Ομοφυλοφιλια και εκκλησια - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 9 of 18 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 260
    Senior Member
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Nαι αλλά αυτό το έπλασε ο Θεός έτσι.ενω τον άνθρωπο όχι..γι'αυτό έπλασε τον Αδάμ και την Εύα..αλλιώς θα έπλασε τον Αδάμ και το Μήτσο...
    Αληθεια πιστευεις αυτο το παραμυθι για τους πρωτοπλαστους ? αυτα ειναι κατασκευασματα ανθρωπων ....εκτος κι αν κανεις προωρα Πρωταπριλια ......

Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Και τα ομοφυλοφιλα ζωα ποιος τα επλασε ? η αποφασισαν στην πορεια να γινουν ομοφυλοφιλα ?
    Μα δεν υπάρχουν ομοφυλόφιλα ζώα...δεν έχουν κρίση τα ζώα.. λειτουργούν ενστικτωδώς κάποια ζώα τουλάχιστον...

Αληθεια πιστευεις αυτο το παραμυθι για τους πρωτοπλαστους ? αυτα ειναι κατασκευασματα ανθρωπων ....εκτος κι αν κανεις προωρα Πρωταπριλια ......
    Όχι δεν είμαι παλιοημερολογιτης... Αν αυτό εννοείς..
    Πιστεύω στους προτοπλαστους...

Εγω την συμπαθω την Ελισαβετ , ειναι σοβαρη , και αξια .......
    Και εγώ την συμπαθώ και την εκτιμώ.....είναι πολύ καλή κοπέλα

Ομολογώ πως με τάπωσε ο πανου με τα επιχειρήματα υπερ της κατσίκας πάντως!
    Εχει ένα δίκιο. Καλη είμαι....αλλά όχι σαν την κατσίκα του χαχαχαχα

Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Το θέμα είναι ότι εσύ δεν καταλαβαίνεις το φυσιολογικό από το λάθος... Μου ανακατεύεις τόση ώρα επιστημονικές κοινότητες και αναρωτιέμαι ποια τάχα απο ολες να εννοείς, γιατί πέρα από την ψυχιατρική επιστήμη δεν έκατσε κάποια άλλη να ασχοληθεί το ζητούμενο... Και ναι ο λόγος που βγάλανε την ομοφυλοφιλία από τις ψυχικές διαταραχές είναι επειδή διαμαρτυρηθηκε κόσμος και ποιοι διαμαρτυρηθηκαν;;; μάντεψε οι ομοφυλόφιλοι.... Δεν έκατσε κάνεις άλλος να τους υπερσπιστει και για ποιον λόγο να το κάνει εξάλλου...

Τώρα για μένα αν η ψυχιατρική δεν την θεωρώ επιστήμη αυτό είναι άλλο κομμάτι και που δεν είναι επί του παρόντος.. Όπως επίσης δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με το τι εννοούσα εγώ με το παράδειγμα του άντρα και τα λοιπά που ανεφερες γιατί θα μας πάρει τόμους μέχρι να μπεις στο πνεύμα
    ΠΟια άλλη να εννοώ ρε Μενη εκτός της ψυχιατρικής; Θα ασχολούνταν με το θέμα η επιστήμη της Χημείας ή των Μαθηματικών ας πούμε;;; Συντονίσου λίγο, αυτονόητα πράγματα θα λέμε;

Όλος σου ο λόγος είναι ρατσιστικός και ομοφοβικός και ανήκει σε άλλες εποχές.
    Αναρωτιέμαι αν έκανες παιδί κι ήταν γκει τι θα έκανες.

ΜΕρικοί άνθρωποι φτιάχνονται να ταμπελωνουν άλλους ως μη φυσιολογικούς. Νιώθουν οι ίδιοι πιο φυσιολογικοί και ανώτεροι με αυτόν τον τρόπο.

Senior Member
    Όχι δεν είμαι παλιοημερολογιτης... Αν αυτό εννοείς..
    Πιστεύω στους προτοπλαστους...
    Δεν ξερω τι πιστευουν οι παλαιοημερολογιτες .......... καλα , αμα πιστευεις , ειναι δικαιωμα σου ....... δεν πιστευεις οτι πολλα που αναφερονται στην Π.Διαθηκη, οπως το ανοιγμα της Ερυθρας ειναι ανθρωπινο κατασκευασμα ? η οι δεκα εντολες δοθηκαν σε πετρα απο τον Θεο ?
    στα θαυματα πιστευω , οπως και στην προσευχη .......

