Δεν ξέρω τί νιώθει - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 121 to 135 of 138
    Senior Member
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Επιστρέψαμε από την εκδρομή, είχαμε συναντηθεί και την παραμονή της αναχώρησης μας, όπου δεν έκανε λόγο για ελεύθερη σχέση. Στα της εκδρομησ...είπε πως με αγαπάει και ότι του έλειψα αρκετά. Ότι νιώθει πιο χαλαρός καθώς δεν υφίσταται πίεση και ότι θέλει να είμαστε μαζί. Ρώτησα για ποιο λόγο ειπώθηκαν αυτά και είπε πως έτσι ένιωθε τότε και ότι απλώς μοιράστηκε τις σκέψεις του μαζί μου. Τον ρώτησα αν όσες μέρες ήμασταν χωρια συνάντησε ή μίλησε με κάποια άλλη και μου είπε πως όχι και μάλιστα γέλασε. Ανεφερε ότι τα αισθήματα του δεν έχουν αλλάξει για μένα και πως δεν θέλει να πάει με κάποια άλλη καθώς αισθάνεται πλήρης σε αυτό τον τομέα μαζί μου. Μέσα ατη συζήτηση και λέγοντας του ότι με ξάφνιασε αυτή η αλλαγή του είπε πως με έχει ανάγκη και του είμαι απαραίτητη σε πολλούς τομείς στη ζωή του και ότι αν και δε νιώθει πάντα τέλεια μαζί μου (καθώς μερικές φορές τσακωνόμασταν το τελευταίο διάστημα και δεν τον καταλάβαινα πάντα όπως ισχυρίζεται) ακόμη και τότε νιώθει καλύτερα από το να μην είμαστε μαζί και ότι δεν το αντέχει. Είπα πως οι διαφωνίες μας είναι κυρίως για ασήμαντους λόγους και συμφώνησε σε αυτό αλλά είπε πως τον κάνουν να αμφισβητεί ότι είμαι και είναι το τέλειο ο ένας για τον άλλο και αυτό τον ανησυχεί και δεν θέλει να συμβαίνει, δηλ να πέφτω στα μάτια του κάποιες φορές. Ωστόσο, η χημεία μας και αυτό που τον κάνω να αισθάνεται δεν το έχει ξανανιώσει αλλά λέει δεν έχει καλό μέτρο σύγκρισης καθώς δεν είχε άλλη ολοκληρωμένη σχέση πριν από μένα. Είπε πως πέρασε όμορφα στην εκδρομή και γενικά ήταν πολύ χαρούμενος που με έβλεπε και περάσαμε χρόνο μαζί και πως θα ήθελε να έχει αυτή την αίσθηση όταν είμαστε μαζί. Μου ξεκαθάρισε ότι δεν πρότεινε την εκδρομή για να επωφεληθεί από ενδεχόμενο σεξ και ότι αν ήθελε κάτι τέτοιο δεν θα το ζήταγε από μένα και ούτε με τέτοιο τρόπο. Από τη στιγμή που με είδε ήταν πολύ διαχυτικός μαζί μου (παραδέχτηκε ότι δεν μπορεί να με βλέπει στη σχολή ή οπουδήποτε και να μην με σκέφτεται ερωτικά και οτι δεν μπορεί να συγκρατηθεί) και ερωτικός πριν καν συζητήσουμε όλα αυτά αλλά δεν προχώρησα σε κάτι πριν τα ξεκαθαρίσουμε. Θέλει να είμαστε μαζί ,λοιπόν, όμως αν και είπα ναι τώρα νιώθω κάπως περίεργα. Χάρηκα πολύ την 1η μερα της εκδρομής και ήμουν χαρούμενη δίπλα του. Όμως, έπειτα σιγά σιγά άρχιζα να νιώθω ότι ίσως πρέπει να του πω να πάρει λίγο χρόνο ακόμη ή να τον αφησω καθώς αυτό το «δεν είμαστε το τέλειο του αλλου» δεν μου φαίνεται καλός οιωνός γιατί κρύβει αμφιβολία και δυσπιστία. Και εθιξα και αυτά περί να πηγαίνουμε με αλλουσ και πως τα πρότεινε αφού αισθάνεται έτσι.. απάντησε ότι δεν θέλει κάτι τέτοιο τώρα αλλά τον εκνεύρισε που τα θεώρησα «χαζα» και ότι αφού θέλει να είναι μαζί μου και δεν έχει ανάγκη από κάτι άλλο θέλει και σχέση μιας και είναι αυτό που επιζητώ και από την πλευρά μου(δεν τον πιέζει λέει κάτι τέτοιο). Και αφού σταμάτησα να μαι ελεγκτική μαζί του άλλαξε εντελώς αυτό που εισέπραττε. Ήμουν περίεργη να δω τι θα απαντούσε στο αν θα τον πειραζε να πάω με άλλον και είπε πως όχι αν του το ζήταγα και το είχα ανάγκη, απαντησα πως δεν τον πιστεύω αν οντωσ ισχύουν τα όσα νιώθει(όμως την επόμενη μερα του κανα πλάκα συγκρίνοντας τον με κάποιον λεγοντασ ότι είναι πιο γκρινιάρης και τον πείραξε). Και κάτι ίσως σημαντικό.. διέκρινα μια επιμονή στο «τώρα» όχι μόνο όταν μίλαγε για μένα αλλά και γενικότερα. Βλέπω ότι αγχώνεται στη δέσμευση και γενικά έχει μια ανασφάλεια στο ο,τι έχουν οι άλλοι ότι είναι πιο σημαντικό από ο,τι έχει εκείνος. Περίεργο για ένα έξυπνο και ικανό άτομο. Χθες που επιστρέψαμε ήταν την ίδια μερα καλεσμένος σε ένα πάρτυ φίλου και δεν θέλησε να τον συνοδεύσω κάτι που δεν με ενθουσίασε...
    Δεν ξέρω αν θέλω ή και μπορώ τελικά να συνεχίσω αν δε νιώθω ότι είναι 100% σίγουρος και αυτό το «δεν είμαστε το τέλειο» μου γκρεμίζει όλα τα υπόλοιπα που λέει...
    που να το ξανανιωσει βρε παιδακι μου; αφου δεν εχει καμια αλλη εμπειρια.. αυτο τον καιει...
    τα "δεν ειστε το τελειο" και τα "για τωρα", εμενα μου κανουν οτι σκεφτηκε η προσπαθησε κατι που δεν του βγηκε.
    και αργα η γρηγορα θα βρει κατι να δοκιμασει...

