Abilify και γυμναστηριο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11

Abilify και γυμναστηριο

καλησπερα παιδια θα ηθελα να μαθω αν το abilify μπορει να προκαλεσει μειωμενη αποδοση στους μυες πηγαινα γυμναστηριο μετα το επισοδειο μου και δεν μπορουσα να σηκωσω τα κιλα που σηκωνα και οι μυες μου ενοιωθαν περιεργα σαν να μην μπορουσα να τους λυγισω μετα απο μερικα σετ και πριζοντουσαν αμεσως με αποτελεσμα να νιωθω καταθληπτικα που δεν μπορουσα και το εκοψα λετε οταν τα κοψω τα διαολια να παρω παλι τα πανω μου? η δεν εχει καμια σχεση

Εχει σχεση φιλε και ορμονικο και μεταβολικο και σε πολλα ζητηματα. Τα αντιψυχωτικα εχουν αυτες τις ιδιοτητες. Απλα αν τα κοψεις για μενα κανε ψυχοθεραπεια μην μεινεις μονος χωρις κανενα γιατρο να μιλας.

Quote Originally Posted by Dimaras2011 View Post
    καλησπερα παιδια θα ηθελα να μαθω αν το abilify μπορει να προκαλεσει μειωμενη αποδοση στους μυες πηγαινα γυμναστηριο μετα το επισοδειο μου και δεν μπορουσα να σηκωσω τα κιλα που σηκωνα και οι μυες μου ενοιωθαν περιεργα σαν να μην μπορουσα να τους λυγισω μετα απο μερικα σετ και πριζοντουσαν αμεσως με αποτελεσμα να νιωθω καταθληπτικα που δεν μπορουσα και το εκοψα λετε οταν τα κοψω τα διαολια να παρω παλι τα πανω μου? η δεν εχει καμια σχεση
    μη τα κοψεις δεν παιζει ρολο το φαρμακο για την αδυναμια και αυτο το φραμακο που παιρνεις ειναι πολυ ελαφρυ δεν προκαλει ιδιαιτερα καταστολη

το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 21-05-2019 at 15:56.

το αμπιλιφαι φιλε αιρετικε δεν προκαλει καταστολη απο μονο του εγω με το αμπιλιφαι πηγαινα 3 φορες γυμναστηριο την ημερα σε καθε οργανισμο εχει διαφορετικα εξωπυραμιδικα συμπτωματα τα κιλα π συκωνα ηταν πολλα αλλα επερνα και φαρμακα οπως το αλοπεριδιν κλοπιξολ ακινετον

10mg παιρνω παιδια αλλα δεν ξερω σαν κατι να συναιβει με το που βγηκα απο το νοσοκομειο και οι μυες μου δεν απεδιδαν οπως πριν τωρα βεβαια εχω να παω κανα 6μηνο οπωτε θα ειμαι σιγουρα πιο αδυναμος

Η καταστολη ειναι λεξη γενικη, οτι ολα τα αντιψυχωτικα καταστελουν λειτουργιες των κυτταρων ειναι βεβαιο και αυτος ειναι ο τροπος δρασης τους. 10μγ που παιρνεις φιλε ειναι λιγα πιστευω αλλα αν κανεις τις καταλληλες εξετασεις θα δεις και διαφορα στις τιμες στο αιμα. Οπως σου λεει κι ο φιλος πηγαινε 3 φορες γυμναστηριο αρα προσπςθησε και εσυ απλα ενταξει καταλαβαινεις πως δεν εισαι καθαρος και παιρνεις να το πουμε αντιντοπα-αντικουκου κ.τ.λ.

Senior Member
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Η καταστολη ειναι λεξη γενικη, οτι ολα τα αντιψυχωτικα καταστελουν λειτουργιες των κυτταρων ειναι βεβαιο και αυτος ειναι ο τροπος δρασης τους.
    Απ' τη μια γραφει να μην γραφουμε αν δεν ξερουμε, να μην τα ξεφτυλιζουμε ολα κλπ κι υστερα πραττεις ο ιδιος τα αντιστοιχα. Τι παει να πει "καταστελλει τις λειτουργιες των κυτταρων"; Αντι να κανεις αντι-φαρμακευτικη προπαγανδα, δοκιμασε να γραψεις κατι χρησιμο.

Ντιμαρα σε καμια περιπτωση μην κοψεις τα φαρμακα, κατι τετοιο μονο σε νεο επεισοδιο μπορει να σε οδηγησει.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Καταστελει τις λειτουργιες των κυτταρων γιατι προσκολατε στην επιφανεια των κυτταρων στους υποδοχεις και δε τα αφηνει να λαβουν νευροδιαβιβαστικα σηματα με αποτελεσμα να μην κανουν συναψη. Ποιος κανει αντι-φαρμακευτικη προπαγανδα εγω τις ιδιοτητες των φαρμακων παρουσιαζω. Προσαψε μας κατι αλλο να δουμε τι ξεφτυλισαμε.

ελεγχει την ντοπαμινη ανεβαζει την σεροτονινη οτι πρεπει γ την διαθεση εσυ μολις βγηκες απο το νοσοκομειο ξερεις τι αγωγη σ διναν εκει μεσα ενεσιμα βαρουσες ρωτα τους γιατρους αλλα ειμαι σιγουρος δεν θα σ πουν φυσικα και θα σαι κατεβασμενος μετα την εισαγωγη ποσα κιλα εισαι τωρα υψος και τετοια

εγω ειμαι ακουσιως με abilify maintena με ποινη 5 μηνες και κανω παγκο 150κιλα αλλα δεν νιωθω οπως ενιωθα πριν το abilify εχω λιγοτερη εκρηκτικοτητα και περπαταω ολη μερα απο την ακαθησια εχω στεγνωσει πολυ..
    (1.88 114κιλα)