Senior Member
    Μα δεν υπάρχουν ομοφυλόφιλα ζώα...δεν έχουν κρίση τα ζώα.. λειτουργούν ενστικτωδώς κάποια ζώα τουλάχιστον...
    https://www.news.gr/perivallon/planh...nai-syhno.html

κι αυτα ? και αλλα πολλα που βαριεμαι να δημοσιευω ........

Δεν ξερω τι πιστευουν οι παλαιοημερολογιτες .......... καλα , αμα πιστευεις , ειναι δικαιωμα σου ....... δεν πιστευεις οτι πολλα που αναφερονται στην Π.Διαθηκη, οπως το ανοιγμα της Ερυθρας ειναι ανθρωπινο κατασκευασμα ? η οι δεκα εντολες δοθηκαν σε πετρα απο τον Θεο ?
    στα θαυματα πιστευω , οπως και στην προσευχη .......
    Πιστεύω και στη παλιά και στη καινή διαθήκη...απλά η καινή διαθήκη ήρθε με νέες εντολές με συμπληρωματικές εντολές...γι'αυτό λέγεται και καινή..

https://www.news.gr/perivallon/planh...nai-syhno.html

κι αυτα ? και αλλα πολλα που βαριεμαι να δημοσιευω ........
    Ναι ρε φίλε κάνουν σεξ με το ίδιο φύλο και εγώ δεν το αρνήθηκα...αλλά είναι ζώα και δεν μπορουμε να τους συγκρίνουμε με τους ανθρώπους...ωραία υπάρχουν ζώα που άμα μείνουν για πολύ καιρό νηστικά τρώνε και τα παιδιά τους ...τι σημαίνει ότι είναι στη φύση να τρώμε τα παιδιά μας???άλλο τα ζώα άλλο οι άνθρωποι...ο άνθρωπος είναι το μοναδικό δημιούργημα πάνω στη γη που έχει ΛΟΓΙΚΗ..που σημαίνει ότι πρέπει να διαχωρίζει το σωστό απτό λάθος...είδες τη είπε η Ελισάβετ για το παράδειγμα μου για της αιμομιξίες???όχι για γιωργο δεν είναι σωστό να ποθούμε είτε τη μαμά μας είτε το μπαμπά μας είτε τα αδέλφια μας σεξουαλικά...διότι είμαστε ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...αμέσως έβαλε τη κριση/λογική της να δουλέψει...

Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ομολογώ πως με τάπωσε ο πανου με τα επιχειρήματα υπερ της κατσίκας πάντως!
    Εχει ένα δίκιο. Καλη είμαι....αλλά όχι σαν την κατσίκα του χαχαχαχα
    Εντάξει ο καθένας έχει δικαίωμα επιλογής συντρόφου...χαχαχαχαχ.
    Πάντως έφαγες γερή χυλοπιτα...και με αντίζηλο μια κατσίκα μάλιστα..

Banned
    Μπορεί να την ενδιαφέρε την κοινωνιολογια.. Βλέπεις δεν όλα αυτονόητα, όταν χρησιμοποιούμε έναν όρο χρειάζεται να αναφερόμαστε συγκεκριμένα. Η άποψη μου είναι αυτήν, γιατί μου να υποστηρίζω την θέση της εκκλησίας... Δεν ειναι κάποιος παλιών αντιληψεων και προχηρεμενων... Η απάντηση είναι πάντα μία!! Όλα τα άλλα ανήκουν σε ανθρώπους που θέλουν να υποστηρίξουν το φύλο τους να μην αισθάνεται άσχημα με την τάση τους....

Quote Originally Posted by elisabet View Post
    ΠΟια άλλη να εννοώ ρε Μενη εκτός της ψυχιατρικής; Θα ασχολούνταν με το θέμα η επιστήμη της Χημείας ή των Μαθηματικών ας πούμε;;; Συντονίσου λίγο, αυτονόητα πράγματα θα λέμε;

Όλος σου ο λόγος είναι ρατσιστικός και ομοφοβικός και ανήκει σε άλλες εποχές.
    Αναρωτιέμαι αν έκανες παιδί κι ήταν γκει τι θα έκανες.