προσωπικα, θα προτιμουσα να δοκιμασει κατι που δεν του αρεσει και να ξεκινησουμε συνειδητοποιημενα οτι θελει μονο εμενα, παρα να μεινει με απωθημενα ;)

κι αν δεν ηταν "χαζα" αυτα που σου ελεγε, τοτε τι ηταν;;;; ηταν αληθεια, αγαπητη.
    ο τυπακος εχει σκεψεις και απωθημενα κι απλα δεν θελει να μεινει μονος, δεν του βγηκε και επεστρεψε, σε θελει, κλπ.
    αλλα αργα η γρηγορα θα του προκυψουν ξανα αυτα που θελει και με αυτα τα "μοναχικα" παρτυ και τους μη- ελεγχους, φοβαμαι οτι μπορει να τα κανει και παραλληλα με την σχεση σας και να στα ξεφουρνισει (η και οχι) κατοπιν εορτης.

στην θεση σου δεν θα του ειχα καμια εμπιστοσυνη, κι επειδη με χαλαει η ανησυχια και ο ελεγχος, θα εφευγα πρωτη. για να μεινω, θα επρεπε αυτος να ειναι αφοσιωμενος και να το αποδεικνυει μονος του, οχι να τον κυνηγαω. να μου λειπει το βυσσινο..
    να του δωσεις χρονο να σκεφτει τι;;; αφου σου ειπε σχεδον ολα αυτα που ηθελες να ακουσεις.
    εσυ πρεπει να σκεφτεις, οχι αυτος.
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Senior Member
    απο που το συμπερανες αυτο οτι δε θελει να μεινει μονος δε μπορω να καταλαβω οι γυναικες αρκετες φορες το συνηθιζουν να ακουνε περισσοτερο της φιλες τους παρα το αγορι τους και θα πρεπει ολη την ωρα να το παιζεις γλαστρα που υποτιθετε τα εχει καλα με ολους εκτος αυτου βασει υπολογισμου οι φιλες ειναι πολες ενω αυτος ενας αν λοιπον η καθε μια της λεει οτι της κατεβει επειδη ειναι στα προθυρα αμοκ επειδη του περασε αρχικα ε δεν αξιζει το κοπο να κουραστει κανεις για ολη αυτη τη κατασταση η καποιος θα πιστευει σε σενα και δε θα τον ενδιαφερει τι θα πουν οι αλλες η θα λες οσα πανε και οσα ερθουν

