτα; να χωρίσουμε δε ξέρω όμως. Πως. Να το διαχειριστώ πως να μη με επιρεαζει τόσο πως να γίνω πιο σκληρή και πιο ανεξάρτητη. Έχω παρά πολλά πράγματα στη ζωή μου την οικογένεια μου πολλούς καλούσ φίλους τους οποίους. Βλέπω κάθε μέρα σχολή μαθήματα γυμναστήριο τα πάντα πάντα έχω κάτι να κάνω και πάντα είναι η πρώτη μου επιλογή εκείνος ενώ εγώ σίγουρα. Δεν είμαι στις προταιρεοτητεσ του. Οι φίλες μου μου λένε πως βλέπουν πόσο μαγαπαει ο πρέπει να τον καταλάβω να τον αποδεχτώ κ να οροσπαμοσρω κ ότι δν θα ναι πάντα έτσι οι γονείς μου επίσης κ εγώ. Έτσι. Νιώθω από τη μια από την άλλη δεν αντέχω αυτή τη κατάσταση. Συγγνώμη για το τεράστιο κείμενο και για τις μπερδεμένες σκέψεις έχω πράγματικα πολύ μεγάλη ανάγκη να μιλήσω δεν ξέρω πως να ηρεμήσω μέσα μου και αν πρέπει και αξίζει να το κάνω ξέρω ότι θελω αλλά μάλλον δεν αρκεί.

Φιλη μου σε καταλαβαινω απόλυτα. Και εγώ αν διαβάσεις αντιμετωπιζω περίπου το ίδιο πρόβλημα μαζί σου και συμπασχω.στην αρχή βέβαια τα περιεγραφες τόσο όμορφα που να σου πω σε ζηλεψα και είπα μπραβο.αλλά μετά τα χαλασες.είναι οντως πολύ μεγάλο θέμα αυτό. Οι γύρω σου σένα μπορουν να το καταλάβουν αν δεν το βιωσουν.εκεινο που θα σου έλεγα εγώ είναι αρχικά να κάνεις υπομονή. Ίσως είναι ένα μικρό διάστημα που πρέπει να τα κάνει όλα αυτά για το μελλον του.άσε να περάσει λιγος καιρος κι αν συνεχίσει με το ίδιο προγραμμα πρέπει να πάρεις δραστικες αποφάσεις για τη ζωή σου. Επίσης δεν μας είπες τι ηλικία εχετε?γιατί αν είστε σε μικροί ηλικία είναι λογικό να θελει να κοιταξει το μελλον του.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Φιλη μου σε καταλαβαινω απόλυτα. Και εγώ αν διαβάσεις αντιμετωπιζω περίπου το ίδιο πρόβλημα μαζί σου και συμπασχω.στην αρχή βέβαια τα περιεγραφες τόσο όμορφα που να σου πω σε ζηλεψα και είπα μπραβο.αλλά μετά τα χαλασες.είναι οντως πολύ μεγάλο θέμα αυτό. Οι γύρω σου σένα μπορουν να το καταλάβουν αν δεν το βιωσουν.εκεινο που θα σου έλεγα εγώ είναι αρχικά να κάνεις υπομονή. Ίσως είναι ένα μικρό διάστημα που πρέπει να τα κάνει όλα αυτά για το μελλον του.άσε να περάσει λιγος καιρος κι αν συνεχίσει με το ίδιο προγραμμα πρέπει να πάρεις δραστικες αποφάσεις για τη ζωή σου. Επίσης δεν μας είπες τι ηλικία εχετε?γιατί αν είστε σε μικροί ηλικία είναι λογικό να θελει να κοιταξει το μελλον του.
    Απόστολια σ ευχαριστώ που απάντησες είμαστε πολύ μικροί κ οι δύο 22 χρονων ξέρω ότι κάνει πολύ καλά που φροντίζει για το μέλλον του το ίδιο κάνω κ εγώ εξάλλου το μόνο που ζητάω είναι να ισορροπήσει κάπως τα πράγματα να δείξει πως το θέλει να με κάνει να νιώσω λίγο καλύτερα για να μπορέσω να κρατηθώ από κάπου και να κάνω λίγο υπομονή όπως είπα κ σ εκείνον είναι πολύ απλά αυτά που ζητάω ούτε όλο του το χρόνο ούτε να αφήσει κάτι για εμένα αλλά να δείχνει λίγο παραπάνω ενδιαφέρον αφού το θέλει κ εκείνος τόσο. Όσο όμως δε το κάνει τελειώνει η υπομονή μου ξεσπάω έχω συνέχεια νεύρα και γενικά περνάω άσχημα δεν ξέρω τι να κάνω και τι είναι καλυτεεο για εμένα γιατί δεν είμαι σε καθόλου καλή ψυχολογική κατάσταση κ δεν με βοηθάει καθόλου πάρα μόνο με κάνει χειρότερα

