Φοβάμαι τις επιπτώσεις του gay sex - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
    Senior Member
    Ο σεξολογος ειναι ο σχετικος με ολα αυτα - πρωκτολογος ειναι για παθησεις η τραυματισμους της περιοχης. Νομιζω πρεπει να σκεφτεις και τον ψυχολογο παντως... Τα περισσοτερα απο οσα γραφεις αισθανομαι οτι σχετιζονται περισσοτερο με το οτι δεν εκφραζεσαι σεξουαλικα. Το γεγονος οτι εχεις αποδεχθει εσωτερικα τον προσανατολισμο σου αν και θετικο δεν αναπληρωνει το κενο ουτε στην εκφραση, ουτε στην ολοκληρωση της σεξουαλικης ταυτοτητας σου. Ο φοβος μεταδοτικων νοσων συχνα εχει να κανει με τον φοβο του σχετιζεσθαι. Συν τοις αλλοις, οπως σου εγραψαν ηδη, με το να καταπιεζεις τις ορμες σου μη αναζητωντας στην πραξη την επαφη, τροφοδοτεις αθελα σου τις εμμονες και δημιουργειται ετσι ενας φαυλος κυκλος.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Φιλε ομπορο εχεις προβλημα μεγαλο με εμενα και τις αποψεις μου. Αντε να στα αναλαυσω ενα ενα γιατι δε καταλαβαινεις και τι λεω. Σε τουτο το θρεντ εχω γραψει ποσες προτασεις γι αυτα που ρωταει ο φιλος και του λεω οτι εγω που στα λεω ολα αυτα δε στα λεω για να σε φοβισω μιας και εγω δε συνηθιζω να φοραω προφυλακτικο μαλιστα ο φιλος ακολουθησε την αποψη μου και θα επισκευτει ενα ειδικο γιατρο να του τα εξηγησει. Στα θρεντ που τους λεω να μη παιρνουν φαρμακα ειναι στα θρεντ της φανταστικης ουαου ζωης σου που φανταζεσαι. Δεν εχω πει ποτε σε κανεναν να μη παιρνει φαρμακα και σε προκαλω απο τις 631 αναρτησεις μου να βρεις μια. Στο πατετα του φιλου αμα μαθεις να διαβαζεις θα διαβασεις πως του ειπα πως ο γιος σου εχει προβληματα ασχετα με το υψος του και ενας υπαρκτος λογος που θελει να δικαιολογησει τα προβληματα αυτα ειναι και το υψος του και τα ριχνει εκει. Οσο για το τυπο που μενει η κοπελα απεναντι του λεω το αυτονοητο και οχι να αγορασει κυαλια του λεω να κανει ψυχαναλυση και να φτιαξει τη ζωη του να τον ικανοποιει απλα αυτα που κανει εγω τα βρισκω φυσιολογικα ουτε ηθικα ουτε ομορφα ουτε μαγκας ειναι που τα κανει αλλα δε σημαινει οτι επειδη τον εχει τρελανει η απεναντι και η γυναικα τον αφηνει αδιαφορο πως κουβαλαει ολο το διαγνωστικο εγχειριδιο απανω του σε διαγνωση. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΚΟΠΕΛΑ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ. Το ΛΗΞΑΜΕ δε θα συζηταμε παντου για τον ανα θα κανει με προφυλακτικο η χωρις και αμα κανει χωρις τι θα γινει ανεφερα τη διακοπτομενη συνουσια απλα και τελος η ρεμεντυ που το ανεφετε ενταξει εσυ στην ηλικια σου δε ντραπηκες. Για τη λεξη τρολ πηγαινε στο γυμνασιο να μιλας με τα κοριτσακια και τα αγορια να συνενοηστε. Γραψτα προσωπικα φτιαξε ενα θεμα μπηκες την αλλη φορα σε τρια θεματα και αρχισες να γραφεις και να λες ανυποστατα και ψευδη πραγματα για εμενα σου απαντησα και δεν απαντας καν στο θεμα πισω γιατι δεν εχεις τι να πεις και θυμασαι και παλι το παιζεις εξυπνος. Ενα ενα φτιαξε θεμα να στα αναλυσω να δεις ποσο ασχημα θα νοιωσεις με αυτα που γραφεις η μπες και απαντα στα θεματα που εγραψες να δω τι θα πεις. Λοιπον γι αυτο το θεμα διαβασε τι ρωτησε ο φιλος και τη του απαντησα για τα αλλα μπες στα ιδια τα θεματα και θα σου απαντησω και τι κοπελιτσα μη την αναφερεις δεν ειναι ευγενικο και ηθικο και ειδικα για ανθρωπο στην ηλικια σου.

