Ερωτική απογοήτευση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Ερωτική απογοήτευση

Για σας είμαι νέα στο stat αυτό και δεν ξέρω αν έχω γράψει στην σωστή κατηγορία.

Πριν από 2 χρόνια χώρισα με έναν άντρα τον οποίο αγαπούσα πολύ και ήμασταν μαζί 2 χρόνια. Δεν μπορώ να το ξεπεράσω,γιαυτό αποφάσισα να γράψω εδώ τι να κάνω; μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

Δηλαδή 2 χρόνια είσαι μόνη ? Ή με άλλους και απλά σου λείπει?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Senior Member
    αναμενομενο αυτη η ζωη που ειναι θλιψη κατα βαθος μας απομακρυνει απ οτι αγαπουμε αφου μας προκαλει μια ψευτικη δυσφορια αυτο και πλησιαζουμε οτι δε μας αγγιζει γιατι ειμαστε στ αληθεια εξαπατημενοι απο την αποσταση ασφαλειας που παιρνουμε.υπομονη οπως συνηθως

Quote Originally Posted by Pithikos View Post
    Για σας είμαι νέα στο stat αυτό και δεν ξέρω αν έχω γράψει στην σωστή κατηγορία.

Πριν από 2 χρόνια χώρισα με έναν άντρα τον οποίο αγαπούσα πολύ και ήμασταν μαζί 2 χρόνια. Δεν μπορώ να το ξεπεράσω,γιαυτό αποφάσισα να γράψω εδώ τι να κάνω; μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

καλημερα!και εγω ειχα παραμοιο θεμα.ποσο χρονων εισαι καταρχην?αυτα τα δυο χρονια εισαι μονη?

Γειά σου Πίθηκε. Άντρας είσαι αν κατάλαβα καλά, σωστά; Όχι ότι έχει και μεγάλη σημασία. Ο κάθε άνθρωπος σε κάθε στιγμή της ζωής του μπορεί να βιώσει διαφορετικά έναν χωρισμό. Μαγικές συνταγές δεν υπάρχουν, άσε τα πράγματα να εξελιχθούν φυσικά, ωστόσο κάτσε και σκέψου λίγο μήπως είσαι υπερβολικά αρνητικός σε νέες εμπειρίες και έχεις ωραιοποιήσει λίγο της παλιά σου σχέση. Δεν εννοώ αν είσαι αρνητικός σε καινούριες σχέσεις και γνωριμίες, εννοώ γενικότερα. Αν π.χ. κάθεται κάποιος σε ένα δωμάτιο και σκέφτεται τα ίδια και τα ίδια από το πρωί ως το βράδυ, ανατροφοδοτεί το κόλλημα, διότι δεν έχει νέα ερεθίσματα. Αν αντίθετα είναι δραστήριος μέσα στη μέρα του, δεν έχει χρόνο να σκέφτεται συνεχώς τα παλιά και τα συναισθήματα αμβλύνονται πιο εύκολα με τον καιρό.

Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    καλημερα!και εγω ειχα παραμοιο θεμα.ποσο χρονων εισαι καταρχην?αυτα τα δυο χρονια εισαι μονη?
    22 χρονών είμαι τώρα. Ναι είμαι μόνη.

22 χρονών είμαι τώρα. Ναι είμαι μόνη.

δυο χρονια δεν θελησες να ξανα κανεις καποια σχεση η δεν ετυχε κατι?ο ερωτας με ερωτα περναει.

δυο χρονια δεν θελησες να ξανα κανεις καποια σχεση η δεν ετυχε κατι?ο ερωτας με ερωτα περναει.
    Δεν μου είναι εύκολο να ξανακάνω σχέση γιατί είμαι αμεα. Και δεν θέλω κιόλας μετά από αυτά που πέρασα

Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Γειά σου Πίθηκε. Άντρας είσαι αν κατάλαβα καλά, σωστά; Όχι ότι έχει και μεγάλη σημασία. Ο κάθε άνθρωπος σε κάθε στιγμή της ζωής του μπορεί να βιώσει διαφορετικά έναν χωρισμό. Μαγικές συνταγές δεν υπάρχουν, άσε τα πράγματα να εξελιχθούν φυσικά, ωστόσο κάτσε και σκέψου λίγο μήπως είσαι υπερβολικά αρνητικός σε νέες εμπειρίες και έχεις ωραιοποιήσει λίγο της παλιά σου σχέση. Δεν εννοώ αν είσαι αρνητικός σε καινούριες σχέσεις και γνωριμίες, εννοώ γενικότερα. Αν π.χ. κάθεται κάποιος σε ένα δωμάτιο και σκέφτεται τα ίδια και τα ίδια από το πρωί ως το βράδυ, ανατροφοδοτεί το κόλλημα, διότι δεν έχει νέα ερεθίσματα. Αν αντίθετα είναι δραστήριος μέσα στη μέρα του, δεν έχει χρόνο να σκέφτεται συνεχώς τα παλιά και τα συναισθήματα αμβλύνονται πιο εύκολα με τον καιρό.
    Δεν είμαι άντρας είμαι γυναίκα πάντως ευχαριστώ για τις συμβουλές σου

Το θέμα είναι να είσαι καλή κοπέλα και ωραία, το ΑΜΕΑ δε έχει τόσο σημασία για τον άντρα ;)

Πάντως η δικιά μου η μεγάλη σχέση που ήταν 6 χρόνια και έλεγε θα αυτοκτονήσει άμα χωρίσουμε και άλλα τέτοια μεγάλα λόγια , τελικά όταν χωρίσαμε ( για λίγο νόμιζα , δηλαδή είπαμε να κάνουμε διαλλημα και αυτή δεν ήθελε και έκλαιγε κτλ.) Ήταν με άλλον σε 2 μήνες , ένιωσα σαν να πάτωμα , απογοητεύση και ήταν πολύ καλή κοπέλα και είναι ακόμα, μοναδικός άνθρωπος, αλλά...
    Οπότε όλα σχετικά είναι , αν σε θέλει καλώς αλλιώς πας παρακάτω, είναι ελεύθερη βούληση στο κάτω κάτω, αν δε θέλει. ...
    Τιμή σου που τον"έκλαψες" τόσο αλλά φτάνει. Παρακάτω.

Δεν μου είναι εύκολο να ξανακάνω σχέση γιατί είμαι αμεα. Και δεν θέλω κιόλας μετά από αυτά που πέρασα

Κάποια στιγμη που θα έχουν επουλωθει οι πληγές σου θα θελήσεις να ξανά κάνεις σχέση. Μη βαζεις τον εαυτο σου σε μειονεκτικη θεση.Για κανέναν μας δεν είναι ευκολες οι σωστες και αληθινες σχέσεις.για ολους όμως υπάρχει το κατάλληλο ατομο που θα μας αγαπησει κάποτε.

Κάποια στιγμη που θα έχουν επουλωθει οι πληγές σου θα θελήσεις να ξανά κάνεις σχέση. Μη βαζεις τον εαυτο σου σε μειονεκτικη θεση.Για κανέναν μας δεν είναι ευκολες οι σωστες και αληθινες σχέσεις.για ολους όμως υπάρχει το κατάλληλο ατομο που θα μας αγαπησει κάποτε.
    Γενικά μετά από αυτό δεν εμπιστεύομαι κανέναν ούτε καν την οικογένεια μου και τις αδελφές μου

Γενικά μετά από αυτό δεν εμπιστεύομαι κανέναν ούτε καν την οικογένεια μου και τις αδελφές μου

Και μέσα σ αυτή τη σχέση έφτασα να κάνω και χασίς

Και μέσα σ αυτή τη σχέση έφτασα να κάνω και χασίς

Και δεν είμαι παρθένα

Είσαι 22 άρα νεότατη, αν επιτρέπεται μιας και ειναι ανώνυμα , τι ΑΜΕΑ; Τι έχεις; Μήπως σε απογοητεύει αυτό;

Είσαι πολύ νέα για τέτοιες στεναχώριες, φυσικά και θα βρεις αλλά μη πέσεις σε όποιον ναναι και τον εξιδανικευσεις , μόνο αυτό βλέπω σαν κίνδυνο.

Σε μεγάλη πόλη είσαι; Μακριά από απελπισία, ελάχιστοι πέτυχαν σύντροφό ζωής από τα 20-22 , μη σου φαίνεται περίεργο, ίσως τον βρεις στα 24 :)

Α και μη καπνίζεις

Page 1 of 2 12 LastLast