Κοίταξε όπως είπες και πιο πάνω αν θέλεις να μιλήσεις σε ένα ψυχολογο σίγουρα δεν σου κάνει κακό. Μήπως και εσυ είσαι λίγο υπερβολικη?γιατί λες ότι και οι δικοί σου και οι φίλοι σου σου λένε να κάνεις υπομονη.στην αρχή δεν τα ειχατε αυτά τα προβληματα η τώρα προεκυψαν?

Τώρα ο σύντροφός σου ή είναι πολύ κολλημένος με την εικόνα του και τους φιλους του στο φβ...και γενικότερα έχει μια εμμονή με το life style του ή μπορεί να είναι πλ κοινωνικος κ επιθυμητός στις γυναίκες κ να τον φλερτάρουν και εκείνος να ψιλογκομενιζει εκτός σχέσης.......και να παίρνει ευχαρίστηση από αυτό

Εφόσον λέει ότι δεν θέλει να χωρίσετε και ότι ενδιαφέρεται για σένα θα το δεχτούμε.....αλλα κάτι παίζει με τη σχέση σας....είτε εχετε ρουτινιασει είτε εκείνος αρχίζει να σε θεωρεί δεδομένη....(γτ αν δεις πως είσαι αυτή τη στιγμή....σε εκείνον θα μοιάζεις κολλημένη πάνω του....είσαι εκείνη που τον παρακαλάει που θέλει περισσότερη προσοχή....) έχεις ενδιαφέροντα και φίλους βγες και ασχολησου με τη ζωή σου ....επικεντρωσου σε κάτι πέρα από αυτόν.....Όσο παρακαλάς τόσο θα ξενερώνει...παιξτο κ λιγάκι αδιάφορη να δεις πως θα αντιδράσει....Αλλά με προσοχή ......Επίσης είπες ότι δεν βγαίνετε όμως ζείτε μαζί...άρα κάθε βράδυ μαζί κοιμάστε μαζί τρώτε μαζί αραζετε σπίτι...

Μπορεί και να μην ήταν έτοιμος γ το επόμενο βήμα και να νιώθει ότι πνίγεται και ότι απειλείται η ανεξαρτησία του με τη συγκατοίκηση δεν ξέρω...

Προσπάθησε να ανανεώσεις τη σχέση σου να κάνετε πράγματα μαζί...πρότεινε του ένα άθλημα που θα το κάνετε μαζί...ή να πάτε στο πάρκο για τρέξιμο αφού του αρέσει η άθληση ......

Όμως αν βλέπεις να προσπαθήσεις μόνο εσύ...Δεν βγαινει ...