Και σε πρωκτολογο πηγαινε γιατι ειναι ο πιο ειδικος για το θεμα σου και φυσικα σε σεξολογο ουρολο η τελοσπαντων γιατρο να σου εξηγησει τους κινδυνους των ειδων του σεξ. Σε ψυχιατρο ψυχολογο εγω σε ολους λεω να κανουν ψυχαναλυση περαν αυτου εχει ξεφυγει το θεμα τι να σου πω κουραστηκα να βαλω και αλλη συζητηση στο τραπεζι.

Senior Member
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Και σε πρωκτολογο πηγαινε γιατι ειναι ο πιο ειδικος για το θεμα σου
    λολ Βλεπετε τι εννοω; Η λαθος συμβουλη παντα, απαραβατα και ανενδοιαστα. Απλα δεν μπορει να πραξει αλλιως.

Το σεντονι σχεδον 100% ψευδες, οπως μπορει να διαπιστωσει κανεις ανατρεχοντας στις αναρτησεις του με μια αναζητηση. Λεω "σχεδον", γιατι πολλες απο τις φαρμακευτικες προτροπες του, η διαχειριση τις εχει ηδη κατεβασει...

Εντιτ: Α, η κοπελα στην οποια προτεινε γρηγορο τραβηγμα, οντως ειναι 15 ετων. Δεν ειναι αυτο ντροπη, ειναι που τον ψεγω. Καταλαβατε...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Senior Member
    Quote Originally Posted by gimit View Post
    Eυχαριστώ για τις απαντήσεις. Αρχικά, όχι δεν είχα ποτέ σχέσεις με γυναίκες. Είμαι συνειδητοποιημένα ομοφυλόφιλος απλώς δεν έχω εκδηλωθεί ποτέ και σε κανέναν ακόμα. Μόνο η αδερφή μου γνωρίζει και αυτή το έμαθε τυχαία βλέποντας κάποια πράγματα στο pc μου (you know). Eπομένως, πριν κάνω οτιδήποτε θέλω να όσο το δυνατό περισσότερο να πάρω τις προφυλάξεις που πρέπει. Ξέρω ότι κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί την απόλυτη ασφάλεια στο 100% είτε είσαι γκέι, στρέιτ, άντρας, γυναίκα έτσι κι αλλιώς. Σε αυτό το σημείο να πω ότι ΓΕΝΙΚΑ έχω ένα θέμα με τις ασθένειες, έχω λίγο το σύδρομο του Μολιέρου το οποίο σχετικά με τα ΣΜΝ πολλαπλασιάζεται όπως καταλαβαίνετε. Δεν έχω σκοπό να ζήσω όλη μου τη ζωή στο σκοτάδι και την καταπιεση. Το προφυλακτικό το θεωρώ έτσι κι αλλιώς ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΟ, δεν είναι αυτό μόνο όμως, πχ πώς κάνεις στοματικό με προφυλακτικό; Καταλαβαίνετε τι λέω. Ίσως μια επίσκεψη σε έναν ειδικό γιατρό (σεξολόγο, πρωκτολόγο;) μου δώσεις πιο ξεκάθαρες απαντήσεις.
    η αληθεια ειναι, οτι οι σχετικες οδηγιες λενε οτι ΚΑΙ το στοματικο σεξ πρεπει να γινεται με προφυλακτικο..
    δεν ειναι υποχρεωτικο το στοματικο σεξ ομως. αν δεν μπορεις/θελεις να το κανεις με προφυλακτικο, μην το κανεις καθολου (για να εισαι προφυλαγμενος).
    ο "πρωκτολογος" (γαστρεντερολογος δηλαδη),ειναι για παθησεις του εντερου. δεν ειναι συμβουλος σεξ...

