Sos..τι να κάνω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Junior Member

Sos..τι να κάνω?

Πως να ξεκινήσω..λοιπόν για ένα γυναικολογικο θέμα ξεκίνησα να παίρνω αντιβίωση και το κακό είναι ότι διάβασα τις παρενέργειες του φαρμάκου αυτού που δεν έπρεπε να το κάνω. Azibactron λέγεται κ έγραφε και στο ίντερνετ και στο χαρτί ότι σπανίως προκαλεί σοβαρές αρρυθμίες που μπορεί να γίνουν θανατηφόρες.. Και σήμερα όλη μέρα έχω ταχυκαρδιες και τσιμπήματα κ σκέφτομαι είναι δυνατόν από τον φοβο μου κ τη σκέψη μου να το έπαθα αυτό? Ήθελα να πάω νοσοκομείο στη τελική με καθησυχασε η αδερφή μου βγήκαμε μια βόλτα..αλλα νιώθω ότι δεν έχει περάσει κ δεν έχω κοιμηθεί και καθόλου δε μπορώ.. Τι να κάνω? Να πάρω καμιά βαλεριάνα θα με βοηθήσει? Δε μπορώ να καταλάβω αν είναι παρενέργεια από το χάπι η οφείλεται στο άγχος μου.. Να σημειώσω το γεγονός ότι είμαι τέρμα άρρωστοφοβικη!!

Quote Originally Posted by Ds1 View Post
    Πως να ξεκινήσω..λοιπόν για ένα γυναικολογικο θέμα ξεκίνησα να παίρνω αντιβίωση και το κακό είναι ότι διάβασα τις παρενέργειες του φαρμάκου αυτού που δεν έπρεπε να το κάνω. Azibactron λέγεται κ έγραφε και στο ίντερνετ και στο χαρτί ότι σπανίως προκαλεί σοβαρές αρρυθμίες που μπορεί να γίνουν θανατηφόρες.. Και σήμερα όλη μέρα έχω ταχυκαρδιες και τσιμπήματα κ σκέφτομαι είναι δυνατόν από τον φοβο μου κ τη σκέψη μου να το έπαθα αυτό? Ήθελα να πάω νοσοκομείο στη τελική με καθησυχασε η αδερφή μου βγήκαμε μια βόλτα..αλλα νιώθω ότι δεν έχει περάσει κ δεν έχω κοιμηθεί και καθόλου δε μπορώ.. Τι να κάνω? Να πάρω καμιά βαλεριάνα θα με βοηθήσει? Δε μπορώ να καταλάβω αν είναι παρενέργεια από το χάπι η οφείλεται στο άγχος μου.. Να σημειώσω το γεγονός ότι είμαι τέρμα άρρωστοφοβικη!!
    Προσωπικά δεν νομίζω ότι είναι κάτι σοβαρό, ώστε να ανησυχείς τόσο πολύ.

Αν όμως σε καθησυχάσει, τότε μπορείς να πας στα επείγοντα ενός νοσοκομείου στην περιοχή σου. Έτσι για να σου φύγει και η ιδέα.
    "Life is 10% what happens to you and 90% how you react to it" - Charles R. Swindoll

Junior Member
    Αν συνεχιστεί αυτό θα κάνω...

Senior Member
    καποιοι γενιουνται με προβλημα στη καρδια αλλιως δε νομιζω να υπαρχει προβλημα

Γνωρισα μια κοπελα που νομιζε οτι ειχε οτι ασθενεια υπαρχει και δεν υπαρχει. Διαβαζε συνεχεια συμπτωματα στο ιντερνετ. Αν σε αγχωνει ψαξ το αλλα μπορει απλα να ειναι ολα στο μυαλο.

Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 29-05-2019 at 13:07.