Για να τα βάλουμε τα πράγματα σε μία σειρά, αν ασχολείται επαγγελματικά με τον αθλητισμό, το πρόγραμμά του δεν είναι κάτι προσωρινό. Δεν ζορίζεται τώρα γιατί κοιτάει το μέλλον του και ο τρόπος ζωής του θα αλλάξει σε λίγους μήνες ή κανα-δυο χρόνια. Αν όλα πάνε καλά -κι αφού αυτό θέλει μακάρι να πάνε-, μιλάμε για τουλάχιστον μια δεκαετία ακόμα όπου η ζωή του θα είναι γεμάτη προπονήσεις, προσοχή στην διατροφή, τα ξενύχτια απαγορευμένα. Το κυριότερο εργαλείο δουλειάς του αθλητή είναι το ίδιο του το σώμα και εδώ τα πράγματα περιπλέκονται... Δεν είναι δουλειά που μπορείς να τη διαχωρίσεις από την υπόλοιπη ζωή σου και το χρόνο σου, την παίρνεις παντού μαζί σου.Αν έχει ταλέντο και κάνει καριέρα οι απαιτήσεις θα ανέβουν και μάλλον οι προπονήσεις κι όλα αυτά θα αυξηθούν, καθώς και η προσήλωσή του στη δουλειά του. Και έμμεσα, θα μετράει ακόμα περισσότερο ο λόγος τρίτων ανθρώπων στη ζωή του φυσικά, π.χ. από τον διατροφολόγο του μέχρι τον προπονητή του ή τον αρχηγό της ομάδας αν ασχολείται με ομαδικό άθλημα και πάει λέγοντας. Ξεκινάμε λοιπόν αμέσως αμέσως από μεγάλες αντικειμενικές δυσκολίες ακόμα κι αν όλα τα άλλα ήτανε ρόδινα. Εσύ στα 22 θα μπορούσες να ακολουθήσεις έναν τέτοιο τρόπο ζωής για τα επόμενα πολλά χρόνια; Κι αν όχι, πως θα μπορούσε να δουλέψει όλο αυτό; Θα ήταν οκ αυτός να βγαίνεις με τις παρέες σου και να κάνεις τα ξενύχτια σου και τα γλέντια σου και τα κόλπα σου κι αυτός να κοιμάται και το βασικότερο, θα σε κάλυπτε εσένα κάτι τέτοιο; Διότι δεν μου δίνεις αυτή την εντύπωση.

Μπορούμε να πάμε τη συζήτηση παρακάτω, αλλά απαντάς πάνω σε αυτό αν θες.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Τώρα ο σύντροφός σου ή είναι πολύ κολλημένος με την εικόνα του και τους φιλους του στο φβ...και γενικότερα έχει μια εμμονή με το life style του ή μπορεί να είναι πλ κοινωνικος κ επιθυμητός στις γυναίκες κ να τον φλερτάρουν και εκείνος να ψιλογκομενιζει εκτός σχέσης.......και να παίρνει ευχαρίστηση από αυτό

Εφόσον λέει ότι δεν θέλει να χωρίσετε και ότι ενδιαφέρεται για σένα θα το δεχτούμε.....αλλα κάτι παίζει με τη σχέση σας....είτε εχετε ρουτινιασει είτε εκείνος αρχίζει να σε θεωρεί δεδομένη....(γτ αν δεις πως είσαι αυτή τη στιγμή....σε εκείνον θα μοιάζεις κολλημένη πάνω του....είσαι εκείνη που τον παρακαλάει που θέλει περισσότερη προσοχή....) έχεις ενδιαφέροντα και φίλους βγες και ασχολησου με τη ζωή σου ....επικεντρωσου σε κάτι πέρα από αυτόν.....Όσο παρακαλάς τόσο θα ξενερώνει...παιξτο κ λιγάκι αδιάφορη να δεις πως θα αντιδράσει....Αλλά με προσοχή ......Επίσης είπες ότι δεν βγαίνετε όμως ζείτε μαζί...άρα κάθε βράδυ μαζί κοιμάστε μαζί τρώτε μαζί αραζετε σπίτι...

Μπορεί και να μην ήταν έτοιμος γ το επόμενο βήμα και να νιώθει ότι πνίγεται και ότι απειλείται η ανεξαρτησία του με τη συγκατοίκηση δεν ξέρω...

Προσπάθησε να ανανεώσεις τη σχέση σου να κάνετε πράγματα μαζί...πρότεινε του ένα άθλημα που θα το κάνετε μαζί...ή να πάτε στο πάρκο για τρέξιμο αφού του αρέσει η άθληση ......

Όμως αν βλέπεις να προσπαθήσεις μόνο εσύ...Δεν βγαινει ...
    Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα μου νιώθω σαν να προσπαθώ μόνο εγώ και κάποιες φορές σαν να ενδιαφέρομαι μόνο εγώ.. Όσο επίκεντρομαι στον εαυτό μου και στην ζωή μου τόσο περισσότερο απομακρυνομαστε και όσο προσπαθώ να κάνουμε πράγματα να του προτείνω να έχω διάθεση κλπ τόσο περισσότερο απαγοητευομαι γιατί το κάνω μόνο εγώ χωρίς ανταπόκριση

