Ζοριζομε....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Ζοριζομε....

Ρε παιδιά κοντεύω να τρελαθώ είμαι εδώ και δυόμισι μήνες με tritico megazon και depakin και πάω απ'το κακό στο χειρότερο, πιο πριν έχω πάρει ένα σορό αντικαταθλιπτικά, και κάνα χρόνο το megazon. Η γιατρός μου αλλάζει τις δόσεις απλώς, και μου κάνει και κάτι ερωτήσεις του τύπου αν θέλω να νοσηλευτω, άσε που τώρα λείπει, έχω εξαντληθεί εντελώς σωματικά και ψυχικά, έχει νοσηλευτεί κανείς με ανθεκτική κατάθλιψη;;; Και που; Βοήθησε ή έφυγε χειρότερα;;; Πόσο καιρό έμεινε μέσα;;;

Ε ας απαντήσει κανεις αν έχει νοσηλευτεί!!
    Τόσες φορές το έγραψε η κοπέλα.
    Κανεις δεν είχε αναλογη εμπειρία;
    Όταν είναι ποστ με γκομενικά σκοτώνεστε στο γράψιμο....

Εγώ έχω νοσηλευθεί για διπολική διαταραχή για ένα μήνα 3 φορές.
    Έπαιρνα διάφορα φάρμακα και έχω καταλήξει σε μινιτράν και ντεπακίν. Είμαι πλέον 10 χρόνια χωρίς άλλη νοσηλεία.

Quote Originally Posted by homebod View Post
    Εγώ έχω νοσηλευθεί για διπολική διαταραχή για ένα μήνα 3 φορές.
    Έπαιρνα διάφορα φάρμακα και έχω καταλήξει σε μινιτράν και ντεπακίν. Είμαι πλέον 10 χρόνια χωρίς άλλη νοσηλεία.
    Πως ήταν η εμπειρία σου; Ήταν θετική για σένα η αρνητική;
    Έγιναν πολλές δοκιμές με φάρμακα όσο ήσουν εκει μέχρι να βρεθεί το κατάλληλο;

Οι κλινικές ήταν του Σινούρι (πολύ άσχημες συνθήκες) 2 φορές και η Κασταλία του κ. Λυμπέρη (πολύ θετική εμπειρία).

Δοκιμές με φάρμακα δεν έγιναν (στην κλινική Κασταλία του κ. Λυμπέρη μου έδωσαν σωστά φάρμακα εξ' αρχής)

Δοκιμές με φάρμακα έκανε ένας γιατρός του δημοσίου που έβλεπα ενδιαμέσως, μέχρι να καταλήξω σε αυτά που πρότεινε ο κ. Λυμπέρης.

Αχ Νεφέλη ευχαριστώ, και εσένα homemod, ένα μήνα;;; Θεε μου μου φαίνεται τόσο πολύ, και μάλλον είναι σε ιδιοτικη που δεν έχω τη δυνατότητα. Γαμοτο δε βλέπω φως από πουθενά.

Και ο Λυμπέρης προφανώς ιδιοτης;; Είναι καλός αυτός; Σε παρακολουθεί ακόμα;

Άσε που θα χρειαστώ κάποια στιγμή χαρτί ψυχιάτρου για την ολοκλήρωση της πρόσληψης μου, θα το πάρω με το ΑΜΚΑ μου φορτομενο;;; Και αν νοσηλευτω;;; Τα έχω χάσει εντελώς...

Σίγουρα στην περιοχή σου θα υπάρχει μονάδα δημόσια ψυχικής υγείας. Πήγαινε σε ένα κοντινό νοσοκομείο και ρώτα στα εξωτερικά ιατρεία για ψυχιατρική παρακολούθηση, Θα σε εξυπηρετήσουν.

και εγω εχω νοσηλευτει δες ενα παλιοτερο θεμα που ειχα απαντησει και γω εκει με παλιο προφιλ διαγραφηκα γιατι θεωρουσα οτι φιλοι μου θα μαθουν προσωπικα πραγματα για μενα μεσω του φορουμ και επειδη ενας φιλος μου εμπαινε σε αυτο το σαιτ και ανεβαζε τα θεματα ψυχολογιας στο facebook του τωρα με αυτον ξεκοψα
    https://www.psychology.gr/forum/thre...B9%CE%B1/page2
    εγω ειμαι ο deleted-by-request-1305 το ειχα gillea διαγραφηκα και ετσι διαγραφηκε και το ονομα μου

Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    και εγω εχω νοσηλευτει δες ενα παλιοτερο θεμα που ειχα απαντησει και γω εκει με παλιο προφιλ διαγραφηκα γιατι θεωρουσα οτι φιλοι μου θα μαθουν προσωπικα πραγματα για μενα μεσω του φορουμ και επειδη ενας φιλος μου εμπαινε σε αυτο το σαιτ και ανεβαζε τα θεματα ψυχολογιας στο facebook του τωρα με αυτον ξεκοψα
    https://www.psychology.gr/forum/thre...B9%CE%B1/page2
    εγω ειμαι ο deleted-by-request-1305 το ειχα gillea διαγραφηκα και ετσι διαγραφηκε και το ονομα μου
    Πλησιάζει το ραντεβού μου με τη γιατρό, κι όσο κοντεύει τρελενομε, μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Τι θα πω στα παιδιά στους γνωστούς, θα βοηθήσει ή θα είναι χειρότερα....

Ρώτα αυτές τις ερωτήσεις τη γιατρό σου, κάτι θα έχει να σου πει!

Και εγω φιλε ετσι χρονια το παλευω με ανχος και καταθλιψη..δν μπορεις να το παλεψεις χωρις χαπια μονος σου;
    Quote Originally Posted by ριας View Post
    Ρε παιδιά κοντεύω να τρελαθώ είμαι εδώ και δυόμισι μήνες με tritico megazon και depakin και πάω απ'το κακό στο χειρότερο, πιο πριν έχω πάρει ένα σορό αντικαταθλιπτικά, και κάνα χρόνο το megazon. Η γιατρός μου αλλάζει τις δόσεις απλώς, και μου κάνει και κάτι ερωτήσεις του τύπου αν θέλω να νοσηλευτω, άσε που τώρα λείπει, έχω εξαντληθεί εντελώς σωματικά και ψυχικά, έχει νοσηλευτεί κανείς με ανθεκτική κατάθλιψη;;; Και που; Βοήθησε ή έφυγε χειρότερα;;; Πόσο καιρό έμεινε μέσα;;;

κι εχω νοσηλευτει 2 φορες
    αιγινιτειο και σωτηρια
    θελει αντοχες γιατι εκει μεσα μπορεις να δει τα παντα
    κουραγιο
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Junior Member
    δεν εχω νοσηλευτει ποτε,αλλα απο αυτα που εχω διαβασει και ακουσει οτι γινονται μεσα σε δημοσιες ψυχιατρικες κλινικες θα απετρεπα καποιον δικο μου να παει !!!!νομιζω πως γινεσαι χειροτερα εκει μεσα!!!οι συνθηκες ειναι αθλιες και το προσωπικό σκληρο!!!για ιδιωτικη συμφωνω με τα χιλια αν υπαρχει η δυνατοτητα αλλιως στο ωραιο σου σπιτακι αγωγη και με τη στιρηξη της οικογενειας των φιλων και τη δικη σου θεληση θα σταθεις στα ποδια σου και θα περασει ολο αυτο,να βγαινεις συνεχεια εξω,να περπατας,να εισαι με κοσμο και ας μην εχεις ορεξη...εχε πιστη και σου ευχομαι συντομα να εισαι πολυ πολυ καλυτερα!!!

Page 1 of 2 12 LastLast