Παιδιααα βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Results 1 to 13 of 13
    Junior Member

Παιδιααα βοηθεια

Λοιπον το σαββατο θα βγω μαζι με 2 κολλιτες μου μενουν σε αλλη περιοχη κ τις επισκεπτομαι 1 φορα τν μηνα κ στις γιορτες,καλοκαιρι εκει ομως βρισκεται κ το πρωιν αγορι μ ,με τον οποιο εχουμε περασει παρα πολλα μαζι απο το 2017 χωριζαμε τα ξαναφριαχναμε χαμος γενικα αλλα τον αγαπησα πραγματικα κ μιλαμε κανονικα καθε μερα κραταμε επαφη βιντεοκλησεις και κλππ αλλα το θεμα ειναι οτι αν τον ξανα δω θα αρχισω ν νιωθω πολλα πραγματα για εκεινον ξαναα και η φαση ειναι οτι αυτο τον καιρο φασωνεται με ενα κοριτσι 1η γυμν (εγω παω 3η κ αυτος 2ρα) η οποια δν με συμπαθει και ουτε γω αυτην... πως πρεπει ν του φερθω; οτι και καλα προχωρισα κ δν νιωθω τπτ; οτι τον αγαπαω ακομα; να τον πιασω να μιλησουμε τι να κανωω;; και γενικα εχω να τον δω απο τις αποκριες π ξανα κατεβηκα κ καθε σαββ που παω κ βγαινω μ τα κοριτσια τον βλεπω με αγκαλιαζε κ μετα μεναμε μονοι για λιγο ομως τωρα που ειναι με αλλη κοπελα η οποια εχει φανει πως ειναι ανωριμο κοριτσακι κ πραδεχτηκε πως με ζηλευει τι να κανω;

Όπα ένα ένα......είπες μιλάτε με αυτό το αγόρι κάθε μέρα; Αλλά έχεις να του μιλήσεις από τις απόκριες;;; Δεν καταλαβαίνω εδώ σε χάνω.........
    Εσένα όπως λες σ αρέσει ακόμα αυτός...γενικά εσύ τι έκανες στη ζωή σου από το 2017 που χωρίσατε...έκανες άλλες σχέσεις ή όχι; Τώρα είσαι ελεύθερη;

Το ότι φασωνεται με κάποια Δεν λέει κάτι (ειδικά σε αυτές τις ηλικίες) Δεν έχουν και σχέση........

Εσείς πως χωρίσατε;; και γιατί;; θεωρείς ότι έχεις ελπίδα μαζί του;;;

Το οτι ζηλεύει η αλλη δε σημαινει οτι ειναι και κακή ουτε αντιπαθής. Αν ξερει οτι εισαι πρωην του και ισως οτι μιλατε ακομη, εννοειται πως θα ειναι επιφυλακτική και λιγο καχύποπτη με εσενα και με το αγορι. Μην δίνουμε παντου τον χαρακτηρισμό ζήλεια με την κακή χροιά. Στην περιπτωση αυτη αν ονομάσουμε καποιον κακο, αυτος ειναι το αγορι που ενω εχει σχεση καυλαντιζει με την πρωην και εσυ που ενω χωρισες και ξερεις οτι εχει αλλη μιλας συνεχως μαζι του προκαλώντας και οι δυο σας συναισθηματικό πονο στην κοπελα. Οχι, εσεις ειστε οι ανώριμοι.
    Τι αγαπας και σε αγαπαει; Χωρισατε; Κοιτα τη ζωη σου και να κοιτάξει τη δικη του.

Αρχικά για ποιους λόγους είχατε χωρίσει; Αυτο που σου προτείνω εγω πάντως οταν τον βλέπεις είναι να είσαι νορμάλ, ψύχραιμη.

Junior Member
    Χωρισαμε φετος αρχες φεβρουαριου γιατι δν προχωραγε αλλο κ βαρεθηκαμε κ ειμασταν κ απομακροι ,η τελευταια φορα π τον ειδα απο κοντα ηταν αποκριες κ θα τον ξανα δω αυριο κ θα ειναι κ εκεινο το κοριτσι που φασωνεται η οποια απο την αρχη που τα ειχα μαζι του με ζηλευε και με μισουσε γιατι ειχαμε σχεση ..Αλλα οταν τον βλεπω μου δημιουργουνταθ διαφορα συναισθηματα κ εκεινος μου το χει πει οτι του λειπουν οτι περασαμε μαζι και εχει ακομα ολες τι φοτο μας κλπ