Senior Member
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Οταν παιρνεις ενα φαρμακο και λεει οτι στις ενεργειες που κανει μπορει να ειναι και αυτο που πιστευεις οτι παθαινεις εσυ κανενας δε μπορει να σου πει πως δεν εχεις προβλημα.
    Φυσικα και μπορουν να της πουν. Γιατρους τους λενε. Κανουν και εξετασεις. Αντι να βαζεις ακομη περισσοτερες ιδεες στο μυαλό των αλλων, καλυτερα να εστιαζεις στο χρησιμο κομματι αυτων που εχεις να πεις και τελικα να ποσταρεις μονο αυτο (το κομματι που λες οτι δεν εισαι γιατρος, ας πουμε...)
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Last edited by Aeon; 29-05-2019 at 13:11.

Senior Member
    Φυσικα και μπορει κανεις αφοτου εχει ξεκινησει μια αγωγη να παει στον καρδιολογο για εξετασεις, οπως μπορει να κανει τακτικα αιματος κλπ η ο,τι αλλο χρειαζεται. Εφοσον εχει ηδη ξεκινησει την αγωγη η θεματοθετρια αυτο το σεναριο την αφορα και οχι η οποια δυνατοτητα "προβλεψης".
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.

Last edited by Aeon; 29-05-2019 at 13:12.

Senior Member
    Οχι καμια σχεση και εντελως λαθος. Γνωριζω ατομα προσωπικα που δεν ειχαν καμια προδιαθεση, πηραν ενα αντικαταθλιπτικο, εμφανισαν καποια περιεργα συμπτωματα, εκαναν καρδιογραφημα, τσουπ αρρυθμια και αμεσα διακοπη του φαρμακου. Παρομοιως για φαρμακα που συχνα "χτυπανε" στα νεφρα η στο συκωτι επι παραδειγματι, οποτε και συμβουλευονται τακτικες αιματολογικες. Αντιστοιχα αλλα ατομα εκαναν εξετασεις και δεν τους βρηκαν τιποτε αφου απλα τους ειχε φαει το αγχος και οι ιδεες.

Τελειως παραπλανητικα και λανθασμενα οσα γραφεις, αγαπητε.

Την αφορα αν την εχει εππηρεασει και οτι εξεταση και να κανει χωρις να εχει κανει απο πριν κανενας γιατρος δε μπορει να της πει καθολικα ναι οχι. Μονο ισως πιστευω η να της δωσει ενα νουμερο προγνωση. Αυτοι που βγαζουν τα φαρμακα και σου λενε ενα στους 100 αλλαζει τη λειτουργια κανουν εξετασεις πρωτου και αφου τα παρουν δε πανε στη μεση της αγωγης και βγαζουν συμπερασμα. Βλεπεις φιλε παλι εξυπναδα πεταξες εψω δικιο της τα ειπα σωστα της τα λες λαθος και της λες ψεμματα. Η επιστημη ετσι σου λεει, εγω φιλε εχω τοσο μενος γιατι εχω παρει ενα μηνα αντιψυχωτικα και δε μου καναν εξετασεις για τις ορμονες μου και τωρα κανενας δε μπορει να μου πει ποσο εππηρεαστηκαν οτι και εξετασει να κανω οσα λεφτα και να πληρωσω μονο υπουεση μπορει να κανει, μεχρι και που κανεις εξετασεις σου λενε οτι μπορει να εχουν αποκλιση απο τη πραγματικοτητα οχι αμα δεν εχεις κανει καν.

Δε βγαζω ακρη με εσενα. Αυτοι που καναν εξετασεις που λες γιατι δε το ειχαν απο πριν το προβλημα και το παθανε απο το φαρμακο. Υποθεση ειναι αλλο που ειναι 99.9 μεσα αστο φιλε εσυ δε μπορεις να κανεις δυο πραξεις στη γλωσσα αν κατι τοτε κατι αλλο. Αν τους εππηρεαζε λιγο δηλαδη τι θα κανανε πως θα το καταλαβαινε. Απαντησε οτι δε θα το καταλαβαιναν γιατι αυτο λες.

Page 1 of 2 12 LastLast