απλα το συμπερασμα ολου αυτου ειναι οτι θα αξιολογησουμε τελικα τι ειναι πιο απαλευτο η χημεια που εχουν οι ολες αυτες οι συμβουλες κρατα χαρακτηρα κλπκλπ και θα δουμε που γερνει η ζυγαρια.

Ράνια πώς είναι τωρα τα πράγματα; σε τι φάση;

Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ράνια πώς είναι τωρα τα πράγματα; σε τι φάση;
    Πήγαν απροσδόκητα καλά. Και σε υστέρηση συνάντηση από την εκδρομή κ όσα ειπώθηκαν εκεί ήταν ξεκαθαρος στο τι θέλει και νιώθει. Ήθελε να πάρει χρόνο σε μια περίοδο που όντως ήμουν ελεγκτική χωρίς λόγο και υπήρχε ένα αίσθημα πίεσης για να δει τα πράγματα όντας ηρεμος και για το τι θέλει από τη ζωή του και από μένα χωρίς να νιώθει φόβο κ ανασφάλεια. Δεν έχω λόγο να μην πιστέψω έναν άνθρωπο που αντρίκια μου λέει πως με αγαπάει και θέλει να είμαστε μαζί και επειδή τον ελκύω σαν γυναίκα και σαν χαρακτήρας και δείχνει σίγουρος γι αυτο. Και όσο περί τρίτων ατόμων είπε πως δεν έχει κάποια ανάγκη ούτε έχει σκεφτεί κάτι τέτοιο (το να με απατήσει ή να βγει με άλλη)και ότι αν υπάρξει ενδιαφέρον από μένα ή από εκείνον γι άλλο άτομο συμφωνήσαμε από κοινού ότι απλώς θα λήξει η σχέση και ότι δεν θα έχει νόημα να είμαστε μαζι. Ειπε ότι αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι φυσιολογικό να κοιτάξει κάποια ωραία κοπέλα και ότι κατά τη γνώμη του συμβαίνει σε ολουσ και ότι απλώς δεν έχουν τα κότσια να παραδεχτούν ότι μπορεί να σκεφτούν με τέτοιο τρόπο μια κοπέλα ή ένα αγόρι χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχει αλλάξει κάτι προς το σύντροφο τους πχ το να δουν από μια φωτό μέχρι πορνό και να σκεφτούν κάτι σεξουαλικο και ότι προς αυτό δεν θέλει να νιώθει τύψεις. Εγωιστικα μπορεί να ήθελα να θεωρεί μόνο εμένα όμορφη και καμία άλλη αλλά δεν είμαι η μόνη ωραία κοπέλα σε αυτό τον πλανήτη και δεν είναι κάτι που μπορώ να ελέγξω ή να απαιτήσω . Ειπώθηκαν όλα όσα ευελπιστούςα να ακουσω και λύθηκαν όσα μισόλογα μπορούσαν να παρεξηγηθούν. Εναν άντρα που ενδιαφέρεται για μένα και εγώ επίσης, που τον βρίσκω έξυπνο και έχουμε καλή επικοινωνία και συμφωνούμε στο είδος της σχέσης που θελουμε(ξεκαθάρισε πως δεν τον πιέζει μια αποκλειστική σχέση και ότι όταν είμαστε καλά όντως νιώθει και θέλει να κρατήσει «για πάντα» και αισθάνεται πλήρης), γιατί να μην τον δεχτώ; Οπότε είμαστε μαζί.. και για πρώτη φορα ξεστομισε τη λέξη «τυχερος» που με γνώρισε. Ωστόσο, παρόλα αυτά αν και δεν έχω να προσάψω κάτι.. νιώθω αν και χαρούμενη και λίγο περίεργα και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό.. αν είναι επειδή τις τελευταίες 2-3 βδομαδες περάσαμε από κύματα ή τρέχει κάτι άλλο.. γιατί μιας και ήρθαν τα πράγματα στην καλύτερη εκδοχή τους θα πρεπε μόνο να πετάω..