επομενως απο οσα λες προκυπτει οτι τα διια θεματα θα ειχες κι αν ηθελες να κανεις σεξ με γυναικα..
    αυτο ειπα κι εγω.
    το θεμα σου δεν ειναι η ομοφυλοφιλια, αλλα η αρρωστοφοβια.
    μονο που, ενδεχεται να εχεις 'ανακαλυψει" την αρρωστοφοβια γιατι εχεις βαθυτερο προβλημα με την ομοφυλοφιλικη σου προτιμηση και προσπαθεις να απεμπλακεις...
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Senior Member
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Εγω ειπα τη δικη μου περιπτωση οχι για να σχολιασουμε αλλα να καταλαβαιτε πως δεν ειμαι κολλημενος με τα προφυλακτικα. Αντι λοιπον να σχολιασεις τη δικη μου περιπτωση σχολιασε ολα τα αλλα που ειναι και πολυ σωστα που ειπα. Ουτε ιλλαρα ουτε μια χαρα κολλανε απο παντου. Για τη διακοπτομενη συνουσια φυσικα και υφιστανται ως τροπος αντισυλληψης. Να σαι καλα ρεμεντυ μη το πας στο προσωπικο απλα και γω ηθελα να πω στο φιλο οτι ναι υπαρχουν κινδυνοι ναι η ανησυχια του ειναι ευλογη και ευστοχη ναι οντως υπαρχει διαφορα μεταξυ ομοφυλοφιλικου και ετεροφυλοφιλικου σεξ και δε λεω σε κανενα να μη χρησιμοποιει προφυλακτικο. Μη τα βαζεται σε ενα κουβα ολα και τα εξισωνεται και μην επιτεθεστε επι προσωπικου πες αν εισαι σωστη Μπραβο αιρετικε εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που ειπες και μετα αν θες κρινε με και εμενα αλλα οχι ολα μαζι γιατι αυτα που του ειπα γι αυτο που ρωταει δεν εχουν καμμια σχεση με το αμα εγω ειμαι ετεροφυλοφιλος και φοραω η οχι προφυλακτικο. Αν θες να ξερεις δεν εχω κολλησει ποτε τιποτα και σημαινει πολλα αυτο.
    μα ΔΕΝ ειναι καθολου σωστα ολα αυτα που ειπες. αυτο προσπαθω να σου εξηγησω.
    ειναι δαιμονοφοβικα και ομοφοβικα!
    προσπαθεις να δαιμονοποιησεις το ομοφυλοφιλικο σεξ με την δικαιολογια οτι κανουν πολυ πρωκτικο σεξ!
    και σου εξηγω και δεν καταλαβαινεις οτι
    1) και πρωκτικο σεξ να κανουν, το προφυλακτικο τους προφυλασσει απο ασθενειες και
    2) πρωκτικο σεξ κανουν και ΠΟΛΛΟΙ ετεροφυλοφιλοι σε ετεροφυλοφιλικες σχεσεις, αλλα εσυ επιμενεις να δαιμονοποιεις τους ομοφυλοφιλους, ΠΡΟΦΑΝΩΣ λογω προκαταληψης, γιατι ΟΧΙ δεν ειναι σωστα αυτα που λες.

για την διακοπτομενη συνουσια, ναι φυσικα υφισταται σαν τροπος αντισυλληψης. ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗΣ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗΣ. υπαρχει κι αλλος τροπος αντισυλληψης με παρομοια ποσοστα επιτυχιας. κανεις ελευθερα σεξ και μετα χοροπηδας για να φυγει το εμβρυο...

στο προσωπικο δεν το πηγα εγω, εσυ το πηγες δηλωνοντας μας οτι δεν παιρνεις προφυλαξεις. δεν σου ζητησε κανεις να κανεις προσωπικες δηλωσεις, αλλα φυσικα και εξηγουν τις αποψεις σου αυτες σου οι συνηθειες και γιαυτο τις σχολιασα.

δεν υπαρχει διαφορα μεταξυ ομοφυλοφιλικου και ετεροφυλικου σεξ. αυτα που λες ειναι απαρχαιωμενα και βαθια προκατειλημμενα.
    σεξ ειναι οτιδηποτε δυο συναινουντες ενηλικες θελουν να κανουν με τα κορμια τους και πραγματικα δεν υαπρχιε καμια λιστα που λεει πως γινεται το ετεροφυλικο σεξ.
    αν και ΠΑΛΙ απαντας με κριτηριο τις δικες σου σεξουαλικες προτιμησεις, κανεις και παλι ΛΑΘΟΣ, γιατι αλλοι εχουν διαφορετικες προτιμησεις που δεν μπορεις να αποδιδεις ουτε στην ομοφυλοφιλια, ουτε στον βελζεβουλ.

