ΆΠΟΨΗ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΆ ΚΑΙ ΑΓΧΩΔΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55
    Καλησπέρα Kirki1990, 2 λόγια και από μένα, είμαι 58η μέρα, έμενα με έπιασε στις 45-50 μέρες πιο καλά από θέμα άγχους, όποτε δεν σε έχει πιάσει καλά ακόμα, άρα αναμενόμενο είναι, αν σου συμβεί κάτι να σε επηρεάσει, προσπάθησε να το ελέγξεις μονή σου, χωρίς να βασίζεσαι στο φάρμακο, όταν θα σε πιάσει το φάρμακο θα δεις ότι επηρεάζεσαι λιγότερο, αλλά αυτό είναι ανάλογα στον καθένα, υπομονή ακόμα, ελπίζω να σε πιάσει και σύντομα να δεις αποτελέσματα.

Junior Member
    Καλησπερα παιδια, σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Ο γιατρος μου αυξησε το χαπι στα 15mg απο αυριο 29η μερα. Την τελευταια εβδομαδα ειναι αρκετα εντονα τα συμπτωματα και απλα περιμενω υπομονετικα να αρχισει να δραει καπως το χαπι. Προσπαθω πολυ να το παλευω μονη μου αλλα δεν ειναι ολες οι μερες το ιδιο οπως ολοι ξερετε φανταζομαι. Ελπιζω πολυ σε ενα πιο ηρεμο μελλον γιατι εχω κουραστει αρκετα απο ολο αυτο το αγχος. Θα ηθελα πολυ να συζητησω μαζι σας για το πως το βιωνετε η το βιωσατε εσεις.

Senior Member
    Εγω εκοψα εφεξορ πριν σχεδόν 2 μηνες...το τι στερητικό περασα δεν λέγεται.. καλο χαπι αλλα αν το κοψεις σε στελνει στο δι@ολο...πλεον ειμαι με ζαναξ (δεν την παλευω)..Όλα είναι άχρωμα κ αγευστα...ολοι γύρω χαμογελούν κ εγώ νιώθω σα να τελειώνει η ζωη μου...δε χωραω πουθενα, δε ανακουφιζομαι επισης πουθενα...επαιρνα χαμηλή δοση εφεξορ αλλα μαλλον ηταν αρκετή για να κοψω...εστειλα στκν γιατρο μου το μνμ "βοηθεια εχω πέθανει κ μαλλον δεν το ξερω...δευτερα θα με δει κ φυσικά θα πάρω αγωγη αλλα οχι εφεξορ ξανα...Δε κόβεται παιδια αυτο το πραμα...εννοω το εφεξορ..
    Επισης εχω τρομους, απαισιοδοξία, δεν νιωθω πουθενα οικεία...τρέμουν τα χέρια μου οταν σκασει το αγχος κ τα σωθικά μου μεσα μ.νιωθω καλυτερα λιγο το απόγευμα...μάλλον εχω κλινική καταθλιψη πλεον.

Quote Originally Posted by Kirki1990 View Post
    Καλησπερα παιδια, σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Ο γιατρος μου αυξησε το χαπι στα 15mg απο αυριο 29η μερα. Την τελευταια εβδομαδα ειναι αρκετα εντονα τα συμπτωματα και απλα περιμενω υπομονετικα να αρχισει να δραει καπως το χαπι. Προσπαθω πολυ να το παλευω μονη μου αλλα δεν ειναι ολες οι μερες το ιδιο οπως ολοι ξερετε φανταζομαι. Ελπιζω πολυ σε ενα πιο ηρεμο μελλον γιατι εχω κουραστει αρκετα απο ολο αυτο το αγχος. Θα ηθελα πολυ να συζητησω μαζι σας για το πως το βιωνετε η το βιωσατε εσεις.
    Κίρκη στείλε αν θες ένα mail στο panosbar21@yahoo.com να συζητήσουμε ότι θές όσον αφορά τις κρίσεις και το άγχος.
    Μην ανησυχείς πάντως τα συμπτώματα σύντομα θα φυγουν.Απλα ταρακουνηθηκες λίγο και έκανες πίσω γύρισμα.Ειναι λογικό.

Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Εγω εκοψα εφεξορ πριν σχεδόν 2 μηνες...το τι στερητικό περασα δεν λέγεται.. καλο χαπι αλλα αν το κοψεις σε στελνει στο δι@ολο...πλεον ειμαι με ζαναξ (δεν την παλευω)..Όλα είναι άχρωμα κ αγευστα...ολοι γύρω χαμογελούν κ εγώ νιώθω σα να τελειώνει η ζωη μου...δε χωραω πουθενα, δε ανακουφιζομαι επισης πουθενα...επαιρνα χαμηλή δοση εφεξορ αλλα μαλλον ηταν αρκετή για να κοψω...εστειλα στκν γιατρο μου το μνμ "βοηθεια εχω πέθανει κ μαλλον δεν το ξερω...δευτερα θα με δει κ φυσικά θα πάρω αγωγη αλλα οχι εφεξορ ξανα...Δε κόβεται παιδια αυτο το πραμα...εννοω το εφεξορ..
    Επισης εχω τρομους, απαισιοδοξία, δεν νιωθω πουθενα οικεία...τρέμουν τα χέρια μου οταν σκασει το αγχος κ τα σωθικά μου μεσα μ.νιωθω καλυτερα λιγο το απόγευμα...μάλλον εχω κλινική καταθλιψη πλεον.
    Μην κάνεις μόνη σου διαγνώσεις φίλτατή.Σε έχει καβαλήσει το άγχος και συμβαίνουν όλα αυτά.Οσον αφορά τα φάρμακα πρέπει με τον γιατρό σου να βρείτε τι σου ταιριαζει..Υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις με το εφεξορ που δεν είχαν τις δικές σου παρενέργειες.Παντα βέβαια μπορείτε να αλλάξετε την αγωγή.Συμβουλεψου τον αύριο.επισης αν τα βλέπεις τα πράγματα μόνο μαύρα δεν θα σε βοηθήσει.Υπαρχει και το άσπρο,το παραμικρό που θα βλέπεις προς το καλύτερο να το τονιζεις στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά.

Senior Member
    Υπάρχει κ το άσπρο ναι..Τώρα απλα εγω δεν το βλεπω..ολα ξαφνικά ειναι πολύπλοκα, βουνο απροσπέλαστο.. Τι να πω..ελπίζω να βρεθεί μια καλή λύση...

Καλησπέρα παιδιά όπως κάθε χάπι λειτουργεί διαφορετικά σε κάθε άνθρωπο π.χ άλλος παιρνει ασπιρίνη ζαλιζεται και κανει εμετο. Δυστυχώς δεν υπάρχει μαγικό χάπι το πήραμε και όλα καλά θέλει προσωπική προσπαθεία και για χρόνια. Εμένα πάντως π.χ τα cipralex δεν με βοήθησαν μου δώσανε 10 κιλά μου αλλαξανε τον μεταβολισμο τα brintelix με βοήθησαν να ξεπεράσω την αγχώδη διαταραχή με συνταγή ψυχίατρου και συνεχόμενες συνεδρίες για έναν χρόνο. Αλλά ολα ειναι θεωρεία για το λογο που ανέφερα . Παράλληλα η διακοπη δεν πετυχαίνει πάντα γνωστή και ως rebound δηλαδή επιστροφές στα συμπτώματα του ανχους. Εγώ με την δεύτερη το κατάφερα. Υπάρχει κόσμος που χρειάζεται παραπάνω. Μην το βάζετε κάτω όσες χρειαστεί. ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ

Senior Member
    νομιζω πως εμενα με πιανουν ολα τα χαπια..απο πιο παλια οτι κ να επαιρνα σε χαμηλη δοση , με επιανε μετα απο 1 μηνα... κ σκεφοτμουν ξανα θετικα..
    ουτε πηρα ποτε κιλα απο χαπι, πχ το εφεξορ αλλους τους παχυνε εμενα τπτ, μια φιλη που παιρνει λαντοχ εγινε σαν μπαλα κ γω εχασα 7 κιλα... ολα ειναι θεμα οργανισμου ναι.. κ οχι χαπιων.. κ νομιζω οτι θελει κ την ψυχοθεραπεια του για καλυτερα αποτελεσματα.

Junior Member
    Ακριβώς όπως τα λες έτσι είμαι κι εγώ.Εγω παίρνω λαντοζ τρεις εβδομάδες και τίποτα.Δεν θα έπρεπε να είχα δει μια κάποια βελτίωση;

Εγω εχω να πω οτι δεν βλεπω κανενα αποτέλεσμα μονο παρενέργειες απο τα φάρμακα τα οποια κακως τα ειχα θεοποιήσει

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234