Τωρα ας πουμε μιλάτε καθε μέρα; Βγαίνετε βόλτες;

Ναι κανονικα

Senior Member
    Μπράβο βρε Ράνια! Πολύ χαίρομαι! Να έχεις πάντως μέσα στο μυαλό σου πως τη φάση που πέρασε ο φίλος σου μπορεί να την αντιμετωπίσεις κι εσύ κάποια μέρα. Σημασία έχει όταν είμαστε με έναν άνθρωπο αν δε μπορούμε να τον καταλάβουμε, τουλάχιστον να τον εμπιστευόμαστε εφόσον δε μας έχει δείξει κάτι άλλο. Ας είμαστε λιγότερο αυστηροί. Όλοι άνθρωποι είμαστε και όλα μπορούν να μας συμβούν. Να περνάτε καλά με το φίλο σου!

Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Μπράβο βρε Ράνια! Πολύ χαίρομαι! Να έχεις πάντως μέσα στο μυαλό σου πως τη φάση που πέρασε ο φίλος σου μπορεί να την αντιμετωπίσεις κι εσύ κάποια μέρα. Σημασία έχει όταν είμαστε με έναν άνθρωπο αν δε μπορούμε να τον καταλάβουμε, τουλάχιστον να τον εμπιστευόμαστε εφόσον δε μας έχει δείξει κάτι άλλο. Ας είμαστε λιγότερο αυστηροί. Όλοι άνθρωποι είμαστε και όλα μπορούν να μας συμβούν. Να περνάτε καλά με το φίλο σου!
    Έτσι είναι, το χω στο μυαλό μου αυτό που λες, το συνειδητοποίησα εντελώς και στην εκδρομή. Χωρίς εμπιστοσύνη και προσπάθεια δεν λειτουργεί μια σχέση ακόμη και να υπάρχουν συναισθήματα και αγάπη και ο,τι άλλο έπειτα χρειάζεται ο καθένας σε μια σχεση. Στο πρώτο έχω ένα θεματάκι γενικά, αλλά μέσα από όλα αυτά-αν και θα φανεί αντιφατικό-πείστηκα ότι τον αδικώ και αξίζει να αφεθώ εντελως γι αυτόν και συνειδητοποίησα ότι μόνο ζημιά κάνω. Η φάση αυτή λειτούργησε θετικά και για τους δυο ξεχωριστά και για τη σχέση για αρκετούς λόγους και πιστεύω και εύχομαι ότι έτσι θα συνεχίσει. Σε ευχαριστώ παρα πολύ για όλα τα μηνύματα σου και το χρόνο σου και κάθε έναν επισης, ειλικρινά ήταν σημαντική η βοήθεια σας και δεν το λέω τυπικά! Εύχομαι υγεία και να χετε ο,τι επιθυμείτε για να στε ευτυχισμένοι !

Ρανια,κερασι κ λοιποι παιδες γεια σας!
    Ρανια επειδη ετυχε να διαβασω το ποστ σου κ την εξελιξη αυτου...χαρηκα που τα ξαναβρηκατε με το αγορι σου!μπραβο σας!