το οτι δεν εχεις κολλησει ποτε τιποτε, πραγματικα δεν εισαι σε θεση να το ξερεις. τα περισσοτερα ΣΜΝ δεν εχουν συμπτωματα στον ανδρα, αλλα ειναι φορεας και μολυνει κανονικοτατα τις παρτενερ του...
    ρωτα λοιπον αυτες καλυτερα αν εχεις η δεν εχεις τιποτα...

να σου πω λοιπον αλλη μια φορα, οτι ΟΧΙ αιρετικε, δενε χεις κανενα δικλιο σε οσα ειπες και ειναι προκατειλλημενα, αντιεπιστημονικα και επικινδυνα...

Παλι τη κοπελα εγω της ειπα κατι οντως που δεν ειναι το πιο συνετο εσυ που στην ηλικια σου την αναφερεις. Οσο για το πρωκτολογο φυσικα και ειναι ο πιο ειδικος για οτι εχει να κανει σχεση με το πρωκτο γι αυτο και το λενε πρωκτολογο. Τραυματισμοι και αλλα πολλα αυτος ειναι ειδικος οχι απλα τα ξερει τα αντιμετωπιζει κιολας και γι αυτο μπορει να δωσει μια γνωμη πολυ ειδικη οχι βεβαια επαρκης για ολο το φασμα του σεξ. Οσο για το σεντονι μπες στα θεματα που αναφερεις και ενα ενα θα σε φτιαξω εγ για τις εντυπωσεις απανταω γι αυτο και το σεντονι. Ενταξει φιλε. Μπραβο φιλε.

Ρεμεντυ με εχετε βαλει να συζηταω για πενηντα θεματα. Ενα το προφυλακτικο σπαει. Δυο να κατσω ποσοι ωρα να στα εξηγησω γιατι τα απομονωνεις δε καθομαι αν καταλαβε ο φιλος καταλαβε αλλιως κανε θεμα και εσυ να σου απαντησω γιατι δε γινεται να τα απανταω ολα μαζι να γραφω ποσες λεξεις να παιρνεις μερικες να πετας κατηγοριες και να σου απαντησω παλι σε ολα. Σου ειπα μια μονο περιπτωση που οι αντρες και κανουν και τους κανουν πρωκτικο σεξ και αυτο δε γινεται αμα εισαι ετεροφυλοφιλος. Οπως και υπαρχει και ετεροφυλοφιλος που κανει η για λιγο η καθολου πρωκτικο σεξ γιατι εχει τη δυνατοτητα της διυσδησεις σε αλλο μερος. Ενα ενα να τα γραψω και να τα εξηγω αλλα ενταξει εσεις με εχετε στησει στο τοιχο και δεν διαβαζεται και τι σας γραφω και δεν απαντατε σε αυτα. Τωρα να κατσω να σου απαντησω στη καθε καυηγορια που μου προσαπτυς. Μου πετας την ιλλαρα μου πετας οτι ιδια κολλανε και σου απανταω εγω σε αυτα και πανω σε αυτα που λες με βαζεις παλι να σου απαντησω γιατι ειπα αυτα . Δε κανεις ετσι συζητηση να προσαπτεις και να λες οτι να ναι και μετα να σχολιαχω εγω το οτι να να σου και να μου λες σχολιαζεις το οτι να ναι εισαι αυτο εισαι τα αλλο το παραλο.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το θεμα σου δεν ειναι η ομοφυλοφιλια, αλλα η αρρωστοφοβια.
    μονο που, ενδεχεται να εχεις 'ανακαλυψει" την αρρωστοφοβια γιατι εχεις βαθυτερο προβλημα με την ομοφυλοφιλικη σου προτιμηση και προσπαθεις να απεμπλακεις...
    Mα δεν είναι κάτι που μπορείς να "απεμπλακείς" και το ξέρω πολύ καλά αυτό. Η αρρωστοφοβία δεν προέκυψε από τη στιγμή που ανακάλυψα ότι είμαι γκέι, προυπήρχε και ποτέ δεν τα συνέδεσα. Πάντα είχα κάποιου τύπου αρρωστοφοβία με το παραμικρό. Το θέμα των ΣΜΝ δεν με απασχολούσε μέχρι πρόσφατα, πολύ απλά όχι γιατί δεν είχα αποδεχτεί την σεξουαλική ταυτότητά μου αλλά επειδή είχα πείσει τον εαυτό μου ότι δεν θα την εκφράσει ποτέ. Από τη στιγμή όμως αποφάσισα ότι ΤΕΛΟΣ θα ζήσω όπως θέλω, δεν θα το κάνω έτσι μπαμ και όποιον πάρει ο χάρος. Γιατί τι να το κάνω αν για μια ώρα ηδονής την πληρώσω με τη ζωή μου. Και τονίζω ξανά, δεν έχω πια θέμα με την ταυτότητά μου, ούτε με αυτούς που δεν θα το δεχτούν (εκτός από τους γονείς μου οι οποίοι είναι και χωριάτες άνθρωποι, τι να τους εξηγήσω). Σε όποιον αρέσουμε. Αλλά οι ανησυχίες για τις ασθένειες παραμένουν και πάντα θα υπάρχουν νομίζω. Απλώς ψάχνω ένα τρόπο να το διαχειριστώ σε σημείο που να μην γίνεται εμμονή.

Senior Member
    αιρετικε, κανεις δεν σε εβαλε να απαντας πουθενα.
    μονος σου απαντας, αλλα παραπληροφορεις.
    το προβλημα δεν ειναι οτι δεν καταλαβα τι λες.
    το προβλημα ειναι ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΣ ΛΑΘΟΣ.
    οσες φορες και να τα επαναλαβεις.
    ολοι διαβαζουν, ολοι εχουν κι αλλες πηγες πληροφορησης, ευκολα καταλαβαινουν τι λεει ο καθενας. δεν χρειαζεται να επαναλαμβανομαστε.
    δεν σου απανταω επιλεκτικα.
    απανταω στις λαθος πληροφοριες που δινεις.

Senior Member
    Mα δεν είναι κάτι που μπορείς να "απεμπλακείς" και το ξέρω πολύ καλά αυτό. Η αρρωστοφοβία δεν προέκυψε από τη στιγμή που ανακάλυψα ότι είμαι γκέι, προυπήρχε και ποτέ δεν τα συνέδεσα. Πάντα είχα κάποιου τύπου αρρωστοφοβία με το παραμικρό. Το θέμα των ΣΜΝ δεν με απασχολούσε μέχρι πρόσφατα, πολύ απλά όχι γιατί δεν είχα αποδεχτεί την σεξουαλική ταυτότητά μου αλλά επειδή είχα πείσει τον εαυτό μου ότι δεν θα την εκφράσει ποτέ. Από τη στιγμή όμως αποφάσισα ότι ΤΕΛΟΣ θα ζήσω όπως θέλω, δεν θα το κάνω έτσι μπαμ και όποιον πάρει ο χάρος. Γιατί τι να το κάνω αν για μια ώρα ηδονής την πληρώσω με τη ζωή μου. Και τονίζω ξανά, δεν έχω πια θέμα με την ταυτότητά μου, ούτε με αυτούς που δεν θα το δεχτούν (εκτός από τους γονείς μου οι οποίοι είναι και χωριάτες άνθρωποι, τι να τους εξηγήσω). Σε όποιον αρέσουμε. Αλλά οι ανησυχίες για τις ασθένειες παραμένουν και πάντα θα υπάρχουν νομίζω. Απλώς ψάχνω ένα τρόπο να το διαχειριστώ σε σημείο που να μην γίνεται εμμονή.
    ωραια.
    συμφωνουμε σε αυτα που λες.
    επομενως, δεν ειχε καμια σημασια το οτι εισαι ομοφυλοφιλος στην φοβια πουε χεις για το σεξ, απλα το ανεφερες παρεμπιπτοντως, διοτι οπως ξεκινησες το μηνυμα σου, φαινοταν να τα συνδεεις αυτα τα δυο (την φοβια με την ομοφυλοφιλια).
    σκεφτηκες μηπως να δοκιμασεις να θεραπευτεις απο την αρρωστοφοβια με την βοηθεια ειδικου, μηπως αυτο συμπαρασυρει και το εθμα του σεξ;;;
    και δευτερη ερωτηση,
    ετυχε ποτε να βρεθεις σε ερωτικη γνωριμια με αμοιβαια επιθυμια (δλδ να θελετε και οι δυο ο ενας τον αλλον) και τελικα εκανες πισω λογω της φοβιας, η δεν σου εχει τυχει ουτε μια τετοια γνωριμια;

Ομπορο το σχεδον ποτε το λες οταν εχεις διαβασει υο σεντονι και ειδη μου εχεις προσαψει τα ψεμματα σου ειπες να τα διορθωσεις. Μπραβο γιατι αλλο λεει κατι αλλο σχεδον λεει κατι εξυπνακια. Πως επιβιωνεις με να λες λολ δε μπορω να καταλαβω. Τι σημαινει λολ; Τι αλλο θα ακουσουμε ευτυχως ππου θα αποχωρησω σε λιγο απο το φορουμ αλλα να ξερεις αυτα τα μαργαριταρια που πετας μενουν δε σβηνονται και αν τα διαβασει κανενας θα καταλαβει. Εχεις βρει το κουμμπι μου γιατι μπαινεις εται στο ακυρο τα πετας μονο για να τα πεταξεις και περιμενω γιατι σσου εχω απαντησει στα αλλα θεματα να δω τι θα πεις αν πεις γιατι τι να πεις και συ. Αντε να ψησεις κανενα πιτσιρικι με τα λολ καιβτα τρολ ρε που καταντησε η Ελλαδα να χρησιμοποιει ο αλλος ποσο χρωνων λολ και τρολ.

Junior Member
    Έχει τύχει να δω ανθρώπους που μου τη δίνουν ερωτικά (σεξουαλικά και μόνο), έχει τύχει και να ερωτευτώ ανθρώπους (να μην είναι δηλ πρωταρχική προτεραιότητα η εικόνα του αλλά τα συναισθήματα που μου βγάζει) ποτέ όμως δεν εκφράστηκα ανοιχτά, ούτε καν έκανα κίνηση που να υποψιάζει έστω αυτούς τους ανθρώπους.

Junior Member
    Το συνδέω και λίγο με το σεξ με την έννοια ότι έχω την εντύπωση ότι το γκέι σεξ είναι πιο επικίνδυνο από το ετεροφυλικό.

Senior Member
    Το συνδέω και λίγο με το σεξ με την έννοια ότι έχω την εντύπωση ότι το γκέι σεξ είναι πιο επικίνδυνο από το ετεροφυλικό.
    Έχει τύχει να δω ανθρώπους που μου τη δίνουν ερωτικά (σεξουαλικά και μόνο), έχει τύχει και να ερωτευτώ ανθρώπους (να μην είναι δηλ πρωταρχική προτεραιότητα η εικόνα του αλλά τα συναισθήματα που μου βγάζει) ποτέ όμως δεν εκφράστηκα ανοιχτά, ούτε καν έκανα κίνηση που να υποψιάζει έστω αυτούς τους ανθρώπους.
    το ομοφυλοφιλικο σεξ (εννοωντας προφανως το πρωκτικο) ειναι πιο επικινδυνο για τον ανδρα (και για την γυναικα), αν ΔΕΝ χρησιμοποιεις προφυλακτικα.
    στο ετεροφυλικο σεξ, για την γυναικα, ειναι πιο επικινδυνο απ οτι για τον ανδρα το σεξ χωρις προφυλακτικο. κινδυνευει με σοβαροτερες επιπτωσεις απο περισσοτερες ασθενειες απ οσες κινδυνευει ο ανδρας, ο οποιος σε μερικες ειναι μονο φορεας και σε πολλες αλλες νοσει κανονικα....
    οποτε συμπερασματικα, χωρις προφυλακτικο, το σεξ ειναι εξισου επικινδυνο ειτε ομοφυλοφυλικο ειτε ετεροφυλικο, γιατι πρεπει να λαμβανεις υποψη και ανδρες και γυναικες...

η ερωτηση για τον αμοιβαιο ερωτα ηταν γιατι εχω την υποψια οτι αν ερωτευτεις αμοιβαια καποιον, ισως αυτο ειναι κινητρο για να ξεπερασεις τις φοβιες σου.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast