Sos..τι να κάνω? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
    Αν εμενα που πηρα αντιψυχωτικα και ηταν η προλακτινη 3,33 και μετα εγινε 4 πως θα το καταλαβαινα. Αμα ειχε παει 24 ναι θα λεγανε σου ανεβηκε, ποσο; Δε ξερουμε ποσο αλλα το 24 ειναι υπερπρολακτιναιμια. Εγω ειμαι ενα παραδειγμα που εχω παρει φαρμακα και κανενας δε μπορει να μου πει πως με εππηρεασαν κι αυτο επειδη δε με εξετασαν πρωτου τα παρω παραπλανητικα και λανθασμενα τα καταλαβαινεις εσυ αυτα; καταλαβες γιατι μιλαω σωστα και εσυ οχι και αν δε καταλαβες ρωτα ενα γιατρο αλλα οι γιατροι δεν απανταν ειλικρινα κοροιδευουν μονο στα βιβλια τα γραφουν κανονικα και αμα ο αλλος καταλαβαινει. εσενα στα εξηγω και δε τα καταλαβαινεις.

και για τα δημοσια νοσοκομειο και ποσο νοιαζονται, βγαινω αλο την εντατικη και δε μου εχουν πει οτι μου δινουν αυτα τα φαρμακα εγω δε μιλαω γιατι εχω τραχειστομια και μετα απο μια βδομαδα που δε μπορουσα ουτε να κοιμηθω και η καρδια βαραγε 100 και παλμους το λιγοτερο τους φωναζω τρεις τη νυχτα και μου παιρνουν αιμα και μου μου κανουν καρδογαφημα εγω απο το πονο που ειχα σρο στηθος δε μπορουσα ουτε να αναπνευσω αυτοι αν εγω δε παθαινα ολα αυτα ουτε καν θα με κοιταζαν να δουν αν εχει αλλαξει η λειτουργια τηα καρδιας μου και αν πεθαινα εκεινο το βραδυ απλα θα ημουν ενας ακομη που καναν λαθος και πεθανε. Καταλαβες φιλε γιατι εγω μιλαω σοβαρα και δεν εχω μπει μεσα εδω να λεω οτι να ναι στο κοσμο. Οταν με βγαλαν απο εντατικη μονο παλμους μου κοιταγαν και οχι το διαστημα qt που εππηρεαζει το φαρμακο που μου δινα και οταν μου το κοιταξανε γιατι δε μπορουσα ουτε να αναπνευσω τοτε δε θα ξεραν ποσο με εππηερασε μερα τη μερα η κατασταση μου και η φαρμακευτικη αγωγη. Καταλαβες φιλε εγω δεν ειμαι εδω να λεω οτι να ναι εχω μπει γιατι ειμαι παθων κακων πρακτικων και ψεμματα και εγληματικες αντιδεοντολογικες πρακτικες των ψυχιατριων. Η κοπελα λοιπον αν πανε και της πουνε πηρες αντιβιωση αφου δεν εχεις κατι σημαντικο ειναι ψυχολογικο ιδεα σου τοτε μπορει να της πουνε και ψεμματα. Εγω πηγα να παρω τις εξετασεις και μου λενε με θρασος οτι δε μου εχουν κανει γιατι δε τους ενδιαφερει οχι να τους βγαζουμε ολους αχρηστους και με ψυχολογικα επειδη αυτοι δε ξερουν και δεν κανουν τη δουλεια τους σωστα.

Ειπα των ψυχιατριων αλλα αμα μπεις σε δημοσιο νοσοκομειο σε κανουν και ψυχιατρικο περιστατικο χωρις να σε νοσηλευουν στην ψυχιατρικη πτερυγα και χωρις να σου μιλαει ψυχιατρος. Απαντα αλλιως αστο εδω καταλαβε οποιος ξερει να διαβαζει τι λεω και τι λες και στο μελλον για το λιγο που θα καθησω να εισαι πολυ προσεκτικος μαζι μου. Θεματοθετρια διαβασε τη πρωτη μου αναρτηση πιστευω ειναι πληρης και με συγχωρεις που σου χαλασαμε το θεμα αλλα εχει μενος μαζι μου ομπορο και εχει χασει τα λογια του επιμενει κιολας του τα εξηγω εκει να συνεχισει την εξυπναδα του.

Junior Member
    Δεν πειράζει δε μου χαλασατε το θέμα η κάθε άποψη είναι δεκτή. Εξετάσεις που είχα από πριν ήταν πριν 2 χρόνια περίπου που είχα πάει στον καρδιολόγο κι όλα καλά τπτ το ανησυχητικό. Κ τώρα στη τελική πήγα γιατι δε παλευόταν άλλο κ έκανα τα γνωστά τριπλεξ καρδιογραφημα κτλ που μου είπε ο γιατρός κάνεις έκτακτες συστολες αλλά είναι καθαρά ψυχολογικό δεν είναι από το φάρμακο. Βέβαια για περαιτέρω εξετασεις αιματολογικες για καρδιά δε μου είπε να κάνω. Εγώ κάπως ηρέμησα αλλά όταν το σκεφτώ νιώθω πάλι τις αρρυθμίες.

Page 2 of 2 FirstFirst 12