Senior Member
    Quote Originally Posted by Mariaam20 View Post
    Χωρισαμε φετος αρχες φεβρουαριου γιατι δν προχωραγε αλλο κ βαρεθηκαμε κ ειμασταν κ απομακροι ,η τελευταια φορα π τον ειδα απο κοντα ηταν αποκριες κ θα τον ξανα δω αυριο κ θα ειναι κ εκεινο το κοριτσι που φασωνεται η οποια απο την αρχη που τα ειχα μαζι του με ζηλευε και με μισουσε γιατι ειχαμε σχεση ..Αλλα οταν τον βλεπω μου δημιουργουνταθ διαφορα συναισθηματα κ εκεινος μου το χει πει οτι του λειπουν οτι περασαμε μαζι και εχει ακομα ολες τι φοτο μας κλπ

αφου δεν προχωραγε και βαρεθηκατε, γιατι ασχολεισαι; αστον να φασωνεται με οποια θελει και βρες κανεναν αλλον να ασχολεισαι.
    τπτ να μην του πεις οταν τον δεις.
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Αν ο λόγος που χωρίσατε ήταν επειδη βαρεθήκατε και οι δύο ποιος σου λέει ότι μπορείτε να είστε και πάλι μαζί και ότι δεν θα ξαναβαρεθειτε άμα κάνετε πάλι σχέση;

Το δοκιμάζατε μεταξύ σας είδατε ότι δεν τραβάει άλλο.........τέλος...! Δεν νομίζω ότι οφελει να το σκέφτεσαι...πάντα όταν τον βλέπεις θα σου βγαίνει μια οικειότητα και ότι είναι δικός σου άνθρωπος γτ έζησες πράγματα μαζι του και είναι λογικό.......Και εκείνος μπορεί να λέει α μωρέ! Κοίτα πως περνάγαμε μαζί τότε! Και να θυμάται και να νοσταλγεί...όμως μπορεί να μην θέλει να το ξαναζήσει αυτό γτ είδε ότι τελείωσε.......

άμα ήθελε να ειστε μαζί τότε γτ δεν σου ζήτησε να τα ξαναφτιαξετε;;;;;; τόσο καιρό που μιλάτε;;;; και να αφήσει τη κοπέλα που φασωνεται και οποιαδήποτε άλλη;;;;

Δεν είναι ωραίο αυτό που κάνει...που κάνει μαζί της πράγματα και ταυτόχρονα μιλάει και μαζί σου.....Πώς ξεκίνησε αυτό;;; και ποιος το ξεκίνησε βασικα;;; είναι δικό του "παιχνιδακι" ;;; να μιλάει και με τις δύο σας για να τρέφεται και να επιβεβαιώνεται ο εγωισμός του ή εσύ μόλις εμαθες ότι κάνει κάτι με άλλη μπήκες σφήνα για να δεις αν περνάει η μπογιά σου ακόμα;;

Όπως και να έχει πάντως η άλλη κοπέλα μπορεί να κάνει και να νιώθει ότι θέλει...... λογικό είναι να νιώθει έτσι! Άμα τον θέλει και βλέπει ότι εκείνος φέρεται ανώριμα εντελώς μιλώντας με σένα λογικό είναι το κοριτσάκι....Και μη γελάς γιατί κάποια στιγμή δυστυχώς και σε σένα θα συμβεί να βρεθείς σε αυτή τη θέση...

Senior Member
    τι λετε ρε παιδια 1η γυμνασιου φασωνονται ακουω κανονικα .. στην 3η Λυκειου τι θα κανετε?

Αφού από το 2017 μια χωρίζετε μια τα φιάχνετε και τώρα τελευταία βαρεθήκατε και ξαναχωρίσατε, κόψτε τις μλακιες και μη καβλαντίζετε όλη την ώρα. Κόψε επαφές, δεν έχεις καμια δουλειά να του μιλάς κάθε μέρα, ούτε να ξεφτυλίζεσαι με το να φασώνεται με άλλη κι εσύ να του δείχνεις ότι τον γουστάρεις κι ότι σε έχει δεδομένη και τρώγεσαι με τα ρούχα σου. Θα πας, θα του πεις ένα γειά και θα είσαι αδιάφορη. Γούστο του και καπέλο του το τι θα κάνει με την καινούρια κοπελιά, κοίτα κι εσύ τι θα κάνεις από εδώ και πέρα και μην ασχολείσαι.

Junior Member
    Απλα εχει βρει μια διαθεσιμη κοπελια για να φασωνεται τα σαββατα απλα οκ θα τον χαιρετισω κ θα τ μιλησω αλλα μεχρι εκει θα συγκρατιθω και θα το παιξω αδιαφορη γτ τσαμπα θα στεναχωριεμαι απλα μιλαμε καθε μερα κ ειναι απο το ατομα π εμπιστευομαι πιο πλ

Απλα εχει βρει μια διαθεσιμη κοπελια για να φασωνεται τα σαββατα απλα οκ θα τον χαιρετισω κ θα τ μιλησω αλλα μεχρι εκει θα συγκρατιθω και θα το παιξω αδιαφορη γτ τσαμπα θα στεναχωριεμαι απλα μιλαμε καθε μερα κ ειναι απο το ατομα π εμπιστευομαι πιο πλ
    Έχει βρει διαθέσιμη κοπέλα για τα Σάββατα μάλιστα........έτσι σου έχει πει;

ή όντως έτσι κάνει; γιατί αν όντως έτσι κάνει τότε μήπως πρέπει να αρχίσεις να σκέφτεσαι ότι γενικά αυτός ο άνθρωπος δεν σέβεται τους γύρω του και ότι χρησιμοποιεί τις κοπέλες σαν καβατζα και με βάση τις δικές του ανάγκες και μόνο;

αν αυτός ο "αντρας" (γτ είναι παιδάκι στην ηλικία) μπορεί να δει χειριστικα μια κοπελα και νς την "εκμεταλλευτεί" με βάση τη βολεψη του τότε ποιος σου εγγυάται ότι και μαζί σου δεν κάνει το ίδιο;;

Και εφόσον η άλλη όπως λες είναι η καβατζα του σαββατου τότε γιατί ασχολείται έντονα με τον πρώην δικό σου; και επιμένει;;
    Να σου πω εγώ γιατι; μη κουραστεις σκέφτεσαι;

Μια χαρά περνάει ο πρώην σου μαζί της (Αν δεν περναγε δεν θα την ειχε) και μπορεί να έχουν και σχέση κιόλας και να μη στο λέει επίτηδες γιατί του αρέσει να είσαι κολλημένη επάνω του.....του αυξανεις την αυτοπεποίθηση και μόνο....ενισχύεις τον ανδρισμό του....αλλιώς θα ήταν μόνο μαζί σου ξανα σε σχέση και χωρίς καμία άλλη......οπότε πεταει φούμαρα σε σενα για να μένεις κολλημένη και να ελπίζεις.... και πεταει και στην άλλη κανα φούμαρο για να εξακολουθεί να την έχει και να περνάει καλά μαζί της

Η επικοινωνία μαζί του δεν βγάζει πουθενά! Ως τι μιλάτε δλδ ως φιλοι; αφού εσύ ακόμα τον θες και το ξέρει; ερωτικά μιλάτε; γιατί; εφόσον δεν θέλει να είναι μαζί σου

Μικρή είσαι ακόμα κόψε την επικοινωνία να γνωρίσεις αλλά αγόρια η δική σας ιστορία εληξε

Junior Member
    Ετσι το βλεπω επειδη καθε φορα που συναντιουνται πανε κ φασωνονται εννοω δν κανουν τπτ αλλο εγω μαζι του ειχα πολυ καιρο σχεση αλλα δν νομιζω να με ηθελε μονο για φαση γτ κανμε πολλα πραγματα μαζι κ περναγαμε οντως ωραια.. δν του εχω πει κατι οτι μου αρεσει ακομα απλα μιλαμε κανονικα λεμε αστεια κ κλπ

Ετσι το βλεπω επειδη καθε φορα που συναντιουνται πανε κ φασωνονται εννοω δν κανουν τπτ αλλο εγω μαζι του ειχα πολυ καιρο σχεση αλλα δν νομιζω να με ηθελε μονο για φαση γτ κανμε πολλα πραγματα μαζι κ περναγαμε οντως ωραια.. δν του εχω πει κατι οτι μου αρεσει ακομα απλα μιλαμε κανονικα λεμε αστεια κ κλπ
    Έστω και με εκείνη να περνάει το χρόνο του ....Έστω και ότι με σενα είχε κάτι πιο "σημαντικό" όπως λες από ότι με αυτή....

Τι σημασια έχει; Αφού το μεταξύ σας έχει τελειώσει...Δν ξαναμπαίνει σε σχέση μαζί σου......Αργά ή γρήγορα θα προχωρήσει τη ζωή του με κάποια άλλη και θα χτίσει κάτι......

Το ίδιο και εσύ...Μη χαλιέσαι τζάμπα