Junior Member
    Κοίταξε όπως είπες και πιο πάνω αν θέλεις να μιλήσεις σε ένα ψυχολογο σίγουρα δεν σου κάνει κακό. Μήπως και εσυ είσαι λίγο υπερβολικη?γιατί λες ότι και οι δικοί σου και οι φίλοι σου σου λένε να κάνεις υπομονη.στην αρχή δεν τα ειχατε αυτά τα προβληματα η τώρα προεκυψαν?
    Δεν ξέρω μερικές φορές νιώθω ότι είμαι υπερβολική από την άλλη γιατί να δεχτώ μια συμπεριφορά που δε μου αρέσει και με στεναχωρεί. Όχι στην αρχή ήταν πολύ διαφορετικα τα πράγματα

Γεια σου bananitsa να ρωτήσω κάνετε συγκατοίκηση; Εαν ναι ποσο καιρό; ή ο καθένας μένει σπιτι του;

Junior Member
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Για να τα βάλουμε τα πράγματα σε μία σειρά, αν ασχολείται επαγγελματικά με τον αθλητισμό, το πρόγραμμά του δεν είναι κάτι προσωρινό. Δεν ζορίζεται τώρα γιατί κοιτάει το μέλλον του και ο τρόπος ζωής του θα αλλάξει σε λίγους μήνες ή κανα-δυο χρόνια. Αν όλα πάνε καλά -κι αφού αυτό θέλει μακάρι να πάνε-, μιλάμε για τουλάχιστον μια δεκαετία ακόμα όπου η ζωή του θα είναι γεμάτη προπονήσεις, προσοχή στην διατροφή, τα ξενύχτια απαγορευμένα. Το κυριότερο εργαλείο δουλειάς του αθλητή είναι το ίδιο του το σώμα και εδώ τα πράγματα περιπλέκονται... Δεν είναι δουλειά που μπορείς να τη διαχωρίσεις από την υπόλοιπη ζωή σου και το χρόνο σου, την παίρνεις παντού μαζί σου.Αν έχει ταλέντο και κάνει καριέρα οι απαιτήσεις θα ανέβουν και μάλλον οι προπονήσεις κι όλα αυτά θα αυξηθούν, καθώς και η προσήλωσή του στη δουλειά του. Και έμμεσα, θα μετράει ακόμα περισσότερο ο λόγος τρίτων ανθρώπων στη ζωή του φυσικά, π.χ. από τον διατροφολόγο του μέχρι τον προπονητή του ή τον αρχηγό της ομάδας αν ασχολείται με ομαδικό άθλημα και πάει λέγοντας. Ξεκινάμε λοιπόν αμέσως αμέσως από μεγάλες αντικειμενικές δυσκολίες ακόμα κι αν όλα τα άλλα ήτανε ρόδινα. Εσύ στα 22 θα μπορούσες να ακολουθήσεις έναν τέτοιο τρόπο ζωής για τα επόμενα πολλά χρόνια; Κι αν όχι, πως θα μπορούσε να δουλέψει όλο αυτό; Θα ήταν οκ αυτός να βγαίνεις με τις παρέες σου και να κάνεις τα ξενύχτια σου και τα γλέντια σου και τα κόλπα σου κι αυτός να κοιμάται και το βασικότερο, θα σε κάλυπτε εσένα κάτι τέτοιο; Διότι δεν μου δίνεις αυτή την εντύπωση.

Μπορούμε να πάμε τη συζήτηση παρακάτω, αλλά απαντάς πάνω σε αυτό αν θες.

Σονια όλα αυτά που λες είναι καθημερινές σκέψεις μου. Εκείνος λέει πως είναι στην αρχή και τώρα πρέπει να τα δώσει όλα. Εγω είμαι της άποψης πως ο καθένας κάνει τις επιλογές του κ εγώ σέβομαι κάθε δική του επιλογή η αλήθεια είναι πως δε μου αρέσει αυτό που κάνει γιατί πρώτον βλέπω πως δε το αγαπάει πραγματικά κ δεύτερον τον καταστρέφει σε όλους τους τομείς... Παρόλα αυτά είμαι μαζί του σε όλα και χαίρομαι σε καθε επιτυχία του. Η απσντηδη εινσι πως πιστεύω ότι θα μπορούσα να ακολουθήσω αυτό τον τροπο ζωής αν η στάση του ηταν διαφορετική απέναντι στη σχέση μας εάν ισσοριπουσε τα πράγματα. Ας πούμε θα ήταν οκ αν μια στις 10 έβγαινε μαζί μου θα ήταν απολύτως οκ. Τώρα αν αυτο με καλύπτει μάλλον όχι αλλά κάθε σχέση είναι κ ένας συμβιβασμός και εκείνος έχει δεχτεί τη δική μου ζωή το να βγαίνω κ αυτός να κοιμάται κ ας. Μη του αρέσει κ εγω όχι μόνο θα μπορούσα αλλά θα ήθελα να το κάνω εάν έκανε κ εκείνος μια προσπάθεια

Junior Member
    Μένουμε μαζί από τη αρχή σχεδόν

Quote Originally Posted by Bananitsa View Post
    Δεν ξέρω μερικές φορές νιώθω ότι είμαι υπερβολική από την άλλη γιατί να δεχτώ μια συμπεριφορά που δε μου αρέσει και με στεναχωρεί. Όχι στην αρχή ήταν πολύ διαφορετικα τα πράγματα
    Περιεγραψε μας αν θες μια καθημερινή σας μερα αν θες για να καταλαβουμε κατά πόσο μπορεί να είσαι υπερβολικη η οχι

Junior Member
    Περιεγραψε μας αν θες μια καθημερινή σας μερα αν θες για να καταλαβουμε κατά πόσο μπορεί να είσαι υπερβολικη η οχι
    Περιληπτικά Το πρωί εκείνος προπόνηση εγώ για καφέ ή εάν τύχει να. Έχω κάποιο μάθημα μεσημέρι συνήθως θα φάμε μαζί μετά εκείνος ύπνο η θα αράξει κινητό τηλεόραση κλπ και μετά προπονηση πριν ή μετά τη προπόνηση μπορεί να περάσει από εκεί που είμαι για καφέ μετά εγώ σχολή μέχρι τις 9-10 θα γυρίσω σπίτι θα κάτσω για λίγο θα ξαπλώσω μαζί του θα χαζεύει στο κινητό θα τον πάρει ο ύπνος κ εγώ είτε θα βγω η είτε θα κοιμηθώ αργότερα τα σαββατοκύριακα δουλεύουμε και οι 2 όλη μέρα εκτός εάν κανονίσει να έχει προπόνηση που εγώ θα βγω με φίλες θα διαβάσω κλπ

Μένουμε μαζί από τη αρχή σχεδόν
    Εγω πιστεύω οτι περα απ' το κομμάτι της συμφωνίας στον τρόπο ζωής και διασκέδασης, πισω απο αυτο κρύβεται οτι σε έχει για δεδομένη. Αυτο είναι το κυριότερο δηλαδη, μαλλον η σχέση σας έχει κάνει κοιλιά που λέμε. Δεν ξέρω εσυ πώς το βλέπεις αυτο.

Περιληπτικά Το πρωί εκείνος προπόνηση εγώ για καφέ ή εάν τύχει να. Έχω κάποιο μάθημα μεσημέρι συνήθως θα φάμε μαζί μετά εκείνος ύπνο η θα αράξει κινητό τηλεόραση κλπ και μετά προπονηση πριν ή μετά τη προπόνηση μπορεί να περάσει από εκεί που είμαι για καφέ μετά εγώ σχολή μέχρι τις 9-10 θα γυρίσω σπίτι θα κάτσω για λίγο θα ξαπλώσω μαζί του θα χαζεύει στο κινητό θα τον πάρει ο ύπνος κ εγώ είτε θα βγω η είτε θα κοιμηθώ αργότερα τα σαββατοκύριακα δουλεύουμε και οι 2 όλη μέρα εκτός εάν κανονίσει να έχει προπόνηση που εγώ θα βγω με φίλες θα διαβάσω κλπ
    Δηλαδή από ότι λες εκτός από το να κοιμάστε μαζί δεν κανετε και τίποτε άλλο μαζί. Σε καθημερινή βάση αυτο?δηλαδή ενταξει μπορεί να είναι κάποιες μέρες γεμάτες.αλλά δεν υπάρχει κάποια που να κάνετε πράγματα μαζί?να δείτε μια ταινια να βγείτε?

Page 1 of 3 123 LastLast