ΜΕρικοί άνθρωποι φτιάχνονται να ταμπελωνουν άλλους ως μη φυσιολογικούς. Νιώθουν οι ίδιοι πιο φυσιολογικοί και ανώτεροι με αυτόν τον τρόπο.

Senior Member
    Πιστεύω και στη παλιά και στη καινή διαθήκη...απλά η καινή διαθήκη ήρθε με νέες εντολές με συμπληρωματικές εντολές...γι'αυτό λέγεται και καινή..
    Καλα , δεν θελω να επιμεινω .......

Καλα , δεν θελω να επιμεινω .......
    Μα δεν είναι θέμα επιμονής σιγά συζήτηση κάνουμε...
    Εσύ δηλαδή τι πιστεύεις???
    Μην μου πεις και εσύ όπως με είπε ένας κολητος μου και με κουφανε ότι πιστεύει στη θεωρία του Δαρβίνου??
    Και υποτίθεται ότι είναι και μορφωμένος..χαχαχαχα

Senior Member
    Ναι ρε φίλε κάνουν σεξ με το ίδιο φύλο και εγώ δεν το αρνήθηκα...αλλά είναι ζώα και δεν μπορουμε να τους συγκρίνουμε με τους ανθρώπους...ωραία υπάρχουν ζώα που άμα μείνουν για πολύ καιρό νηστικά τρώνε και τα παιδιά τους ...τι σημαίνει ότι είναι στη φύση να τρώμε τα παιδιά μας???άλλο τα ζώα άλλο οι άνθρωποι...ο άνθρωπος είναι το μοναδικό δημιούργημα πάνω στη γη που έχει ΛΟΓΙΚΗ..που σημαίνει ότι πρέπει να διαχωρίζει το σωστό απτό λάθος...είδες τη είπε η Ελισάβετ για το παράδειγμα μου για της αιμομιξίες???όχι για γιωργο δεν είναι σωστό να ποθούμε είτε τη μαμά μας είτε το μπαμπά μας είτε τα αδέλφια μας σεξουαλικά...διότι είμαστε ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...αμέσως έβαλε τη κριση/λογική της να δουλέψει...
    Ουτε δω θελω να επιμεινω , ..................... τωρα το ποιος ειναι πιο λογικος , τα ζωα , η οι ανθρωποι, σηκωνει πολυ συζητηση , τα ζωα ειναι υποτιμημενα , δεν ξεκινανε πολεμους , το ακρον αωτον του παραλογισμου , που μονο χαμενους εχουν , και τα δελφινια που ειναι γνωστο οτι διαθετουν ευφυια , ακομη και τα χταποδια διαθετουν ευφυια , οπως ειδα σενα ντοκυμαντερ ....... και επειδη εχω ( δυστυχως ) υπαρξει κυνηγος , μεχει εντυπωσιασει η νοημοσυνη των πουλιων ..... οπως η ανοητη η αδελφη μου ειχε βαλει ενα ψευτικο γερακι για να μην πλησιαζουν τα περιστερια στην βεραντα , δεν εχει ζησει τα πουλια , οπως εγω , που μετα απο μερικες μερες , καταλαβαν οτι το γερακι ειναι ακακο, και ξαναλθαν ......
    τα ζωα σκοτωνουν μονο για φανε , οχι για να νικησουν σεπολεμους , θυσιαζοντας εκατομμυρια ανθρωπους .....

δεν συνηθιζω να λογοφερνω , σεβομαι τις αποψεις του καθενος , ασχετως αν διαφωνω ......

οικογενειες εχουν και τα ζωα ....... η μονη διαφορα μας με τα ζωα ειναι οτι δεν μιλανε ......την γλωσσα μας .....

και δεν ειναι ωραιο να αποκαλεις ενα μελος ' ρε φιλε ' .......δεν τσακωνομαστε εδω ....
    Last edited by Macgyver; 31-03-2019 at 20:55.

Page 9 of 18 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast