Ειλικρινα δε ξερω τι να κανω!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Results 1 to 15 of 15
    Junior Member

Ειλικρινα δε ξερω τι να κανω!!!

Καλησπερα

Ειναι η πρωτη φορα που γραφω σε τετοιοω χωρο. Ο λογος ειναι οτι ειμαι πραγματικα μπερδεμενος και εγκλωβισμενος συναισθηματικα σε μια σχεση που το μονο που μου δινει χαρα βασικα ειναι το σεξ πρωτιστως και δευτερευοντως το ενδιαφερον και η τρυφεροτητα της συντροφου μου. Ειμαι 41 ετωμ, τα εχω με μια κοπελα 36 απο αποσταση εδω και 2 χροναι περιπου, η αποσταση ειναι κοντινη, γυρω στο μιασαωρο και κατι με αμαξι. Συνηθως εχει δουλεια και στη πολη που μενω 2 φορες την εβδομαδα αλλα ως επι το πλειστον βρισκομαστε το ΠΣΚ κιγω δουλειας εκατερωθεν. Ολα πηγαινανα καλα στο πρωτο οχταμηνο της σχεσης. Σε ολους τους τομεις. Ξεχασα να να αναφερω οτι την γνωρισα οταν βγηκε απο τη δευτερη σχεση της ζωης της, που ηταν 17 χρονια!!! Μετα το οχταμηνο, και με καποιες αφορμες που ελαβα, εκανα κατι που ειχα ξανακανει μια φορα στο παρελθον. Εψαξα το FB της, τον υπολογιστη της και to viber. Αυτα ποθ βρηκα με αφησαν αφωνο!!!!!!!

Με συγκεκριμενους 2 συναδελφους της απο αλλες πολεις της χωρας ειχε συνομιλιες στο μεσεντζερ που της λεγανε διαφορα, αυτην δε τα ενθαρρυνε απο τις απαντησεις της αλλα απαντουσε με γελακια και απαντησει του τυπου " σταματα κτλ". Ο ενας παντρεμενος με παιδι, ηθελε να την πηδηξει, την καλουσε σε διαφορα μερη που πηγαινε και ο αλλος της ελεγε να του δειξει το βρακι της και κατι τετοια. Επισης καθημερινες συνομιλιες και μηνυματα με αγκαλιτσες και φιλακια με τον πρωην της, με τον οποιο ξεχασα να αναφερω οτι διατηρουνε γραφειο μαζι στη πολη που μενω εγω και οχι στην π[ολη της. Με εχει διαβεβαιωσει οτι ειναι απλα φιλοι και δε τρεχει κατι μεταξυ τους.

Ενω με εχει συστησει στους γονεις της και στην οικογενεια της σε αυτους οπως και στον πρωην της αρνουταν την υπαρξη μου και στο FB το παιζει ελευθερη. Δε θελει να φαινομαστε σε φωτο μαζι, να ταγκατιζομαστε και γενικοτυερα δε θελει να δειχνει οτι ειναι με καποιον on line. Ενω στη κοινωνιθκη μας ζωη ολοι ξερουν οτι ειμαστε μαζι. Για πολυ καιρο απεκρυπτε και στον πρωην της τη σχεση μας.

Οταν την αντιμετωπισα για ολα αυτα και της ειπα οτι ειναι απαραδεκτα και καθιστουν diadikytako kerato, μου απαντησε οτι δεν εχει κανει τιποτα μαζι τους, και οτι επειδη εχει δουλειες που συνεργαζονται αν φανει οτι εχει γκομενο θα τσιν ισουν αυτοι, χρσηιμοποιει κατα καποιο τροπο και την εμφανιση της για να κανει και τη δουτλεια της. Σημειωτεον ειναι παραπολυ ομορφη κοπελα.Γενικοτερα εχει μια λογικη η οποια ειναι πολυ διαφοροποιημενη απο τον μεσο κοινο λογικο νου.

Με ενοχλει που επειτρεπει σχολια απο αντρες φιλους της στο FB, ξερω οτι συνομιλει με πολλους οταν δεν ειμαστε μαζι εκ των πραγματων γιατι σας ειπα βρισκομαστε μονο ΠΣΚ. Αυτη η καστασταση με τρελλαινει παρολο που σεξουαλικα δεν εχουμε θεμα, περναμε καλα μαζι, κανουμε πραγματα, αλλα οταν φτανει η φαση στα social media ειναι πολυ κρυφη, εχει αλλαξει κωδικους πλεον και γινεται αλλος ανθρωπος. Εχει πολλες φωτο που τις αλλαζεςι συχνα πυκνα, ειναι φιλαρεσκη οπως καθε γυναιακ, υποψιαζομαι οτι ειναι και ναρκισσος διοτι εχω παρατηρησει μια ελλειψη ενσυναισθησησς σε πολα θεματ. Την απασχολει πολυ η δουλεια της σε σημειο εξωφρενικο, δεν εκφραζει συναισθηματα και τρυφεροτητα απο μακρυα, τηλεφωνικα εννοω. Επισης δεν εκφραζει ιδιαιυερη θεληση να βρεθουμε διακαως, ως επι το πλειστον εγω προτεινω, καπιοιες φορες και αυτη.Την εχω πιασει να μου λεει ψεμματα καποιες φορες με φαιδρες δικαιολογιες επισης.

Για να μην κουραζω αλλο, εγω ειμαι ερωτευμενος μαζι της και την αγαπω, της εξηγησαα τι με ενοχλει αλλα επειδη δε πιστευει οτι κανει κατι κακο δε διατιθεται να κανει κατι. Σημειωτεον εχουμε χωρισει και τα χουμε ξαναβρει 4-5 φορες. Απο τη πλευρα μου παντα ο χωρισμος επειδη καποιες φορες νιωθω τοσο μαλακας που δε το αντεχω.

Ειμαι σε αδιεξοδο, πηγα σε ψυχολογο, δε βοηθηκα μαλλον επειδη δε θελω να βοηθηθω. Οσες σχεσεις ειχα στη ζωη μου ξεκολλησα οταν με προσβαλλανε η οταν με χωρισανε. Χωριζουμε και μου λειπει φρικτα, Εχω δοκιμασει τα παντα, αδιαφορια, να την κανω να ζηλεψει κτλ κτλ, δεν πτοειται και δεν φανερωνει κανενα συναισθημα ενοχλησης ζηλιας η δυσαρεσκειας. Τσατιζεται μονο παντα οταν μιλαω για αυτους και μου λεει οτι τη κανω νια νιωθει πουτανα, φτηνη και αχρηστη.

Εγω εχω μαθει στη ζωη μου πως οταν αγαπας καποιον προσπαθεις να βελτιωσεις η και να αλλαξεις αυτα που τον στεναχωρουν. Αυτο προσπαθω να κανω τουλαχιστο παντα.
    Σας ευχαριστω για το χρονο σας

Εχω μεινει άφωνη. Αρχικα δε την κανεις να φαινεται, ειναι οι χαρακτηρισμοι που ειπες. Εγω εχω να σε ρωτήσω. Τι ακριβώς ερωτεύτηκες; τι αγαπησες; που σαχλαμαριζει με τον πρώην; Η τυπισσα δε σε σεβεται καν. Και οχι δεν ειναι δικαιολογία η δουλεια για να μπορεί να τσιλιμπουρδισει ανενόχλητη. Πραγματικα μου κανει εντύπωση, και έχω ταραχτει μονο και στη σκεψη οτι θα μου εκαναν κατι αναλογο.. Για ποιον λόγο ακριβώς τα ανέχεσαι; ειναι πολλά τα αρνητικά.. Και απο την αλλη αν θεωρείς ότι σε απατα διαδικτυακά τι σου δινει σιγουριά στη κανονική της ζωη;;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Junior Member
    Ειχα βγει και εγω απο ια ασχημη σχεση, και οταν τη γνωρισα με εντυπωσιασε η ομορφια της, ο δυναμισμος της και γενικοτερα η εξωτεριη της εμφανιση. Δε μπορω να ξεκολλησω, αισθανομαι πολυ χαμηλα οσον αφορα την αυτοεκτιμηση μου, κουραστηκα να γνωριζω γυναικες, μετα να χωριζω και παλι απο την αρχη. Θεωρησα οτι ηταν η μια αλλα μαλλον δεν ειναι. Το γεγονος οτι κανουμε σεξ και δεν υπαρχει αρνηση, υο γεγονος οτι υπαρχει τρυφεροτητα οταν ειμαστε μαζι μου δινει την εντυπωση οτι δε με εχει απατησει αλλα και παλι ποτε δε ειναι κανεις σιγουρος γιατι οταν η αληθεια προσβαλλει, την πνιγουμε. Οντως η αγνοια ειναι ευτυχια αλλα αυτο το ρημαδι to gut feeling που εχω στη ζωη μου πανατα με επιβεβαιωνει. Θελω να δεχομαι ολους οπως ειναι αλλα καποια πραγματα δε χωνευονται. Οοποιος ψαχνει παντα βρισκει, αυτο μου εχει αποδειξει η ζωη με το χειροτερο τροπο.

Εχω φαει κερταο σε μακροχρονια σχεση και αυτο με σημαδεψε μαλλον και ειμαι παντα πολυ υποψιασμενβος για ολα και με ολους πλεον. Μαλλον επερπε να εχω φυγει εδω και καιρο.

Θεωρω οτι απλα νομίζεις οτι εχεις βολευτει σε αυτή τη σχέση ενω συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Η κοπελα ειναι ακρως τοξική και δε θα έπρεπε κατα τη γνώμη μου να δεχτείς ουτε τα μισα. Τουλαχιστον έτσι θα λειτουργούσα εγω. Η ομορφιά ειναι κατι που κάποτε φύγει. Το θέμα ειναι να βρεις εναν ανθρωπο σοβαρό και κυριως με τον καιρο να τον εμπιστευτείς. Εσυ νομίζω δεν εχεις βρει τιποτα απο τα δυο. Τι σε κανει να πιστεύεις οτι δε θα βρεις κατι καλύτερο; το μονο θετικό που άκουσα ειναι η εμφάνιση της.

Junior Member
    αυτα που γραφεις ειναι οτι ακριβως σκεφτομαι εδω και καιρο, εχχεις απολυτο δικιο αλλα ο χωρισμος με τρελλαινει, προφανως και δεν ειναι η καταλληλη αλλα λιγες μερες που κοψαμε την επικοινωνια, ηταν δυσκολα, καπου που πηγα να το παρω αποφαση, με πηρε τηλ να μου πει κατι ασχετο για μια αμοιβη στη δουλεια της που εμπλεκομουνα, θα μπορουσε και να μημε παρει. Τσουπ βρεθηκαμε, μιλησαμε περι ανεμων και νυδατων , λιγο για μας και φευγοντας δεν αντεξα και τη φιλησα. Απο κει και μετα ξανα συζητησεςις επι συζητησεων για αυτο το θεμα. Τις επομενες μερες τηλεφωνα να [ππροσπαθω να της εξηγησω για πολλοστη φορα οτι αυτο το πραγμα ειναι ασχημο και με πληγωενι και παλι τα ιδια, ιδιες απαντησεις εδω και 2 χρονια.

Και εγώ εμεινα αφωνη με εσενα.απορώ πως το ανέχεσαι αυτο.για πιό λόγο θεωρείς οτι είναι μαζί σου αφού όπως λες είναι πάρα πολυ όμορφη και θα μπορούσε να έχει όποιον θέλει?

Και δε νομίζω οτι θα αλλαξει εφοσον δύο χρονια ειναι έτσι. Εμενα με βοηθάει πολυ στον χωρισμό μου να μιλαω με αλλα άτομα... Συνήθως μπαινω σε σαιτ γνωριμιών με το που χωρισω για να ξεχνιέμαι με τη κουβέντα και εχω και στο πίσω μερος του μυαλού μου οτι μπορω να βρω όντως κατι να ταιριαξω. Γιατί δε κάνεις κατι αναλογο ή κατι δικο σου που ξέρεις εσυ οτι θα απορροφά τις σκέψεις σου; δυστυχώς τα μυαλα μου ειναι πολυ κλειστά οποτε δε μπορώ ουτε να κατανοησω ουτε να δικαιολογήσω καπως τη κοπελα σου. Θεωρω οτι οταν εχεις σχεση ανηκεις αποκλειστικα εκει. Εγω θεωρω τσατσια και τις συνομιλίες στο φβ με κοσμο που δε γνωρίζεις..ποσο μαλλον τα σκηνικά που αναφέρεις εσυ.. Θα ειχε φύγει μπλοκ αν ημουν στη δική σου θεση

Junior Member
    νομιζω οτι απαντας εντελως φυσιολογικα κατα τον κοινο νου και λογικη, με βοηθησαν πολυ οι απαντησεις σου, προπσαθω να βρω εναν τροπο να αποστασιοποιηθβ συναισθηματικα και να περασω καλα το καλοκαιρι κοιτωντας και κατι αλλο ταυτοχρονα. λογικα δε το εχω κανει ποτε αυτο στη ζωη μου αλλα θελω να αποκομισω οσα οφελη μπορω σαν αποζημιωση για ολα αυτα που περασα. αρχιζω και συνειδητοποιω ποσοσ με χαλασε αυτη η σχεση, θα την αφησω να σβυσει χωρις δραματα κτλ, απλα ευχομαι να γνωρισω ενανα ανθρωπο με συναισθηματα, απλα αυτο!!

Quote Originally Posted by Langolier View Post
    νομιζω οτι απαντας εντελως φυσιολογικα κατα τον κοινο νου και λογικη, με βοηθησαν πολυ οι απαντησεις σου, προπσαθω να βρω εναν τροπο να αποστασιοποιηθβ συναισθηματικα και να περασω καλα το καλοκαιρι κοιτωντας και κατι αλλο ταυτοχρονα. λογικα δε το εχω κανει ποτε αυτο στη ζωη μου αλλα θελω να αποκομισω οσα οφελη μπορω σαν αποζημιωση για ολα αυτα που περασα. αρχιζω και συνειδητοποιω ποσοσ με χαλασε αυτη η σχεση, θα την αφησω να σβυσει χωρις δραματα κτλ, απλα ευχομαι να γνωρισω ενανα ανθρωπο με συναισθηματα, απλα αυτο!!
    Γενικά εχω σαν κανονικά στο μυαλό μου οτι οτιδηποτε τοξικο πρεπει να φεύγει απο τη ζωή. Ειτε ειναι φιλος ειτε σχέση ειτε οικογένεια. Αν το μονο θετικο για τη κοπελα σου ειναι το οτι ειναι όμορφη, προσωπικα δε βρίσκω το λογο να εισαι μαζι της. Δε θελω να τη κρινω αλλο γιατί δε τη γνωρίζω τη κοπελα και μπορεί κατά τα αλλα και σε άλλους τομείς να ειναι ενας υπέροχος ανθρωπος αλλα αγαπητε μου, σε σχέση έτσι δε φέρεσαι.. Δε δείχνει σταγονα σεβασμού. Ελπίζω να σε βοήθησα... Ψάξε σε εφαρμογές τυπου μπαντου κυκλοφορεί πολυς κόσμος να πεις δυο κουβέντες και που ξέρεις μπορει να ειναι το τυχερό σου απο εκει.

Από τη ζωή μας**(ακουστηκε λιγο μακάβριο χαχα)

Senior Member
    γιατι σας ειπα βρισκομαστε μονο ΠΣΚ. Αυτη η καστασταση με τρελλαινει παρολο που σεξουαλικα δεν εχουμε θεμα, περναμε καλα μαζι
    δεν αξιζει να καθεσε να ζηλευεις επειδη μιλα με αλλους και να κανει κατι οπως λες το σωμα ειναι κατι που σημερα εχουμε και αυριο δεν εχουμε αν της κανεις ανακριση σαν αστυνομικος και ψαχνεις το γραφει ετσι θα τη σκασεις και θα φυγει τωρα αν ειναι μοντελο που σιγουρα δε γνωριζω αν ειναι ειναι επομενο να εμφανιζονται διαφοροι και να της λενε τετοια και κελεμπια να θελει να φορεσει δε νομιζω πχ τι νοημα εχει να εχεις κατι και να το κρυβεις αν πχ διαλεγες μια που φοραγε σακουλα θα ηταν φρονιμη οποιος δε φορα σακουλα δεν ειναι φρονιμος

απλα αντι να υποβαλεις τον εαυτο σου σε αυτο το μαρτυριο χωριζε φτιαχνε αστη να κανει οτι θελει να ηρεμισεις

Senior Member
    Quote Originally Posted by Langolier View Post
    αυτα που γραφεις ειναι οτι ακριβως σκεφτομαι εδω και καιρο, εχχεις απολυτο δικιο αλλα ο χωρισμος με τρελλαινει, προφανως και δεν ειναι η καταλληλη αλλα λιγες μερες που κοψαμε την επικοινωνια, ηταν δυσκολα, καπου που πηγα να το παρω αποφαση, με πηρε τηλ να μου πει κατι ασχετο για μια αμοιβη στη δουλεια της που εμπλεκομουνα, θα μπορουσε και να μημε παρει. Τσουπ βρεθηκαμε, μιλησαμε περι ανεμων και νυδατων , λιγο για μας και φευγοντας δεν αντεξα και τη φιλησα. Απο κει και μετα ξανα συζητησεςις επι συζητησεων για αυτο το θεμα. Τις επομενες μερες τηλεφωνα να [ππροσπαθω να της εξηγησω για πολλοστη φορα οτι αυτο το πραγμα ειναι ασχημο και με πληγωενι και παλι τα ιδια, ιδιες απαντησεις εδω και 2 χρονια.
    καλημερα.
    προσπαθεις να της εξηγησεις κατι που ξερει ηδη, παρα πολυ καλα.
    δεν ειναι οτι δεν καταλαβαινει τι της λες και τι σε ενοχλει.
    ειναι οτι θελει να φερεται ετσι και δεν την ενδιαφερει αν εσυ ενοχλεισαι...
    εσυ επαναλαμβανεις αυτα που της εχεις πει τοσες φορες (και που δικαια και λογικα σε ενοχλουν), θεωρωντας οτι τι;;; οτι θα σε λυπηθει;;; οτι δεν εχει καταλαβει τι εννοεις;;;
    οπως ειπε κι ενα αλλο μελος, απο ολα οσα αναφερεις το μονο θετικο που εχει η κοπελα ειναι η ομορφια της.
    υπαρχουν και ομορφες κοπελες που φερονται σωστα σε μια σχεση. γιατι δεν ψαχνεις μια τετοια κι εχεις κολλησει μαζι της;
    νομιζω οτι η απαντηση ειναι "για τον ιδιο λογο που καθε σχεση σου τελειωνε με προσβολες η χωρισμο απο την αλλη πλευρα". κατι υπαρχει εκει αγαπητε και μαλλον πρεπει να κανεις κι αλλη δουλεια με τον ψυχ, η να αλλαξεις ψυχ, μεχρι να καταφερεις να αλλαξεις το οτι κολλας σε προβληματικες καταστασεις.
    ναι, αυτη μπορει να ειναι και ναρκισσος, και να σε κερατωνει καποιες φορες χωρις να το παραδεχεται. εσυ γιατι το υπομενεις;;;;
    δεν ειναι επειδη ειναι ομορφη. ειναι επειδη κατι τρεχει και μαζοχιζεσαι...
    μαλλον δεν θεωρεις οτι σου αξιζει μια ομορφη σχεση...

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν τα κανει ολα αυτα λογω δουλειας, διοτι δεν θα ειχε προβλημα να πει στους γονεις της η στον κολλητο/πρωην της οτι εχετε σχεση. αλλος ειναι ο λογος.

υ.γ. ΔΕΝ μπορεις να κανεις να ζηλεψει καποια που ξερει καλα οτι ΕΣΥ τραβας το ζορι και την κυνηγας... δεν ειναι οτι δεν ζηλευει. ειναι οτι εχει τοσο μεγαλη σιγουρια οτι "σε εχει" για πλακα..
    αδικα προσπαθεις. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να απομακρυνθεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, εστω και μεσα στην σχεση σας.
    πχ. κανε κι αλλες γνωριμιες βρε παιδι μου. χωρις να λες ψεματα και να κοροιδεψεις καμια, φλερταρε, προσπαθησε να ξεκολλησεις απο το να την παρακαλας να ειναι στην σχεση σας (btw ειναι πολυ πιθανον μονο εσυ να εχεις σχεση μαζι της ενω αυτη εχει κατι αλλο μαζι σου. για αυτο και το κρυβει..)
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

καλημέρα και από μένα συμφωνώ και εγώ με τα παιδιά... εγώ από όλο αυτό που διάβασα κατάλαβα πως η κοπέλα δεν πρόκειται να αλλάξει το χαρακτήρα της όσο και εσύ να χτυπιέσαι και ναι πιστεύω πως αδιάφορη το αν εσύ ενόχλησαι η όχι. επίσης γουστάρει όλο αυτό με τον πρώην και τους υπόλοιπους αν δεν θέλεις και ενόχλησαι με την συμπεριφορά κάποιου το κοβεις μαχαίρι δεν χαζό γελάς και κάνεις ναζια γιατί αυτοι θέλουν να περάσουν καλά μαζί της και αυτή το περνει σε επαινω... γνώμη μου είναι να αφήσεις αυτή τη κοπελα γιατί χάνεις άδικο χρόνο μαζί της και θα είναι αργά όταν το καταλάβεις και να βρεις κάποια που σ αξίζει πραγματικά

Κι εγω καποτε έτσι ημουν (αν και ειμαι αντρας ημουν οπως η κοπελα, μαρεζε να παιζω) οποτε θα σου πω το εξης, πριν χωρίσεις, στρίμωξε την , πες της εγω αυτο θελω και εκεινο πιστευω, το παω σοβαρα πες της, σκεφτομαι για γαμους κτλ αλλα μονο αν εισαι αποκλειστικα σε μενα .. οχι να παιζεις αλλου, (όχι με απειλητικο τόνο αλλα με σοβαρο απαλο γλυκο τόνο).
    Αν σου αρχισει τα εγω ετσι ειμαι κτλ. γενικα δε θελει να σοβαρευτει .. πες της.. ευχαριστω, αντιο.

Γιατί όλα αυτα? γιατι δεν εισαι μικρος , δεν εχεις χρονο να περιμενεις να σοβαρευτει, βρες αλλην αν δε θελει. Είχα και πολυ ωραιες και λιγοτερο ωραιες.. η ΜΕΓΑΛΗ διαφορα παντα ηταν στο πως συμπεριφέρεται η κοπελα, πως σε κοιταει κτλ. ολα τα αλλα τα εξωτερικα .. τα συνηθηζεις.. δε κανουν διαφορα μετα απο καιρο :)

Senior Member
    Πέρα από αυτά που κάνει στα social και το ότι είναι όμορφη, εσύ ξέρεις για ποιο λόγο είσαι μαζί της; Επίσης εκείνη για ποιο λόγο είναι μαζί σου; Έχετε συζητήσει για το τι θέλει να κάνει ο καθένας στο μέλλον; Θέλετε οικογένεια; Κάτι άλλο; Τι είναι αυτό που σας κάνει να είστε μαζί;