*χωρις λοιπον να θελω να χαλασω το ποστ...αναφερομαι στο χρηστη κερασι!θελω να ερθω σε προσωπικη επικοινωνια μαζι του!
    (*λεω μαζι του κ οχι μαζι της...γιατι διαβαζοντας ολα σχεδον τα ποστ καιρο τωρα...συμπερανα ειναι αντρας,νομιζω καπου το αναφερει κιολας,δινει πολυ καλες απαντησεις κ ηθελα τη γνωμη του σε κατι προσωπικο μου που για την στιγμη δυσκολευομαι να το μοιραστω σε δημοσιο επιπεδο!
    Δε γνωριζει κανεις ουτε στην καθημερινοτητα μου κ ηθελα μια καλη γνωμη γιατι ειμαι σκασμενος!)
    Πως γινεται να στειλω μην εδω στο φορουμ,σε προφιλ αλλου?
    Η μεσω φβ,εμαιλ κλπ...
    Κ παλι μπραβο ρανια!!!
    Ευχαριστω εκ των προτερων

Καλησπέρα, για να στέλνεις μηνύματα πρεπει να συμπληρώσεις 50 απαντήσεις, εσυ έχεις 13 απ' οτι φαίνεται μεχρι τωρα, αν δεν μπορείς να περιμένεις πήγαινε στο μωβ εικονίδιο στο όνομά μου και θα σου βγάλει καποιο μεηλ και στείλε μου εκει να σου πω τη γνώμη μου.

Καλημερα κερασι!σ ευχαριστω για την απαντηση σου!πατωντας στο ονομα σου,διπλα εχει ενα αδειο εικονιδιο...κατι σε μωβ δε βλεπω η εστω κατι που να παραπεμτει σε μεσο επικοινωνιας!καποια βοηθεια απο μερους σου? Σε ευχαριστω!σε αναζητουσα μερες τωρα!

Quote Originally Posted by Leukos_lotos View Post
    Καλημερα κερασι!σ ευχαριστω για την απαντηση σου!πατωντας στο ονομα σου,διπλα εχει ενα αδειο εικονιδιο...κατι σε μωβ δε βλεπω η εστω κατι που να παραπεμτει σε μεσο επικοινωνιας!καποια βοηθεια απο μερους σου? Σε ευχαριστω!σε αναζητουσα μερες τωρα!
    Δεν εννοώ να πατήσεις στο όνομα, κατω απο κει που λέει ημερομηνία εγγραφής, μηνυματα πρεπει να χει ένα εικονίδιο του γιαχου, αν δεν στο δείχνει τοτε μολις έχεις πενήντα απαντήσεις θα ενεργοποιηθεί η δυνατότητα να στέλνεις προσωπικά μηνύματα.

Σε ευχαριστω κ παλι κερασι για την ενημερωση!δυστυχως δεν υπαρχει κατι...υπομονη απο μερους μου τοτε...καλη συνεχεια σε ολους!

Senior Member
    δεν είχε καμια ανασφάλεια το αγόρι σου.... είναι ξεκάθαρο ότι σου ζήτησε να μείνετε φίλοι γιατί παίχτηκε κάτι με άλλη.... και δεν έκατσε καλά και γύρισε ξανά σε εσένα.... δεν χρειάζεται πολλή μυαλό για να το καταλάβεις..... έμαθα από σχέσης και ας είμαι μονο 27 :P

εσύ χαλαρά έπεσες στην παγίδα και γύρισες ξανά πίσω... λυπάμαι μα αυτή η σχέση δεν θα κράτηση πολύ ακόμα...

κανε οτι θες αλλα κρατα λιγο αποσταση.... ξερω τι σου λεω.....

Εμ νομίζω μπορώ να ξεχωρίσω το μένω φίλος με κάποιον ή θέλω να μαι μαζί με κάποιον..
    Επίσης, σε τετοια περίπτωση αν αυτό ήταν το θέμα όπως λες δεν θα μαςταν τίποτα καθώς οι διαφωνίες ήταν θέμα συμπεριφορας. Άρα δεν έχει νόημα να γυρίσει κάποιος γι αυτό που λες γιατί πολύ απλά δεν θα θελε να χε αυτό το πακετάκι είτε ως φίλος είτε ως συντροφος. Θα ταν απλή αυτοκτονία.. Άρα δεν καταλαβαίνω τη λογική αυτή εκτός αν δεν έχεις διαβάσει όλο το στορυ και τα 3 βασικά μηνύματα (μιας και είναι και πολλά) ή μιλάς αποκλειστικά με βάση το δικό σου παράδειγμα

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast