τελος φιλιας - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
    2 μερες στο διαβαστηκε με εχει . στα μνματα λεω κιολας να βρεθουμε να συζητησουμε τα λαθη μας . οσο περνανε οι μερες που με γραφει ,μεχρι και αυτο πλεον μου φαινεται ανουσιο ..θα φαει το χαστουκι της απτην ζωη και αυτη με 1 ατομο εμεινε εκτος απτην σχεση . στο παρελθον εχω μετανιωσει και εγω για την αδιαφορια μου σε μια φιλη που νοιαζοταν . απτην αρχη μονο ωραια λογια ηξερε να λεει για την φιλια μας . ολοο μαλακιες μωρε , σου πετανε κατηγοριες και μετα δεν δινουν βαση καν για την δικη σου οπτικη . εγω ο μαλακας που ακομα και οταν προφανεστατα με ηθελε αποκωμενη απο ολους οσους προσπαθουσαν να πλησιασουν εξισου και εμενα μαζι με εκεινη , ολο την δικαιολογουσα . εγω σε λιγο καιρο γυρναω εκει που σπουδαζω που ειναι μεγαλη πολη. θα κανω την ζωη μου που θελω ναναι γεματη και ας την αραζει σε εναν καναπε . η αδιαφορια μεχρι να μην δινεις πλεον σημασια σε ενοχλει . ακομα με ενοχλει. σε λιγες μερες δεν θα με αγκιζει καν

Quote Originally Posted by tzo1 View Post
    2 μερες στο διαβαστηκε με εχει . στα μνματα λεω κιολας να βρεθουμε να συζητησουμε τα λαθη μας . οσο περνανε οι μερες που με γραφει ,μεχρι και αυτο πλεον μου φαινεται ανουσιο ..θα φαει το χαστουκι της απτην ζωη και αυτη με 1 ατομο εμεινε εκτος απτην σχεση . στο παρελθον εχω μετανιωσει και εγω για την αδιαφορια μου σε μια φιλη που νοιαζοταν . απτην αρχη μονο ωραια λογια ηξερε να λεει για την φιλια μας . ολοο μαλακιες μωρε , σου πετανε κατηγοριες και μετα δεν δινουν βαση καν για την δικη σου οπτικη . εγω ο μαλακας που ακομα και οταν προφανεστατα με ηθελε αποκωμενη απο ολους οσους προσπαθουσαν να πλησιασουν εξισου και εμενα μαζι με εκεινη , ολο την δικαιολογουσα . εγω σε λιγο καιρο γυρναω εκει που σπουδαζω που ειναι μεγαλη πολη. θα κανω την ζωη μου που θελω ναναι γεματη και ας την αραζει σε εναν καναπε . η αδιαφορια μεχρι να μην δινεις πλεον σημασια σε ενοχλει . ακομα με ενοχλει. σε λιγες μερες δεν θα με αγκιζει καν
    Δεν πειράζει αξίζει να το φάμε το χαστούκι μας από τη ζωή.....Και εγώ την έπαθα........Δυστυχώς μερικές φορές είναι κρίμα να μας τυφλώνει το συναίσθημα και επδ νιώθουμε καλά και περνάμε ωραία με κάποιον νομίζουμε ότι είναι και κολληταρι μας αλλα αυτός μπορεί να μη το βλέπει έτσι.......

Φαίνεται πόσο ανώριμη είναι που δεν θέλει να συζητήσει....Ίσως να ξέρει ότι έχεις και δίκιο και να σε αποφεύγει....Ίσως και να μην είναι άτομο που ξέρει να εξηγειται.....

Για μένα δεν αξίζει να εξιδανίκευεις κανέναν φίλο ή φίλη ούτε να θεωρείς κολληταρι κάποιον εκτός και αν σου έχει αποδείξει σταθερά με τις πράξεις του ότι ξέρει να δίνει...........

Καλύτερα από δω και πέρα να έχεις χαλαρές φιλίες με πολλά άτομα και να κοιτάς τον εαυτό σου.....Όσο περισσότερα δίνεις δυστυχώς τόσο το εκμεταλλεύονται

αν και οι χαλαρες φιλιες με πολλα ατομα δεν με αντιπροσωπευουν , σιγουρα οχι επαφη με ενα μονο ατομο .. τοσα χρονια φιλιας και τα τελειωσε χωρις να μπει στον κοπο να πει την αποψη της πανω σε αυτα που με ενοχλησαν , λες και ειχε το αλανθαστο . μεγαλο θεμα ο γκομενος. ξερει η καθεμια οτι αργα η γρηγορα θα χωρισει αλλα μολις βρει αυτο το κατι σταθερο , αποκοπη απο τον υπολοιπο κοσμο..

Quote Originally Posted by tzo1 View Post
    αν και οι χαλαρες φιλιες με πολλα ατομα δεν με αντιπροσωπευουν , σιγουρα οχι επαφη με ενα μονο ατομο .. τοσα χρονια φιλιας και τα τελειωσε χωρις να μπει στον κοπο να πει την αποψη της πανω σε αυτα που με ενοχλησαν , λες και ειχε το αλανθαστο . μεγαλο θεμα ο γκομενος. ξερει η καθεμια οτι αργα η γρηγορα θα χωρισει αλλα μολις βρει αυτο το κατι σταθερο , αποκοπη απο τον υπολοιπο κοσμο..
    Οταν λέω χαλαρά δεν εννοώ να κάνεις παρέα με τους πάντες να είσαι ψεύτικη και συμφεροντολογα......χωρίς να λαμβάνεις υπόψη σου κανέναν.....

Εννοώ να είσαι ανοικτή σε νέες φιλικές σχέσεις αλλά να μην κάνεις εύκολα κολλητούς.....να τους δοκιμάζεις και να βλέπεις εάν και πόσα σου προσφέρουν και αν είναι σταθεροί στη συμπεριφορά τους......

Να έχεις φίλους αλλα να μην έχεις μεγάλες προσδοκίες και να μην ψυριζεις το καθετί να είσαι χαλαρή...........Και να μοιράζεσαι στιγμές με φίλους σου η να απολαμβάνεις τη παρέα τους και να λες κάτι που σε απασχολεί χωρίς να χαλιέσαι και να έχεις πολλές απαιτήσεις και χωρίς να θεωρείς κανέναν δεδομένο στη ζωή σου ή έτοιμο να θυσιαστεί για σένα........
    Αυτό λέω....πιο χαλαρά......

Page 3 of 3 FirstFirst 123